Ireneusz Mamrot - fot. Hagi / Legionisci.com

Mamrot: Chcemy utrzymać dobrą dyspozycję

źródło: jagiellonia.pl

- Zawsze mówię, że gra się i trenuje właśnie dla takich meczów. Takie spotkania są bardzo atrakcyjne dla kibiców i jedyne, czego można żałować, to to, że aura nie rozpieszcza, bo pewnie w innych warunkach na stadionie byłby komplet publiczności. Dla nas najważniejsze jest jednak to, aby pojechać do Warszawy i zagrać tam jak najlepsze spotkanie. Chcemy utrzymać tę dobrą dyspozycję, w której aktualnie się znajdujemy – mówił trener Jagiellonii Ireneusz Mamrot.

- Legia pokazała w meczu ze Śląskiem, że może grać bardzo dobrą piłkę. Gdy tylko zostawi się jej trochę miejsca, szczególnie w drugiej linii, to jej piłkarze o bardzo dużych umiejętnościach technicznych potrafią to wykorzystać. W pierwszej połowie spotkania ze Śląskiem Legia grała bardzo dobrze, natomiast w sobotę Cracovia była bardzo agresywna i bardzo ciężko pracowała nad tym, aby nie pozwolić Legii na rozpędzenie się poprzez prowadzenie gry. Choć drużyna z Warszawy miała dużo większe posiadanie piłki, to oglądając to spotkanie nie miało się odczucia, że Legia w nim dominuje. Gdy przeciwnik gra blisko i agresywnie, to każdej drużynie jest niełatwo, tym bardziej, że warunki do gry są trudne, bo boiska są zmrożone. My gramy jednak trochę inaczej, ale też mamy swój pomysł na grę. Ważnym aspektem będzie to, abyśmy potrafili grać piłką i się przy niej utrzymać. Tak będziemy chcieli zagrać we wtorek wieczorem – analizuje najbliższego przeciwnika szkoleniowiec Jagiellonii.

- To będzie zupełnie inny mecz niż jesienią. Trzeba pamiętać też, że często zdarza się tak, że założenia przed meczem nie pokrywają się z tym, co później widać na boisku. We wrześniowym spotkaniu nie chcieliśmy grać tak „nisko”. Mieliśmy zamiar podchodzić wyżej, ale tego dnia Legia lepiej operowała piłką i dłużej się przy niej utrzymywała, nawet jeśli nie stwarzała sobie wielu sytuacji. Rywale mieli wówczas przewagę, przez co musieliśmy się bronić. W tym niskim pressingu funkcjonowaliśmy dobrze, ale we wtorek czeka nas inny mecz, bo wtedy nie wyglądaliśmy tak dobrze w ofensywie, jak obecnie. Trzeba jednak mieć na uwadze to, że Legia dzisiaj również jest silniejszym zespołem, niż we wrześniu. Wiadomo, że będziemy mieli odpowiednią taktykę i będziemy chcieli zagrać to, nad czym pracujemy na treningach, ale zobaczymy na boisku, czy to się powiedzie. Na pewno nie będziemy się murować przed własną bramką, bo wtedy strata gola jest kwestią czasu – dodał trener "Jagi".

Gwiazdy Legii - zamów teraz!

Komentarze (22)

Rychu - 26.02.2018 12:56:06, *.warszawa.virtuaoperator.pl

W takich warunkach pogodowych mecz pewnie będzie wyrównany. Liczę na to, ze Legia wygra.

młody - 26.02.2018 12:56:10, *.internetia.net.pl

.rek przyjdzie Cafu , ale zapowiadane były dwa transfery , wiesz czy będzie też ten 2 transfer i jakby co to kto będzie tym 2 ? i czy jest szansa na jakiegoś napastnika jeszcze ?

@rek - 26.02.2018 12:57:13, *.dynamic.chello.pl

Panie Mamrot, weź pan nie mamrocz... (L)egia musi wygrać ten mecz i go wygra... Bo pan pewnie jeszcze nie wiesz o moim zakładzie z Sawo...:))) Pozdro (L)

Vito - 26.02.2018 12:57:53, *.neoplus.adsl.tpnet.pl

O ile aparycja tego Pana jest dosyć zatrważająca, to myślę że wypowiedź stonowana i oddająca dobrze rzeczywistość. Nie będzie łatwo jutro, ale obyśmy się za bardzo nie przestraszyli pogody, ominęli kontuzje i jakoś damy radę. Ja obstawiam, że Pawełek coś pomoże :D

? - 26.02.2018 13:21:38, *.internetia.net.pl

A.rek to z 2 zapowiadanych transferów będzie tylko Cafu czy będzie coś jeszcze i czy możliwy jest jeszcze napastnik - wiesz cosik ?

artic - 26.02.2018 13:23:56, *.adsl.inetia.pl

Jest napisane Warszawa wtorek godz 20. tem -13 odczuwalna -21 powinni to odwolac w diably to przesada grac w taki mroz to nie jest dobre dla pilkarzy kibicow i organizatorow.

lob - 26.02.2018 13:40:56, *.dynamic.chello.pl

jak @rek gdzieś wyczyta jakieś info o transferach to wam natychmiast przekaże tzw. " świeżą " wiadomość...cierpliwości...na razie nigdzie nic nie piszą o drugim transferze............

