Arkadiusz Malarz z racą w ręku - fot. Mishka / Legionisci.com
REKLAMA

PZPN: Idea rozgrywek sprofanowana. Przepraszamy Malarza

Woytek, źródło: PZPN - Wiadomość archiwalna

Polski Związek Piłki Nożnej wydał komunikat dotyczący finałowego spotkania o Puchar Polski. "Gratulując Legii Warszawa sięgnięcia po to trofeum dobrze wiemy, że 2 maja doszło do karygodnych aktów chuligaństwa ze strony kibiców Lecha Poznań. Rzucanie palących się rac na boisko podczas gry przez fanów poznańskiej drużyny jest godne najwyższego potępienia. Fani Legii odpalając race dymne także popsuli widowisko" - czytamy na stronie związku.
Poniżej prezentujemy treść oświadczenia dotyczącą meczu:

"Od lat PZPN czyni wiele starań by rozgrywki o Puchar Polski, nazwane kiedyś Turniejem Tysiąca Drużyn, stały się prawdziwym piłkarskim świętem. Godna oprawa tego wydarzenia, miejsce rozegrania finału, dostojni goście, wielkie zainteresowanie kibiców, transmisja w powszechnie dostępnej telewizji Polsat pokazują, że nasza majówka ma stałe i godne miejsce w kalendarzu polskiego futbolu. Jesteśmy świadomi stale wzrastającej rangi finału Pucharu Polski i zrobimy wszystko, aby każdego roku finał był prawdziwym świętem naszego futbolu.

Gratulując Legii Warszawa sięgnięcia po to trofeum dobrze wiemy, że 2 maja doszło do karygodnych aktów chuligaństwa ze strony kibiców Lecha Poznań. Rzucanie palących się rac na boisko podczas gry przez fanów poznańskiej drużyny jest godne najwyższego potępienia. Fani Legii odpalając race dymne także popsuli widowisko. Nie ma i nigdy nie było naszej zgody ani tolerancji dla takich incydentów. Nasze święto zostało zepsute, a idea rozgrywek po prostu sprofanowana. Wielki wysiłek organizacyjny: związku, służb porządkowych i wszystkich zaangażowanych w to wydarzenie został wystawiony na ciężką próbę. Odrzucając pierwsze kategoryczne i utrzymane w histerycznym tonie opinie i „dobre rady” pod adresem organizatorów finału, pragniemy docenić spokój, opanowanie i trzeźwość umysłu sędziego głównego spotkania Lech – Legia Szymona Marciniaka, który zrobił wszystko by doprowadzić mecz do końca. Ewentualne przedwczesne zakończenie tego spotkania mogłoby spowodować nieobliczalne skutki dla wszystkich. Bramkarz Legii Arkadiusz Malarz pokazał, że nawet w takich momentach zagrożenia zdrowia, kiedy chuligani z Lecha rzucali w jego kierunku płonące race, umie zachować klasę i spokój i wiedział, że każdy jego spontaniczny gest mógłby doprowadzić do jeszcze większego zdziczenia na sektorze poznańskiego klubu. Wyrażamy ubolewanie z tego powodu i jako współorganizator imprezy zwyczajnie bramkarza Legii przepraszamy.

PZPN chce współpracować z kibicami, ludźmi kochającymi futbol. Partnerskie stosunki, jakie zaproponowaliśmy fanom naszych klubów, zostały wystawione na najcięższą próbę. Zawsze podkreślaliśmy, że to nasze wspólne święto. Jednak jedna ze stron zwyczajnie i jednostronnie „wypowiedziała” współpracę. Chuligańskie incydenty nie odwiodą Polskiego Związku Piłki Nożnej od mozolnego i systematycznego budowania rangi rozgrywek o Puchar Polski."

fot. Mishka / Legionisci.com
fot. Woytek / Legionisci.com

fot. Kamil Marciniak / Legionisci.com
fot. Kamil Marciniak / Legionisci.com

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (49)

+dodaj komentarz
Zlb82 - 04.05.2016 / 16:42, *..82.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

