fot. Mishka / Legionisci.com
REKLAMA

Relacja z trybun: Jesteśmy z Wami!

Bodziach, źródło: Legionisci.com - Wiadomość archiwalna

Pewnie gdyby dzisiejsza Legia była prowadzona przez kogoś innego niż Jacka Magierę, fani z Łazienkowskiej, inaczej reagowaliby na kolejną stratę ligowych punktów. W "Magica" jednak wierzymy wszyscy, bo to nasz człowiek - gość oddany Legii na całego. Nie dziwią więc inne reakcje trybun w porównaniu z tymi, jakie miały miejsce, kiedy przed rokiem naszym zespołem dowodził niejaki Besnik Hasi.

Cierpliwość to coś, co różni legionistów dzisiaj w porównaniu z tym, co miało miejsce kilkanaście miesięcy wcześniej. Pomimo porażki z Arką w Superpucharze, porażki w lidze z beniaminkiem z Zabrza oraz remisu z mocno rezerwowym składem Korony, nikt z nas nie myślał, by wieszać psy na piłkarzach. Ba, ci mogli liczyć na okrzyki, będące podziękowaniem za ich zaangażowanie na boisku. "Hej Legio, dzięki za walkę" oraz "Hej Legio, jesteśmy z Wami" - takimi okrzykami żegnani byli po meczu piłkarze Legii przez "Żyletę". Miejmy nadzieję, że trwonienie punktów zakończyliśmy właśnie w sobotę.



Zainteresowanie pierwszym meczem ligowym nowego sezonu przy Ł3 nie było tak wysokie, jak spotkanie o Superpuchar. Liczba widzów była mocno zbliżona do tej, która stawiła się przed trzema dniami na meczu z IFK Mariehamn i wyniosła niewiele ponad 15 tysięcy.

Koroniarze do Warszawy przyjechali autokarami. Niby mobilizowali się, żeby pobić 500 głów na wyjeździe, ale do realizacji planu zabrakło sporo. Było ich dokładnie 215. Już kilkanaście godzin przed meczem było jasne, że wśród ekip wspierających Koronę zabraknie fanów Stali Mielec, z którą tego właśnie dnia została zerwana przez kielczan zgoda. Fani MKS-u na sektor gości weszli na kilka minut przed rozpoczęciem spotkania i wywiesili 3 flagi. Prowadzili mocno przeciętny doping, który może ze dwa razy przebił się przez cały stadion. Z obu stron w trakcie meczu nie brakowało wzajemnych uprzejmości.



Podobnie jak na meczu z Mariehamn, dopingiem z Żylety przez większość spotkania prowadził nowy gniazdowy, Marek. Nasz doping stał na przyzwoitym poziomie. Było kilka mocniejszych momentów, jak choćby przy okazji "Hitu z Wiednia", który niósł się z pełną mocą przez kilka minut. W drugiej połowie przez pewien czas prowadziliśmy doping bez koszulek. Długo nie mogliśmy doczekać się bramki dla Legii, ale cały czas wierzyliśmy w walczących o zmianę niekorzystnego wyniku piłkarzy w białych koszulkach. Kilka decyzji sędziego wzbudziło oburzenie na trybunach (m.in. nieprzyznany karny za faul na Nagym), a w efekcie kilka razy pomiędzy trybunami miał miejsce dialog "Stefański! Co? Ty k...!". Były także inne przyśpiewki pod adresem arbitra, m.in. "Sędzia weź sznur, i powieś się...". W końcu jednak doczekaliśmy się skutecznej akcji w wykonaniu legionistów, a po trafieniu Kucharczyka, początkowa radość mieszała się z niepewnością, czy aby na pewno sędzia uzna gola, tym bardziej, że chyba sami zawodnicy nie byli przekonani, czy w tej sytuacji nie było spalonego.



Bramka padła w momencie śpiewania przez nas "Legia CWKS, Ciebie po życia kres...", w śpiewaniu której pomagał "Staruch", a pieśń wychodziła kapitalnie z coraz lepszym klaskaniem i zgraniem bębnów. Kiedy wydawało się, że spotkanie zakończy się po naszej myśli, niespodziewanie do wyrównania doprowadzili przyjezdni. Od razu nastąpiła zmiana naszego repertuaru. "Nie poddawaj się, ukochana ma..." - ryknęła Żyleta, a do śpiewu przyłączyły się pozostałe trybuny. Niestety, jak się okazało kilka minut później, na niewiele się to zdało - Legia znów straciła punkty w meczu z rywalem ze zdecydowanie niższej półki. Piłkarze nie usłyszeli jednak gorzkich słów, a podziękowano im za zaangażowanie skandując "Hej Legio dzięki za walkę". Miejmy nadzieję, że limit wpadek został już wyczerpany, a teraz nasi gracze skoncentrują się na zapewnieniu awansu do fazy grupowej któregoś z europejskich pucharów.

