Romeo Jozak - fot. Woytek / Legionisci.com
REKLAMA

Jozak: Mecz z Arką będzie najtrudniejszy z dotychczasowych

Woytek, źródło: Legionisci.com - Wiadomość archiwalna

- Chciałbym powiedzieć o czymś, co jest dla mnie szalenie ważne, a nikt o tym nie mówi. To będzie mój szósty mecz w Ekstraklasie. Gdy przyszedłem, każdy powtarzał mi, że czekają nas cztery ważne spotkania (Jagiellonia, Lech, Lechia i Wisła), a po nich będzie zdecydowanie łatwiej. I tylko z tego powodu, że graliśmy już przeciwko tym czterem wielkim klubom, to czyni dla nas Arkę najsilniejszym i najtrudniejszym do pokonania przeciwnikiem - mówi przed starciem z gdynianami Romeo Jozak.

- Arka może nie jest może wielką nazwą, ale ostatnie dwa mecze przy Łazienkowskiej z nimi przegraliśmy. W ostatniej kolejce Arka dosłownie "zabiła" Jagiellonię. Będziemy musieli pokazać się z naszej najsilniejsze strony, żeby zdobyć trzy punkty w najbliższą niedzielę. Będę wymagał od zawodników wyjątkowej koncentracji podczas tego spotkania - dodał szkoleniowiec.

- Nadal jesteśmy stosunkowo daleko od tego, jak sobie wyobrażam naszą grę. Jest wiele rzeczy, z których jestem zadowolony. Najważniejsze, że stanowimy jedność i gramy drużynowo. Nadal jednak nie gramy tak, jak bym tego chciał. Postęp przebiega wolno, ale chcemy by był skuteczny. Najpierw skupiamy się na ustabilizowaniu formy, a potem przyjdzie pora na poprawę atrakcyjności naszej gry. Dojdziemy do tego momentu - powoli, ale na pewno. Czuję bardzo dobrą energię nie tylko w klubie i w szatni, ale też od kibiców. W meczu z Lechią dali byli dla nas wielkim wsparciem. Mam nadzieję, że w kolejnych spotkaniach też tak będzie, a nawet lepiej.

- Tomasz Jodłowiec normalnie trenuje i prawdopodobnie pewnie mecz z Arką rozpocznie od pierwszej minuty. W ostatnim spotkaniu był kapitanem, ponieważ na co dzień pokazuje wielki profesjonalizm i jest mocnym punktem i dobrą energią w szatni w tej chwili.

Trener został zapytany także o sytuację Dominika Nagya.

- Gdyby jutrzejszy mecz rezerw nie był rozgrywany tak daleko, to prawdopodobnie bym się na niego wybrał - choć jeszcze dziś tego nie wykluczam. W tym tygodniu spotkałem się z Dominikiem. Jest on świadomy swojej sytuacji. Oczekuję, żę wróci do pierwszej drużyny bardzo szybko.

REKLAMA
REKLAMA
© 1999-2021 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.