Projekt akademii piłkarskiej Legii Warszawa w Książenicach - fot. Estudio Lamela
REKLAMA

Ośrodek akademii na horyzoncie

Woytek, źródło: Legionisci.com - Wiadomość archiwalna

W lutym minęły dwa lata od podpisania porozumienia o współpracy Legii Warszawa z gminą Grodzisk Mazowiecki w sprawie budowy ośrodka Akademii Piłkarskiej Legii Warszawa. Sprawdziliśmy na jakim etapie jest ta inwestycja, zarówno ze strony samorządowej, jak i stołecznego klubu.

Grodzisk Mazowiecki zobowiązał się do wybudowania drogi dojazdowej, ciągu wodno-kanalizacyjnego oraz przygotowania planu zagospodarowania dla tego terenu. Jaki jest stan tych prac?
- Miejscowy Plan Zagospodarowania Przestrzennego dla terenu jest w trakcie realizacji. Przygotowano projekt uwzględniający potrzeby lokalizacyjne Legii Warszawa. Dokument w marcu został skierowany do uzgodnień zewnętrznych, po uzyskaniu opinii i uzgodnień będzie wyłożony do publicznego wglądu - poinformował nas Paweł Dąbrowski, naczelnik Wydziału Planowania Przestrzennego w Grodzisku Mazowieckim.

Wiosną 2016 roku gmina przeprowadziła przetargi na dokumentacje projektowo-kosztorysowe drogi i sieci wodociągowo-kanalizacyjnej. W listopadzie 2016 roku sieć wodociągowa została wpisana uchwałą rady miasta do "Wieloletniego planu rozwoju i modernizacji urządzeń wodociągowych i kanalizacyjnych na lata 2016-2022", a w styczniu 2017 miasto zatwierdziło "Lokalny Program Rewitalizacji Gminy Grodzisk Mazowiecki 2014-2020", w którym znalazł się projekt wybudowania "kompleksu składającego się z Centrum Badawczo-Rozwojowego, Rekreacyjno-Sportowej Strefy Ogólnodostępnej, Ośrodka Treningowo-Szkolnego oraz Centrum treningowego I drużyny Legii Warszawa."

W czwartym kwartale 2017 roku ogłoszony został przetarg na wykonanie sieci wodociągowej i kanalizacyjnej. - Trwają procedury korporacyjne zmierzające do uzyskania zgód nadzorczych na podpisanie umowy o wartości powyżej 1 mln. zł. Termin umowny zakończenia wszystkich robót to 9 miesięcy, w pierwszej kolejności będzie wykonana sieć wodociągowa, tak aby wykonawca Legii mógł na przełomie II i III kwartału korzystać z wody w celu zasilania placu budowy - informuje Dąbrowski.

Spółka Akademia Piłkarska Legii posiada już pozwolenie na budowę i w kwietniu planuje ogłosić przetarg na generalnego wykonawcę inwestycji. Według informacji uzyskanych w klubie, będzie to kolejny milowy krok. Rozstrzygnięcie postępowania ma nastąpić latem, a we wrześniu ruszy sama budowa. Prace budowlane zaplanowane są na 13 miesięcy, czyli pod koniec 2019 roku z ośrodka mają już korzystać piłkarze.

Ostatnim elementem prac po stronie gminy będzie wykonanie drogi dojazdowej. - Mamy już zezwolenie na realizację tej inwestycji drogowej. Termin budowy uzależniony jest jednak od postępu prac związanych z budową ośrodka - dodaje grodziski urzędnik.

Legia jest bardzo zadowolona ze współpracy z gminą. - Życzymy wszystkim podmiotom, czy to z branży piłkarskiej, czy innych, takich partnerów ze strony samorządowej - mówi nam Tomasz Zahorski, prezes Akademii Piłkarskiej Legii.

W najbliższych dniach opublikujemy rozmowę z Tomaszem Zahorskim, którego zapytaliśmy o aktualne prace związane z budową ośrodka, jej finansowanie oraz szczegóły funkcjonowania akademii w Książenicach.

fot. Woytek / Legionisci.com
24 lutego 2016 - podpisanie umowy o współpracy. Grzegorz Benedykciński (burmistrz Grodziska Mazowieckiego) i Dariusz Mioduski - fot. Woytek / Legionisci.com

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (26)

+dodaj komentarz
do Do olaf - 28.03.2018 / 22:07, *..dynamic-ww-08.vectranet.pl

gratuluję budowlanego żargonu rynsztoka.

Otóż byłem prawie wszędzie. I wiele widziałem.