PZPN,PZPN,LALALALA PZPN:-)NIECH SIĘ WALĄ,BYŁO KOZAK!!!!A ŻE PYRY RZUCIŁY KILKA RAC?!!!WIELKIE HALO!!!!TO DZIĘKI NAM,KIBOLOM TEN FINAŁ MIAŁ PIRDO.....!!!PUCHAR JEST NASZ!!!!P.S.I BŁAGAM NIE PISZCIE O KARACH DLA PYR,PSACH ITD...NIE RÓBCIE WSTYDU!!!!

odpowiedz
(L) - 04.05.2016 / 12:54, *..dynamic.chello.pl

Puchar jest ale gra i poziom słabiutki niestety.

odpowiedz
RS81 - 04.05.2016 / 12:09, *..internetdsl.tpnet.pl

ADZ,
po takiej imprezie nikt nie zalegalizuje piro na stadionie.

odpowiedz
123 - 04.05.2016 / 11:44, *..dynamic.chello.pl

Tak jak pisałem wcześniej Legia wygrała trzy razy z łachem. Teraz już będzie z górki, pójdą za ciosem. LEGIA 3:0 Piast
Ps: je..ć pzpn

odpowiedz
Domek - 04.05.2016 / 11:38, *..centertel.pl

Jak święto??? Ta kopania? Gdyby nie polscy kibice to na te mecze nikt by nie chciał chodzić bo co tam oglądać? Wielkie brawa dla obu ekip za piękne oprawy

odpowiedz
do k-78 - 04.05.2016 / 10:36, *..neoplus.adsl.tpnet.pl

"A gdzie była policja" ??? Kibice w całym kraju co i raz się jednoczą przeciwko policji. Rok temu zabili chłopaka z Knurowa, niedawno z Białegostoku, a ty chcesz zeby wchodzili na trybuny jakiegokolwiek klubu? Może chciałbyś się z nimi skumać i poprosić ładnie aby weszli na trybuny Lecha bo tamci rzucają race? Ogarnij się, takie zachowanie nie przystoi kibicowi, żeby nie użyć o wiele mocniejszych słów

odpowiedz
Timaa - 04.05.2016 / 09:09, *..162

"Wspólne piłkarskie święto" więc i kibice powinni mieć swobodę, race tworzą świetny klimat, rośnie ranga kibiców polskich na świecie... Tylko odwalanie takiej wiochy, jak rzucanie racami na murawę napewno nie odwiedzie związku od zakazu używania rac na stadionach. Lech dał dupy, przygotowali fajną oprawę, a spieprzyli to tak szybko. Teraz nikt nie mówi o tym jak dopingowali drużynę, tylko o tym jakimi są wieśniakami. ŻENADA.

odpowiedz
Marcelinho - 04.05.2016 / 08:21, *..centertel.pl

Sprofanowana to została dystrybucja biletów na finał!

odpowiedz
czszław - 04.05.2016 / 08:07, *..dynamic.chello.pl

No cóż Lech dostał w dupe

odpowiedz
zmiana nicku - 04.05.2016 / 07:43, *..dynamic.chello.pl

Najwiekszą wine ponosi pzpn bo powinni mecz zakonczyc przed czasem. Sedzia i delegat zlamali prawo ale zadnego bata nie ma na nich

odpowiedz
duchnice - 03.05.2016 / 21:14, *..stansat.pl

Niech dragowski sie uczy od pana Malarza jak sie zachowuje prawdziwy facet! Brawo Arek Malarz!

odpowiedz
Unti - 03.05.2016 / 21:09, *..centertel.pl

A jakie kary czekają organizatorów rozgrywek za niewłaściwe przygotowanie ...??? Może roczny zakaz wyjazdowy dla oficieli PZPN. ;)

odpowiedz
Lemiesz Grochów - 03.05.2016 / 20:51, *..neoplus.adsl.tpnet.pl

Kibice Legii stwprzyli wyjątkową atmosferę zero chamstwa jedynie odrobina wulgarności ale to już takie zawody.
Kibice Lecha nie wytrzymali ciśnienia po stracie bramki a po za tym los sprzyja lepszym .
W poprzednim sezonie nie powinni dotrzeć do finału a w zdobyciu mistrzostwa pomagali im wszyscy a szczegulnie patałachy z Zabrza .

