1024 kibiców Legii wspierało nasz klub we Wrocławiu - fot. Mishka / Legionisci.com
REKLAMA

Relacja z trybun: Kopacze, gdzie są wyniki?!

Bodziach, źródło: Legionisci.com - Wiadomość archiwalna

Jeszcze nie tak dawno po meczach nie brakowało wspólnych śpiewów z piłkarzami, wspierania nawet kiedy nie szło, a hasło "Czy wygrywasz, czy nie..." było jak najbardziej aktualne. Co się w ostatnim czasie stało z zaangażowaniem piłkarzy wiedzą chyba tylko oni, ale w ciągu kilku tygodni piłkarze stali się grajkami i kopaczami. Ich postawa z ostatnich meczów nie będzie akceptowana przez fanatyków.

Kiedy wydawało się, że protest na meczu z Zagłębiem Lubin dał kopaczom nieco do myślenia i wezmą się za siebie, doceniając miejsce, w którym przyszło pobierać im grube, kilkudziesięciotysięczne apanaże, po raz kolejny zobaczyliśmy na murawie człapanie, grę bez ambicji i jakiegokolwiek zaangażowania... Można z całą pewnością powiedzieć, że spora część tej drużyny nie zasługuje na grę z eLką na piersi, tyle że obecnie - przynajmniej do grudnia - na większe zmiany kadrowe się nie zanosi.

Po przerwie na mecze reprezentacji do czego zdążyliśmy przyzwyczaić się w ostatnich latach, regularnie szykowaliśmy się do meczów w europucharach. Zamiast jednak planować podróż po Europie, mogliśmy jedynie pojeździć sobie palcem po mapie, a na wyjazd ruszyć jedynie do Wrocławia.




Na Dolny Śląsk pojechaliśmy pociągiem specjalnym. Fani z Łazienkowskiej już 9 godzin przed meczem zebrali się na dworcu Zachodnim, skąd miał odjechać "specjal" w kierunku Dolnego Śląska. Już na wstępie okazało się, że przyjdzie nam poczekać dłuższy czas na rozpoczęcie podróży. Dwugodzinne opóźnienie było na rękę właścicielom dworcowych barów, gdzie spędzano czas przed odjazdem. W końcu około 11:30 pociąg ruszył i po niespełna pięciu godzinach jazdy dotarł do Wrocławia. Ze stacji Wrocław Stadion w ciągu kilku minut dotarliśmy pod bramy, gdzie też bez większych problemów weszliśmy na obiekt.

Było nas 1024, o ponad 200 osób mniej niż podczas zeszłorocznej wizyty na tym stadionie. W sektorze gości wywiesiliśmy osiem flag (Warriors, Jesteśmy Waszą Stolicą, Legia Warszawa, Tradycja Pokoleń, Legia Warszawa, Legia, UZL, Capital City). Jeśli zaś chodzi o frekwencję gospodarzy, ta była nieco lepsza niż przed rokiem i... rekordowa biorąc pod uwagę poprzednie mecze wrocławian (od 9 tys. do 13,4 tys.). "Przyszliście chamy, dlatego że my tu gramy" - skandowali legioniści pod adresem miejscowych. Jeszcze 10 minut przed meczem trybuny wrocławskiego stadionu były niemal puste, ale wiele osób jak się później okazało, dotarła na ostatnią chwilę.



Mecz poprzedziła minuta ciszy ku pamięci zmarłego niedawno Adama Wójcika, koszykarza Śląska i reprezentacji Polski. Od pierwszej minuty ruszyliśmy z dopingiem, który miał przebłyski, ale z pewnością z perspektywy 90 minut, nie należał do najbardziej okazałych w naszym wykonaniu. Nie mogło oczywiście zabraknąć wymiany uprzejmości. Ta nie była co prawda tak intensywna jak przy okazji wyjazdu do Płocka, ale mimo wszystko co nieco sobie "powrzucaliśmy".

Gospodarze od pierwszej minuty szykowali się do zaprezentowania przygotowanej oprawy. Z odpowiednim wyprzedzeniem na dole młyna wywieszony został malowany transparent "Dumnej historii", a po kilkunastu minutach uzupełniła go rozwinięta nad nim sektorówka z herbem WKS-u oraz hasłem "70 lat". Później w młynie Śląska zapłonęły 74 race, a kiedy te dogasały, odpalone zostały stroboskopy. Przez większość pierwszej części meczu, młyn Śląska znajdował się pod sektorówką.



