fot. Hugollek / Legionisci.com
REKLAMA

Gala Akademii Siatkówki Legii Warszawa

Hugollek, źródło: Legionisci.com - Wiadomość archiwalna

W niedzielę w restauracji „Volley Bajka” na warszawskim Ursynowie odbyła się minigala, podczas której podsumowano działalność Akademii Siatkówki Legii Warszawa oraz opowiedziano o planach sekcji na najbliższe miesiące. W budynku Areny Ursynów obecni byli m.in.: prezes „Wojskowych” Karolina Szewczyk, wiceprezes Michał Trybusz, zawodnicy Mariusz Godlewski i Daniel Rosa oraz trener młodych siatkarzy Robert Wójtowicz.

Fotoreportaż z imprezy - 18 zdjęć

W trakcie uroczystości podziękowano wszystkim młodym zawodnikom za ich trud i zaangażowanie, wręczając im m.in. pamiątkowe medale. Dodatkowo najlepszych wyróżniono na podium. „Mamy nadzieję, że będziecie odnosić dalsze siatkarskie sukcesy, zwłaszcza w barwach Legii” – powiedział wiceprezes sekcji Michał Trybusz.

Uhonorowano także wszystkich tych, którym rozwój legijnej siatkówki nie jest obojętny, m.in. trenerów, działaczy i wolontariuszy. Otrzymali oni od sekcji pamiątkowe statuetki z wygrawerowanymi podziękowaniami.

fot. Hugollek / Legionisci.com

Podkreślono również, że w ciągu minionego roku sekcji udało się otworzyć kolejną filię legijnej akademii na Ochocie, a także zorganizować letnie i zimowe obozy dla najmłodszych zawodników. W trakcie sezonu młodzi adepci brali udział w licznych turniejach, nie tylko siatkarskich, lecz także biegowych, by zadbać o ich odpowiedni rozwój. Ponadto zapraszano ich na rozmaite rozgrywki siatkarskie, gdzie mogli na własne oczy podziwiać tuzów tego sportu. Akademię promowano także podczas niedawnego meczu piłkarskiej Legii z Lechem Poznań. Zgromadzonych poinformowano również o kolejnym obozie dla dzieci, który odbędzie się w Puławach w dniach od 12 do 24 sierpnia.

Podjęto decyzję o tym, iż koordynatorem akademii zostanie jeden z jej dotychczasowych trenerów Robert Wójtowicz. Do jego zadań należeć będzie m.in. dalszy rozwój instytucji, tak aby wkrótce w kolejnych dzielnicach miasta otwarte zostały następne filie akademii, a także stworzenie bazy informacyjnej o zawodnikach, żeby polepszyć komunikację między oddziałami. Sekcja chce także podjąć współpracę z kolejnymi trenerami, którzy szkoliliby legijną młodzież oraz pragnie zadbać o szerszą integrację wewnątrz akademii, by stworzyć – jak to określono – „legijną rodzinę siatkarską”.

Nie zapomniano także wspomnieć o nadrzędnym celu na kolejny sezon, który już teraz postawiono seniorskiej drużynie. Pod wodzą nowego trenera [zakończono współpracę z dotychczasowym szkoleniowcem Pawłem Rzepińskim – przyp. LL!], którego nazwisko ma zostać podane niebawem do wiadomości, zespół ma awansować w rozgrywkach 2017/2018 do siatkarskiej pierwszej ligi. W ramach przygotowań do nowego sezonu stołeczni siatkarze wezmą udział m.in. w turnieju City Volley Cup, który odbędzie się już na początku września.

Fotoreportaż z imprezy - 18 zdjęć

REKLAMA
REKLAMA
© 1999-2024 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.