Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Klikając "ROZUMIEM" lub ✔, wyrażasz zgodę na stosowanie cookies i innych technologii. Więcej informacji znajdziesz w naszej Polityce Prywatności.    ROZUMIEM
Legioniści - niezależny serwis informacyjny
HokejKoszykówka
NewsyNewsy
Newsy
RSS  |  WAP  |  Kosz  |  Siatka  |  Hokej
Piątek, 6 października 2017 r. godz. 17:30

Biblioteka legionisty: Legia to jest potęga

Bodziach, źródło: Legionisci.com

W pierwszej połowie września na rynku pojawiła się książka "Legia to jest potęga", wydana z serii "Kluby wszech czasów". Pozycja skierowana jest do najmłodszych kibiców. Autor Dariusz Tuzimek powybierał z wielu źródeł informacje, które mają przybliżyć dzieciom zarys historii naszego klubu.

Opowiastka o Legii rozpoczyna się przy okazji wakacyjnego pobytu Antka na działce, który podczas deszczowego dnia wraz z tatą udał się na strych, odgrzebać pudła ze "skarbami". Tam ojciec zaczął opowiadać dziecku o swojej młodzieńczej pasji. Pomysł na historyjkę i niejako wstęp do całej opowieści dość banalny, ale w ten właśnie sposób autor zapragnął rozpocząć sentymentalną podróż, zdradzając czytelnikowi trochę faktów z wieloletniej historii klubu.

Dzieci dowiedzą się m.in. że Legia jest klubem wielosekcyjnym, powstałym w Maniewiczach na Wołyniu, poznają także najważniejsze postaci w historii Legii. Co nieco wspomniano także o kibicach z Łazienkowskiej, choć dlaczego autor w książce o Legii w ogóle wspomina (szczególnie w takiej formie) o klubiku z Konwiktorskiej, wie chyba tylko on sam. Całość przekazana jest w przystępnej dla dzieci formie, tj. dyskusji ojca, dziecka i "Aigela".

Pozycja dedykowana jest tylko i wyłącznie najmłodszym czytelnikom, dla których przestawione opowieści mogą być czymś nowym, bądź zachęcić je do zgłębiania bogatej historii Legii. Książka do kupienia w wielu księgarniach, jak również FanStore.Tytuł: Legia to jest potęga
Autor: Dariusz Tuzimek
Wydawnictwo: Egmont Polska
Liczba stron: 208
Rok wydania: 2017
Cena: 29,99 zł

Więcej recenzji książek w dziale Biblioteka legionisty.


przeczytaj więcej o: , ,


Komentarze: (3)

Legia⚽️News, 06.10.2017 23:31:18 - *.226

Bravo!Teraz!Nakrècimy!Film!fabularny!dla!pokoleń!Legia!to!potéga!

pp, 07.10.2017 00:07:27 - *.dynamic-ww-11.vectranet.pl

ciekawe...

T75, 07.10.2017 09:33:04 - *.stansat.pl

Kupiłem, czytam "młodemu". Ale w sprawach kibicowskich mój siedmiolatek ma większe pojęcie niż Pan Tuzimek ;) Ogólnie książkę a się przeczytać, ale rewelacji nie ma. Ktoś kto lubi historię i kocha Legię zna wszystkie te fakty :)

Serwis Legionisci.com nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy - są one niezależnymi opiniami czytelników Serwisu. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy zawierających: wulgaryzmy, treści rasistowskie, treści nie związane z tematem, linki, reklamy, "trolling", obrażające innych czytelników i instytucje.
Czytelnik ponosi odpowiedzialność za treść wypowiedzi i zobowiązuje się do nie wprowadzania do systemu wypowiedzi niezgodnych z Polskim Prawem i normami obyczajowymi.

Dodaj swój komentarz:

autor:

e-mail:


treść:


Zgłoś newsa!

Jeżeli masz informację, której nie ma na tej stronie, a Twoim zdaniem powinna się znaleźć, zgłoś ją nam! Wystarczy wypełnić prosty formularz, a informacja zostanie dodana do naszej bazy.
Zgłoś newsa!