My w tym czasie mieliśmy okazję do radości, po tym jak nasze grajki zdołały przeprowadzić jedną z niewielu akcji zakończoną strzałem. Niestety później kopacze wrócili do defensywy i snucia się po murawie. Efektem braku zaangażowania były stracone w drugiej połowie dwie bramki, których strzelcem był Robak. Ich strzelec usłyszał kilka "ch...jów" pod swoim adresem zarówno zaraz po ich zdobyciu, jak również po zakończeniu meczu.

Po straconych bramkach z naszego sektora niosło się "Nie poddawaj się, ukochana ma...". Niestety na niewiele się to zdało - legioniści nie stworzyli zagrożenia pod bramką rywali, a miejscowi mieli kolejne szanse na powiększenie prowadzenia. Przez ostatnich kilkanaście minut nasza grupa dopingowała bez koszulek.



Po końcowym gwizdku zawodnicy trochę niemrawo zmierzali w naszą stronę, jakby podejrzewając czego mogą spodziewać się z naszej strony. Reakcja i tak była delikatna - usłyszeli jedynie okrzyki "Kopacze, gdzie są wyniki?!" oraz "Legia grać, k... mać!". I w sumie nie do końca o same wyniki nam chodzi, bo gdyby widać było pełne zaangażowanie z ich strony przez 90 minut, nie byłoby i naszej frustracji. Kiedy jednak kolejny raz przepłacane gwiazdeczki przechodzą koło meczu, nie może być na to przyzwolenia.

Po meczu przez ponad godzinę czekaliśmy na opuszczenie sektora, po czym szybko przemaszerowaliśmy w stronę stacji kolejowej. Pakowanie do pociągu było wyjątkowo ekspresowe i tym razem przed planowanym czasem ruszyliśmy do Warszawy, gdzie zameldowaliśmy się o 2:30. Przed nami mecz z Cracovią przy Ł3, na który nie wybierają się kibice gości, którzy zapowiedzieli bojkot związany z niewpuszczaniem na sektor gości ich przyjaciółek z Konwiktorskiej.

Frekwencja: 24 086
Kibiców gości: 1024
Flagi gości: 8

Autor: Bodziach

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (37)

+dodaj komentarz
do Misiek75 - 13.09.2017 / 08:42, *..lukman.pl

Sam se rób bojkot sezonowy kibicu!!!!!!!!!!!!!!

odpowiedz
Do Oczko - 12.09.2017 / 21:57, *..centertel.pl

Nie rozumie o co Ci chodzi. Ja tylko napisałem że nie wszyscy przyjechali pociągiem. O balkonach nic mi nie wiadomo :-)

odpowiedz
Lwrs - 12.09.2017 / 18:08, *..1

Wszyscy są winni:
1. J.M - trener na 1 ligę, który nie ma sensownego pomysłu na gre
2. Piłkarze - przeplacani, rozpieszczeni i bez ambicji.
3. Zewlakow za transfery w ciemno
4. Prezes za rozsprzedanie drużyny i niejasna politykę finansowa. Zresztą brak pijecia co się dzieje w klubie widać jak na dłoni.
5. Kibice za wspieranie tej zenady przez x lat.
6. Janusze za to, że są i nigdy nie beda kumatymi.

Powinno się odpuścić kibicowanie przez kilka męczy. Jeden to za mało. 3 lub 4 mecze przy pustych trybunach dadzą dopiero odczuć klubowi, że coś jest nie tak. Alternatywnie nagromadzenie tyłu kar, że klub się nie wypłaci do końca roku.

Nie pozdrawiam.


odpowiedz
Oczko do zachodnia Polska - 12.09.2017 / 17:23, *..centertel.pl

A balonem nikt sie nie wybiera kumaty kibicu ?

odpowiedz
Zachodnia Po(L)ska - 12.09.2017 / 13:11, *..centertel.pl

Nie tylko specjal. Trochę wiary też furami. Szczecinek. Wlkp. Bełchatów. Jelenia Góra. Zielona Góra. Żagań. Opole. Wałbrzych. Oświęcim. Głogów.

