REKLAMA

1/16 finału Pucharu Polski: Jagiellonia, Lech i Lechia za burtą!

Mishka, źródło: Legionisci.com - Wiadomość archiwalna

Zakończyły się wszystkie spotkania 1/16 finału Pucharu Polski. We wtorek Legia Warszawa wygrała z Wisłą Puławy i w kolejnej rundzie zmierzy się z Ruchem Zdzieszowice. W środę z rozgrywkami pożegnały się trzy czołowe drużyny poprzedniego sezonu. Lech poległ w Szczecinie, Lechia w Bytowie, a Jagiellonia w Lubinie. W czwartek Zagłębie Sosnowiec przegrało z Koroną, a Arka pokonała Śląsk 4-2.

1/16 finału:

Siarka Tarnobrzeg 1-4 pd. Termalica Nieciecza
Ruch Zdzieszowice 2-1 Górnik Łęczna
Wisła Puławy 1-4 Legia Warszawa
Świt Nowy Dwór Mazowiecki 1-3 Podbeskidzie Bielsko-Biała
Stal Mielec 0-2 Piast Gliwice
Ruch Chorzów 1-3 Chrobry Głogów
Wisła Kraków 2-1 Wisła Płock
Sokół Ostróda 1-3 Górnik Zabrze
Miedź Legnica 1-2 Sandecja Nowy Sącz
GKS Bełchatów 0-3 Chojniczanka Chojnice
Bytovia Bytów 1-0 Lechia Gdańsk
GKS Tychy 1-1 k. 1-4 Cracovia
Pogoń Szczecin 3-0 Lech Poznań
Zagłębie Lubin 2-1 Jagiellonia Białystok
Zagłębie Sosnowiec 1-2 pd. Korona Kielce
Arka Gdynia 4-2 Śląsk Wrocław

Terminarz i wyniki Pucharu Polski

Zestaw par 1/8 finału Pucharu Polski
Ruch Zdzieszowice - Legia Warszawa
Podbeskidzie Bielsko-Biała - Arka Gdynia
Chojniczanka Chojnice - Termalica Nieciecza
Chrobry Głogów - Piast Gliwice
Korona Kielce - Wisła Kraków
Górnik Zabrze - Sandecja Nowy Sącz
Bytovia Bytów - Pogoń Szczecin
Cracovia - Zagłębie Lubin

Jeżeli legioniści wyeliminują Ruch Zdzieszowice, to w ćwierćfinale zagrają ze zwycięzcą meczu Bytovia Bytów - Pogoń Szczecin.

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (59)

+dodaj komentarz
Wolfik - 11.08.2017 / 16:26, *..dynamic.mm.pl

@Bie(L)any: Święte słowa. Niektórzy myślą, że wszystko samo się zrobi :).

odpowiedz
Do koko1235 - 11.08.2017 / 13:15, *..play-internet.pl

Sezon stracony?po 4 kolejkach to wywróźyłeś?może podaj numery totka na jutro jak taki jasnowidz jesteś,a co powiesz jak wejdziemy do ligi europy a od jutra zaczniemy marsz w gore tabeli?

odpowiedz
Koko1235 - 11.08.2017 / 11:37, *..tel.tkb.net.pl

Magiera zasługuje na większy szacunek. Sezon i tak mamy stracony ale trener gra tym czym ma, a osoby odpowiedzialne za transfery świetnie się mają, a piłkarze którzy zostali zakupienia nie są wzmocnieniem ani nawet uzupełnieniem składu. Żewłakow musi odejść zbyt wiele transferów nie wypaliło o nas na to nie stać.

odpowiedz
Adeze - 11.08.2017 / 04:31, *..dynamic.chello.pl

Jak można na początku sierpnia zastanawiać się czy to już stracony sezon? Straszna ta Januszowość wśród kibiców, oj straszna

odpowiedz
TMR - 11.08.2017 / 01:34, *..elartnet.pl

No to wyjazd prawie do Reichu. 3 lata temu burmistrz Zdzieszowic Dieter P. zostal zamordowany we wlasnym domu. Znany byl z separatystycznych zapedow dot. Slaska Opolskiego. No klimaty niezle.

odpowiedz
BIE(L)ANY - 11.08.2017 / 00:47, *..dynamic-ww-05.vectranet.pl

Może tak dajcie popracować Magierze z nowymi zawodnikami i wkomponować ich do zespołu, a nie tylko pierd@licie co wam na język przyjdzie. Potrzeba ze 2 miesięcy aby po takiej przebudowie stworzyć kolektyw.

odpowiedz
xyz - 11.08.2017 / 00:03, *..51.dyn.plus.net

Czyli zespoły, z którymi Legia w ostatnim sezonie rywalizowała do samego końca o MP mogą się skupić wyłącznie na lidze.

