Żyleta na meczu z Wisłą - fot. Mishka / Legionisci.com
REKLAMA

Relacja z trybun: Krakowski alarm smogowy

Bodziach, źródło: Legionisci.com - Wiadomość archiwalna

Ponad 20 tysięcy kibiców przyszło w chłodny, niedzielny wieczór na Łazienkowską. Dawniej mecze z Wisłą zwane były klasykami, dzisiaj daleko im do tego miana, ale i tak wzbudzają niemałe emocje. Efektem tego był konkretny festiwal bluzgów pomiędzy obiema ekipami, jak również pod adresem łódzkich przyjaciół Wisły, którzy po sobotniej wizycie w Nowym Dworze, tym razem licznie wspierali wiślaków przy Ł3.

Niestety tego dnia nie mieliśmy powodów do radości. Można nawet powiedzieć, że dawno tak wiele osób nie opuściło trybun przed końcowym gwizdkiem. To najlepiej pokazuje frustrację kibiców, choć oczywiście nie zachęcamy do naśladowania zachowania "wynikowców".

Kibice Wisły do Warszawy przyjechali pociągiem specjalnym, a mobilizację na wyjazd rozpoczęli grubo ponad miesiąc przed spotkaniem. Do "speca" wiślaków na trasie dosiedli się zgodowicze z RTS-u. Łącznie w sektorze gości stawiło się 1400 przyjezdnych, w tym Widzew (320), Ruch (30) oraz Polonia Przemyśl (15). Wiślacy wywiesili w sektorze gości łącznie siedem flag, w tym płótna Ruchu ("PF"), Widzewa ("Bałuty) oraz Polonii Przemyśl ("1909").



Już kilkanaście minut przed meczem z Żylety niosły się pieśni z pozdrowieniami dla krakusów. "Będą filmy! Ale jakie?" - śpiewane zresztą było także w trakcie meczu wyjątkowo często. Nie zapominano także o "uprzejmościach" pod adresem RTS-u. Natężenie bluzgów było na tyle duże, że w pewnym momencie przestawało się słyszeć głos smutnej baby z głośników, nawołujący do zaprzestania bluzgów. Niestety bardzo szybko na prowadzenie wyszli goście, po bramce z rzutu karnego podyktowanym po weryfikacji VAR. Sędzia, jak i PZPN nasłuchał się w trakcie oglądania powtórek, a chwilę później radował się sektor gości.
Stracona jedna, a następnie druga bramka, w połączeniu z dość sporą przewagą rywali w czerwonych koszulkach, nieco "ustawiły" repertuar. "Nie poddawaj się, ukochana ma..." - śpiewali legioniści. Słaba gra, bez większej woli walki sprawiła, że w drugiej połowie dwukrotnie frustracja została wyładowana poprzez okrzyki "Legia grać, k... mać!". Ani trochę nie zmieniło to obrazu meczu - cały czas stroną przeważającą byli przyjezdni.



Jak można się domyślać, korzystny wynik sprzyjał dobrej zabawie w sektorze gości. Po przerwie ta została okraszona oprawą. Najpierw wiślacy rozciągnęli malowany transparent "Toksyczne miasto" (zapewne w nawiązaniu do ostatniej prezentacji legionistów "Kapitalne miasto") oraz malowaną sektorówkę przedstawiającą kibica w masce gazowej. Po kilku minutach, kiedy płótno zjechało, dotychczasowy transparent został zastąpiony kolejnym - "Krakowski alarm smogowy", a na trybunie odpalone zostały świece dymne i stroboskopy. Chwilę później, gdy dym spowił sąsiednie trybuny, w tym sektor rodzinny, w sektorze gości zapłonęło jeszcze 40 rac.



Do końca spotkania na murawie nie zmieniło się nic. Goście zasłużenie wywalczyli trzy punkty, a o postawie naszych graczy najlepiej nie wypowiadać się wcale. Z tak beznadziejną grą, obrona tytułu mistrzowskiego będzie niezwykle trudna. Teraz przed nami przerwa na mecze reprezentacji, a później wyjazdowy mecz w Pucharze Polski z Górnikiem. Przy Łazienkowskiej kolejny raz spotkamy się dopiero 7 kwietnia na meczu z Pogonią.