Kanał Discovery to tylko podałem jako uproszczone ''okienko na świat'' dla takich ćwoków jak ty, co widzieli tylko komusze techniki budowy a nie byli nigdy za granicą na budowie.

oLaf

odpowiedz
sd - 28.03.2018 / 10:07, *..ssp.dialog.net.pl

hehehe Benek ( burmistrz Grodziska ) nie wypuści z rąk takiej inwestycji chłop wie co robi , Grodzisk pieknię się rozwija i ludzie znają się tam na biznesie

odpowiedz
do Polus - 28.03.2018 / 08:37, *..centertel.pl

Wiesz, w Warszawie? ulica Okupantów? ja wiem, że żartowałeś tylko szkoda, że bezmyślnie i mało śmiesznie.

odpowiedz
Danie(L) - 28.03.2018 / 07:46, *..neoplus.adsl.tpnet.pl

jakaś chora dyskusja...
Tu nie chodzi o budowanie ale o komplet pozwoleń, jak masz pozwolenia to możesz powołać się na discovery i zrobić w tydzień, ale jak nie masz to czekasz. Wtedy rzeczywiście można to czekanie wykorzystać na discovery i wpisy na forach "czego to bym nie zrobił w tydzień gdybym miał pozwolenie".

odpowiedz
Polus - 27.03.2018 / 23:54, *..static.ip.netia.com.pl

Kupic stadion Poloni za te 100-200 tys zainwestowac kilka milionow i osrodek gotowy. Konwiktorska zmienimy na Okopowa albo Okupantów Jozek bylby dumny hahahaha

odpowiedz
Pilot - 27.03.2018 / 23:17, *..static.ip.netia.com.pl

Co z tym sponsorem z transportu lotniczego? Bedzie? Czy sponsor czeka jak potoczy sie sytacja z Michałem K.?

odpowiedz
Cult❤️Legia - 27.03.2018 / 22:41, *..135

System komuny trwa dalej tak jak budowanie stadionòw I autostrad,I prwnie zamiast dachu mébrane przykrécá ,Ośrodek powinien być jak na Expo budowany nowoczesny kameralny unikatowy !nie bédzie poprostu drugiej szansy!A to ma być Ł3number2!

odpowiedz
Kierownik zusu - 27.03.2018 / 21:21, *..centertel.pl

Ta akademia jest tak oplacalna jak pierwszy filar

odpowiedz
do do Kamil - 27.03.2018 / 18:53, *..205

Podatki każdy płaci to dlaczego klub cudzy folwark zwalniać z podatku. Kasa będzie z biletów i gadżetów i TV. Dobrze napisał Kamil.

odpowiedz
Do olaf - 27.03.2018 / 18:42, *..play-internet.pl

W d* byles, g* widziales ale przeciez discovery i uproszczenia:)

odpowiedz
do do oLaf - 27.03.2018 / 18:31, *..dynamic-ww-08.vectranet.pl

w sumie 4 lata żeby stworzyć 8 trawników i 1 piętrowy budyneczek??? No gratulacje, jakie tempo!!!! ; ))))

Wykupcie sobie np. kanał Discovery żeby zobaczyć co się na świecie buduje np. w Las Vegas 1 piętro buduje się ... 1 dzień!!!! 60 pięter zbudowali w 2 miesiące !!!

Moje porównania to oczywiście pewne uproszczenia, bo wiadomo, ze trzeba i pozwolenia mieć i projekty etc. etc. ale mówimy tu o NAJPROSTSZEJ możliwej inwestycji!!

Np. najbardziej skomplikowany projekt na świecie czyli budowa elektrowni atomowej na Zachodzie trwa 7 lat... a Wy w 4 lata chcecie się pochwalić.... trawniczkiem??? ; P

Równajcie do NAJLEPSZYCH (wiem, że LV to drugi kraniec skali) a nie do komuszych standardów w stylu "będzie pan zadowolony" (z fuszerki).

