Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Zobacz szczegóły.    Rozumiem, ZAMKNIJ
Legioniści - niezależny serwis informacyjny
HokejKoszykówka
NewsyNewsy
Newsy
RSS  |  WAP  |  Kosz  |  Siatka  |  Hokej
Romeo Jozak - fot. Woytek / Legionisci.com
Romeo Jozak - fot. Woytek / Legionisci.com
Środa, 31 stycznia 2018 r. godz. 12:59

Philipps i Maiga zostaną piłkarzami Legii!

Woytek, źródło: Legionisci.com

Do końca tygodnia Legia Warszawa dokona dwóch transferów. W czwartek do Warszawy na testy medyczne przyleci Chris Philipps. 23-letni defensywny pomocnik FC Metz prawdopodobnie zdąży dołączyć do legionistów, przebywających na obozie w Hiszpanii. W niedzielę spodziewany jest transfer Habiba Maigi. - Sprowadzimy jeszcze dwóch zawodników na podobnych pozycjach do końca tego tygodnia.

- W czwartek na testy medyczne do Warszawy ma dotrzeć Chris Philipps, a w niedzielę Habib Maiga, choć w tym drugim przypadku nie ma jeszcze ostatecznego porozumienia, ale mam nadzieję, że zostanie osiągnięte jeszcze dziś. Być może Philipps dotrze jeszcze na zgrupowanie do Hiszpanii. Czy to już koniec transferów? Niekoniecznie. Być może jeszcze jeden zawodnik przyjdzie, ale nie mogę zdradzić jego personaliów - powiedział Romeo Jozak.

- W tym okienku odeszło od nas siedmiu zawodników. Sprowadziliśmy czterech, więc jak dojdzie jeszcze dwóch lub trzech, to wyrównamy stan osobowy. Mamy solidną drużynę. W sparingu z Viktorią Pilzno wystąpi teoretycznie mocniejsza jedenastka. Dwóch zawodników z rezerw (Aftyka i Praszelik) dołączy do nas w czwartek, by pomóc nam w piątkowym meczu z Chińczykami - dodał szkoleniowiec.

Kim są Philipps i Maiga?

Philipps to 23-letni zawodnik, który w tym sezonie rozegrał 14 meczów w barwach FC Metz (w tym 11 w Ligue 1). Ma na koncie 40 występów w reprezentacji Luksemburga. Od wielu lat gra w FC Metz, którego jest wychowankiem. Może grać zarówno jako defensywny pomocnik oraz środkowy obrońca. Z kolei o Habibie możecie przeczytać tutaj.



Komentarze: (71)

Sylwooooi, 31.01.2018 13:02:55 - *.46.interdom.net.pl

Sami defensywni hehehe. Ale juz napastnika nie slysze...

Żoliborz, 31.01.2018 13:04:30 - *.31.ipv4.supernova.orange.pl

Piłkarzyki którzy grzeją ławe w swoich klubach od kilku miesięcy ...

(L), 31.01.2018 13:07:15 - *.254.ipv4.supernova.orange.pl

Czyli nie będzie skrzydłowego lub napastnika...

kubaLLL, 31.01.2018 13:07:49 - *.icpnet.pl

do żoliborz..... najpierw to sprawdz dokladnie a pozniej idz byc glupi gdzie indziej

kaktus, 31.01.2018 13:08:16 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl

Nie oceniając poszczególnych zawodników przychodzących, powiem tylko, że za dużo tych transferów.
Optymalnie powinno się wymieniać 3-4 piłkarzy co rundę (sprzedawać jednego lub dwóch dla kasy i pozbywać się jednego lub dwóch najgorszych).
Jak zmian jest za dużo to nigdy się to dobrze nie kończy.
Przekonał się o tym swego czasu ITI, przekonał się i Leśny, jak o mało co nie straciliśmy mistrza...