DLA LEGII - 26.02.2018 13:44:49, *.internetia.net.pl

BYŁO BY - 50 I NAJWIERNIEJSZA CZĘŚĆ KIBICÓW BY PRZYSZŁA , A RESZTĘ CO COŚ ZAWSZE NIE PASUJE POMINĘ MILCZENIEM . KOMU LEGIA W SERCU TEN JUTRO NA ŁAZIENKOWSKIEJ I WSPIERA NASZĄ UKOCHANĄ LEGIĘ

L - 26.02.2018 13:47:14, *.poz-pe1.tpnet.pl

Kapustka podobno

mietek - 26.02.2018 13:59:24, *.emea.ibm.com

Panie Mamrot, jutro wieczorem się przekonamy, czy faktycznie przyjedziecie z Legią grać w piłkę, czy klasycznie postawicie autobus przed swoim polem karnym. Na konferencjach mówi się łatwo, a praktyka to co innego.

Osobiście bym wolał, żeby zagrali otwartą piłkę, bo to i dla oka ładniejsze i Legii się będzie łatwiej grało w ofensywnie. Ale jakoś w to nie wierzę, że się odkryją. Chyba, że będzie 85 minuta i 1:0 dla nas :)

Maniek - 26.02.2018 14:12:59, *.static.ip.netia.com.pl

Tak jak pisałem wcześniej: Czy Egy Maulana Vikri to ten zapowiadany transfer? Ktoś coś wie? @rek?

Maniek - 26.02.2018 14:15:38, *.static.ip.netia.com.pl

Na yt znalazłem coś takiego (25.02.2018): https://www.youtube.com/watch?v=c7VB1W68w2U

Wolfik - 26.02.2018 15:28:05, *.238

Facet aparycją przypomina nieco Putina, ale w przeciwieństwie do niego gada całkiem do rzeczy. No i stworzył silną - jak na nasze warunki drużynę. Póki co wyniki za nim przemawiają. To będzie test-mecz dla obu ekip.

DarioL - 26.02.2018 16:12:58, *.play-internet.pl

Jutro najłatwiejsze 3pkt w sezonie wynik bedzie ten sam co ze Slaskiem albo wyzej. Do konca juz wygramy wszystko w zasadniczej konczymy z 63pkt i bez dyskusji

@rek - 26.02.2018 16:27:52, *.dynamic.chello.pl

Jutro najważniejsze, iż ponoć Philipps zagra z Jagą... Jak podaje PK, na 99%...:))) Pozdro (L)

Legionista - 26.02.2018 16:56:00, *.226

Według mnie będzie remis lub wygramy w końcówce - A strzeli Miro Radović.

Wania - 26.02.2018 17:18:58, *.play-internet.pl

Jutro wynik 3:0 dla nas.

Norbi - 26.02.2018 18:25:47, *.centertel.pl

Zabrała Legia szampana jagusi, to teraz walą Mamrota...

dejne3 - 26.02.2018 23:39:09, *.dynamic.gprs.plus.pl

Strach sie bać Panie Alpaga, zamurujecie pole karne, i gra na aferę, dlatego my spytamy z kąd jesteś ćwoku, a cały stadion odpowie z Białegostoku, jazda z tymi co dziękujo łojcom , że nie urodzili się w WarszaWie

B - 27.02.2018 11:58:38, *.16-1.cable.virginm.net

Probierz to nie napis na jabolach ( zwanych mamrotami w Bialym ) , dzis 3 pkty to obowiazek, potem dziewczyny i geje z nrd i Mistrz, Mistrz Legia Mistrz! !!!

Wrurzbita Maciek - 27.02.2018 15:18:44, *.neoplus.adsl.tpnet.pl

Do przerwy 3 : 0 , a potem jeszcze dwie i 5 : 0 d(L)a nas . Dwie Niezgoda , jedna Hama , jedna Eduardo i jedna Kuchy . A Rado dwie asysty .

K - 27.02.2018 20:16:35, *.46.interdom.net.pl

Mamrotek probież ci pomógl ....cieszysz się cooooo ??? ale dziś nie będzie tak kolorowo jak wasze stroje he he