odpowiedz
Misiek75 - 12.09.2017 / 12:57, *..dynamic-ww-06.vectranet.pl

KRÓTKO BRACIA JEŚLI MACIE JAJA TO NA CRACOVII PUSTE TRYBUNY ALBO ZACZNĄ GRAĆ ALBO MY SZANUJMY SIĘ TROCHĘ JAKO KIBICE. TRZEBA DAĆ JASNO I WYRAŹNIE MIODUSKI EMU DO MYŚLENIA. CHCECIE NADAL UCZESTNICZYĆ W TYCH ŻENUJĄCYCH PRZEDSTAWIENIACH. WIEM CO MI ODPOWIE IE ŻE NA DOBRE I NA ZŁE ALE CHYBA CZARNA GORYCZY SIĘ PRZELAŁA, JA NIE ZAMIERZAM PŁACIĆ I CHODZIĆ NA STADION TYLKO PO TO ŻEBY SIĘ WKU...IAC. MOŻNA PRZEGRAĆ MECZ ALE PO WALCE A W MECZU ZE ŚLĄSKIEM NIE ISTNIELISMY I TAKA JEST NIESTETY BOLESNA PRAWDA.

odpowiedz
@1916 - 12.09.2017 / 12:23, *..ssp.dialog.net.pl

Siema, info o biletach dla mniej kumatych ;)

Od wtorku do piątku w godzinach od 12:00 do 18:00 w kasie biletowej obiektu przy Rozwadzkiej prowadzona będzie przedsprzedaż, a precyzyjniej mówiąc zapisy na wejściówki na pucharowy mecz Ruchu Zdzieszowice z Legią Warszawa. Osoby, które chcą nabyć bilet na wspomniany mecz po wpłacie 30zł i podaniu swoich danych wraz z nr PESEL zostaną poinformowane kiedy można odebrać bilet. Cała operacja dotyczy też Członków Klubu Ruch Zdzieszowice, którzy uprawnieni są do darmowego wejścia na każdy mecz Ruchu. Również oni muszą zgłosić chęć obejrzenia tego meczu w kasie przy Rozwadzkiej. Kibice, którzy nie kupią biletu w Zdzieszowicach, będą musiały wybrać się do Opola, gdzie od poniedziałku do czwartku (18-21.09) przy ulicy Oleskiej będzie prowadzona dystrybucja. W dniu meczu (21.09) bilet będzie kosztował 40zł.

odpowiedz
1916 - 12.09.2017 / 11:07, *..neoplus.adsl.tpnet.pl

nie pytajcie o Opole i Białystok bo bilety już są rozdysponowane

odpowiedz
Sadyba! - 11.09.2017 / 22:11, *..play-internet.pl

Do redakcji:
Mysle, ze zaden sie tu nie odwazy, wiec nie bedzie chyba problemu jak napisze w imieniu chłopaków z otwartej, ze fajnie iż ktoś o nich pomyślał i udostepnił jeden wagon. ;)
Tam tez dobre chłopaki jezdza i sam osobiscie mialem przyjemnosc kilku poznać jak zaszwędałem sie na koniec speca. :D
Z kibolskim panowie!

odpowiedz
Kamil - 11.09.2017 / 21:14, *..centertel.pl

Propozycja na najbliższe choreo: rozdać bańki mydlane i na 10, 9,... je wszyscy uruchamiamy.

odpowiedz
Juri - 11.09.2017 / 20:53, *..adsl.inetia.pl

Kibic L to tylko humor i zabawa,wszystko na luzie,sami swoi do sokoła.

odpowiedz
kibic L - 11.09.2017 / 19:25, *..centertel.pl

Czy bycie motylem jest straszne? Boje się ze ktoś mnie zgnębi i będę pośmiewiskiem wśród innych kibiców Legii.

odpowiedz
gazza - 11.09.2017 / 19:00, *..adsl.inetia.pl

A może tak przestaniecie się przypitalać do JM ?
Co on jest winny że ma piłkarzy grających pod Leśnodorskiego ?
To prezes powinien zrobić z nimi porządek a nie JM.
a prezes niestety jest za miętki...

odpowiedz
FOREVER LEGIA - 11.09.2017 / 18:34, *..play-internet.pl

Do do wyjazdo.To chyba logiczne,ze jak ktos pyta w necie o wyjazd,to nie ma znajomosci.

odpowiedz
Ja - 11.09.2017 / 18:19, *..play-internet.pl

Jacuś Magiera dziekujemy Legia za duze buty dla Ciebie

odpowiedz
Legiunia23 - 11.09.2017 / 17:02, *..dynamic.gprs.plus.pl

Druzyna jest beznadziejnie przygotowana do sezonu!!! To niestety wina Jacka M. ...Druzyne przejal po Hasim ktory to ich przygotowywal do sezonu....Ot cala zagadka...Wydaje mi sie ze Legia to za wysokie progi dla naszego z krwi i kości Legionisty

odpowiedz
bubba - 11.09.2017 / 16:05, *..net.hawetelekom.pl

Niestety ale ostatnie mistrzostwo wyrządziło nam większą szkodę niż byłby jego brak. Zamazało wszystkie nieporadności braki, złe przygotowanie, brak pomysłu i taktyki. Teraz odbija się to masakryczną czkawką jak to któryś z kolegów napisał jest rzyganie bo fatalnej wódce. Oczywiście były piękne chwile jak uciszenie Poznania w 94 minucie, ale właśnie to rozmazało rzeczywisty obraz Magiery jako trenera.