SNS, 31.01.2018 13:08:30 - *.centertel.pl

Napastnika brak. Będą na siłę promować Niezgodne jak Lech Kownackiego. Żenua

Bysior xxL, 31.01.2018 13:09:37 - *.dynamic.gprs.plus.pl

A co to za ogory kolejne, skonczy sie jak truskawkowy zaciag za czasow iti, a na koncu zwolnia trenera co ich sciagnal a ogory na kontraktach pozostana.

GLOWA DO GORY JUZ SRODA ! , 31.01.2018 13:09:38 - *.jmdi.pl

Zobaczymy co przyniesie liga, ale Remy wydaje sie byc solidnym grajkiem a przeciez tez rok nie gral, ba nawet byl odsuniety do rezerw. Widac pare pozytywow, ale jak zwylke nasza brac szuka powodow do smutku a jak bedzie mistrz zdobyty "latwo" to zaden nie przeprosi za swoje smety. "Naszym chlopakom brakuje luzu" Troche trzezwego spojrzenia Bracia i Siostry

Kami(L)a, 31.01.2018 13:14:48 - *.pl

Przypomina to zmiany w Lechii parę sezonów wstecz kiedy co pół roku wymieniali pół składu. Efektów nie było żadnych....

@rek do (L), 31.01.2018 13:15:03 - *.dynamic.chello.pl

Właśnie RJ i IK pracują ponoć teraz nad nowym napastnikiem... Przecieki z TT... Trzymajmy więc kciuki... Pozdro (L)

Kuba, 31.01.2018 13:17:13 - *.135

Super transfery się szykują :) Oby jeszcze napastnik przyszedł lub skrzydłowy i będzie git :)

1916, 31.01.2018 13:19:41 - *.promax.media.pl

Napastnik potrzebny na wczoraj!!!! DM siegnij do kieszeni

ŁKS ŁÓDŹ, 31.01.2018 13:23:59 - *.ksiezyc.pl

Skoro aż 2 def to chyba odchodzi Pazdan. Chociaż z drugiej strony oglądając tego Maige wydaje mi się że mogą to wystawiać na skrzydło, jest szybki do tego technicznie dobry i potrafi kiwać

mietek, 31.01.2018 13:35:22 - *.emea.ibm.com

@ @rek: W sumie skoro Jozak nie chce zdradzać personaliów, to można z jego słów to samo wywnioskować :) Bo na razie to widziałem Hamę na ataku :)

do @arek, 31.01.2018 13:36:11 - *.centertel.pl


Jednak Maiga to nie fake

Mefju, 31.01.2018 13:36:22 - *.84.ipv4.supernova.orange.pl

Tak odnośnie marudzących:

https://twitter.com/matiswiecicki/status/958670868061806592

Dodajcie do tego to, że TM w Legii ostatnio grać się nie chciało a dobre zagrania przeplatał ze słabymi. Ogólne to nie był ten sam TM co chociażby na samym początku sezonu jak starał się zastąpić VOO


A własnie... Ktoś coś pisał o Carlitosie. To prawda to?

kubaLLL, 31.01.2018 13:45:51 - *.icpnet.pl

hej @rek pamietasz nasza rozmowe gdzie pisales ze Maiga to sciema menagere? pisalem ze do konca tyg bedzie?!:-) co do napastnika to moze Hama dostanie ziomka;-) ale to dluga droga jeszcze pozdro(L)

Michał Kucharczyk Legenda Legii, 31.01.2018 13:46:36 - *.dynamic.gprs.plus.pl

Kolejni przychodzą i nikt nie jest w stanie posadzić Kuchego na lawce i tak od lat! Brawo Michał!

Przemo, 31.01.2018 13:46:36 - *.74

sami napastnica a na napadzie drewnialdo niezgoda, dziadek eduardo i kontuzjowany rado. bajka skład. oby to się sprawdziło

robsson, 31.01.2018 13:54:27 - *.ibdim.edu.pl

Trzeba przyznać, że Chris Philipps też ma swoje dossier na YT
https://www.youtube.com/watch?v=ax3CMjSu8Hs

LLL, 31.01.2018 13:59:15 - *.240.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

Anton Maglica co sadzicie o mim?

