fot. Kamil Marciniak / Legionisci.com

MŚ 2018: Polska w grupie H

Redakcja, źródło: Legionisci.com

1 grudnia w Moskwie odbyło się losowanie grup Mistrzostw Świata 2018. Reprezentacja Polski znalazła się w grupie H, a jej rywalami będą: Kolumbia, Senegal oraz Japonia. Pierwszy mecz Polacy zagrają 19 czerwca z Senegalem w Moskwie, następnie z Kolumbią 24 czerwca w Kazaniu, a ostatnie grupowe spotkanie, z Japonią, odbędzie się 28 czerwca w Wołgogradzie.

Grupa H
1. Polska
2. Senegal
3. Kolumbia
4. Japonia

Mecze Polski
19.06. godz. 17:00 Polska - Senegal (Moskwa) [nastąpiła zmiana godziny]
24.06. godz. 20:00 Polska - Kolumbia (Kazań)
28.06. godz. 16:00 Japonia - Polska (Wołgograd)


Grupa A
1. Rosja
2. Arabia Saudyjska
3. Egipt
4. Urugwaj

Grupa B
1. Portugalia
2. Hiszpania
3. Maroko
4. Iran

Grupa C
1. Francja
2. Australia
3. Peru
4. Dania

Grupa D
1. Argentyna
2. Islandia
3. Chorwacja
4. Nigeria

Grupa E
1. Brazylia
2. Szwajcaria
3. Kostaryka
4. Serbia

Grupa F
1. Niemcy
2. Meksyk
3. Szwecja
4. Korea Południowa

Grupa G
1. Belgia
2. Panama
3. Tunezja
4. Anglia

Gwiazdy Legii - zamów teraz!

Komentarze (27)

Maryjan - 01.12.2017 16:59:22, *.2

Nie powiem ze grupa latwa. Wlasciwie to kazda druzyna moze byc 1 lub 4. No moze z malym akcentem na Kolumbie i Polske. Damy rade!

Bidon - 01.12.2017 17:10:33, *.neoplus.adsl.tpnet.pl

Optymista nie jestem choc moglo byc duzo gorzej...jednym slowem WSZYSCY DO ROSJI skoro oni na euro 2012 mogli tak sie u nas panoszyc to i my chyba mozemy u nich.

eth - 01.12.2017 17:12:22, *.neoplus.adsl.tpnet.pl

Losowanie super!

Domingosz - 01.12.2017 17:27:34, *.dynamic.gprs.plus.pl

Wtorek 14.00 noż ch...j w dupę ruskim

Zajmon Szczecin - 01.12.2017 17:29:57, *.70.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

Rosja ma najłatwiej my mamy calkiem dobrze bo nie gramy w grupie B czy D

Prazanin do Zajmon - 01.12.2017 17:49:29, *.play-internet.pl

w kazdej grupie nie moze byc wiecej niz 2 druzyny z jednego kontynentu takze grupa B i D odpada :)

grzesiek - 01.12.2017 17:49:31, *.centertel.pl

Latwo nie bedzie. Obawiam sie senegalu szczegolnie nie wspominajac o nieobliczalnej japonii

eMGie - 01.12.2017 18:11:55, *.play-internet.pl

Zadnej druzyny z Europy. Moze byc roznie wielka niewiadoma

malin - 01.12.2017 18:15:10, *.play-internet.pl

19 czerwca bedą masowo brane urlopy i dni na źądanie :)

Zimny - 01.12.2017 18:21:24, *.dynamic.mm.pl

Zaplanowałem urlop na przełom czerwca i lipca. Grupa OK, na pewno do wyjścia (Japonia to nie jest turniejowa drużyna, Senegal podobnie, choć z Senegalem nie warto grać pierwszego meczu :P). Kolumbia wydaje się najmocniejszym rywalem, choć wiadomo, wszystko będzie zależeć od tego, czy pojedziemy tam (i nasi rywale) w optymalnych składach. Natomiast po wyjściu z grupy mówimy raczej bye-bye, jak drabinka będzie do grupy G, to trafiamy Belgie lub Anglię, a to już niestety poziom wyżej. Może uda się cudem przejść 1/8, ale ćwierćfinał to maks.

eLka - 01.12.2017 18:35:09, *.dynamic.chello.pl

1.Biało-Czerwoni
2.Muzułmańscy uchodźcy
3.Kokaina
4.Subaru

Dobra grupa, będzie gorąco :)

L-viz - 01.12.2017 18:55:53, *.static.ziggozakelijk.nl

Nie jest źle, a wręcz zapowiada się ciekawie... Ale uwierzcie mi, że Niemcy nie wyjdą z grupy...

