Sebastian Szymański strzela gola - fot. Mishka / Legionisci.com
REKLAMA

Pierwsze bramki Dąbrowskiego i Szymańskiego dla Legii

Wiśnia, źródło: Legionisci.comWiadomość archiwalna>

W meczu z Zagłębiem Lubin swoje pierwszego gole dla Legii Warszawa zdobyli Maciej Dąbrowski i Sebastian Szymański. Ich trafienia zapewniły mistrzom Polski cenne trzy punkty. Pierwszy z nich wpisał się na listę strzelców w 82. minucie, a drugi sześć minut później. Dąbrowski rozegrał do tej pory dla "Wojskowych" 10 meczów, natomiast "Szymi" zanotował pięć występów.

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (19)

+dodaj komentarz
Nazgu(L) - 06.03.2017 / 00:29, *..dynamic-ww-07.vectranet.pl

Moulina tez pierwsza w lidze. A jesienią? Czerwiński i Langil. Tez pierwsze :)

odpowiedz
krys008 - 05.03.2017 / 09:46, *..serv-net.pl

Dąbrowski pokazuje charakter. Ten gość był tak jechany, ale obronił się w najlepsi z możliwych sposobów. Ciężką pracą i dobrą grą, zacisnął zęby i pokazał wszystkim, którzy przestali w niego wierzyć, wszystkim, ja też się do nich zaliczam, bo traciłem w niego wiarę. Miła niespodzianka, brawo p. Macieju.

odpowiedz
CultowaLegia - 05.03.2017 / 00:55, *..242

BRAVO!CZEKAMY!NA!NASTĘPNE!GOLEEEE!!!!

odpowiedz
Arek - 04.03.2017 / 18:12, *..neoplus.adsl.tpnet.pl

Brawa dla obydwu. Dąbrowski coraz lepiej, co mnie osobiście bardzo cieszy, pamiętając jak był jechany na jesieni.

odpowiedz
Krzeszczu - 04.03.2017 / 17:25, *..cust.bredband2.com

@ Wolfik: zgadzam sie z Toba, i po czesci z WWL ze nasza obrona szwankuje. Ale nie jest to tylko i wylacznie wina obroncow.
Tak, Jedza i Hlousek (jesli idzie o same zadania obronne) sa ponizej swoich umiejetnosci.
Ale ze tracimy gole (w wiekszosci ze stalych fragmentow), jest tez spowodowane kiepska gra obronna reszty zespolu.
Gui, Hama, nawet Rado jesli gra na skrzydle w obronie praktycznie nie istnieja. Jodla kiedy gral tez n iewiele dawal. Dzidzia sie stara ale sam nic nie zdziala. Moulin kiedy wszedl zaczal cos szarpac, ale 2 z 5 niewiele moga uszarpac. Jesli skrzydlowi daja przeciwnikowi Autobahn, do tego boczni obroncy potracili zupelnie pojecie o obronie, no to sorry ale nawet Ramos by sam nic nie zdzialal.

Do tego dodajmy mnostwo beznadziejnych strat, podan do przeciwnika, itp, co przyczynia sie ze nasza obrona stale jest pod presja.

Jesli/kiedy wyeliminujemy glupie bledy/straty, i wreszcie kiedy pomocnicy zaczna pomogac w obronie, to i przestaniemy tracic (glupie) gole. I beda czyste konta.

Ale na to musi zapracowac cala druzyna.
Bo jak na razie troche to kazdy sobie. Jak kiedys u mnie na podworku. Wszyscy chca atakowac, tylko bronic "nima" komu.
Moze to zalozenie taktyczne Magica? Mam nadzieje ze nie.

Wiec, podobnie jak nie jest sprawiedliwym obwiniac tylko i wylacznie Necida za brak bramek, tak jest nieodpowiednie obwiniac tylko nasza obrone za straty bramek.
Nota bene Pazdek gra naprawde dobrze, a Dabrowski rosnie z meczu na mecz na istna skale w obronie. I jak wspomnialem, zobacz ile razy rzucal sie jak hokeisci by wlasnym cialem zastawiac strzaly przeciwnikow. Bardzo ofiarnie.

Bedzie dobrze :-)

odpowiedz
Backup - 04.03.2017 / 17:19, *..play-internet.pl

@Krzeszczu
Nie dobijaj mnie. Ty gimbusie.Ja pisałem o dopuszczeniu do sytuacji nie tylko o strzałach celnych. Lubin miał 12 strzałów. Ja nie gram w gry nie mam czasu na głupoty, ale każdy sądzi wg siebie
.do lekcji, paciorek i spać

odpowiedz
Wolfik - 04.03.2017 / 17:02, *..dynamic.mm.pl

@Krzeszczu, WWL:
Rzeczywiście nasza gra w obronie nie jest zbyt pewna. Świadczy o tym fakt, że praktycznie w każdym meczu tracimy bramkę(i). Boczni obrońcy bez formy, nie wiem kto gorszy Jędza czy Hlousek. Dobrze, że środek jako tako działa. Dąbrowski z Pazdanem dość przyzwoicie się zaprezentowali. W każdym razie gracz z nr 5 gra zdecydowanie lepiej niż jesienią, kiedy był cieniem samego siebie.

odpowiedz
Krzeszczu - 04.03.2017 / 16:28, *..cust.bredband2.com

@ backup: ty na serio? bo wydaje mi sie ze robisz sobie kosmiczne jaja. Lubin mial wczoraj 5 strzalow na bramke, 5. Z czego 4 po stalych fragmentach.
Ogladales mecz czy grales w FIFE?