odpowiedz
Toni - 11.09.2017 / 16:00, *..0pools.vodafone-ip.de

Jak to jest?
Trenera mozna zwolnic w kazdej chwili a pilkarzyka bez ambicji nie mozna zwolnic bo ma wazny kontrakt.Przeciez trener tez ma wazny kontrakt.

odpowiedz
Do (L) - 11.09.2017 / 15:50, *..centertel.pl

Chory jesteś?! Przecież to strzał w stopę oto mu chodzi. Chcesz że by na Żylete sami Janusze przychodzili?! To sam se bojkotuj

odpowiedz
ziomiotor - 11.09.2017 / 15:25, *..internetia.net.pl

Ja bym powiedział Prezes gdzie są Piłkarze bo mamy tylko kopaczy . Grają jak umieją , Prezes mógł zatrudnić do Legii Piłkarzy co coś potrafią w końcu Legia tak daleko przed innymi zespołami w Polsce jest .

odpowiedz
Piotr - 11.09.2017 / 14:58, *..138.ipv4.supernova.orange.pl

Osobiście uważam że nasi piłkarze są słabi i nie zasługują na tak wysokie kontrakty.
Gra Legii nie różni się od gry Zagłębia Lubin, Arki Gdynia, czy nawet Termaliki, tam piłkarze zarabiają połowę tego co u nas a może i mniej.
Jak dla mnie ci co obecnie grają to banda darmozjadów, której się nawet walczyć nie chce a co miesiąc zarabiają tyle co wszyscy piszący na tym forum.

odpowiedz
Alan - 11.09.2017 / 14:57, *..120.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

Do Cezee
100/100

odpowiedz
rdz - 11.09.2017 / 14:38, *..static.ip.netia.com.pl

brak odpowiedniego przygotowania było widać juz w końcówce poprzedniego sezonu. Mecze które decydowały o mistrzostwie to była jedna wielka padaka. Trochę na farcie zdobyty tytuł , bo przy odrobinie szcześcia to ktoś inny mógł być mistrzem. Sądzę że błędy były popełnione już podczas zimowego okresu przygotowawczego , czego dowodzą mecze z ajaxem w 1/16 le zagrane bez polotu i sytuacji bramkowych. Teraz te same błędy zostały popełnione w przerwie letniej , bo drużyna jest kompletnie rozbita. Winny może być tylko jeden.........

odpowiedz
bubba - 11.09.2017 / 14:26, *..net.hawetelekom.pl

Nie bronie piłkarzy bo kilku z nich po prostu nie nadaje się do gry w Legii, ale kilka uwag się nasuwa. To nie ich wina że zarabiają tyle ile zarabiają, ktoś im to zaproponował, ktoś ich tu ściągnął, ktoś ich ocenił i zweryfikował ich przydatność, to po pierwsze. Po drugie są fatalnie przygotowani do sezonu, jeśli ktokolwiek miał do czynienia z wyczynowym sportem wie o co chodzi. Jak oddychasz rękawami i myślisz o przetrwaniu do końcowego gwizdka, albo masz wydolność do przebiegnięcia maratonu ale w jednym tempie to brakuje ci dynamiki, zwrotności, szybkości itp. Podam banalny przykład niejakiego Pudziana, co z tego że miał w łapie taką petardę że głowę urywało ale nie miał przygotowania do 5 minut w ringu i prawie każdy leszcze co miał odrobine umiejętności go rozkładał jak chciał. Po trzecie jak można grać dobrze jak wychodzisz na mecz ze Śląskiem dwójką napastników i 9ma defensywnymi graczami w tym Tomkiem Jodłowcem na skrzydle przecież to było odkrycie na miarę Darwina. To się przecież nadaje na żarcik przy szkoleniu trenerów żeby rozładować senną atmosferę. Itp. Itd. itp

odpowiedz
Cezee - 11.09.2017 / 14:03, *..75.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

