Victoria Sulejówek - Legia II Warszawa - fot. Raffi / Legionisci.com

III liga: Victoria Sulejówek 1-5 Legia II Warszawa

Redakcja, źródło: Legionisci.com - Wiadomość archiwalna

W meczu 3. kolejki III ligi Legia II Warszawa wygrała na wyjeździe z Victorią Sulejówek 5-1. Już w 5. minucie pierwszą bramkę zdobył Tsubasa Nishi. Po 30 minutach meczu było 2-0 po trafieniu Mateusza Majewskiego. Po zmianie stron legioniści jeszcze częściej trafiali do siatki. Bramki kolejno zdobyli: Michał Masłowski, Robert Bartczak, Aleksander Waniek. W końcówce honorową bramkę dla gospodarzy zdobył Daniel Smuga.

Victoria nie była w dniu dzisiejszym bynajmniej słabym przeciwnikiem (kilkakrotnie groźne strzały z okolic linii pola karnego musiał wyłapywać Jakub Szumski), ale na dobrą sprawę wynik mógł być raczej wyższy - gola Majewskiego nie zaliczył sędzia uznając, że napastnik Legii (należący dziś do wyróżniających się postaci na boisku) zbyt energicznie rozpychał się w walce o piłkę. Strzał Roberta Bartczaka (który już chwilę wcześniej minimalnie spudłował z bliska) wybił z kolei z linii bramkowej obrońca. Po przerwie najbliższy podwyższenia wyniku był przy stanie 0-5 Piotr Cichocki, który trafił w poprzeczkę; gorąco było także po uderzeniu Bartosza Olszewskiego, który omal nie zaskoczył Łysika uderzeniem z rzutu wolnego oraz po uderzeniu Łukasza Turzynieckiego, który trafił w boczną siatkę. W końcówce odważniej zaatakowali gospodarze, których wysiłki zostały nagrodzone w 85. minucie. Warto dodać, że chwilę wcześniej na boisku w drużynie Victorii pojawił się wychowanek Legii 2000 Daniel Cichocki, dla którego był to seniorski debiut.

III liga: Victoria Sulejówek 1-5 (0-2) Legia II Warszawa
0-1 - 5' Tsubasa Nishi
0-2 - 29' Mateusz Majewski (as. Aleksander Waniek)
0-3 - 51' Michał Masłowski (as. Mateusz Majewski)
0-4 - 61' Robert Bartczak (as. Michał Masłowski)
0-5 - 64' Aleksander Waniek (as. Michał Masłowski)
1-5 - 85' Daniel Smuga

Legia: 1. Jakub Szumski - 24. Łukasz Turzyniecki, 5. Tomasz Wełnicki, 4. Mateusz Żyro, 13. Łukasz Moneta (46' 25. Bartosz Olszewski) - 20. Miłosz Szczepański, 6. Aleksander Waniek, 14. Tsubasa Nishi (69' 17. Grzegorz Aftyka), 8. Michał Masłowski, 16. Robert Bartczak (64' 18. Piotr Cichocki) - 9. Mateusz Majewski (67' 19. Michał Góral)

Rezerwa: 12. Józef Burta, 3. Mateusz Bondarenko

Victoria: 1. Mateusz Łysik - 5. Norbert Jędrzejczyk, 11. Dawid Makuch (70' 6. Bartłomiej Szulim), 17. Michał Dobkowski, 21. Daniel Smuga, 23. Sebastian Pindor, 27. Rafał Goluch (83' 20. Daniel Cichocki), 30. Bartosz Bobrowski, 33. Wojciech Gorczyca, 70. Krzysztof Możdżonek (62' 8. Wiktor Lach), 86. Samuelson Odunka (70' 14. Kacper Roszak-Kasza)