P.S. Na Żylecie wywieszone zostały dwa transparenty - "Kempas Śród. Płd. Wracaj do zdrowia" oraz "PDW Cinek, Ufo, Komiks ZK, Mrówa".

Frekwencja: 20 175
Kibiców gości: 1400
Flagi gości: 7

Autor: Bodziach

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (35)

+dodaj komentarz
Bartek - 20.03.2018 / 23:56, *..neoplus.adsl.tpnet.pl

Ruch Chorzow to pol Gornego Slaska 2,5 milionowej aglomeracji. jestem mieszkancem Warszawy i serce zawsze niebieskie

odpowiedz
Taki jeden - 20.03.2018 / 21:09, *..147.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

Słabo było. Jestem już w praktycznie wieku średnim i drę się ile mogę jak za dawnych lat choć z wiekiem człowiek "siada". Widzę młodzież która następuje i jest słabo. Rozumiem bajerkę z dupami w przerwie ale podczas meczu ma być ogień. A nie oglądanie i dopiero jak się człowiek spojrzy to zaczynają śpiewać na chwilę. I nie piszcie, że nie zwraca się uwagi bo się zwraca. Co z tego? Odwrocisz głowę to zaraz popelina. Gdzie ten fanatyzm? Wiadomo, że jesteśmy czołówką ale cienko to widzę w przyszłości. Oby nie. Pozdrawiam Siostry i Braci.

odpowiedz
Afro - 20.03.2018 / 18:12, *..play-internet.pl

Niektórzy ludzie wychodzą wczesniej bo pociągu nie przesuną bo mecz przedłużony. Elo!

Loczek pewnie też na pociąg :)

odpowiedz
Trybuna wschodnia - 20.03.2018 / 16:02, *..play-internet.pl

Doping u nas w porównaniu do tego co było pare lat temu to jakies dziadostwo. Niech ktoś mi powie czy na Żylecie ciągle są te same zasady to znaczy ze idzie sie tam po to zeby śpiewać czy to tylko taka paplanina? Bo ja szanując te zasady chodzę na wschodnia zeby raz śpiewać a raz sie ekscytować meczem. Ostatnio to coraz wiecej w kolejce na Żyletę widuje zdezorientowane gimby w kolorowych kurtkach obcisłych gaciach i z biletem na kartce A4. Czemu takie cos tolerowane przez wszystkich prawilnych kibiców?

odpowiedz
Jawi - 20.03.2018 / 13:51, *..play-internet.pl

Czyli jednak wielu z nas widzi to samo... jakość dopingu na Legii dziadzieje. Trzy cztery przyspiewki i tyle. Myślę że ostatnio za bardzo "koncentrujemy" się na przyjezdnych. W niedzielę najlepiej wychodziły nam... bluzgi. Bez sensu. Natomiast rzeczywiście trzeba przyznać obiektywnie że Wisła dawno tak dobrze nie zaprezentowała się u nas. Doping, oprawa itd. Nie tylko nasi piłkarze powinni się wstydzić...

odpowiedz
WYNIKOWCÓW? - 20.03.2018 / 11:00, *..236

MASZ BILET za darmo i kozaczysz. ALE TO LUDZIE, ZWYKLI KIBICE MARZNĄ PRZED 2-3 GODZINY NA STADIONIE, PO TO, ŻEBY ZOBACZYĆ PADAKĘ, BRAK ZAANGAŻOWANIA, BRAK TEAMWORKU I DNO.

MĄDRALIŃSKI

odpowiedz
DoNT(L)N1916 - 20.03.2018 / 10:58, *..246

skoro napisał, że jednego człowieka brakuje to wiaodmo, że chodziło mu że S brakuje ...

odpowiedz
Abcd - 20.03.2018 / 10:16, *..dynamic-ww-07.vectranet.pl

DoNT(L)N1916
Hehe. Dobrze wiem kto prowadził doping, po prostu słabo mu to wyszło. Ktoś tam pisze ,ze jeżeli kolega nie śpiewa to przypomnij mu....( meczu by nie starczyło ponieważ cały bok na żylecie nie śpiewał ).

odpowiedz
mp - 20.03.2018 / 09:50, *..neoplus.adsl.tpnet.pl

0-2 a ten zaczyna "tańczymy labada labada......'super idealnie do tego co na boisku

odpowiedz
Juri - 20.03.2018 / 09:45, *..centertel.pl

Paka z grodu Kraka obecna była.
Legia jest wszędzie.