@WWL: jeszcze raz powtarzam, przy stalych fragmentach broni cala druzyna.
A co do niedopuszczania do sytuacji, fakt, spora odpowiedzialnosc obrony, ale wszystko zaczyna sie od napastnikow i pomocnikow.
Druzyna nigdy nie broni sie 4 zawodnikami. Wiec obwinianie tylko i wylacznie obrony jest delikatnie mowiac glupie.

odpowiedz
Backup - 04.03.2017 / 16:03, *..play-internet.pl

@Krzeszczu

Ty nie oglądaj skrótów. Lubin stworzył sobie wiele sytuacji dużo także z gry.Generalnie Hasi wrócił

odpowiedz
WWL - 04.03.2017 / 15:59, *..play-internet.pl

Krzeszczu

Nie obrażaj mnie, oglądam całe mecze.
Jak pisałem nie obciążam Dąbrowskiego tylko całą obronę. Mimo że zagrał nieźle to za dopuszczenie do TYLU sytuacji strzeleckich dla Wszystkich obrońców-nagana

odpowiedz
Krzeszczu - 04.03.2017 / 13:05, *..cust.bredband2.com

@ edmund: kto wie, kto wie.... :-)
pzdr

odpowiedz
pawelk1504 - 04.03.2017 / 12:57, *..play-internet.pl

Do REDAKCJI!!!
Czy wielkim problemem jest robienie też LIVE z meczów u siebie(wyjazdów nie wymagam) Naszych rezerw???
Sporo ludzi interesuje się też rozgrywkami 3 ligi....

odpowiedz
edmund - 04.03.2017 / 12:48, *..dynamic.gprs.plus.pl

Krzeszczu, dzieki za wyjasnienie. Ja malo telewizji ogladam i nie wiedzialem o co chodzi. Myslalem ze to jakas nowa ideologia/ szkola fubolu ze gra sie bez nawet jednego snajpera :) Pozdro !

odpowiedz
Krzeszczu - 04.03.2017 / 12:41, *..cust.bredband2.com

@ WWL: Dabrowski po raz kolejny zagral bardzo dobry mecz. Nie raz czyscil w polu karnym, nie raz bronil.
Zaglebie mialo szanse (i gole, ze spalonego!) praktycznie tylko przy stalych fragmentach gry. A przy stalych fragmentach broni CALA druzyne, nie tylko obroncy. Czy Dabrowski.

Obejrzyj jeszcze raz dokladnie nasze 3 ostatnie mecze a zobaczysz jak Dabrowki czysci. Albo w istnie hokejowy sposob zaslania/blokuje strzaly calym swoim cialem.

Ale to trzeba obejrzec caly mecz, a nie tylko skroty....

odpowiedz
Krzeszczu - 04.03.2017 / 12:23, *..cust.bredband2.com

@ edmund: to nie jest wcale dziwna strategia naszego klubu. Nasz klub po prosty nie ma ZADNEJ strategii. O czym w Cafe Futbol mowil sam Zewlak pod patronatem BL.
A skoro nie mamy zadnej strategi to nie moze byc mowy o "zlej" lub "dobrej". Po prostu "nima".

odpowiedz
WWL - 04.03.2017 / 12:19, *..play-internet.pl

Dąbrowski to obrońca.
Ile wczoraj Zagłębie mogło zdobyć bramek oprócz tych ze spalonych?-dużo
Wjeżdżali jak chcieli i tylko brak skuteczności pozwolił nam wygrać. Gdzie była obrona?
Przy pierwszej ich bramce dwóch było osamotnionych. Taka sytuacja miała też miejsce później, że któryś tam nie trafił główką w bramkę ale jakby nie doszedł to drugi już robił zamach nogą.
Nie mówię że to wina Dąbrowskiego ale całej linii obrony.Nie będę chwalił żadnego obrońcy po takim meczu.Swoją drogą to demony wracają.-bramki po stałych fragmentach

odpowiedz
Tommy83 - 04.03.2017 / 11:02, *..dynamic.chello.pl

Dąbrowski naprawdę zaczyna grać solidnie i nie mówię tu o strzelonej bramce tylko o grze w obronie,bardzo duży plus.Rzeznik bedzie miał ciezko sie przebic.

odpowiedz
kaktus - 04.03.2017 / 10:17, *..neoplus.adsl.tpnet.pl

Dąbrowski z meczu na mecz gra coraz pewniej. Jak tak dalej pójdzie to od niego będziemy zaczynać ustalanie składu, a Rzeźnik będzie musiał siedzieć na ławie :)

Szymański: Brawo młody. Tak jak pisałem poprzedni mecz mu nie wyszedł, ale drzemie w nim potencjał, oby grał jak najczęściej. To może być nasza przyszła gwiazda :)
Oby tylko sodówka nie uderzyła mu do głowy i żeby gwiazdka nie skończyła w II lub III lidze, jak poprzednie nasze "materiały" na gwiazdy :)

odpowiedz
edmund - 04.03.2017 / 10:14, *..dynamic.chello.pl

Taki budzet a ani jednego prawdziwego napastnika w kadrze : ) obroncy i pomoc tylko :) dziwna strategia naszego klubu :)

odpowiedz