Na parkingu przy sektorze gości w Białymstoku, zakończyliśmy wyjazd na mecz z Jagiellonią - fot. Mishka / Legionisci.com
REKLAMA

Relacja z trybun: Mocno Legia, czyli wyprawa na parking w Białorusi

Bodziach, źródło: Legionisci.com - Wiadomość archiwalna

Po tym jak przed kilku laty Jagiellonia straciła kilkadziesiąt flag, można było przypuszczać, że trochę przyjdzie nam czekać na wyjazd na Podlasie. Ostatecznie po durnych wymysłach Komisji Ligi, policji i wojewody przy aprobacie białostockiego klubu, przez 6 lat nie mieliśmy możliwości wyjazdu na mecz naszego klubu, rozgrywany na stadionie Jagiellonii. Do 24 września 2017, kiedy w końcu żadnych bzdur nie wymyślono.

Jeszcze podczas naszej czwartkowej podróży do Opola dochodziły nas słuchy, że policja naciska na wojewodę, by ten kolejny raz zamknął sektor gości. Nie uczynił tego, a miejscowy klub jak widać wpadł na inny pomysł, jak pozbyć się problemu, w postaci blisko tysięcznej grupy fanów ze sto(L)icy. Ale po kolei.

W stronę Białegostoku cała nasza grupa podróżowała pociągiem specjalnym, który w południe ruszył z Warszawy Wschodniej. Do celu dojechaliśmy spokojnie, z zaledwie jednym postojem na wysokości Wysokiego Mazowieckiego, gdzie czterech zamaskowanych "pszczelarzy" oddaliło się od pasieki i postanowiło zaprószyć ogień w pobliżu naszego pociągu. Po chwili przypomnieli sobie jednak, że zostawili zupę na gazie i czym prędzej czmychnęli przez łąki i pola w kierunku swojej zagrody. My zaś około godziny 15 wysiedliśmy w Niewodnicy - wiosce, znajdującej się kilkanaście kilometrów pod Białymstokiem, gdzie czekało na nas 8 przegubowych autobusów. Po kilkunastu minutach gnaliśmy nimi na złamanie karku, całych 5 kilometrów na godzinę. Można było mieć obawy, czy szalony kierowca, nie doprowadzi do kolizji drogowej, ale może zwyczajnie chodziło tu o to, by lokalna społeczność, która tłumnie wyległa przed domostwa, miała okazję dłużej podziwiać szykowny orszak mieszkańców Warszawy. Policja po przejechaniu dwóch kilometrów w ciągu kilkunastu minut, postanowiła podzielić naszą grupę i najpierw odeskortowała cztery pierwsze autobusy. Trzeba przyznać, że liczba mundurowych zaangażowanych w zabezpieczenie była rekordową w historii naszych wyjazdów. Oprócz latającego helikoptera, na każdym kroku widoczne były zastępy, ściągnięte prawdopodobnie nie tylko z całego województwa, ale i połowy Polski.



Powiedzieć, że wpuszczanie przyjezdnych na stadion było mozolne, to nic nie powiedzieć. Zamaskowana ochrona robiła wszystko, byśmy wchodzili jak najdłużej. Sprawdzanie odzieży wierzchniej mega skrupulatne, ściąganie butów i tym podobne zagrywki - tego można było się spodziewać. Niektóre osoby były jednak wybierane przez "selekcjonera" do kontroli szczegółowej w specjalnie przygotowanym namiocie, niczym w Tyraspolu. Ochrona przekraczała swoje uprawnienia, nakazując kibicom zdejmowanie spodni. Nie mogąc jednak znaleźć nic - poza pojedynczymi gadżetami, które mieliśmy przygotowane na ten wyjazd - ochrona zatrudniana przez białostocki klub, musiała wymyślić coś ekstra. No i wymyśliła.



Zamaskowany szef ochrony wymyślił specjalny, nigdzie indziej niespotykany sposób, sprawdzania naszego oflagowania. Płótna miały być rozwijane na parkingu, czyli przed wejściem na stadion, a cała grupa kibiców miała znajdować się około 30 metrów dalej. Do weryfikacji flag przystąpiła ruda Grażyna, która centymetr po centymetrze macała legijne flagi. Kiedy przyszło do sprawdzenia trzeciej - "Mocno Legia" - Grażynce zapaliła się lampka - coś, do czego można się przypier...ić. "Tu jest podwójne zszycie" - zakrzyknęła w stronę swoich przełożonych, po czym do komisyjnej weryfikacji przystępowały kolejne barany w żółtych kubrakach. Właściwie od razu można było podejrzewać, że na tym właśnie zakończył się nasz wyjazd do Białegostoku.