Jeśli uda nam się awansować do LE to w połączeniu z PP, może się zdarzyć ze zgubimy gdzieś jakieś punkty, które w tym sezonie będzie dużo cięzej odrobić.

odpowiedz
Legionista - 10.08.2017 / 17:25, *..226

@do Krzeszczu- (nie piszę do Krzeszcza...) @tadziroro Myślałem że tylko "ja" mam takie zdanie - Miło widzieć że ktoś ma podobne zdania co ja :I @keris, Ha ha ha "o_O" Ciekawa reakcja :) Myślę że Krzeszczu nie potrafi powiedzieć... Dobra, Magic nie jest aż takim "Tragic- tak Magica nazwał"... Ja słyszałem od nie których że nie awansujemy z Wisłą Puławy... Ehh szkoda słów... Amika to już świętowała że wygrali PP oraz MP i awansują do LE... A taka prawda: przegrali PP, nie awansowali do LE oraz za pewnie przegrają MP.... Jednak Bjelica jest lepszy niż Magic (według kogoś...)

odpowiedz
Arek - 10.08.2017 / 16:20, *..free.aero2.net.pl

@pragmatyk, ja zauważyłem, że większość tak jadących po Magierze, to jacyś zmanierowani kibice nie wiem jakiego klubu, ale na pewno kibice sukcesu.

odpowiedz
Krzeszczu - 10.08.2017 / 15:36, *..cust.bredband2.com

@ keris: No to jeszcze raz, moze zrozumiesz.
"Taaa, bo przecież nasza liga jest tak niewyobrażalnie wymagająca, że trzeba poświęcać wszystko inne, każdy dodatkowy dzień odpoczynku jest na wagę złota!"

Powiedz to Magierze.

odpowiedz
keris - 10.08.2017 / 13:50, *..150.ipv4.supernova.orange.pl

@krzeszczu: A co ma Magiera do tego co napisałeś o Lechu,Lechii i Jagielloni? o_O

odpowiedz
Maciek - 10.08.2017 / 13:49, *..dynamic-ww-08.vectranet.pl

brawa dla Pogoni!

odpowiedz
bel - 10.08.2017 / 12:10, *..starachowice.vectranet.pl

poczekajcie.... Lech? buahahahahhahahahahaha

odpowiedz
Pragmatyk - 10.08.2017 / 11:57, *..dynamic.gprs.plus.pl

Panowie nie zauważyliście ze Krzeszczu to zmanierowany były kibic dziewczyn z Konfidenckiej? Pisze co mu mocz na język przyniesie...

odpowiedz
Rado - 10.08.2017 / 11:29, *..222

Czy w 1/4 jest już dwumecz?

odpowiedz
Kipkorir - 10.08.2017 / 10:31, *..dynamic.chello.pl

Puchar Polski wcale nie taki pewny, jeśli będziemy w podstawie oglądać takie asy jak Moneta, Kopczyński czy Niezgoda.

odpowiedz
Krzeszczu - 10.08.2017 / 09:55, *..cust.bredband2.com

@ keris: powiedz to Magierze.

odpowiedz
sawo - 10.08.2017 / 09:48, *..multi.internet.cyfrowypolsat.pl

Z tym parodysta u sterow to odpadniemy w cwiercfinale z pogonia albo w polfinale z gornikiem. Stanie sie to w przy pierwszej mozliwej okazji. Zapomnijcie o pucharze. Dodatkowo final albo z wisla krakow albo z zaglebiem lubin takze wybijcie sobie z glowy puchar.

odpowiedz
Zajmon Szczecin - 10.08.2017 / 09:11, *..147.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

Jestem kibicem Legii od 1992 co mi nie przeszkadza mieszkać teraz w Szczecinie.

odpowiedz
Yrena - 10.08.2017 / 08:54, *..neoplus.adsl.tpnet.pl

Ruch Z. wygrał z rozbitą Łęczną która ma problem z kadrą a wy boicie się ? Będzie łatwiej niż w Puławach.

odpowiedz
do Krzeszczu - 10.08.2017 / 08:46, *..centertel.pl

Rozumiem że ty nie widzisz klęski tych trenerów i uznajesz ich wyniki w tym sezonie jako sukces? Odpadnięcie z LE (jaga, Lech) i odpadniecie z PP?
Czy uważasz tych trenerów za godnych następców Magiery? A może jeszcze Probierza do potencjalnych następców dopiszemy.