W najbliższą środę czeka nas wyjazdowe spotkanie w dalekiej (4000 km w jedną stronę) Astanie. Osoby, które będą wspierać nasz klub w Kazachstanie ruszają na wyjazd już w poniedziałek. Tymczasem w kolejną sobotę na Łazienkowską przyjedzie Sandecja, dla której będzie to pierwsza wizyta na naszym stadionie. Można śmiało powiedzieć, że "Sączersi" stawią się w zdecydowanie lepszej liczbie niż Koroniarze. Wszak to dla nich prestiżowy, pierwszy wyjazd na Legię.

Frekwencja: 15 041
Kibiców gości: 215
Flagi gości: 3

Autor: Bodziach

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (22)

+dodaj komentarz
Legionista - 24.07.2017 / 17:31, *..226

Jestem spokojny o przyszłość Legii, ale musimy być bardziej pewniejsi i spokojniejsi w grze... Możemy mówić że słaby mecz z koroną był... Jednak jakbyśmy grali spokojniej to byśmy nie stracili tą bramke (łatwa bramka dla korony)

odpowiedz
do yyy - 24.07.2017 / 12:44, *..214.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

Wyyy...j i zabierz ze sobą pierwszego sprawiedliwego. Wg ciebie trener za poprzedni sezon zasługuje na pożegnanie w formie 'won'? Ogarnij się albo won na swoją stronę

odpowiedz
helas - 24.07.2017 / 12:25, *..150.ipv4.supernova.orange.pl

Oprawa o transferach - to byłby hit :D

odpowiedz
gad - 24.07.2017 / 10:03, *..neoplus.adsl.tpnet.pl

Brawo dla kibiców, gramy też o ligę mistrzów, nie da się ciągnąć kilku srok za ogon.

odpowiedz
Yyy - 24.07.2017 / 09:56, *..play-internet.pl

Magiera WON.

odpowiedz
do Wszyscy - 24.07.2017 / 09:42, *..play-internet.pl

Nie sadzę żeby czarni ich wspierali, pewnie zostanie wprowadzony zakaz wpuszczania na sektor gości dla kibiców z meldunkiem w warszawie i okolicach, chyba że ktoś ma już nowy dowód to tam nie ma już adresu zameldowania.

odpowiedz
@djinn - 24.07.2017 / 08:38, *..warszawa.vectranet.pl

A dlaczego obrażasz te wełniane istoty ?

odpowiedz
dex - 24.07.2017 / 08:38, *..play-internet.pl

Staruch najlepszy gniazdowy we wszechświecie. Nikt mu nie dorówna. I tyle w tym temacie.

odpowiedz
do jabłko - 24.07.2017 / 08:34, *..82

podrożał internet w Mielcu.

odpowiedz
Wszyscy - 24.07.2017 / 08:33, *..static.chello.pl

Wszyscy na mecz w sobotę Sandecje będzie wspierać Polonia ....

odpowiedz
szemrany - 24.07.2017 / 00:21, *..dynamic.chello.pl

Darek,dlatego żeby w czerwcu przyszłego roku znowu się bawić na Starówce,a reszta gryzła z zazdrości i złości paznokcie.Czuwaj!

odpowiedz
L - 23.07.2017 / 23:48, *..ip.telfort.nl

Ciekawe czy w tym sezonie doczekam się meczu w którym nie będzie trzeba śpiewać nie poddawaj się bo narazie nie zanosi się na to. To już powoli robi się naszą tradycją. Z sandecją też pewnie tak będzie a i w razie czego wymówka też już pewnie gotowa niech zgadnę piłkarze zmęczeni podróżą do kazachstanu ciężki mecz w trudnych warunkach i w środę rewanż do którego trzeba się odpowiednio przygotować i oszczędzić kilku piłkarzy żeby się nie zbytnio nie przemęczyli bo to przecież będzie już 8 mecz w sezonie.

odpowiedz
Djinn - 23.07.2017 / 23:20, *..multi.internet.cyfrowypolsat.pl

No. Na pewno damy "wlodarzą" do zrozumienia. W kolejnej oprawie. Bo zawsze dotyczą one kadry i zawodników.