Była godzina 16:50, kiedy rozpoczęto sprawdzanie flag. Na sektorze znajdowało się ok. 150 osób z Warszawy. Do flagi "Mocno Legia" wzywane były kolejne coraz to bardziej doświadczone krawcowe, które ocenić miały ścieg znajdujący się na wysokości buldoga, znajdującego się na legijnym płótnie. Flagę sprawdzano pod słońce, przeglądano z każdej możliwej strony, ale białostockie komisje śledcze wydały wyrok - flagę należy rozciąć, aby sprawdzić, czy na pewno nic w jej środku się nie znajduje. Dość powiedzieć, że flagi Jagiellonii, które - posłużmy się tutaj wersją klubu z Białorusi - "zostały utracone w wyniku przestępstwa w maju 2013 roku", w żaden sposób nie zmieściłyby się na powierzchni buldoga z płótna "Mocno Legia". Absurdalność sytuacji potęgował fakt, że gdyby obecne na miejscu służby, miały choćby cień przekonania, że "w buldogu" zaszyta jest białostocka flaga, z pewnością próbowałyby odebrać płótno "Mocno Legia", by zabezpieczyć dowód we wciąż nieumorzonej sprawie.



Ostatnie dyskusje i kolejne przeglądanie legijnej flagi miały miejsce około godziny 18, kiedy spotkanie rozpoczynało się. Na parkingu pozostało tymczasem jeszcze kilkuset kibiców naszego klubu oraz nasze zgody (wpuszczanie kibiców zakończyło się o 16:50, wraz z rozpoczęciem sprawdzania flag). Organizatorzy meczu zdania nie zmienili, więc nie pozostało nam nic innego, jak wcześniejszy powrót do Warszawy. Rozpruwanie flagi, która dla każdej grupy kibiców jest największą świętością, z powodu widzimisię jakiegoś idioty z ochrony lub pozostawienie flag w "depozycie" nie jest dla nas akceptowalne.

Fani, którzy mieli okazję wejść na stadion, ruszyli do wyjść. Przed godziną 19 pod stadion podstawione zostały autobusy przegubowe, którymi zostaliśmy przewiezieni (o dziwo tym razem kierowcy jechali już z normalną prędkością) do Niewodnicy. Warto dodać, że spora grupa białostockich kibiców całą pierwszą połowę spędziła za swoim sektorem, obserwując to co działo się na przy stadionowym parkingu. Oczywiście nie obeszło się bez sporadycznej wymiany uprzejmości z tymi, których od najmłodszych lat dotykał brat.

Mecz na trybunach obejrzał komplet publiczności. Pod koniec spotkania miejscowi wywiesili transparent skierowany do nowego trenera Legii - "Romeo chciał młodą Julię, a wybrał starą ku*wę".

Fani z Łazienkowskiej zdecydowanie wcześniej niż pierwotnie planowano, wrócili do Warszawy. Białostocki klub wspierany dzielnie przez milicję i wojewodę oraz Komisję Ligi, już kilka razy odkładał w czasie nasz przyjazd na stadion Jagiellonii. Tym razem, przez kolejny numer, udało się im zyskać kolejnych kilka miesięcy spokoju. Możemy podejrzewać, że gdy znowu jakimś cudem uda się nam ruszyć na Podlasie, białoruskie krawcowe sprawdzać będą podszewki w legijnej odzieży, a szewcy - stan podeszew w obuwiu.

W najbliższą niedzielę czeka nas wyjazdowe spotkanie z Lechem, a następnie dwutygodniowa przerwa na kadrę, którą najlepiej wykorzystać na wspieranie sekcji - idealnym wydaje się inauguracyjny mecz koszykarzy w ekstraklasie, zaplanowany 7 października na Torwarze.