Bo przecież Magiera nie dorasta im do pięt, w zeszłym sezonie jedynie wyszedł z grupy LM, wygrał Mistrza mimo sporej straty. A w tym sezonie popełnia błąd pchając się do LE i wygrywa w PP, żeby nie mieć sił na walkę o mistrzostwo?

Czy dobrze rozumiem Twój tok myślenia?

odpowiedz
puchar jest Nasz - 10.08.2017 / 08:36, *..nowydwormazowiecki.vectranet.pl

Przy takiej drabince i przy takich rywalach jacy pozostali w grze o Puchar Polski, nie wyobrażam sobie abyśmy w tym roku nie zdobyli Pucharu! Legia Warszawa Duma i Sława!

odpowiedz
Walo - 10.08.2017 / 08:36, *..69.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

Magiera nie jest zadnym legionista tylko kibicem Rakowa Czestochowa.

odpowiedz
Kibic emeryt - 10.08.2017 / 08:30, *..neoplus.adsl.tpnet.pl

To bardzo dobre wyniki . Zakładając czarny scenariusz że jednak w rundzie jesiennej nie odpalimy a straty na wiosnę będą nie do odrobienia to może być jedyna i najprostsza droga do gry w pucharach .Teraz najważniejsze aby dostać się do fazy grupowej Ligi Europy .Szczęście nam sprzyja może ten sezon nie jest jeszcze stracony .

odpowiedz
keris - 10.08.2017 / 08:29, *..150.ipv4.supernova.orange.pl

@krzeszczu: Taaa, bo przecież nasza liga jest tak niewyobrażalnie wymagająca, że trzeba poświęcać wszystko inne, każdy dodatkowy dzień odpoczynku jest na wagę złota!

odpowiedz
Juri - 10.08.2017 / 07:40, *..centertel.pl

Puchar w tym roku dla nas,pięknie się ułożyły wyniki.
Legia to My

odpowiedz
(L)odz - 10.08.2017 / 07:32, *..toya.net.pl

Nie powiem ze to autostrada do finału na PGE ale zielone światło jest non stop.

odpowiedz
Marcin - 10.08.2017 / 06:58, *..adsl.inetia.pl

Wszystkie znaki na niebie wskazują, że będzie dobrze
W końcu lechowi zatkało ryja

odpowiedz
Tadziro - 10.08.2017 / 06:22, *..114

@Krzeszczu raczej nic nie odpuścili.

Lech został wzorowo rozpracowany przez Skorżę, w Jagielonii w końcu widać rękę nowego trenera, dlatego też zaczyna gubić punkty w lidze, a w Lechii gra po prostu za dużo zmanierowanych gwiazdeczek.
Do tego Lechia przecież nie dostała się do LE, a ambicję taką mają więc PP nie odpuściliby tak łatwo.
A mówienie że dzięki temu mają teraz mniej napięty kalendarz jest trochę mało sensowne bo jeśli chce się grać w finale PP to do rozegrania zostało jeszcze jakieś PIĘĆ MECZÓW w około 9 MIESIĘCY, więc o zapierdzielu nie ma tutaj mowy ;)

Dlatego dla mnie jest oczywiste że te drużyny nie odpuściły PP bo to byłoby bez sensu

Popieram też wypowiedzi wielu kolegów. To nie na legionistę Jacka Magierę powinniśmy teraz się wściekać tylko na polonistów bo to oni nie potrafią wesprzeć swoją pracą trenera.

odpowiedz
Jacek - 10.08.2017 / 06:03, *..neoplus.adsl.tpnet.pl

A ja sie ciesze, ze amika zaliczyla kolejny w.....rdol. To przez te swoją napinke. Niech dalej sie napinają to napewno zdobedą mistrza. Tylko silna kadra pomoze Legii zdobywac laury.