odpowiedz
do k-78 - 03.05.2016 / 20:24, *..opera-mini.net

myślisz,że jak policja by weszła to kibice by stali potulnie jak baranki?już lepiej,że policja skończyła na wypisywaniu mandatów.

odpowiedz
kosmo - 03.05.2016 / 20:24, *..multi.internet.cyfrowypolsat.pl

W stosunku do nas nie ma zadnej taryfy ulgowej... dwa sezony temu walkowe z jaga u siebie za zle zachowanie kibicow ktorzy bronili rodzin z dziecmi w ktorych te szmatny z whitestoku rzucaly racami. Spoldzielnia bila brawo i hucznie w imieniu calej polski okazywala niechec wobec takich zachowan stadionowych. Na prowincjach myli chodniki i przyozdabiali dorozki z konmi bo warszafka dostala kare. Teraz gdzie sa glosy tych podmiejskich pieskow? gdzie to wycie do ksiezyca? Sfrystrowana poznanska trzoda rzucala racami na plyte boiska trafiajac w Malarza - pytanie czy rzucali by gdyby wynik byl korzystny bo my jakos rok temu jak przegrywalismy to racami nie rzucalismy. Sedzia w tej sytuacji powinien przerwac mecz ale nie dosc ze nie przerwal to jeszcze doliczyl 12 minut z ktorych zrobilo sie 16. Kpina! Cala posla widziala? to gdzie teraz jestescie krzykacze?

odpowiedz
red - 03.05.2016 / 20:19, *..dynamic.chello.pl

Zadymienie stadionu wielka mi rzecz, ale rzucanie w racami w zawodnika, to przejaw buractwa.
Szacun dla Arka Malarza, gdyby padło na Drągowskiego to jeszcze by leżał na Narodowym i się zwijał z bólu.

odpowiedz
johnny - 03.05.2016 / 20:10, *..neoplus.adsl.tpnet.pl

Bycie kibicem Legii nie jest łatwe, prawie każda drużyna ma do nas ból dupy o byle co, do zazdrości pierwsi ale jak coś trzeba osiągnąć to sami nie potrafią.

odpowiedz
k. - 03.05.2016 / 20:08, *..neoplus.adsl.tpnet.pl

Wiedziałem, że ktoś się przyczepi bo rzeczywiście głupi i niefortunny zwrot. No ale wiadomo o co chodzi w tym skrócie myślowym. ;-)

Jeszcze tego brakowało, żeby policja na kibicowskie sektory miała wchodzić. Tym bardziej w rocznicę zamordowania chłopaka ze Śląska.

odpowiedz
Figo - 03.05.2016 / 19:53, *..dynamic.chello.pl

Pzpn chciał Poznania bardziej niż Zagłębie Sosnowiec w finale to mają, na własne życzenie.

odpowiedz
do @,.,, 03.05.2016 17:53 - *.play-internet.pl - 03.05.2016 / 19:49, *..dynamic.chello.pl

W domyśle nasze :)

odpowiedz
k-78 - 03.05.2016 / 19:29, *..net.pulawy.pl

A gdzie była policja.Jakby odrazu weszli na sektor to nie musieliby przeglądać monitoringu.Ale oni woleli w pełnym uzbrojeniu wreczać mandaty za usiłowanie spożycia alkoholu bo juz nawet nie za spożywanie

odpowiedz
Pyra - 03.05.2016 / 18:40, *..icpnet.pl

Jako kibic Lecha będący na meczu byłem od 70 min zażenowany sytuacją i pragnę przeprosić za zachowanie kibiców Lecha Pana Malarza gdyż dla mnie to pokazał mega klasę. gdyby w waszej bramce stał Drągowski mecz już dawno byl by przerwany. Z mojej strony szacun dla pana i jeszcze raz pozdrawiam. Mecz wyrównany,szkoda że o tę jedną bramkę znowu byliście lepsi

odpowiedz
dziadek - 03.05.2016 / 18:33, *..static.ip.netia.com.pl

Finał bez łacha,to nie finał......