Frekwencja: 17 894
Kibiców gości: 970

Autor: Bodziach

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (48)

+dodaj komentarz
Pietruch 88 - 29.09.2017 / 09:56, *..dynamic.mm.pl

szeryf w brązowym uniformie zamaskowany jak na walkę z terrorystami co najmniej somalijskimi ;-) prawdziwy mistrz kamuflażu nie do rozpoznania. Tajnos Agentos - a na piersi dumnie wizą dwa identyfikatory ze zdjęciami, danymi Tajnosa Agentosa. Krótko mówiąc Jakie miasto taki kamuflaż ;-)

odpowiedz
do wola - 28.09.2017 / 20:31, *..37.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

Nie słyszałem wyzwisk na miasto tylko na klub, więc nie wiem o czym piszesz.

Hetman Białystok - ten klub jeszcze istnieje ? :)

odpowiedz
@zoart - 28.09.2017 / 09:20, *..play-internet.pl

Dzieciaku z biedastoku za wysokie progi. Znowu spakujemy was jak tylko dotkniecie krat na sektorze. Wasze szmaty będziemy palić jeszcze długo. Jaga śledzie syfem jedzie - pamiętasz czy wtedy jeszcze na dywan po drabinie wchodziłeś ? Zapraszamy na wiosnę gwarantujemy worek atrakcji. A i jeszcze sprawdź przed przyjazdem do STOLICY jaka jest temperatura bo u NaS pokazuje cały czas -50 !!!! Może przybicie się z baranami z konfidenckiej.

Buhhahahahaa

odpowiedz
do zoart - 27.09.2017 / 11:51, *..171

Ja za to logiki nie widze w waszej ślepej nienawiści, przez to, że zrobiliście sobie z nas wroga nr 1 zostaliście stłuczeni kilka razy niemiłosiernie i dalej wam mało oraz miejsca w szeregu nie znacie.

odpowiedz
Zoart - 26.09.2017 / 22:46, *..78.ipv4.supernova.orange.pl

Jaga- logiki żadnej w tych waszych wywodach nie ma. Jak by nam zależało żeby was nie było na meczu , to nie wydawano by żadnych pozwoleń i nie wydawano setek ty. zł. na organizację waszege przyjazdu. Autobusy komunikacji miejskiej zamowiły władze legii więc nie ten adres z pretensjami. Swoją drogą szkoda ze was nie było na trybunach. Mecze tracą swój urok bez rywalizacji kibiców. No i zobaczyć wasze miny w 87min -bezcenne.

odpowiedz
do Bear - 26.09.2017 / 22:11, *..multi.internet.cyfrowypolsat.pl

i oczywiście ból dupy dlatego że jesteśmy NajlepSi :D Pozdro (L)!

odpowiedz
Legia⚽️News - 26.09.2017 / 21:58, *..255

Hetman!Białystok!Walcz!z!wrogiem!za!miedzy!

odpowiedz
tagi - 26.09.2017 / 21:52, *..dynamic.chello.pl

Z wpisów , najbardziej podoba mi się :
biedastok :)

odpowiedz
hetman - 26.09.2017 / 19:01, *..internetia.net.pl

Hetman Białystok zawsze za Legią.Niech kibice Jagiellonii nie myślą ze cały Białystok jest za nimi.

odpowiedz
hetman - 26.09.2017 / 18:50, *..internetia.net.pl

Hetman Białystok za Legią.Pozdrowienia dla kibiców z Warszawy a cały Białystok nie jest za Jagiellonią tak jak oni uważają.

odpowiedz
Legia⚽️News - 26.09.2017 / 16:33, *..255

marcelinho6, 26.09.2017 01:47 - *.dynamic.chello.pl
Dupę liżą w mordorze, później na Białołękę na kwadrat w kredycie lub za łojca ziemię. Ilu takich co tam wczoraj było mieszka u nas w mieście . A tacy Kozacy na stadionie i w komentarzach w necie . Jedna z większych patologii polskiej piłki
Piter, 26.09.2017 09:47 - *.122.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl
Najlepsze jest to, że autor myśli, że naprawdę jest zabawny :) Spoko, jak kamienie leciały w nasze specjale jadące przez Warszawę to było pewnie ok, bo przecież stolica ma swoje odrębne prawa i zasady. Dodam tylko, że każdy normalny kibic Jagi uważa, że piłka nożna dla kibiców, nawet dla Was !