odpowiedz
DawidL - 20.03.2018 / 09:12, *..dynamic.mm.pl

Zgadzam się że doping z naszej strony słabszy .Pewnie duży wpływ na to miała beznadziejna postawa drużyny i zimno ale wiadomo słabe to usprawiedliwienia (L)

odpowiedz
Gienek - 20.03.2018 / 09:11, *..warszawa.vectranet.pl

Niestety oglądałem mecz w TV, bo musiałem wyjechać z Wawy. Doping Legii słaby, często było słychać przyjezdnych, tak jakby liczba ich była podobna do kibiców Legii. Generalnie ostatnio doping Legii dziadzieje, z ostatnich meczów jedynie z amiką było przyzwoicie. Gdzie jest Staruch?

odpowiedz
Rogal - 20.03.2018 / 08:39, *..neoplus.adsl.tpnet.pl

Ch...ja graja piłkarzyki. Powinni sie dorzucic do opraw. Tak jak w PSG.

odpowiedz
Do Jurka - 20.03.2018 / 08:37, *..centertel.pl

Dokładnie!! Hasło było-Stadionowi zadymiarze

odpowiedz
doRafał - 20.03.2018 / 08:28, *..246

to, że ktoś przeżywa mecz nie oznacz, że nie drze ryja, ja na Legii od 95 roku, przezywam każdy mecz bo mi zależy na Legii, co nie zmienia faktu, że zawsze dre ryja, a jak nie interesują Cię wyniki w ogóle to już Twoja sprawa. Można być fanatykiem/ kibolem i przejmować się wynikiem jednocześnie.

odpowiedz
Jurek - 20.03.2018 / 07:34, *..play-internet.pl

Obiektywnie trzeba przyznać że race Wisły b.dobre jakościowo.Aczkolwiek jak to zauważył wyżej kolega Darek maska pegaz była już ładnych parę lat temu prezentowana przez nas w Poznaniu (bodajże na tym samym meczu co sektorowka z szechterem)

odpowiedz
Fan Wisły - 20.03.2018 / 07:14, *..78

Na meczu Wisły Sektorze ich był liczny fan club z Gorlic i Wysowej zdrój

odpowiedz
Kim - 20.03.2018 / 06:27, *..play-internet.pl

Do obserwator , żyleta to 7,000 tys ludzi , ci co Śpiewają mniej to dobrze że siedzą na bocznych sektorach młyn główny robi nawazniejsza robotę od sektora 205 do 208 ,

odpowiedz
Gondża - 20.03.2018 / 00:57, *..neoplus.adsl.tpnet.pl

Komor był na meczu ? Marcin (L) .

odpowiedz
Darek - 20.03.2018 / 00:29, *..dynamic.kabel-deutschland.de

Po pierwsze.
Prosze nie wyzywac braci i siostr po szalu od wynikowcow za to ze maja dosc ogladania dziadostwa.Proponuje jechac z pilkarzykami ktorzy zarabiajac po kilka set tysiecy euro hańbą nasz klub.
Po drugie.
Nie ma czegos takiego jak maska gazowa.Jest maska przeciwgazowa.
Po trzecie.
Przeciez takiego kibica w masce przeciwgazowej to Legia zaprezentowala kilka lat temu w poznaniu na meczu z Amika.

odpowiedz
NT(L)N1916 - 20.03.2018 / 00:15, *..centertel.pl

Do Abcd
I kto tu jest piknikiem? Pikniku!! Nie wiesz kto prowadził doping na skisłej.

odpowiedz
Ochota Bo - 19.03.2018 / 23:19, *..adsl.inetia.pl

Niestety u Nas wczoraj nic nie zagrało. Kibicowsko dawno nie słyszałem tak wyraźnie kibiców gości. Wisła zaprezentowała się świetnie. My musimy ogarnąć pare rzeczy i bedzie dobrze. Więcej zabawy Ludzie !