Fajnie, ze akademia będzie w Książenicach i to najważniejsze.

odpowiedz
Do olaf - 27.03.2018 / 18:00, *..play-internet.pl

Wiezowiec w 2 lata to sie buduje. Tyle wiesz ile przez plot zobaczysz i, w Twoim przypadku, nigdy i nic więcej. Spróbuj pomyslec albo lepiej kogos zapytaj ile trwa caly proces inwestycyjny w przypadku "wiezowca".

odpowiedz
Do Kamil - 27.03.2018 / 17:47, *..play-internet.pl

Hahahaha to mnie rozmieszyłes z Biletów i gadzetów to moze bedzie na opłaty za stadion jak nam miasto dowali podatek.

odpowiedz
Kamil - 27.03.2018 / 16:37, *..246

Skąd pieniądze? Z biletów i gadżetów. Proste

odpowiedz
do oLaf - 27.03.2018 / 16:20, *..neoplus.adsl.tpnet.pl

chłopie, zbuduj coś kiedyś to zobaczysz ile trwa papierologia, a jak masz przetargi za 1 mln to zerknij proszę w ustawę i poznaj przepisy - to jest mega szybki proces, kanalizę w ulicy robi się w 2 lata a co dopiero taki kawał drogi. Wiesz, ile trwa stworzenie planu zagospodarowania w tym kraju? ile podmiotów musi wyrazić opinię? Módl się żeby nie było potem protestów mieszkańców.
Polecam też przypomnieć sobie ile trwały ROZMOWY w Sulejówku, rozmowy a nie projektowanie, przetargi, budowanie.
To jest miasto a nie prywatna firma, tu wszytko ma swoją drogę krzyżową.

Ciekawe, czy w ogóle masz świadomość jak długi odcinek trzeba zrobić - ja mam bo mieszkam w okolicy. Zapewniam, nie ma się do czego przyczepić. Normalnie expres.

odpowiedz
... - 27.03.2018 / 14:31, *..dynamic.gprs.plus.pl

Lech dopina właśnie transfer 16 latka do MAN UTD...

odpowiedz
do Akademia Pana Kleksa - 27.03.2018 / 14:25, *..neoplus.adsl.tpnet.pl

kuuuuurłłłła kiedyś to byo

odpowiedz
oLaf - 27.03.2018 / 14:17, *..dynamic-ww-08.vectranet.pl

Masakra,.... mineły 2 lata (!!) a ci ''załatwiają podpisy, zgody, uzgodnienia.... po 2-ch miesiącach można tak mówić.

Jakiś absurd: "pod koniec 2019 roku z ośrodka mają już korzystać piłkarze." ... czyli proces decyzyjno-budowlany to prawie ... 4 lata !!!!!

4 lata????? To wieżowiec 60-cio piętrowy się buduje 2 lata !!!!! A tu mamy 'posianie 7 boisk" - wiem, wiem, że kanalizacja etc. ale to PROSTE roboty ziemne są!!!

Podziwiam, ze Miodek ma taką cierpliwość - no ale wpakował się to trzeba to ciągnąć.... powodzenia!

odpowiedz
BP - 27.03.2018 / 13:39, *..play-internet.pl

Trzeba przyznać, że jak na Urząd to całkiem nieźle sobie tam radzą, sam współpracuję z różnymi gminami i wiem jakie to męczące ;)

odpowiedz
Rr - 27.03.2018 / 13:39, *..dynamic.chello.pl

Skąd pieniądze? Kredyty, finansowanie...

odpowiedz
xaxa12 - 27.03.2018 / 13:30, *..adsl.inetia.pl

dostali dofinansowanie z UE oraz urzędu sportu i kultury coś około 14 mln zł. Resztę muszą sami dołożyć z kredytowania to oczywiste chyna, że pojawi się Emirates i będzie sprawował opiekę nad Akademią :)

odpowiedz
:D - 27.03.2018 / 13:17, *..internetia.net.pl

W KOŃCU WOLĘ NOWE OŚRODKI SPORTOWE NIŻ JAKIEŚ TAM POMNIKI :D

odpowiedz
do Tomek - 27.03.2018 / 12:28, *..neoplus.adsl.tpnet.pl

co tu dużo mówić - nie znasz życia, coś Ci się tam wydaje, ale to wszystko

odpowiedz
Tomek - 27.03.2018 / 11:57, *..static.ip.netia.com.pl

Ciekawe skad Szef wezmie te 50-60 milionow skoro mowi ze kasa pusta na transfery 1, 5 mln euro,
Znajac zyciie bedzie grac na czas z przetargami zeby cobaczyc czy Legia zagra w LM

odpowiedz
Jaca67 - 27.03.2018 / 11:56, *..161.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

Jaki kleks taka wypowiedź raczej wypociny i te 250 dobre

odpowiedz
Akademia Pana Kleksa - 27.03.2018 / 11:40, *..51.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

A kiedys nie bylo akademii a pilkarze mieli jaja. Do klubów trafiali z ulicy i byli urodzeni do pilki.w domu bieda.trenowalo sie za free. Teraz większość to beztalencia byleby rodzice mieli kaprys i 250 za miesiąc

odpowiedz