REKLAMA

Biblioteka legionisty: Młody Legionista

Bodziach, źródło: Legionisci.comWiadomość archiwalna>

W ostatnich dniach na rynku ukazał się 1. tom gazetki "Młody Legionista", skierowanej, jak nazwa wskazuje, do najmłodszych kibiców naszego klubu. W dobie setek magazynów dla dzieci, ta jest prawdopodobnie pierwszą poświęconą w całości polskiemu klubowi. Na razie nie wiemy jak często wychodzić będą kolejne numery pisemka.

Autorzy poinformowali, że pismo najodpowiedniejsze będzie dla dzieciaków w przedziale 4-6 lat.

Co znajdziemy w środku? Przeróżne labirynty, łamigłówki, gry słowne, czy szukanie różnic na fotografiach, skierowane do najmłodszych, których motywem przewodnim jest Legia. Na poszczególnych stronach 18-stronicowej gazety znajdziemy m.in. ciekawostki, które mają również uczyć podstaw z historii naszego klubu. Dzieciaki dowiedzą się m.in. ile mistrzostw i Pucharów Polski zdobyła Legia, mogą nakleić zdjęcia zawodników na narysowanym boisku, a także otrzymają kilkanaście legijnych naklejek. Nie mogło oczywiście zabraknąć kolorowanki, w legijnej wersji (z herbem klubu).

Pomysł wydania legijnej gazetki dla najmłodszych jest na pewno bardzo dobry i z pewnością znajdzie zainteresowanie wśród rodziców nie tylko w stolicy. Sami jesteśmy ciekawi, czy projekt przyjmie się, a Kuba, Zosia i miś Kazek będą towarzyszyć naszym najmłodszym przez kolejne lata.

Wydawca w ten sposób reklamuje zawartość pisma:
Wyjątkowa książeczka z aktywnościami związanymi z tematyką sportową, w tym piłką nożną, o różnym poziomie trudności i z uwzględnieniem grupy wiekowej odbiorcy oraz jej umiejętności, wspomagające rozwój pamięci, uwagę, koncentrację oraz wyobraźnię. Młodzi fani Legii znajdą tu:
- gry i zabawy logiczne wspomagające koncentrację oraz pamięć (labirynty, proste liczenie, wykreślanki, rebusy - np. z którego powstanie hasło ze szkółek piłkarskich: Jestem lepszym każdego dnia itd.);
- klasyfikowanie (tworzenie zbiorów przedmiotów ze względu na jakieś cechy wspólne);
- szeregowanie (umiejętność tworzenia konsekwentnych serii).

Przewodnikiem po zabawach jest chłopiec o imieniu Kuba (sześciolatek, pasjonat piłki nożnej) oraz dziewczynka i maskotka Legii - miś Kazek.

Tytuł: Młody Legionista, tom 1
Autorzy: Monika Kiersnowska, Ewa Przybińska, Anna Woźniak
Rok wydania: 2016
Wydawnictwo: Edipresse Polska SA
Liczba stron: 18
Cena: 7,99 zł

Więcej recenzji książek w dziale Biblioteka legionisty.


REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (8)

grzesiek - 24.07.2016 14:50:24, *.dynamic.gprs.plus.pl

Brawo dobra inicjatywa

dyniunio - 24.07.2016 18:29:23, *.free.aero2.net.pl

super pomysł.

jacek - 25.07.2016 11:01:27, *.lightspeed.cicril.sbcglobal.net

tylko pogratulowc pomyslu!!

skłąd - 25.07.2016 12:32:34, *.internetdsl.tpnet.pl

gdzie mozna kupic?

Kamil - 25.07.2016 12:56:28, *.dynamic.gprs.plus.pl

Gdzie do kupienia?

Edipresse - 25.07.2016 13:13:38, *.edipresse.pl

Książkę można kupić w kioskach, w Empiku na stoiskach z prasa, można zamówić również na hitsalonik.pl. Książka pojawi się również w Fan Store na Ł3.

Rafał - 25.11.2016 14:14:55, *.internetdsl.tpnet.pl

Mloda kadra rośnie :D

Pawel - 25.11.2016 16:53:19, *.dynamic.gprs.plus.pl

Brawo woncu cos dla dzieciaków

Dodaj komentarz:

autor:

e-mail:

treść:

Serwis Legionisci.com nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy - są one niezależnymi opiniami czytelników Serwisu. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy zawierających: wulgaryzmy, treści rasistowskie, treści nie związane z tematem, linki, reklamy, "trolling", obrażające innych czytelników i instytucje.
Czytelnik ponosi odpowiedzialność za treść wypowiedzi i zobowiązuje się do nie wprowadzania do systemu wypowiedzi niezgodnych z Polskim Prawem i normami obyczajowymi.
© 1999-2018 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.