odpowiedz
Krakus - 19.03.2018 / 23:10, *..eter.net.pl

Cieszy ze wreszcie u nas dobra oprawa wyjazdowa z pomysłem i piro, wynik w świetle ostatniej niemal dekady prawie legendarny. Tak czy inaczej spodziewam sie mistrza w Warszawie. Do zobaczenia mam nadzieje za rok-dwa w prawdziwym meczu na szczycie, a nie tych popłuczynach z pyrami

odpowiedz
Ja - 19.03.2018 / 21:39, *..warszawa.vectranet.pl

Nie śpiewa kolega obok to od czego jesteś? Może przypomnij typowi po co przyszedł na tą trybunę. A nie potem wylewasz żale, że ktoś nie śpiewał...

odpowiedz
MF - 19.03.2018 / 21:31, *..dynamic.chello.pl

Generalnie od dłuższego czasu nasz doping to jedna wielka zamuła. W kółko te same piosenki, które już dawno nie przyprawiają o ciarki na plecach. Brakuje świeżości, nowych rytmów, nowych piosenek.

Każdy mecz mniej więcej według tego samego schematu: Mistrzem Polski jest Legia - Tylko Legia ukochana Legia - pozdrówmy zgody - cały stadion tańczy z nami - hit z Wiednia...

Musimy coś zmienić, bo nie ma w tym wszystkim tego czegoś, co porwałoby całą resztę stadionu do śpiewów...

odpowiedz
pik - 19.03.2018 / 21:09, *..devs.futuro.pl

Szczęsny w gorszej formie, niż piłkarze niestety.

odpowiedz
Rafał - 19.03.2018 / 20:41, *..centertel.pl

Doping mizerny. Na sektorze 203 śpiewało może kilka osob, reszta stoi i się przygląda a najlepszy jest typ co przeżywa mecz, drze się na cały sektor bluzgając.

Dlaczego dopiero w drugiej połowie zabrzmiało Legia grać..? To hasło powinniśmy skandować już od utraty drugiej bramki.

odpowiedz
Olo - 19.03.2018 / 20:40, *..13-2.cable.virginm.net

Trzeba przyznać że wiślacy jakościowo bardzo się poprawili jeśli chodzi o wykonywanie sektorówek. Już nie czeba myśleć co przedstawiają. Do nas nam dużo brakuje ale idą w dobrą stronę

odpowiedz
Obserwator - 19.03.2018 / 20:39, *..play-internet.pl

Na bokach Żylety doping leszy niż na środku. Tam przychodzą oglądacze.

odpowiedz
marek - 19.03.2018 / 20:31, *..jmdi.pl

Droga Redakcjo,
będzie jeszcze jeden termin sprzedaży biletów na mecz PP w Zabrzu czy już wszystko poszło? do meczu jeszcze trochę czasu a nie wiadomo jak z pracą i z wzięciem wolnego. Dzięki !

odpowiedz
Abcd - 19.03.2018 / 20:21, *..dynamic-ww-07.vectranet.pl

Gra piłkarzy to nic w porównaniu z tym co się działo na żylecie, nigdy nie widziałem tak piknikowej atmosfery. Legia dostaje w p**de a gniazdowy zapodaje „zawsze i wszędzie , policja...”
80procent osób nie śpiewa .
Patologia, jednego człowieka brak i takie cyrki.

odpowiedz
FB - 19.03.2018 / 20:15, *..play-internet.pl

przed gornikiem jeszcze arka...

odpowiedz
Wynikowiec - 19.03.2018 / 20:06, *..play-internet.pl

Na Legie śmigam od 97r i wczoraj wyszedłem w 85min dlatego k....a niech mi ktoś powie kiedy były te wyniki bo ja nie pamiętam.

odpowiedz
Jjj - 19.03.2018 / 19:41, *..play-internet.pl

Zdecydowanie za mało tego Legia grać....

odpowiedz
Lotek - 19.03.2018 / 19:35, *..play-internet.pl

Chociaż ich nie trawie, to zaprezentowali się spoko. Niemniej jednak uwagę należy zwrócić na naszą formę... Doping na słabym poziomie.. nawet żyleta na mecz z odwiecznym wrogiem nie jest pełna... część kibiców chodzi tam tylko dlatego, że bilety są najtańsze... Na innych trybunach ludzie wychodzą od 80 minuty. GDZIE TE TŁUMY CO BĘDĄ PŁAKAĆ JAK NIE DOSTANĄ BILETÓW NA FINAŁ PP?

odpowiedz