@rek do kubaLLL, 31.01.2018 13:59:42 - *.dynamic.chello.pl

............no i dopisałem wtedy do kolejnego posta, iż Maiga przyjdzie, jak kogoś na pniu sprzedamy... Tak też się stało... Ale rozmowy z klubem Maigi nie są do końca "dopięte", tak więc chuchajmy na zimne...:)))

.............co do napastnika też mam przecieki z TT, iż ma to być jakiś koleś grający w lidze cypryjskiej...:)))

Tak czy siak dzieje się w ostatnich 2 dniach bardzo dużo...:))) Pozdro (L)

Brawo , 31.01.2018 14:00:51 - *.static.ip.netia.com.pl

Dwa ogóry z rezerw. Brawo Darek wizjonerze idz spac smieszny jestes

mietek, 31.01.2018 14:05:45 - *.emea.ibm.com

@ @rek: Oby, oby, bracie :)

@Brawo: Odrzuty z hiszpańskich stepów odpalają w naszej lidze, to zawodnicy, którzy w tym sezonie jednak grali w Ligue 1, tym bardziej powinni.

Do Przemo, 31.01.2018 14:07:32 - *.play-internet.pl

Ty wez stąd spier.....j do swoich

andreas, 31.01.2018 14:08:10 - *.rev.snt.net.pl

Potrzebujemy zgrania żeby był zespół. Kontuzje też przeszkadzają. A gracze ustawieni są pod trenera (odchodzi ostatni z naboru Hasiego). Teraz obowiązuje linia RJ czyli Bałkany i Francja. Start ligi za tydzień a my ciągle mieszamy grajkami i tylko to budzi niepokój.

olew, 31.01.2018 14:12:57 - *.warszawa.vectranet.pl

Dlaczego jeszcze nie kupili Wolskiego ?!! On jest nasz i jest świetny i jest Polak !

andreas, 31.01.2018 14:20:33 - *.rev.snt.net.pl

Jeszcze 3 tygodnie temu tak samo pluliście na Wiliama Remiego. Dzisiaj kolejna fala hejtu. Poczekajmy co pokażą na boisku.

Sawo, 31.01.2018 14:24:36 - *.multi.internet.cyfrowypolsat.pl

Mam niepotwierdzone info ze ten napastnik z ligi cypryjskiej to Anton Maglica

Sawo, 31.01.2018 14:30:04 - *.multi.internet.cyfrowypolsat.pl

A amica sprzedala ogorka za 6.5 banki i teraz dogadala sie z Olkowskim. Tak sie robi biznesy panie prezesie. Zamienili przecietniaka na swietnego obronce i jeszcze sa jakies 6 baniek na plusie.

kubaLLL, 31.01.2018 14:30:23 - *.icpnet.pl

@rek ja mam info ze to nie bedzie chorwat.Zupelnie inne strony.Moze byc duuuze zaskoczenie jak to wypali :-)

Mefju, 31.01.2018 14:32:42 - *.84.ipv4.supernova.orange.pl

@kubaLLL
To podziel się tą informacją jak możesz :)

@rek, 31.01.2018 14:37:20 - *.dynamic.chello.pl

do kubaLLL

No oby, oby brachu... Bo do mnie dotarły twetty od kilku dziennikarzy o AM z ligi cypryjskiej... W sumie koleś wymiata...;)))

Poszedł przeciek (może fake) na stronach internetowych, iż Gumny nie zaliczył testów wytrzymałościowych... Byłoby teraz tak jakoś "dziwnie"w POZ...:)))

Pozdro (L)

Sawo, 31.01.2018 14:38:36 - *.multi.internet.cyfrowypolsat.pl

Napisalem powyzej ze Anton Maglica ale to niepotwierdzone info.

ja, 31.01.2018 14:43:51 - *.dynamic.chello.pl

Jak Legia będzie grać wiosną po tych wszystkich transferach z i do klubu to zobaczymy, ale moim zdaniem będziemy grać piach. Tylko, że grając totalną żenadę jesienią i tak wskoczyliśmy koniec końców na pierwsze miejsce. Mistrzostwo jest realne.

