Rekordowa zbiórka krwy na stadionie Legii! - fot. Krewcy Legioniści
REKLAMA

Rekord na Legii - ponad 100 litrów honorowo oddanej krwi!

Dariusz Chojnacki, Krewcy Legioniści, źródło: Legionisci.com - Wiadomość archiwalna

W sobotę 3 marca odbyła się na stadionie Legii kolejna honorowa zbiórka krwi organizowana przez Krewkich Legionistów we współpracy ze Stowarzyszeniem Kibiców Legii Warszawa. Po raz pierwszy na stadionie Legii w akcji wzięły udział 3 autokary-krwiobusy. Mimo mroźnej pogody już pół godziny przed rozpoczęciem akcji pod bramą stadionu oczekiwali pierwsi krwiodawcy. Zbiórka rozpoczęła się tuż przed 9:00.
Fotoreportaż ze zbiórki krwi

Wynik akcji zaskoczył nawet największych optymistów. Coś co do tej pory wydawało się niemożliwe stało się faktem. W czasie ponad 5-godzinnej zbiórki oddane zostało honorowo ponad 100 litrów krwi! Do oddania krwi zgłosiło się 257 osób a krew oddało 224 osoby. Łącznie zebraliśmy 100,8 litrów krwi.

Podczas akcji dla krwiodawców przygotowanych zostało wiele atrakcji. Dzięki uprzejmości Legii Warszawa każdy kto oddał krew, otrzymał bilet na ostatni mecz rundy zasadniczej Legia Warszawa – Pogoń Szczecin. Instytut Pamięci Narodowej przygotował upominki dla krwiodawców w postaci zminiaturyzowanej repliki ryngrafu należącego do por. Franciszka Majewskiego p.s. Słony, żołnierza Armii Krajowej, książki "Przewodnik po historii Polski" oraz wydawnictwa „Patroni ulic”. Ponadto każdy krwiodawca otrzymał specjalne pamiątkowe podziękowanie za udział w akcji.
Cukiernia Karpatka z Góry Kalwarii dostarczyła wykonane z naturalnych produktów pączki, z kolei marka „Dolina Czerska” przekazała w 100% naturalne, tłoczone soki owocowo-warzywne.

fot. Krewcy Legioniści

Po raz kolejny grupa „Legijne Przedmieścia” włączyła się w akcję i przygotowała dla oczekujących na oddanie krwi gorącą herbatę i kawę. Prawdziwą furorę zrobiły jednak żurek i bigos serwowany na gorąco z pieczywem. Serwowane dania musiały wszystkim bardzo smakować, ponieważ rozeszły się jak świeże bułeczki z czego się bardzo cieszymy. Miło nam poinformować, że znaczna część środków uzyskana za te pyszności przekazana zostanie na pomoc Rodakom na Kresach, którą to organizują kibice Legii.

Podczas zbiórki krwi organizowana była również przez Dobrych (L)udzi zbiórka zabawek, gier i książek oraz sprzedaż gadżetów na rzecz akcji prowadzonych w Centrum Zdrowia Dziecka.

Tak jak podczas wakacyjnej zbiórki krwi, również obecny był jeden z kibiców Legii, kolekcjoner artefaktów związanych ze starą Warszawą. Na mini „wystawce” można było obejrzeć przedwojenne i wojenne przedmioty codziennego użytku z Warszawy oraz militaria.

W naszej zbiórce krew oddały zawodniczki i zawodnicy Legia Rugby oraz przedstawiciele Legia Fight Club. Podczas akcji obecni byli również przedstawiciele Legia Run Club, Grupa Rekonstrukcji Historycznych NSZ oraz „Żołnierze Chrystusa”. Podczas całej naszej akcji na stadionie Legii „przewinęło się” kilkaset osób.

fot. Krewcy Legioniści

W imieniu organizatorów bardzo dziękujemy wszystkim za udział i wszelką pomoc przy organizacji zbiórki! Bez was nie byłoby możliwe osiągnięcie takiego wyniku. Zapraszamy do współpracy chcących włączyć się w nasze kolejne akcje. Zainteresowanych prosimy o bezpośredni kontakt: krewcy@legionisci.com.

Jedyną negatywną informacją po naszej akcji to fakt, iż tak wyśrubowany wynik będzie bardzo trudny do pobicia, ale dla kibiców Legii nie ma rzeczy niemożliwych! ;)

Do zobaczenia na następnej zbiórce która odbędzie się w wakacje. Dokładny termin podamy niebawem.

Fotoreportaż ze zbiórki krwi

fot. Krewcy Legioniści

REKLAMA
REKLAMA
© 1999-2020 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.