odpowiedz
Bartoo - 03.05.2016 / 18:23, *..centertel.pl

Kuchenkorzy ponioslo bo przrgrywali i dalej z Legia przegrywac beda ale obiektywnie patrzac to im sie nie dziwie wyladowali swoje frustracje.Brawo Arek zachowales sie jak prawdziwy facet

odpowiedz
do k. - 03.05.2016 / 18:20, *..dynamic.chello.pl

Sól kibicowania? hahahahaha

odpowiedz
grzesiek - 03.05.2016 / 18:12, *..222

Boze. Zamiast promowac ten puchar polski to najlepiej zrobic drake bo pare rac znalazlo sie na murawie. Zreszta race rzucali pewnie nieogarnieci malolaci.

odpowiedz
kotopies - 03.05.2016 / 18:00, *..centertel.pl

nie wiem czego coponiektórzy by chcieli. Nie ma kraju w którym by na takie coś pozwalano i w ktorym nie krytykowano by wsrod tzw "elit" takich zachowań. Wiadomo że tak trzeba pod publiczke i już. Co do rac fajnie wygladaja jako element opraw, dodatek do sektorówek. Ale ten dym i rzucanie w ogole nie pasuje do polskiego kibicowania poprostu my nie mamy bałkańsjiego czy greckiego temperamentu i to wygląda żałośnie jakby pies udawał kota.... trzeba sobie czasem szczerze powiedzieć jak jest.

odpowiedz
C W K S - 03.05.2016 / 17:58, *..elartnet.pl

Kara należy się nie kibicom Lecha, tylko organizatorom, czyli PZPN. Kiedy jest "zaadyma" na Legii, zawsze płaci "Leśny". Myśle, że "spece od karania" będą konsekwentni w dzialaniu.

odpowiedz
adz - 03.05.2016 / 17:57, *..dynamic.chello.pl

Legia oficjalnie powinna protestować po tym komunikacie. Fani Legii pokazali, że pirotechnika jest OK i można kulturalnie jej użyć, w przeciwieństwie do fanów Lecha. To ta różnica powinna być podkreślona a nie wrzucona do jednego wora. Piro legalne a za rzucanie CZEGOKOLWIEK na boisko surowe kary indywidualne. Jak dla mnie to jest bardzo bardzo proste

odpowiedz
@,., - 03.05.2016 / 17:53, *..play-internet.pl

Mecz był przerywany...

odpowiedz
Hugon - 03.05.2016 / 17:38, *..dynamic-ww-1.vectranet.pl

Niech wróci Mucha na min.sportu to wybierze drużyny które mają kibiców spokojnych.

odpowiedz
,., - 03.05.2016 / 17:28, *..dynamic.chello.pl

Nie przypominam sobie, by dymy przerwały mecz, więc o co im biega ? Zwłaszcza, że za rok znowu będą latać reklamówki z kibicami, a związek będzie się chwalił wspaniałym dopingiem i oprawami. Pewnie tymi z sektora vip i innych cudaków. Sobie będą gębę wycierać, a potem bez pytania robić kasę na nas. POJE.....NI

odpowiedz
sir Alex - 03.05.2016 / 17:28, *..banetele-cust.com

Wczoraj Boniek w tv podziękował kibicom Legii, że nie rzucali rac na murawę. Komunikat pod publikę

odpowiedz
raz dwa trzy - 03.05.2016 / 16:41, *..adsl.inetia.pl

Niech pzpn za rok do finału wylosuje zawisze bydgoszcz i podbeskidzie. Na pewno będzie to prawdziwie piłkarskie święto, będą godne oprawy oraz dostojni goście.

odpowiedz
Maciek - 03.05.2016 / 16:37, *..dynamic.chello.pl

Misza_Praga, weź się ogarnij, bo to smutne...

odpowiedz
k. - 03.05.2016 / 16:33, *..neoplus.adsl.tpnet.pl

Dajcie spokój z komentarzami o ukaraniu Lecha bo nawet Amikorzom nie życzę. Takie mecze jak ten wczoraj to sól kibicowania.

A Malarz charakterny. Teraz pojechać Piasta!

odpowiedz
W POLSCE DZIENNIKARZE TRESUJĄ DZIAŁACZY I POLIYTYKÓW - 03.05.2016 / 16:14, *..dynamic.chello.pl

Boniek i PZPN się oburzył?

Tylko dlatego że media od kilkunastu godzin nagłaśniają temat i piszą o skandalu,jak zawsze w Polsce rządzą dziennikarze którzy narzucają swój tok myślenia i swoje przekonania i standardy.