Natomiast ja osobiście nie widzę, żadnego długofalowego planu, żadnej myśli przy tych transferach. Przyszłościowo wygląda to naprawdę źle.

Belphegor, 31.01.2018 14:47:05 - *.play-internet.pl

Coraz bardziej się staczamy z tymi transferami. Pozbywamy się czołowych piłkarzy, a pozyskujemy jakiś leszczy z Luksemburga, Wybrzeża czy innej afrykańskiej plaży. Niedługo zaczną do nas przychodzić reprezentanci Liechtensteinu, Malty, Madagascaru lub Zielonego Przylądka. O co w tym wszystkim chodzi? Do czego podąża Mioduski? Odnoszę wrażenie, że wszem i wobec mydli oczy transferami, wizją rozwoju klubu, a po cichu reperuje budżet, niweluje dług. Legia zaczyna przypominać tani bazar, tanio kupić średni towar, drogo sprzedać chłam. Wykupują nam za grosze co lepszych, a wciskają piłkarskie odrzuty. Robią nas w wuja. Gdzie tu budowa silnego zespołu? Jesteśmy personalnie coraz słabsi i obawiam się, że możemy skończyć sezon nie tylko bez mistrzostwa ale i poza pucharami.

kubaLLLL, 31.01.2018 14:48:36 - *.icpnet.pl

Mejfu nie moge.Slysze ze tematu Cypru nie ma a grany jest mocno inny temat.Moge napisac tylko ze bardzo solidny napadtnik ale ciezko go bedzie wyciagnac.Czekaja az okienka w europie sie zamkna.

@rek, 31.01.2018 14:51:39 - *.dynamic.chello.pl

Robert Gumny NIE ZDAŁ testów medycznych i nie zostanie piłkarzem @borussia_en #Bundes#Bundesliga... Fake na TT...???

Mefju, 31.01.2018 14:53:23 - *.84.ipv4.supernova.orange.pl

@rek - raczej nie :O https://twitter.com/wlodar85/status/958698155809411075

@rek, 31.01.2018 14:54:45 - *.dynamic.chello.pl

No to temu młodemu chłopakowi narobili bigosu na lata....

Piotr Koźmiński‏ @UEFAComPiotrK

Coś niesamowitego. Upadł transfer Roberta Gumnego do B. Moenchengdladbach. Niejasna sytuacja, Niemcy zaczęli kombinować, Lech pilnował wszelkich szczegółów i się wysypało. Piłkarz wraca już do Polski...

@rek, 31.01.2018 14:58:29 - *.dynamic.chello.pl

I tak dla równowagi.......... i dla tych, co szydzili z Berto... Bowiem Berto już szaleje na wyspach brytyjskich...:)))

Northampton Town‏@ntfc

More on the goal: Fantastic work from Pereira on halfway, he nutmegs his man and charges towards goal before finding Revell to finish past Oxley. 3-1! Można..? Można...:))) Pozdro (L)

@rek, 31.01.2018 15:12:32 - *.dynamic.chello.pl

Dobra wiadomość dla nas przed pierwszym wiosennym meczem ligowym jest taka, iż jak poinformował dziennikarz BBC Ian Dennis, bramkarz Zagłębia Lubin Martin Polacek ma dziś podpisać kontrakt z drużyną angielskiej Premier League Crystal Palace. Jeżeli transfer się potwierdzi, będzie to spore osłabienie "miedziowych" przed meczem z nami... Pozdro (L)

p80, 31.01.2018 15:24:24 - *.centertel.pl

Kuchy na "9" i będzie git!

