Jacek Magiera - fot. Woytek / Legionisci.com

Magiera: Udało się nam wybronić

Mishka, źródło: Legionisci.com - Wiadomość archiwalna

Jacek Magiera (trener Legii): Cieszymy się ze zwycięstwa, to był nasz cel na dzisiaj. To był taki mecz, że i jedna, i druga drużyna miały swoje sytuacje. Najważniejsze, że wybroniliśmy co trzeba w pierwszej połowie, do tego strzeliliśmy bramkę na 1-0. W przerwie mówiliśmy sobie, żeby druga część była jeszcze skuteczniejsza i przez pierwsze 20 minut dominowaliśmy.
Arka miała na pewno swój plan, nie otworzyła się, a dwie zmiany spowodowały, że w ostatnich minutach było gorąco przed naszą bramką. Wybroniliśmy się, z czego się cieszymy, bo przy wyniku 1-0 najważniejsze jest nie stracić bramki. Dziś się cieszymy, ale jutro będziemy szykować się do meczu z Ajaxem.

Tomasz Jodłowiec potwierdził dziś swoją formę ze zgrupowania i to, że wywalczył sobie miejsce w składzie. To "Jodła" z dobrych lat, silny, wygrywał pojedynki, zdobywał teren i zdobył bramkę. Cieszę się z tego.

Tomas Necid potrzebuje czasu, żeby poznać nasz styl gry, jest doświadczonym zawodnikiem, potrafi utrzymać się przy piłce. Dzisiaj kilka razy zabrakło mu niewiele, żeby przejąć podanie, ale czas pracuje na jego korzyść. Będzie się coraz lepiej rozumiał z kolegami, na pewno da nam dużo dobrego. Jest wysoki, potrafi grać w powietrzu, przyda się przy stałych fragmentach. Cieszy się, że do nas trafił, a ja jestem zadowolony z jego postawy.