Pięciobój: Nowacka 35. na ME w Mińsku

Na mistrzostwach Europy w pięcioboju nowoczesnym w białoruskim Mińsku, legionistka Oktawia Nowacka zajęła dopiero 35. miejsce. Niska lokata legionistki była spowodowana brakiem punktów za jazdę konną, ale i w pozostałych konkurencjach tym razem nie najlepiej wiodło się naszej pięcioboistce. W szermierce była 23., w pływaniu dopiero 25.

Nowacka w eliminacjach ME miała niemałe problemy z wywalczeniem miejsca w finale, po słabszym szermierczym występie. W kombinacji nasza zawodniczka uplasowała się na drugiej pozycji, dzięki czemu awansowała do fazy finałowej.

Daniel Ławrynowicz niestety nie zdołał przebić się do finałowej 36-tki. Legionista w kwalifikacjach uzyskał 1048 punktów, co nie pozwoliło mu na występ w ścisłej europejskiej czołówce.

W sztafecie kobiet Nowacka w parze z Anną Maliszewską uplasowała się na miejscu siódmym. Polki miały spore szanse na miejsce na podium, ale w jeździe konnej legionistka - podobnie zresztą jak w konkursie indywidualnym - nie miała szczęścia do konia.