Ps. marcelinho6 - jesteś troszku ślepy. Na całym świecie ludzie jeżdżą za lepszym życiem, w Polsce też. Ważne że pozostają wierni swoim barwom. Setki jeśli nie tysiące z Was to słoiki z całej Polski, bo Legia jest modna. Ale to pewnie Wam nie przeszkadza ? :)
@Piter, 26.09.2017 12:39 - *.187.ipv4.supernova.orange.pl
Idź słoiku na swoją stronę Jagiellonii.
Bear, 26.09.2017 12:44 - *.187.ipv4.supernova.orange.pl
A swoją drogą kompleks Warszawy i Legii w Białymstoku jest niesamowity.
Szaliki z nadrukami ,,Dziękuję Ci tato że nie jestem z Warszawy''.... no to już trzeba mieć nieźle porąbane w głowie żeby na mecz swojej drużyny przychodzić z szalikiem skierowanym do rywala :D
I te bluzgi na Legię non stop.... jeszcze bym je zrozumiał gdyby nasi kibice byli na stadionie, a tak to po co ? :)
Ludzie w większości polskich miast zatrzymali się na dawnych czasach, kiedy to nikt Legii nie lubił bo jak to oni wszyscy tłumaczyli ,,Legia podbierała najlepszych piłkarzy'' Te czasy się skończyły, a teraz myślę że jest zwyczajna zazdrość, że Legia jest najlepszym i najbogatszym polskim klubem, że jest ze Stolicy do której wszyscy z całej polski tak ochoczo napływają.
Zajmon Szczecin , 26.09.2017 13:00 - *.165.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl
Białystok to Polska i Podlasie a nie Białoruś! Niektórych to już całkiem pogielo! !!
I oczywiście ze kary mają być za nie wpuszczanie!
do piter, 26.09.2017 13:26 - *.171
Wam za to wystawienie źródełka nie przeszkadzało ruskiej k... ale za to was kara spotkała sklepani zostaliście kilka razy porządnie przez słoików, więc co wy prezentujecie?
Dominik, 26.09.2017 13:47 - *.lubonet.net
Przynajmniej do Poznania zakazu nie ma.
Piter, 26.09.2017 15:38 - *.101.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl
Kłamstwo powtarzane tysiąc razy staje się prawdą. Wasz dział propagandy powinien wypuścić takie koszulki :)
Wola, 26.09.2017 15:52 - *.4
do Piter: Ja jadąc do roboty we Wrocławiu czy Łodzi nie pluję na to miasto. Pluję na kluby. Tak więc wara od Stolicy ! Jak się cieszysz że nie jesteś z Warszawy to po uja tu przyjeżdżacie do fabryk?

odpowiedz
Wola - 26.09.2017 / 15:52, *..4

do Piter: Ja jadąc do roboty we Wrocławiu czy Łodzi nie pluję na to miasto. Pluję na kluby. Tak więc wara od Stolicy ! Jak się cieszysz że nie jesteś z Warszawy to po uja tu przyjeżdżacie do fabryk?

odpowiedz
Piter - 26.09.2017 / 15:38, *..101.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

Kłamstwo powtarzane tysiąc razy staje się prawdą. Wasz dział propagandy powinien wypuścić takie koszulki :)

odpowiedz
Dominik - 26.09.2017 / 13:47, *..lubonet.net

Przynajmniej do Poznania zakazu nie ma.

odpowiedz
do piter - 26.09.2017 / 13:26, *..171

Wam za to wystawienie źródełka nie przeszkadzało ruskiej k... ale za to was kara spotkała sklepani zostaliście kilka razy porządnie przez słoików, więc co wy prezentujecie?

odpowiedz
Zajmon Szczecin - 26.09.2017 / 13:00, *..165.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

Białystok to Polska i Podlasie a nie Białoruś! Niektórych to już całkiem pogielo! !!
I oczywiście ze kary mają być za nie wpuszczanie!

