REKLAMA

Biblioteka legionisty: Wójt. Jak goliłem frajerów

Bodziach, źródło: Legionisci.comWiadomość archiwalna>

Ci, którym spodobała się druga książka Janusza Wójcika zatytułowana "Jedziemy z frajerami", z pewnością nie będą rozczarowani nowymi opowieściami "Wójta", które ponownie spisał Przemysław Ofiara, a wydało SQN. Książka jest dość przewidywalna i tak jak po poprzedniej opowieści byłego selekcjonera - można wyciągnąć wnioski następujące: nie było nigdy lepszego trenera niż Janusz Wójcik, a ten jest najlepszy we wszystkim.

Zabicie tygrysa? Pestka. Uratowanie życia Polki z Bliskiego Wschodu? Dla polskiego Jamesa Bonda, to żaden problem. Podobnie jak upodlenie wszystkich, z którymi przyszło mu zasiąść do kielicha. Kwestie sportowe również przewijają się przez książkę i co ciekawe, Wójcik potrafi docenić sukces drużyny prowadzonej przez Adama Nawałkę na ostatnich Mistrzostwach. Kiedy jednak przychodzi do porównywania zawodników poszczególnych formacji biało-czerwonych z Francji, do jego srebrnych Olimpijczyków z Barcelony - właściwie każdy z jego podopiecznych był lepszy. Chamski, butny, niemal nieomylny i do tego na tyle szarmancki, że każda piękność rozkłada(ła) przed nim nogi - taki właśnie obraz Wójcika poznajemy po raz kolejny z książki, która pod koniec września trafiła na sklepowe półki.

Tytuł: Wójt. Jak goliłem frajerów
Autor: Przemysław Ofiara
Wydawnictwo: SQN
Liczba stron: 299
Rok wydania: 2016
Cena okładkowa: 36,90 zł

Więcej recenzji książek w dziale Biblioteka legionisty.


REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (16)

Konrad - 12.11.2016 12:06:42, *.125.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

Śmieszność nad śmiesznościami...więcj takich ludzi w polskiej piłce i będzie git!

Miras - 12.11.2016 12:30:01, *.jelonki.robbo.pl

Tytuł raczej dla fryzjera. Pan Janusz powinien rozważyć podtytuły "Lepper moja miłość", lub "Samochodem po torach tramwajowych". Dla mnie cały Jego dorobek, runął w gruzach.

Sam się ogol - 12.11.2016 12:39:10, *.dynamic.3bb.co.th

Golić to in będzie tych co ten chłam kupią

Młody Junaku - 12.11.2016 12:40:30, *.euro-net.pl

Chyba powinno być: "Ci, którym spodobała się PIERWSZA książka Janusza Wójcika..."
Drugą część (zresztą jak i pierwszą) kupiłem i przeczytałem. I stwierdzam co następuje:
Może i czyta się nienajgorzej, ale książka ta powinna znajdować się w kategorii "Bajki" ewentualnie "Fantsatyka", a nie "Biograficzne".
Czytałem już książki: Kowala, Iwana, Niemczyka, Ibrahimovica, ale to co nawypisywał Wójcik w swojej drugiej książce przebiło wszystkich. Jednym słowem stek bzur niepopartych żadnymi faktami.
Bynajmniej jednak nie żałuję zakupu i spędzonego nad czytaniem tej książki czasu, bo przynajmniej nieźle się uśmiałem.

gp* - 12.11.2016 12:45:26, *.dynamic.chello.pl

Zastanawiam sie po co tak promujecie tę książkę?

Młody Junaku - 12.11.2016 12:50:51, *.euro-net.pl

Zapomniałem jeszcze odnieść się do wywiadów, które są przerywnikami pomiędzy jakże niewiarygodnymi opowieściami. Moim zdaniem są one zwykłymi zapychaczami, po to aby książka uzyskała w miarę przyzwoitą objętość, a umieszczenie ich pomiędzy poszczególnymi rozdziałami spowodowane jest tylko tym, że gdyby je zestawić na końcu to zajęłyby pół książki:)
Mam trochę wrażenie, że Wojcik chce tą książką ogolić kolejnych frajerów (czyli nas czytelników), o czym może opisze w trzeciej części swoich przygód (czyt. wymysłów).

walo - 12.11.2016 12:55:47, *.play-internet.pl

Fajnie sie czyta zarówno jedną jak i drugą

TomTom - 12.11.2016 14:14:56, *.internetdsl.tpnet.pl

Może i się fajnie czyta (nie wiem,nie czytałem) ale Wójt akurat mija się z prawdą. Mnie wystarczy recenzja na Weszło.
http://legionisci.com/news/68826_Biblioteka_legionisty_Wojt_Jak_golilem_frajerow.html

grzesiek - 12.11.2016 15:05:27, *.neoplus.adsl.tpnet.pl

jak sobie będę chciał poczytać zmyślone historyjki to kupie kaczora donalda

do młody junaku - 12.11.2016 18:01:38, *.centertel.pl

Zupełnie się zgadzam, mnóstwo nie sprawdzonych faktów tak samo w pierwszej części niczym opowieść przy piwie. Warto też dodać mnóstwo wulgaryzmów, z kim to on się nie znał, ze wszystkimi pił wódkę, wszystkie najładniejsze dziewczyny były jego, w bójce też był najlepszy, trenerem też był dobrym że cały bliski wschod się o nie go bił NORMALNIE NARCYZ

wrt - 12.11.2016 18:35:23, *.play-internet.pl

niewiarygodne jak moŻna tak kitować w żywe oczy , olewając nawet to jak łatwe jest zweryfikowanie niektórych "faktów" , to już nawet nie jest farmazon to chorobliwa mitomania , czekam na 3 część

krys008 - 13.11.2016 09:20:52, *.serv-net.pl

Nie dla tego Pana! Nie chcę mu tu publicznie ubliżać, ale wszyscy wiemy dlaczego nie życzymy sobie informacji o nim i promowania jego osoby.

kenet z. - 13.11.2016 11:16:12, *.neoplus.adsl.tpnet.pl

30 dychy? kupuje i nie raz przeczytam, na jesienne wieczory jak znalazł zeby humorek poprawic..... zawsze bede miło wspominał pisza, kowala, stanka,robaka, ziela, szczesnego, bereta,fedoruka, kose ,wielu innych i wójta oczywiście!!!!!

Zlb - 13.11.2016 13:07:27, *.centertel.pl

A skad znawcy wiecie ze farmazon ta kniga???Nie znacie chlopa,nie przezyliscie co On...to cisza!!!!

Młody Junaku do Zlb - 13.11.2016 20:05:16, *.euro-net.pl

Jakbyś się znawco zagłębił w temat tobyś wiedział, że np. Wójcik chwali się w tej książce, że wygrał z reprezentacją Syrii 3 ważne mecze, z których faktycznie wygrał tylko jeden.

do zlb - 14.11.2016 06:16:09, *.itsa.net.pl

nie wiesz ocb to sam cicho siedź , nie znamy chłopa ale wyniki meczów łatwo sprawdzić , u niego w chorej fantazji są zupełnie inne , bredzi o meczach których nie było