- 01.12.2017 19:07:12, *.60

Senegal jest barzdo dobry :( szkoda ze nie tunezja a bylo tak blisko :( grupa G :(

Szymon - 01.12.2017 19:10:36, *.77.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

Ha ha ha. Pełna egzotyka

Andre - 01.12.2017 19:41:28, *.play-internet.pl

Męczyć zaczynają mnie te wywody i komentarze że grupa nie jest wcale łatwa , że mogło być lepiej , że to wielka niewiadoma ? Uważam że tą grupę musimy uznać za bardzo przystępną i łatwą w rankingu FIFA Kolumbia jest 13 , Senegal 23 a Japonia poza 50 , więc nasza 7 pozycja mówi sama za siebie że ostatnio jesteśmy od tych drużyn "lepsi" i na frajera nie wyglądamy . Te ostrożne komentarze że trudna grupa to jak zwykle asekuracja "ekspertów" bo jak nie wyjdą to mniej wyleje się "pomyj" na naszych grajków. Z tej grupy po prostu trzeba wyjść w najgorszym razie z 2 miejsca w innym przypadku znów damy ciała i nawet Putin tego nie wybaczy.

eMGie do L-viz - 01.12.2017 20:41:54, *.play-internet.pl

Czemu sadzisz ze szwaby nie wyjda z grupy??? Uwazam ze w swojej grupie straca co najwyzej 2 bramki zdobywajac co najmniej 7 pkt.

Pan Tik Tak - 01.12.2017 21:47:50, *.dynamic.chello.pl

Redakcjo pierwszy mecz z Senegalem o godz. 14, w tekście jest błąd. Nawet ja nie mogę tej paskudnej godziny przesunąć.

Redakcja (LL!): Nie ma błędu. Nastąpiła zmiana godziny.

rudy102204 - 01.12.2017 21:51:43, *.neoplus.adsl.tpnet.pl

droga redakcjo, senegal to o 14 a nie o 17 a reszta godzin sie zgadza ;P

Pan Tik Tak - 01.12.2017 21:54:31, *.dynamic.chello.pl

O w mordę, czytam właśnie że mój apel został rozpatrzony pozytywnie. Redakcja nasza kochana jak zawsze na czasie, a to się chwali!

Karo (L) - 02.12.2017 00:20:22, *.118.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

Dzień jutrzejszy w Senegalu, Japonii i Kolumbii ogłoszono dniem wolnym od pracy. Cieszą się, że trafili na Polskę. Już liczą ile bramek nam zaaplikują.

M@c - 02.12.2017 03:36:41, *.dynamic.chello.pl

Losowanie, jeśli chodzi o wyjście z grupy, jest ok. Widzę tutaj pewien problem, jeżeli zakładamy, że gramy o coś więcej niż samo wyjście z grupy. Lepiej było trafić na Belgię lub Anglię w fazie grupowej. Jeżeli celujemy w coś powyżej 1/8, to właśnie na drodze może stanąć jedna z tych ekip (już w 1/8 finału).

estewes - 02.12.2017 13:41:48, *.52.ipv4.supernova.orange.pl

Anglicy od zawsze grają kupę na mundialu nie licząc 1966, więc nie ma się co bać ;)

SŁAWEK(L) - 02.12.2017 16:50:25, *.play-internet.pl

Też tak uważam jak M@c, na EURO mieliśmy dobrą grupę oraz drabinkę turniejową, wiedzieliśmy, że zagramy z Rumunią lub Szwajcarią i wykorzystaliśmy losowanie dochodząc do ,,8".

grupa wsparcia - 02.12.2017 17:29:59, *.neoplus.adsl.tpnet.pl

Waka waka , umba umba , konicziua ( czyli dzień dobry fazo pucharowa ) . Będzie dobrze , a z drugiego oprócz nas wyjdą Kolumbijczycy , bo im się tak oczy błyszczą do sukcesu ...

hilly_billy - 02.12.2017 17:41:22, *.dyn.optonline.net

Andre, pelna zgoda. Łatwiej tylko Ruscy mają. My tam nie jedziemy żeby wyjść z grupy, tylko żeby namieszać. Tą grupę zorpie*dalamy na miękko i to Angole mają srać ze strachu, że na nas trafiają. Pojechać Kolumbię ze 4:0 żeby się ładnie przedstawić i dawać te Argentyny i Brazylie. Gramy praktycznie u siebie. Wjeżdżamy na pełnej ku*wie. Jak się nie uda to się nie uda, ale to pie*dolenie o wyrównanej grupie, mocnym Senegalu i "nieobliczalnych" Japończykach irytuje. Następna taka okazja będzie po kolejnej wymianie pokoleniowej.

luka - 02.12.2017 19:15:13, *.adsl.inetia.pl

Wszyscy do Moskwy zobaczymy które ekipy maja jaja!!!

eLas - 02.12.2017 23:26:33, *.dynamic-ww-05.vectranet.pl

trzy meczyki i do domu patałachy