mietek, 31.01.2018 15:28:46 - *.internetia.net.pl

@ @rek: To prawda. Ale też trzeba uczciwie powiedzieć, że Polacek aż tak udanej jesieni nie miał.

matus007, 31.01.2018 16:19:54 - *.play-internet.pl

OGÓRY transfery bez sensu .... ja pier...

haah, 31.01.2018 16:21:11 - *.play-internet.pl

Szrot mioduski dno

Mefju, 31.01.2018 16:27:18 - *.84.ipv4.supernova.orange.pl

Jak dobrze, że tacy "Brawo" "haah" i "matus 007" nie są gdzieś w zarządzie Legii bo bym się chyba powiesił.



CWKSiak, 31.01.2018 16:32:52 - *.centertel.pl

@KubaLLL

To będzie reprezentant Finlandii?

Napisz tylko T lub N
: )

vasquez77, 31.01.2018 16:46:34 - *.adsl.inetia.pl

@CWKSiak
To ja Ci odpiszę - inicjały T.P. ;)

Sawo, 31.01.2018 16:50:00 - *.multi.internet.cyfrowypolsat.pl

@vasquez77

Teemu Pukki - nie sadze kolego.

Ursyn, 31.01.2018 17:03:16 - *.dynamic.chello.pl

To już prędzej R.L jeśli patrzymy na Finów. Podobno obserwowany przez wykolejorza.

@rek, 31.01.2018 17:04:12 - *.dynamic.chello.pl

Jeśli już Fin (kolega Hamalainena) to tylko Eero Pekka Sakari Markkanen (koniec kontraktu czerwiec 2018 roku, WR 450 tys Euro) albo Akseli Pelvas (kontrakt do końca 2019 roku, WR 300 tys euro)... Pozdro (L)

Tomek Mokotów , 31.01.2018 17:09:50 - *.centertel.pl

Was się czyta jak kiedyś oglądało Dynastię, rżąc ze śmiechu nad naiwnoscią...

Miodousty zrobił sobie jarmark z Legii, wymienił połowę kadry i zrobił to kompletnie bez głowy, wciąż przecząc swoim własnym słowom o nieściąganiu szrotu... A tu żaden nowy piłkarz nie grał w podstawowym składzie, niektórzy są starsi od prezesa a ci co mieli odejść zostali.

Telenowela z urzędnikiem ITI w roli głównej, poczuł parcie na ekran czy jak...

Ursyn, 31.01.2018 17:10:57 - *.dynamic.chello.pl

Robin Lod też do ma kontrakt do czerwca. A skąd w ogóle ta plotka fińska?

CWKSiak, 31.01.2018 17:14:48 - *.centertel.pl

Może chodzi o wypozyczenie Joela Pohjanpalo ?

CWKSiak, 31.01.2018 17:25:07 - *.centertel.pl

@vasquez77
@rek

Też myślałem o Teemu Pukki i Ero Pekka Sakari ale widząc że teraz chętnie wypożyczamy zawodników z silnych lig podejrzewam że chodzi o Joela Pohjanpalo






kubaLLLL, 31.01.2018 17:33:01 - *.tktelekom.pl

tak chodzi o TP

CWKSiak, 31.01.2018 17:39:31 - *.centertel.pl

@KubaLLL

OK dzieki

Kipkorir, 31.01.2018 18:52:24 - *.dynamic.chello.pl

Kto będzie grał na skrzydłach? Bo chyba nie Kucharczyk!?