Jeszcze nie widziałem w Polsce,poza małymi wyjątkami,polityka czy działacza sportowego który by odpowiedział GW twardo.

odpowiedz
DZ - 03.05.2016 / 16:12, *..dynamic-ww-6.vectranet.pl

A co się takiego wydarzyło?!

odpowiedz
asd - 03.05.2016 / 16:06, *..adsl.inetia.pl

no cóż Lech dostał w dupę po ra 3 od L wię c mają doła chłopaki

odpowiedz
wrt - 03.05.2016 / 16:04, *..play-internet.pl

jaka idea sprofanowana ? to idea jest taka ,żeby finał był tylko dla pikników z popcornem ? a niech przychodzą ale bez wyłączności , finał jest także dla fanatyków , za bramkami ma być ostro i było, taki finał przynajmniej przejdzie do historii

odpowiedz
Kaktus - 03.05.2016 / 15:53, *..neoplus.adsl.tpnet.pl

Musi być kara, nie będzie Amiki w pucharach ☺

odpowiedz
eth - 03.05.2016 / 15:51, *..neoplus.adsl.tpnet.pl

co za kretyni siedzą w tym pzpnie. "Fani Legii tez popsuli widowisko". No tak, zapomniałem, Boniek wolałby aby rozgrywki piłkarskie odbywały się jak w teatrze - wszyscy cicho wszyscy siedzą, po golu można wydać z siebie cichutki okrzyk - och, gol. Z drugiej strony czy to na stronach internetowych poświęconych piłce czy w gazetach coraz częściej można dostrzec artykuły lub zdjęcia typu - słaby mecz, piękno trybun, komentarze chwalące race czy kolorowe oprawy. Czy nie lepiej by było zalegalizować race - wszyscy by się cieszyli a doping nie opierałby siętylko na śpiewaniu ale i na pięknie z trybun. A odpalenie rac dymnych, ktore tak przeszkadzają pzpnowi, moznaby oprzec na kompromisie - wy nie krytykujecie i nie karzecie, a myodpalamy w takiej chwili żeby nie przeszkadzały w meczu - tuż przed rozpoczęciem albo pod koniec 1. połowy

odpowiedz
Stefciu - 03.05.2016 / 15:50, *..centertel.pl

A ja sie pytam kto wybrał te drużyny do finału ???No kto !!!

odpowiedz
fan - 03.05.2016 / 15:49, *..centertel.pl

Piękne trybuny wracają wspomnienia lat 90
Malowany szacunek Drągowskiemu pewnie noge by urwało

odpowiedz
luckyb - 03.05.2016 / 15:49, *..dynamic-ww-7.vectranet.pl

Bez kibiców i oprawy ten final i cały sens rozgrywania byłby niczym. Tyle w temacie ...

odpowiedz
Misza_Praga - 03.05.2016 / 15:46, *..dynamic.gprs.plus.pl

Najlepszy pomysł wykluczyć amice posrań na 2 lata z Pucharu Polski,dowalić gigantyczną kare finansową,niestety tak to jest jak się wsioki wybiorą do cywilizacji,nawet ich śmieszny kapitan dosadnie powiedział co o nich sądzi a najlepsi zawodnicy opuszczają wiochę

odpowiedz
barto ursynów - 03.05.2016 / 15:44, *..dynamic.mm.pl

Hooligans.tv

odpowiedz
KKS - 03.05.2016 / 15:42, *..adsl.online.nl

Beda Kary !!!!!!!!

Ale jakie !!!!!! ;)

odpowiedz
kot pali - 03.05.2016 / 15:26, *..dynamic.chello.pl

model duński poproszę

odpowiedz
Serwis Legionisci.com nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy - są one niezależnymi opiniami czytelników Serwisu. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy zawierających: wulgaryzmy, treści rasistowskie, treści nie związane z tematem, linki, reklamy, "trolling", obrażające innych czytelników i instytucje.
Czytelnik ponosi odpowiedzialność za treść wypowiedzi i zobowiązuje się do nie wprowadzania do systemu wypowiedzi niezgodnych z Polskim Prawem i normami obyczajowymi.
© 1999-2019 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.