REKLAMA
REKLAMA

Będą nowe boiska i strzelnica przy Łazienkowskiej

Woytek, źródło: Legionisci.com - Wiadomość archiwalna

W czwartek Rada Warszawy po raz drugi wyraziła zgodę na odstąpienie od obowiązku przetargowego trybu zawarcia umowy na okres 30 lat, na rzecz spółki Legia Warszawa - Centrum Sportu Młodzieżowego sp. z o.o. nieruchomości przy ulicy Łazienkowskiej. Na działce o powierzchni ponad 21 tysięcy metrów kwadratowych powstaną dwa boiska treningowe. Ponadto dzierżawę gruntu pod strzelnicę otrzymała sekcja strzelecka stołecznego klubu, która wcześniej wycofała się z wniosku.

Podobna decyzja radnych została podjęta już w lipcu, ale wówczas zgodę na dzierżawę całej działki (23895 m2) otrzymała tylko piłkarska Legia, ponieważ CWKS Legia Warszawa Sekcja strzelecka wycofała wniosek o dzierżawę nieruchomości.
Po kilku miesiącach doszło jednak do nowego porozumienia wszystkich trzech stron. Teraz działka została podzielona na dwie części:
1) 21296 m2 będzie wykorzystane pod boiska przez piłkarską Legię,
2) 2599 m2 będzie przeznaczone na budynek strzelnicy dla sekcji strzeleckiej Legii.

REKLAMA
REKLAMA
© 1999-2024 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.