Szymon, 31.01.2018 19:56:38 - *.230.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

A ja bym Kucharczyk na Wyścigi wysłał. Szybki jest, z techniką na bakier tylko jazda do przodu. A szczerze to niestety Muchy i Kopa to są zasłania na Nasz Klub. Bramkarza też po sezonie odesłać na odpoczynek. Mnóstwo błędów, brak logicznego wprowadzania piłki do gry. Ratuje go fuks i refleks. Ale i to się skończy. A reszta do obserwacji. Pozdrawiam

SBI , 31.01.2018 21:04:20 - *.mbb.telenor.dk

Dominick Drexler skrzydłowy Holstein Kiel, może występować w drugiej linii lub w napadzie. Stosunkowo tani, 1.4mln ojro. 20 meczów 9 bramek 6 asyst. Widziałem chłopa parę razy na żywo, naprawdę w Legii byłby najlepszy.
Pozdrawiam
Tylko L

AAA, 31.01.2018 21:56:06 - *.dynamic.chello.pl

Do Michał Kucharczyk Legenda Legii:co Ty bierzesz ? Jaka legenda ? Drewno przyspawane do konta w banku.Zobaczysz jak ruszy sezon,będzie heblował ławe az miło,ale nawet jak go ześlą do rezerw to dalej bedzie tu siedział bo Nikt Nikt go nie chce nawet za dopłatą.
Michał Fatalczyk legenda Legii ale czad,banan z autora wpisu,ubaw po pachy.legenda ..chyba w Nowym Dworze pod Lidlem..buhaha

Jack(L) , 31.01.2018 22:35:47 - *.147.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

A ja się pytam co z napastnikami teraz mamy tylko Niezgodne i Eduardo nawet na ligę to za mało. W tej lidze z tym budżetem powinniśmy grać ofensywie na dwuch napastników a my nie mamy nawet jednego który da pewność że będą padać bramki. Czyli będzie gra z kontry, a większość drużyn grając z nami muruje bramkę a my się męczymy i potem mówione jest że mecz był ciężki. Trzeba narzucić przeciwnikom swój styl gry tak żeby się posrali ale nie z takim napastnikami których raptem mamy dwuch.

Barti, 31.01.2018 22:51:46 - *.dynamic.gprs.plus.pl

Może przestaniecie co niektórzy marudzic.
Kuzwa gdyby Philipps i Maiga byli wiodącymi piłkarzami w swoich drużynach to byliby poza zasięgiem jakiejkolwiek polskiej drużyny....
Zresztą jak Remy przychodził to ilu marudziło a teraz już co niektórzy robią z niego zbawce zespołu...
WSZYSTKO ZWERYFIKUJE BOISKO

Leon, 31.01.2018 22:58:44 - *.66

Czy ktoś rozumie po co nam 5 środkowych/defensywnych pomocników ? Będziemy grać czterema środkowymi bez skrzydeł, czy jak?

malcz, 31.01.2018 22:58:51 - *.dynamic.chello.pl

Maiga transfer definitywny czy wypożyczenie tak jak miało być na początku? Wiadomo coś?

2017(L), 31.01.2018 23:09:51 - *.kampinostelco.pl

Do @rek z 15:12

Angielskie media poinformowały, że Crystal Palace było zainteresowane Martinem Polackiem. Temat transferu 27-letniego bramkarza Zagłębia Lubin jednak upadł.

eth, 31.01.2018 23:56:52 - *.93.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

Jakby to był ten AM o ktorym mówi @rek to super, bardzo konkretne ma chłopak staty.

KruczyGCW, 01.02.2018 01:35:18 - *.dynamic.chello.pl

jedzmy łyżką, a nie chochlą

Legia⚽️Champions , 01.02.2018 03:13:53 - *.2

Jak nie tak to yak yak ?Proste! Darek Boss wie sie co robi!ma Elke w Sercu!

Lostinnio, 01.02.2018 15:42:18 - *.centertel.pl

Jeszcze zobaczycie jak eduardo odpali odszczekacie te słowa ze dziadek i emeryt..

Serwis Legionisci.com nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy - są one niezależnymi opiniami czytelników Serwisu. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy zawierających: wulgaryzmy, treści rasistowskie, treści nie związane z tematem, linki, reklamy, "trolling", obrażające innych czytelników i instytucje.
Czytelnik ponosi odpowiedzialność za treść wypowiedzi i zobowiązuje się do nie wprowadzania do systemu wypowiedzi niezgodnych z Polskim Prawem i normami obyczajowymi.