odpowiedz
Bear - 26.09.2017 / 12:44, *..187.ipv4.supernova.orange.pl

A swoją drogą kompleks Warszawy i Legii w Białymstoku jest niesamowity.
Szaliki z nadrukami ,,Dziękuję Ci tato że nie jestem z Warszawy''.... no to już trzeba mieć nieźle porąbane w głowie żeby na mecz swojej drużyny przychodzić z szalikiem skierowanym do rywala :D
I te bluzgi na Legię non stop.... jeszcze bym je zrozumiał gdyby nasi kibice byli na stadionie, a tak to po co ? :)
Ludzie w większości polskich miast zatrzymali się na dawnych czasach, kiedy to nikt Legii nie lubił bo jak to oni wszyscy tłumaczyli ,,Legia podbierała najlepszych piłkarzy'' Te czasy się skończyły, a teraz myślę że jest zwyczajna zazdrość, że Legia jest najlepszym i najbogatszym polskim klubem, że jest ze Stolicy do której wszyscy z całej polski tak ochoczo napływają.

odpowiedz
@Piter - 26.09.2017 / 12:39, *..187.ipv4.supernova.orange.pl

Idź słoiku na swoją stronę Jagiellonii.

odpowiedz
Piter - 26.09.2017 / 09:47, *..122.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

Najlepsze jest to, że autor myśli, że naprawdę jest zabawny :) Spoko, jak kamienie leciały w nasze specjale jadące przez Warszawę to było pewnie ok, bo przecież stolica ma swoje odrębne prawa i zasady. Dodam tylko, że każdy normalny kibic Jagi uważa, że piłka nożna dla kibiców, nawet dla Was !

Ps. marcelinho6 - jesteś troszku ślepy. Na całym świecie ludzie jeżdżą za lepszym życiem, w Polsce też. Ważne że pozostają wierni swoim barwom. Setki jeśli nie tysiące z Was to słoiki z całej Polski, bo Legia jest modna. Ale to pewnie Wam nie przeszkadza ? :)

odpowiedz
marcelinho6 - 26.09.2017 / 01:47, *..dynamic.chello.pl

Dupę liżą w mordorze, później na Białołękę na kwadrat w kredycie lub za łojca ziemię. Ilu takich co tam wczoraj było mieszka u nas w mieście . A tacy Kozacy na stadionie i w komentarzach w necie . Jedna z większych patologii polskiej piłki

odpowiedz
Legia ⚽️News - 25.09.2017 / 23:44, *..48

Powiedzieć, że wpuszczanie przyjezdnych na stadion było mozolne, to nic nie powiedzieć. Zamaskowana ochrona robiła wszystko, byśmy wchodzili jak najdłużej. Sprawdzanie odzieży wierzchniej mega skrupulatne, ściąganie butów i tym podobne zagrywki - tego można było się spodziewać. Niektóre osoby były jednak wybierane przez "selekcjonera" do kontroli szczegółowej w specjalnie przygotowanym namiocie, niczym w Tyraspolu. Ochrona przekraczała swoje uprawnienia, nakazując kibicom zdejmowanie spodni. Nie mogąc jednak znaleźć nic - poza pojedynczymi gadżetami, które mieliśmy przygotowane na ten wyjazd - ochrona zatrudniana przez białostocki klub, musiała wymyślić coś ekstra. No i wymyśliła.

odpowiedz
do Wyszków - 25.09.2017 / 22:35, *..elartnet.pl

Co to jest "legia"?

odpowiedz
kibic - 25.09.2017 / 22:24, *..multi.internet.cyfrowypolsat.pl

witam. uwierzcie lub nie ale zdecydowana Większość chciałaby was widzieć na stadionie, a nie pod nim. wielu czekało na kibicowską rywalizację, swego rodzaju emocje z tej rywalizacji. to że się nie darzymy sympatią.. Cóż, życie:) Niestety zawiodła, nie pierwszy i nie ostatni raz, władza. kibice nie mieli co do gadania.

odpowiedz
ocho(L) - 25.09.2017 / 22:13, *..adsl.inetia.pl

No tak ma być, ktoś nie kuma?

odpowiedz
Bidon - 25.09.2017 / 21:55, *..neoplus.adsl.tpnet.pl

Bodziach dziala tylko pozytywne komantarze widac :PPP
Bialystok to Bialorus , Slask to Niemcy , a wg Poznania My to tez juz wschod ... kurde jaka mala ta Polska wg. kiboli majacych klapki na oczach i wspominajacych tylko o krzywych akcjach przeciwko nim a nie ich...
Ps. radze dorosnac bo kiedys sam taki bylem.

odpowiedz
as - 25.09.2017 / 21:02, *..dynamic.chello.pl

biedastok..

