REKLAMA

Biblioteka legionisty: Legia to jest potęga

Bodziach, źródło: Legionisci.com - Wiadomość archiwalna

W pierwszej połowie września na rynku pojawiła się książka "Legia to jest potęga", wydana z serii "Kluby wszech czasów". Pozycja skierowana jest do najmłodszych kibiców. Autor Dariusz Tuzimek powybierał z wielu źródeł informacje, które mają przybliżyć dzieciom zarys historii naszego klubu.

Opowiastka o Legii rozpoczyna się przy okazji wakacyjnego pobytu Antka na działce, który podczas deszczowego dnia wraz z tatą udał się na strych, odgrzebać pudła ze "skarbami". Tam ojciec zaczął opowiadać dziecku o swojej młodzieńczej pasji. Pomysł na historyjkę i niejako wstęp do całej opowieści dość banalny, ale w ten właśnie sposób autor zapragnął rozpocząć sentymentalną podróż, zdradzając czytelnikowi trochę faktów z wieloletniej historii klubu.

Dzieci dowiedzą się m.in. że Legia jest klubem wielosekcyjnym, powstałym w Maniewiczach na Wołyniu, poznają także najważniejsze postaci w historii Legii. Co nieco wspomniano także o kibicach z Łazienkowskiej, choć dlaczego autor w książce o Legii w ogóle wspomina (szczególnie w takiej formie) o klubiku z Konwiktorskiej, wie chyba tylko on sam. Całość przekazana jest w przystępnej dla dzieci formie, tj. dyskusji ojca, dziecka i "Aigela".

Pozycja dedykowana jest tylko i wyłącznie najmłodszym czytelnikom, dla których przestawione opowieści mogą być czymś nowym, bądź zachęcić je do zgłębiania bogatej historii Legii. Książka do kupienia w wielu księgarniach, jak również FanStore.Tytuł: Legia to jest potęga
Autor: Dariusz Tuzimek
Wydawnictwo: Egmont Polska
Liczba stron: 208
Rok wydania: 2017
Cena: 29,99 zł

Więcej recenzji książek w dziale Biblioteka legionisty.


przeczytaj więcej o:
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (3)

+dodaj komentarz
T75 - 07.10.2017 / 09:33, *..stansat.pl

Kupiłem, czytam "młodemu". Ale w sprawach kibicowskich mój siedmiolatek ma większe pojęcie niż Pan Tuzimek ;) Ogólnie książkę a się przeczytać, ale rewelacji nie ma. Ktoś kto lubi historię i kocha Legię zna wszystkie te fakty :)

odpowiedz
pp - 07.10.2017 / 00:07, *..dynamic-ww-11.vectranet.pl

ciekawe...

odpowiedz
Legia⚽️News - 06.10.2017 / 23:31, *..226

Bravo!Teraz!Nakrècimy!Film!fabularny!dla!pokoleń!Legia!to!potéga!

odpowiedz
Serwis Legionisci.com nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy - są one niezależnymi opiniami czytelników Serwisu. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy zawierających: wulgaryzmy, treści rasistowskie, treści nie związane z tematem, linki, reklamy, "trolling", obrażające innych czytelników i instytucje.
Czytelnik ponosi odpowiedzialność za treść wypowiedzi i zobowiązuje się do nie wprowadzania do systemu wypowiedzi niezgodnych z Polskim Prawem i normami obyczajowymi.
© 1999-2019 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.