Polska - Ukraina - fot. Piotr Kucza / FotoPyK
REKLAMA

Ranking FIFA: Polska na 16. miejscu

źródło: 90minut.pl - Wiadomość archiwalna

Reprezentacja Polski zajmuje 16. miejsce w najnowszym rankingu Międzynarodowej Federacji Piłki Nożnej. To wyrównanie najwyższej lokaty Polaków w historii rankingu. We wrześniu 2007 roku również zajmowali to miejsce. W porównaniu z poprzednim notowaniem Polacy awansowali o jedenaście pozycji.

Ranking FIFA z 14 lipca:
1. Argentyna 1585 pkt.
2. Belgia 1401
3. Kolumbia 1331
4. Niemcy 1319
5. Chile 1316
6. Portugalia 1266
7. Francja 1189
8. Hiszpania 1165
9. Brazylia 1156
10. Włochy 1155
(...)
16. Polska 1011
24. Rumunia 856
44. Dania 630
95. Czarnogóra 365
97. Kazachstan 359
102. Armenia 348

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (16)

+dodaj komentarz
Zorro - 16.07.2016 / 15:23, *..neoplus.adsl.tpnet.pl

Tak to właśnie jest z rankingami. Kolumbia jest 3, a Chile dopiero 5 mimo że to ci ostatni wygrali Copa America w tym roku przy okazji ogrywając Kolumbię w półfinale 2:0.

odpowiedz
@buba - 14.07.2016 / 16:59, *..play-internet.pl

Jednak jesteś głupi. Zrób swój ciekawe jakie miejsce przyznasz zespołom jak Walia wygra z Belgią, Argentyna z Walia a Belgia z Argentyną. Po to są rankingi. Przyjmuje się jakieś założenia dla wszystkich takie same i według nich są liczone punkty.

odpowiedz
buba - 14.07.2016 / 15:26, *..net.hawetelekom.pl

O matuchno kochana!!! Nie chodzi mi o to jak są naliczane punkty bo się z tym zapoznałem i zrozumiałem(jak to mi zarzucił jeden z Kolegów z postu wyżej) tylko o sensowności tego rankingu i właśnie sensowność przyznawania w nim punktów bo moc reprezentacji Belgii pokazał chociaż mecz z Walią. I o to moi drodzy chodzi...

odpowiedz
Arek - 14.07.2016 / 15:24, *..neoplus.adsl.tpnet.pl

Tylko, że mecze towarzyskie z tego co mi się wydaje nie wliczają się do rankingu. Chyba od nie dawna to jest, bo jeszcze jakiś czas temu się normalnie wliczały.

odpowiedz
do Brad - 14.07.2016 / 14:48, *..centertel.pl

rzeczywiście Arg i Kolumbia nie graly na..... euro

odpowiedz
do Krzeszczu i Roma - 14.07.2016 / 13:49, *..89

po co mają to czytać skoro i tak nie zrozumieją

odpowiedz
SEKUL - 14.07.2016 / 13:46, *..8

@buba wpisz sobie w google jak sie oblicza rankig, wszystko jest podane

odpowiedz
SEKUL - 14.07.2016 / 13:44, *..8

http://boisko.info/ranking-fifa/zasady-obliczania.html

odpowiedz
Roma - 14.07.2016 / 11:19, *..dynamic.gprs.plus.pl

Zanim zaczniecie się dziwić - poczytajcie o zasadach przyznawania punktów w tym rankingu.

odpowiedz
Krzeszczu - 14.07.2016 / 11:14, *..cust.bredband2.com

@Brad: nie wiem czy smic sie czy plakac. Czy ty jestes naprawde durny czy sie tylko wyglupiasz.

Messi i Falcao nie grali na Euro bo odkad kraje ktore reprezentuja graja w Europie?
Notabene, o czym pewnie tez nie pomyslales, oba kraje graly w Copa America, a Argentyna jesli dobrze pamietam przegrala w finale.

Punktow nie dajes sie "miesiecznie", punkty sie zbiera.
I taka Belgia tych punktow nazbierala.
Zupelnie jak nasza repra grajac swietnie w eliminacjach i na mistrzostwach.

Polecam tobie, buba, Hautasauna i innym najpierw zapoznac sie z regulami i szczegolami, a pozniej wypisywac te wasze "nie rozumiem".
Macie internet, poszperajcie troche, to nie boli.

odpowiedz
Kibic - 14.07.2016 / 10:59, *..centertel.pl

Ten ranking od kilku lat jest taki powalony. Nie wiem na jakich zasadach jest robiony.

odpowiedz
kondi - 14.07.2016 / 10:58, *..129.threembb.co.uk

Belgia na drugim miejscu bo rozegrala duzo towarzyskich meczy i je wygrywala

odpowiedz
grzesiek - 14.07.2016 / 10:49, *..dynamic.gprs.plus.pl

Kolumbia 3 miejsce???? Argentyna 1? Belgia 2? wtf xD

odpowiedz
Brad - 14.07.2016 / 10:47, *..mf.gov.pl

To samo Argentyna czy Kolumbia, rozumiem że Messi czy Falcao ale nawet na euro nie grali, litości.

odpowiedz
Hautausmaa - 14.07.2016 / 10:17, *..internetdsl.tpnet.pl

Belgia na drugim... chyba w ramach promowania multikulti, bo DRUŻYNĄ są żadną.

odpowiedz
buba - 14.07.2016 / 10:12, *..net.hawetelekom.pl

Nie rozumiem tych rankingów, co na drugim miejscu robi Belgia???? nie to żebym im ujmował ale...

odpowiedz