odpowiedz
Wyszków - 25.09.2017 / 20:43, *..121.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

Wyszkòw był legia to my bracia

odpowiedz
grzesiek - 25.09.2017 / 20:15, *..dynamic.gprs.plus.pl

Smutne to , a podobno piłka nożna dla kibiców...

odpowiedz
Car(L)os - 25.09.2017 / 20:07, *..dynamic-ww-08.vectranet.pl

Tak na dobrą sprawę to skoro klub może być ukarany walkowerem za zachowanie kibiców, to za skandaliczne zachowanie ochrony, która przekroczyła swoje uprawnienia, to klub z Białegostoku powinien dostać walkower i po sprawie.

odpowiedz
Ewelina - 25.09.2017 / 19:58, *..play-internet.pl

Dowiedzieliśmy się jak wyglądają standardy białoruskie. A dziś ci sami którzy bluzgali na Legię, z podkulonym ogonem przyjechali do Warszawy do pracy. I już Warszawę polubili.

odpowiedz
Do maniek - 25.09.2017 / 19:39, *..legionowodom.pl

Wstępnie dostaliśmy około 900 biletów, potem dostaliśmy dodatkowe bilety i wyszlo tam ponad 1000-1100 chyba łącznie

odpowiedz
kibic L - 25.09.2017 / 19:38, *..centertel.pl

Ostatni mój wyjazd byl w 2015 na amice. Fajnie bedzie znowu jechać wspierać najlepszy klub w Polsce. Mam nadzieje że bedzie piekło na trybunach... P.S Jezeli szukacie motyla mogę nim zostać jeszcze raz

odpowiedz
yyy - 25.09.2017 / 19:34, *..dynamic.chello.pl

Kibice jagiellonii (specjalnie z małej litery) to największe wieśniaki i kompleksiarze w Polsce, jeśli chodzi o stosunek do Legii. Gorsi nawet od pyr, a nigdy bym nie przypuszczał że jest to możliwe. 90% "dopingu" - "Legia co ty ku...". A ten transparent z Romeo - bez komentarza. Dlatego tym bardziej wkurzająca jest porażka z nimi.

odpowiedz
robson - 25.09.2017 / 18:44, *..kudaveceras.net

podLasie to piekny region :)

odpowiedz
Kaktus - 25.09.2017 / 18:28, *..neoplus.adsl.tpnet.pl

Wiem że nie na temat ale to fajne.
Grecy Albana zwolnili :-)

odpowiedz
maniek - 25.09.2017 / 18:20, *..centertel.pl

Okej, niech ktoś wyjaśni jedną kwestię. Jaga podobno przekazała 900 biletów. Tu pisze, że kibiców gości (czyt. Legionistów) 970. Nie wiem ile w tym prawdy, ale z Białego podawali, że było was nawet i ponad 1000. W takim razie co z resztą kibiców? Biletów by nie było, bo władze Jagi informowali, że dali aż 900 biletów. Reszta stałaby pod stadionem? A może domagaliście się aby wpuścić wszystkich i dlatego też policja was nie wpuściła? A to, że szukała pretekstu, to każdy jest dobry. I taki znalazła.

odpowiedz
@Kary183: - 25.09.2017 / 18:10, *..dynamic.gprs.plus.pl

Dokładnie tak, Podlasie to Polska, a Polska jest najwazniejsza, to raz. Dwa, akurat Białoruś to też piękny kraj z dobrymi ludźmi, który pod ruskim butem cierpi tak jak my przez dziesiątki lat.

Co do samej sytuacji to wiadomo, chorzy ludzie rządzą Jagą. Zasada w Ekstraklasie powinna być prosta: jeśli klub nie jest w stanie udostępnić wymaganej ilości miejsc dla kibiców gości to nie wpuszcza też na stadion swoich kibiców. Do tego dokładna procedura co wolno, a czego nie wolno ochronie i wszystkie problemy by się rozwiązały.

odpowiedz
do całą Legia zawsze razem - 25.09.2017 / 18:07, *..dynamic-ww-08.vectranet.pl

... włąsciwie ... słusznie, jak kopacze mają się kompromitowac taką słąbą grą jak w niedzielę to lepiej oddać mecz walkowerem solidaryzując się z niewpuszczonymi kibicami!!!