odpowiedz
yannek - 10.08.2017 / 02:05, *..warszawa.vectranet.pl

A nasza ćwiartka drabinki PP była podobno najtrudniejsza :P

Uwaga! ZAWSZE zdobywaliśmy puchar, jeśli na naszej drodze była Pogoń.

odpowiedz
do palka bimbalka - 10.08.2017 / 01:21, *..grojec.vectranet.pl

odswiez strone poczytaj sobie i dalej palką w bimbalke Deblu

odpowiedz
Legionista - 10.08.2017 / 00:28, *..226

@Zajmon Szczeci, Ojrzyński jest trenerem dla słabszych drużyn, a nie na Legie... To że wygrał superpuchar i pucha to nie oznacza że jest lepszy od Magica... Bartoszek też nie jest trenerem na poziomie.... Trenował tylko korone... Jednak wolę Legionistę w roli trenera..

odpowiedz
Cult⚽️Legia - 10.08.2017 / 00:26, *..223

⚽️Bravo⚽️Portowcy⚽️

odpowiedz
Zlb - 10.08.2017 / 00:14, *..dynamic.gprs.plus.pl

Pajace nie czas wyjść z domu na mecz a nie tylko płakać jak stare baby!!! Zza monitora łatwo się krytykuje, i ciśnie z tak ważnymi ludźmi dla Legii jak Pan Jacek Magiera!!! Won psy!!!

odpowiedz
Do Zajmon Szczecin - 09.08.2017 / 23:55, *..centertel.pl

Zajmij się Zajmon zajęciami swojej zajeistej Pogoni zaistnej Szczecin zaiste hej.

A od nas i Magiery - won!
My sobie damy radę. Zaiste!

odpowiedz
Arek - 09.08.2017 / 23:22, *..neoplus.adsl.tpnet.pl

To łachy teraz się będą napinać w lidze, bo nic innego już im nie zostało. Le w dupę, pp też. Ciekawe, czy Bjelica zadowolony:) - Brawo Portowcy!!!

odpowiedz
corvis - 09.08.2017 / 23:11, *..dynamic.gprs.plus.pl

och jaki płacz.... panowie prezesi proponuję zalogować się do życia.... Ten trener to nasz człowiek SZACUNEK się na leży. Proponuję skupić się na osobie zewlakowa która odpowiada za transfery dyrektor sportowy musi odejść

odpowiedz
K(L)ik - 09.08.2017 / 23:10, *..dynamic.chello.pl

Brawo Bracia!!! Anika za burtą

odpowiedz
Krzeszczu - 09.08.2017 / 22:47, *..cust.bredband2.com

A dla mnie jest oczywiste ze jaga, lach i lechia, wypadajac z europy, po prostu olala PP i podobnie jak Man U pare lat temu teraz stawiaja wszystko na jedna szale aby zdobyc Mistrza.
Teraz zostala im tylko liga i na tym beda sie koncentrowac.
Wiec ja osobiscie bym sie nie nasmiewal ze te ekipy odpadly z PP.
Ale sa tacy ktorzy widza to jako kleske tych trenerow, a o dziwo to ci sami co spiewaja Halleluja Tragickowi...

odpowiedz
Zajmon Szczecin - 09.08.2017 / 22:44, *..147.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

@Legionista
Z trenerów ekstraklasy co nadawali by się do Legii to został tylko Ojrzynski i Bartoszek. Urban i Skorża w Legii juz byli a Fornalik i Próbierz się nie nadają.
Mamy łatwa drogę do półfinału. Ćwierć final z Pogonią zamiast Lechią bądź Amica