Baran.

odpowiedz
mg - 23.07.2017 / 23:10, *..centertel.pl

Legia CWKS... Ciebie po zycia kres... Bedziemy wspierac!!! Slowa tej piesni kieruje do wszystkich tych ktorzy hejtuja Magica oraz poszczegolnych pilkarzy. Nie zawsze sie wygrywa to jest sport... Tak jak w zyciu nie zawsze jest kolorowo... pozdro

odpowiedz
Zajmon - 23.07.2017 / 22:29, *..107.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

Sędzia Stefanski mógł dać karnego. Sędzia mógł bramki nie uznać. Wychodzi na remis ale ja miałem wrażenie ze jednak nam przeszkadza czego ostatnio nie robił. Były nasze mecze które lepiej prowadził

odpowiedz
jablko - 23.07.2017 / 22:29, *..dynamic.chello.pl

jaki jest powod zerwania zgody przez korone?

odpowiedz
Fc Chełmża - 23.07.2017 / 22:13, *..play-internet.pl

"W Magica" jednak wierzymy wszyscy, bo to nasz człowiek ..... i tyle w temacie

odpowiedz
robochłop - 23.07.2017 / 22:12, *..neoplus.adsl.tpnet.pl

do Darek - bo te inne drużyny nie szykują formy pod kątem gry na trzech różnych frontach...inni grają zwykle po przepracowaniu normalnego tygodniowego mikrocyklu treningowego...to dwa różne światy...gdybyśmy zaczeli sezon od razu w wysokiej formie , to jesienią ,kiedy rozgrywać się będą najważniejsze dla nas mecze (w mam nadzieję europejskich pucharach) byśmy oddychali już rękawami...my po prostu gramy o inne cele od większości rywali...przyjdzie taki moment sezonu , że wrócimy np. po meczu pucharowym wyjazdowym, dwa dni i gramy już w lidze...w zasadzie pierwszy dzień to regeneracja , drugi dzień to lekki rozruch przedmeczowy...a nasz rywal przepracował w tym czasie spokojnie cały mikrocykl...oczywiście też wolalbym żeby nasze wyniki były od razu dobre...ale mam nadzieje że odpalimy w meczu z Astaną...jeśli tfu tfu nie przejdziemy Astany , to oznaczać będzie że przygotowania zostały zawalone...trzymajmy kciuki wszyscy...

odpowiedz
Ziomek - 23.07.2017 / 22:03, *..dynamic.chello.pl

Pierwszy sprawiedliwy: następnym razem wyłącz caps lock i może lepiej nie pisz swoich pomysłów na oprawę.

odpowiedz
Pierwszy Sprawiedliwy - 23.07.2017 / 21:34, *..internetia.net.pl

MAM NADZIEJĘ , ŻE W KOLEJNEJ OPRAWIE - DAMY DO ZROZUMIENIA WŁODARZĄ JAKICH TRANSFERÓW I JAKIEJ KADRY W LEGII CHCEMY - ZESPÓŁ BY NAPRAWDĘ MIAŁ DUŻY POTENCJAŁ TO MUSI MIEĆ MOCNĄ I WYRÓWNANĄ KADRĘ - MAMY DOBRYCH GRACZY W KADRZE - ALE CZY TA KADRA JEST BARDZO WYRÓWNANA - CZY NIEMAMY SŁABYCH OGNIW DO WYMIANY NA LEPSZY MODEL ? PYTANIE RETORYCZNE . A W KLUBIE TEGO CHYBA NIE WIDZĄ . ŻE CZAS POZBYĆ SIĘ NAJSŁABSZYCH CO DRUŻYNIE NIC NIE DAJĄ . A WZMOCNIĆ SIĘ JESZCZE LEPSZYMI OD TYCH Z PIERWSZEJ 11 . WTEDY TYLKO PÓJDZIEMY KROK DO PRZODU . A JAK NA RAZIE SIĘ TYLKO COFAMY I TO NIE CHODZI O WYNIKI A O KADRĘ JAKĄ DYSPONUJEMY CO HMMM NIE ROZRYWA NIESTETY .

odpowiedz
opinia - 23.07.2017 / 21:08, *..dynamic.gprs.plus.pl

Marek ma wszelkie zadatki na gniazdowego...oprócz jednego.
Słabiutkie poczucie melodii. Wychodzi to, jak zarzuca niektóre, albo włącza się do śpiewu z trybuną
To duży minus w kontekście przyszłych, nowych, melodyjnych pieśni.

odpowiedz
Darek - 23.07.2017 / 21:04, *..dynamic.chello.pl

Dlaczego wszystkie druzyny graja od 1 kolejki na powaznie i nawet mocno oslabiona korona przyjezdza do Warszawy jak po swoje?A my zawsze musimy miec kilka kolejek by zaczac grac.Dlaczego Legia nie gra na powaznie od 1 kolejki?
Z sandecja tez pewnie szalu nie bedzie.W koncu to beniaminek a wszystkie beniaminki od lat leja nas jak chca.Oczywiscie sztab szkoleniowy po meczu bedzie wiedzial gdzie popelniono bledy.Szkoda ze jak zwykle po meczu.

odpowiedz