Przynajmniej byłoby mocno w mediach o takich 6-letnich ''numerach'' jagi...

odpowiedz
N - 25.09.2017 / 17:42, *..play-internet.pl

Kary, nie chodzi o to, ze Bialystok jest bialoruski, tylko o to, ze milicja z ochroną i klubem postępowali na zasadach znabych w yotalitaryzmie komunistycznym. A ten ustroj jest na Bialorusi

odpowiedz
Michał - 25.09.2017 / 17:33, *..dynamic.chello.pl

Kary183 100% racji

odpowiedz
cała Legia zawsze razem - 25.09.2017 / 17:03, *..HINET-IP.hinet.net

Szef może i zamaskowany, ale na pewno znany z nazwiska, więc powinien osobiście odpowiedzieć za debilną decyzję, nienależyte wykonywanie obowiązków, celową opieszałość w działaniu i stwarzanie realnego zagrożenia pod stadionem. Gdyby trafiło na rozwścieczonych fanów Termalici to byłaby tam masakra.

A tak poważniej, dopóki kluby a w szczególności szefowie ochrony nie będą ponosili finansowej odpowiedzialności za takie działania, to będzie się to powtarzało. Znając zacietrzewienie ludzi z SKLW jestem niemal pewien, że wkrótce zamaskowany debil otrzyma zbiorowy pozew.

A tak ogólnie to marzy mi się sytuacja, w której w momencie gdy przy pierwszym gwizdku sędziego nie ma nas na sektorze w Białymstoku, to nasi piłkarze schodzą do szatni. Nawet kosztem walkowera, zresztą Jędza i spółka i tak dali pokaz... Taki gest odbił by się dużym echem, hasło "cała Legia zawsze razem" weszło by w życie, a świniopasy spod-laski posiedziałyby trochę w swoich pasiakach i rozeszli się do gospodarstw doić krowy.

Wiem że to mrzonki, ale może warto przed następnym meczem ogłosić oficjalnie, że jeśli kibice Legii nie zostaną wpuszczeni to Legia nie wyjdzie na boisko.

odpowiedz
adek - 25.09.2017 / 17:01, *..neoplus.adsl.tpnet.pl

A tak poważnie, ktos na serio myslal ze oni nas wpuszczą na ten mecz?

odpowiedz
Afro - 25.09.2017 / 16:57, *..static.nsti.pl

Ja byłem na meczu z kumplem jak był zakaz (rok temu czy dwa). Pojechałem pożyczonym autem, żeby nas nie zatrzymali na rogatkach za rejestracje. Siedzieliśmy na zakolu koło ultrasów. Jak Gui strzelił na 1:0 to cała białoruś zamknęła mordę. Bracia, jaki byłem wtedy dumny z Żylety!!! Cisza na stadionie to WSTYD!!!

odpowiedz
m4pierwszy - 25.09.2017 / 16:42, *..eaw.com.pl

dobre, to Białoruś dopiero

odpowiedz
Kary183 - 25.09.2017 / 16:39, *..dynamic.chello.pl

Relacja ok, to co odstawili jest nie do przyjęcia. Natomiast bardzo proszę nie zniżajmy się do poziomu poznańskiego i określeń typu Azja, Białoruś. To jest nasz kraj, nasza ziemia, a Podlasie to piękny region.Jeśli lubimy mówić, że Wilno, Grodno, Lwów jest polskie to Białystok tym bardziej. Pozdrawiam !

odpowiedz
janek - 25.09.2017 / 16:32, *..dynamic.chello.pl

Piłka Nożna Dla Kibiców (a ku.wy białostockie nie wiedza co to znaczy)

odpowiedz
SEBO(L) - 25.09.2017 / 16:13, *..dynamic.chello.pl

Może przy wizycie buraków na rewanżu ,należy sprawdzać im wizy i pozwolenia na pracę, i w razie potrzeby kierować ich przymusowo do ambasady ,w celu ich wyrobienia ?

odpowiedz
Kocie lakocie!! - 25.09.2017 / 16:04, *..dab.02.net

Wy bialoruskie buce-onuce wasze zycie najlepiej oddaje film pt. U pana boga za piecem!!! P.s. wiecej was nie odwiedzimy bo szkoda dnia zycia na wycieczki i wasze kabarety!!

odpowiedz