odpowiedz
Legionista - 09.08.2017 / 22:06, *..226

Do wszystkich którzy chcieli zatrudnić Probierza lub Bjelice w Legii.... Bjelica - osoba która Amice trenuje 11 miesięcy... Jedyny sukces: 3 miejsce w Lidze.... Reszta to dramat: Przegrany MP, 2 razy przegrali PP, przegrana LE - mieli szanse i powinni awansować.... No po prostu trener z doświadczeniem.... Dla Legii jest ważne żeby pozostał w Amice bo Lech nie wygra niczego.... Teraz czas na przegrany MP.... Możecie mnie hejtować, ale ten "Doświadczony" trener jest słabszy niż ten "Nie doświadczony" trener Magiera... Probierz - nic wielkiego nie osiągnął, ale dobry trener... Jedynie w Jadze miał jakieś sukcesy... Wisła, Lechia i teraz Cracovia nic wielkiego nie osiągnął.... I znowu Magic jest lepszy..... Jak ci trenerzy coś osiągnął to napiszcie... Bo poziomem trenowania jest gorszy od Magica... Niby zespół źle jest przygotowany... Jakoś Rzeźnik mówił że jest dobrze przygotowany... A gdzie był na zgrupowaniu....... Tego co Magic osiągnął to zapewniam nikt nie osiągnie...

odpowiedz
Gizmo - 09.08.2017 / 21:58, *..dynamic.chello.pl

Brawo Portowcy

odpowiedz
LW - 08.08.2017 / 16:27, *..neoplus.adsl.tpnet.pl

Sokol O. 0 - 4 Gornik Z. !

odpowiedz
J23 - 08.08.2017 / 14:31, *..play-internet.pl

Na karne ale wygramy,

odpowiedz
bolo - 08.08.2017 / 12:55, *..ssp.dialog.net.pl

Jeśli chodzi o puchary to J.Magiera jest specem od ich zdobywania.Będzie dobrze-odpadamy i cyt."zamykamy ten etap i bierzemy się do pracy".Skąd ja to znam?

odpowiedz
PalkaBimbalka - 08.08.2017 / 11:57, *..itsa.net.pl

a ja się pytam, co z Niezgodą? Ostatnio nawet w zestawieniu kontuzjowanych zawodników go nie było...?

odpowiedz
Kipkorir - 08.08.2017 / 11:44, *..dynamic.chello.pl

Dokładnie jak piszecie - ostatnia szansa na puchary 2018/2019 i może ona już dziś zostać zaprzepaszczona. Niemniej jedno jest pewne - zagra Kopczyński!

odpowiedz
ZB - 08.08.2017 / 10:08, *..dynamic.chello.pl

Trzeba grać na 101% bo jeszcze się okaże że dla nas to najprostsza furtka do gry w europejskich pucharach xD

odpowiedz
Rado - 08.08.2017 / 10:02, *..222

Zagra najmocniejszy skład i wygramy 3-0. W końcu to ostatnia szansa na jakiekolwiek trofeum...

odpowiedz
m4pierwszy - 08.08.2017 / 09:55, *..242.atman.pl

Mówiłem miesiąc temu, powtórzę i dziś: tylko PP może dać nam spokój i LE w tym sezonie, w przeciwnym razie będziemy drżeć do ostatniej kolejki. Mistrza w tym roku nie będzie.

odpowiedz
tak - 08.08.2017 / 09:50, *..dynamic.gprs.plus.pl

wisła wygrywa 2:1 i magiera leci ze stołka razem z filcowymi pachołkami z konwiktorskiej

odpowiedz
True - 08.08.2017 / 09:37, *..play-internet.pl

Wygramy 4-0

odpowiedz
123 - 08.08.2017 / 09:32, *..dynamic.chello.pl

Z tego co mówi JM to Legia nie ma czasu trenować (mecze co trzy dni) Więc Legionisci nie trenują od pięciu lat. To nie ma co narzekać bo i tak wyniki są super (MP PP LE LM) jak na mecze bez trenowania.

odpowiedz
L - 08.08.2017 / 09:29, *..53.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

Jeśli przetrwamy pierwsze 15-20 minut bez straty gola, to może jakoś się uda...

odpowiedz
lol - 08.08.2017 / 09:27, *..dynamic.chello.pl

jak to mówi ich super reklama: Zawsze mocniej w dupę... :/

odpowiedz
d2b90 - 08.08.2017 / 09:21, *..centertel.pl

Taka tam seksturystyka. Przyjezdzamy dajemy i wracamy.

odpowiedz
do rado - 08.08.2017 / 09:19, *..dynamic-ww-07.vectranet.pl

Też się obawiam o ten ciężki mecz

odpowiedz
rado - 08.08.2017 / 09:11, *..centertel.pl

Przeczuwam kolejny agrowpier..l

odpowiedz