PP: Mazur Gostynin 1-2 Legia II Warszawa

W meczu I rundy Pucharu Polski na szczeblu wojewódzkim Legia II Warszawa wygrała na wyjeździe z Mazurem Gostynin 2-1. Do przerwy "Wojskowi" prowadzili 1-0 po bramce Grzegorza Aftyki. W II połowie przewagę uzyskali gospodarzem a w 56. minucie wyrównał Bartłomiej Dębicki i po 90 minutach było 1-1. W ósmej minucie dogrywki pięknym strzałem z 25 metrów gola dla Legii zdobył Eryk Rakowski i tym samym legioniści awansowali do kolejnej rundy.

W drużynie Legii wystąpili w większości (obok kilku podstawowych zawodników) gracze z szerokiego składu oraz trzech debiutantów z drużyny CLJ, ale wywodzących się rocznikowo z zespołu juniorów młodszych (2000): Kochalski, Walukiewicz i Praszelik.

Pierwsza połowa miała stosunkowo spokojny przebieg - legioniści grali solidnie, kontrolowali grę, ale mecz nie porywał szybkością ani finezją. Na dodatek po ostrym wejściu w kostkę boisko musiał opuścić Konrad Handzlik, którego zapewne czeka kilkutygodniowa przerwa w grze. W 20. minucie, po akcji dwójkowej z Erykiem Więdłochą i ścięciu do środka pola, gola strzałem w długi róg zdobył Grzegorz Aftyka (występujący dotąd zwykle w drużynie CLJ). W końcówce z kolei, uderzenie Więdłochy zostało zablokowane, zaś Bartosz Skowron minimalnie niecelnie główkował po rzucie rożnym.

Po przerwie, choć pierwsi strzały oddali legioniści (Sulley, Praszelik i Więdłocha), inicjatywę dość szybko przejęli gospodarze, którzy wyczuli swoją szansę i stworzyli sobie kilka dobrych okazji (m.in. Jakub Kustra), zamieniając jedną z nich na gola, po rozegraniu rzutu wolnego i mocnym uderzeniu z 9 metrów Bartłomieja Dębickiego - co ciekawe, kapitana reprezentacji Polski w piłce nożnej 6-osobowej. W 58. minucie na 2-1 mógł nawet podwyższyć Gracjan Sobczak, który trafił w poprzeczkę. Legioniści "obudzili się" dopiero w ostatnim kwadransie gry, po kilku zmianach (szczególnie dobrze wprowadził się na boisko dynamiczny Tomasz Nawotka); próbowali zdobyć decydującą bramkę, ale bezskutecznie - niezłych okazji nie wykorzystali aktywnie walczący Więdłocha i Eryk Rakowski. Gospodarzom za to zaczęło ewidentnie brakować sił. I połowa dogrywki przebiegała pod dyktando legionistów (loby Sulleya i Praszelika), co podkreślił gol Rakowskiego, za to ostatnie minuty dogrywki to już nieco zbyt minimalistyczna gra "dwójki", co dało nadzieję; graczom Mazura - na szczęście oba strzały uparcie, choć z rożnym uprzednio skutkiem bombardującego bramkę Legii II Gracjana Sobczaka obronił Kochalski. W samej końcówce ambitnie, ale i nieskutecznie grający dziś Więdłocha był bliski wpisania się na listę strzelców, ale po obronie Tomczaka arbiter zakończył spotkanie. Legia odniosła zasłużone (w kontekście całości meczu) zwycięstwo, ale miała spore problemy z występującym 2 ligi niżej przeciwnikiem, a gra taka jak przez większość II połowy nie może się w kolejnej rundzie przydarzyć, bo może się zakończyć odpadnięciem.

Unia Czermno 0-3 MKS Piaseczno
Mazovia II Mińsk Maz. 2-4 Świt Nowy Dwór Maz.

Losowanie ćwierćfinałów odbędzie się w środę 19 kwietnia o 16:00 w siedzibie MZPN. Mecze 1/4 finału odbędą się już 26 kwietnia o 17:00.

Puchar Polski: Mazur Gostynin 1-2 pd. (0-1, 1-1) Legia II Warszawa
0-1 - 20' Grzegorz Aftyka (as. Eryk Więdłocha)
1-1 - 56' Bartłomiej Dębicki
1-2 - 98' Eryk Rakowski (as. Adrian Małachowski)

Strzały (celne) - II poł. i dogrywka: Mazur 11 (6) - Legia 19 (11)

Mazur: Bartosz Tomczak - Piotr Dutkiewicz, Arkadiusz Wróblewski, Paweł Winnicki, Patryk Matusiak (94' Michał Matecki), Mateusz Ostrowski (70' Bartosz Dutkiewicz, 105' Patryk Gronalewski), Bartłomiej Dębicki Rafał Wilamowski, Gracjan Sobczak, Piotr Wachaczyk, Jakub Kustra

Trener: Piotr Dutkiewicz

Legia II: Mateusz Kochalski - Bartosz Skowron, Mateusz Żyro, Sebastian Walukiewicz, Maciej Ostrowski - Adrian Małachowski, Konrad Handzlik (18' Mateusz Praszelik), Grzegorz Aftyka (70' Tomasz Nawotka), Miłosz Szczepański (59' Eryk Rakowski), Alban Sulejmani (46' Sadam Sulley) - Eryk Więdłocha