Byc moze zawodnicy sa za slabi na Legie - tak sugeruje JM .
Ale biora olbrzymie pieniadze : 0d 100 do 250 tys zl miesiecznie ( Jedrzejczyk) i musza biegac non stop jak konie i gryźć trawe jak dziki!!!
Rosenborg to dla nas przykład ;
Mmiejszy budżet
Niższe kontrakty
11 razy w LM
W tym sezonie wyeliminował Ajax .
Biegaja jak konie walka walka walka .
To przyklad dla nas ....
Kluby o podobnym potencjale .....
My gramy jak panienki....do tylu w poprzek
Wszystko na alibi....bez rozmachu ofensywy polotu ...
Tak gramy w slabej polskiej lidze . Bez koncepcji bez ambicji.....pilkarz ma być w klubie od 10 do 19 a nie latac po galeriach....1 godzine w dziada i do domu...o 13 wolne to parodia
Trenig strzelecki taktyczny rozciąganie odnowa
W klubie obiad itd ....tak jest w Anglii Hiszpanii itd
Dopiero wrzesień a nikogo z tej ligi w pucharach..
Nasze oprawy kibicowanie stadiony to jest przerost formy nad treścią....
Bo nasza treścią jest padaka .....

odpowiedz
Kojot - 11.09.2017 / 14:00, *..153

Słychać było dobrze na pewno lepiej niż Śląsk

odpowiedz
Hans - 11.09.2017 / 13:48, *..dynamic.mm.pl

Bodziach, hasło "czy wygrywasz czy nie..." jest przyśpiewką rts-u i do kur..y nędzy nigdy nie było ani nie będzie aktualne na Legii. To taka mała dygresja do ciekawego tekstu ale nie zapominajmy co cytujemy i śpiewamy na stadionie.

odpowiedz
Oczko do wyjazdo - 11.09.2017 / 13:35, *..centertel.pl

Tak dwa specjalne i trzeci z Radomia :)

odpowiedz
(L) - 11.09.2017 / 13:35, *..dynamic.mm.pl

na meczu z cracovia pusty stadion> Moze to przekona loczka

odpowiedz
kris41 - 11.09.2017 / 13:11, *..static.ip.netia.com.pl

rozumiem, że JM jeszcze kontynuuje wdrażanie swojego planu?! na co czekamy? Pośle bramkarza do ataku? bo już Jodłowiec gra na skrzydle.. przecież tego sie nie da oglądać..

odpowiedz
do wyjazdo - 11.09.2017 / 13:11, *..play-internet.pl

wyjazd jest furami ale nie liczyłbym na otwarte zapisy, uruchom znajomości.

odpowiedz
sylwiusz11 - 11.09.2017 / 12:50, *..adsl.inetia.pl

znaczace jest to , ze po za jednym meczem( z Arka w superpucharze ale i tak przegranym po karnych) nasz zespół w żadnym spotkaniu nie odwrócił losów spotkania
jak już przegrywamy to nie ma mowy aby ci nasi grajkowie zagryżli wargi oparli sie sercem o gó.wno i wygrali lub choćby zremisowali --nie ma ambicji , koncepcji , sił

a nie jednokrotnie było , ze własnego prowadzenia nie potrafilismy utrzymać i traciliśmy punkty( korona, śląsk,sherif)..to jest wkurzające

odpowiedz
td - 11.09.2017 / 12:45, *..multi.internet.cyfrowypolsat.pl

Jak na takie transfery jakie zafundował nam nowy prezes to i tak wysokie miejsce...

odpowiedz
Miłośnik kolei - 11.09.2017 / 12:29, *..8.185.242

"Wrocław Stadion" nie jest stacją tylko przystankiem osobowym na linii kolejowej nr 273.

odpowiedz
oLaf - 11.09.2017 / 12:22, *..dynamic-ww-08.vectranet.pl

brawo dla tych co jeszcze jeżdzą - oglądać brak zaangażowania graczy to tragedia.

odpowiedz
wyjazdo - 11.09.2017 / 12:20, *..eaw.com.pl

Będzie pociąg specjalny do Opola na puchar Polski z Ruchem ?

odpowiedz
roben - 11.09.2017 / 12:09, *..adsl.inetia.pl

Wyjazd udany , tylko wynik wujowy...ps. piłkarzyki są wujowo przygotowani do sezonu , zero koncepcji gry , totalna padaka , po 60 minucie oddychają rekawami...największe joby powinien dostać Jacuś i prezesik że go jeszcze nie zwolnił

odpowiedz