Arkadiusz Malarz - fot. Woytek / Legionisci.com
REKLAMA

Legioniści o meczu z Arką

Qbas, Jeleń, Filip Kaczmarczyk, źródło: Legionisci.com - Wiadomość archiwalna

Arkadiusz Malarz: Niepewność była co do jakości murawy, jednak obie drużyny grały w takich samych warunkach i nie ma co narzekać. Najważniejsze, że zrealizowaliśmy cel i trzy punkty jadą do Warszawy, bo o to nam właśnie chodziło. Muszę przyznać, że aura nie rozpieszczała i było dosyć chłodno, ale podczas spotkania cały czas się dogrzewałem i to zaowocowało dobrą interwencją w końcówce.
Oczywiście, dzisiejsze zwycięstwo jest dla nas cenne, ponieważ zdobyliśmy trzy punkty i dobrze rozpoczęliśmy rundę, ale także ten dzisiejszy sukces podbudował nas przed czwartkowym starciem z Ajaxem. Cieszę się, że "Jodła" zdobył gola i zapewnił nam zwycięstwo. Podczas dzisiejszego obiadu wraz z "Kuchym" typowaliśmy, że Tomek strzeli dzisiaj bramkę i słowa dotrzymał. Cała drużyna dała z siebie sto procent i to bardzo cieszy, ale mamy nad czym pracować. Wierzę, że z meczu na mecz będziemy się rozkręcać i nasza gra będzie wyglądała jeszcze lepiej.

Maciej Dąbrowski: Obawialiśmy się dzisiejszego spotkania, ponieważ mecze po zimowej przerwie są zawsze ciężkie. Zdawaliśmy sobie sprawę, że Arka będzie walczyła do końca, jednak umiejętności piłkarskie były po naszej stronie i gospodarze mogli nas zaskoczyć jedynie z kontrataku i stałych fragmentów gry. Najważniejszy jest fakt, że udało nam się wygrać to spotkanie i do Warszawy zabieramy cenne trzy punkty.
Na pewno obozy w Hiszpanii były bardzo wyczerpujące dla każdego z nas, ale teraz mamy cztery dni na regenerację i w czwartek walczymy z Ajaxem o korzystny rezultat. Jeżeli chodzi o murawę, to w dzisiejszym spotkaniu warunki były dosyć ciężkie. Boisko było grząskie, piłka często skakała, ale obie drużyny grały na tej samej murawie. W czwartek boisko w Warszawie będzie na pewno lepiej przygotowane. Każdy z nas musi dać z siebie sto procent, bo powoli się rozkręcamy i jesteśmy w stanie zagrozić ekipie z Amsterdamu. Czy zagram z Ajaxem, to taką wiedzę posiada jedynie trener, natomiast ja się skupiam na sobie i na ciężkiej pracy, bo poprzez swoje występy chce pomagać drużynie.
Każde spotkanie w ekstraklasie chcemy kończyć zwycięstwem, a na koniec rundy zasadniczej musimy znajdować się na pierwszym miejscu w tabeli. Taki jest nasz cel i zrobimy wszystko, żeby go zrealizować.

REKLAMA
REKLAMA
© 1999-2021 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.