Projekt akademii piłkarskiej Legii Warszawa w Książenicach - fot. Estudio Lamela
REKLAMA
REKLAMA

Ośrodek akademii na horyzoncie

Woytek, źródło: Legionisci.com - Wiadomość archiwalna

W lutym minęły dwa lata od podpisania porozumienia o współpracy Legii Warszawa z gminą Grodzisk Mazowiecki w sprawie budowy ośrodka Akademii Piłkarskiej Legii Warszawa. Sprawdziliśmy na jakim etapie jest ta inwestycja, zarówno ze strony samorządowej, jak i stołecznego klubu.

Grodzisk Mazowiecki zobowiązał się do wybudowania drogi dojazdowej, ciągu wodno-kanalizacyjnego oraz przygotowania planu zagospodarowania dla tego terenu. Jaki jest stan tych prac?
- Miejscowy Plan Zagospodarowania Przestrzennego dla terenu jest w trakcie realizacji. Przygotowano projekt uwzględniający potrzeby lokalizacyjne Legii Warszawa. Dokument w marcu został skierowany do uzgodnień zewnętrznych, po uzyskaniu opinii i uzgodnień będzie wyłożony do publicznego wglądu - poinformował nas Paweł Dąbrowski, naczelnik Wydziału Planowania Przestrzennego w Grodzisku Mazowieckim.

Wiosną 2016 roku gmina przeprowadziła przetargi na dokumentacje projektowo-kosztorysowe drogi i sieci wodociągowo-kanalizacyjnej. W listopadzie 2016 roku sieć wodociągowa została wpisana uchwałą rady miasta do "Wieloletniego planu rozwoju i modernizacji urządzeń wodociągowych i kanalizacyjnych na lata 2016-2022", a w styczniu 2017 miasto zatwierdziło "Lokalny Program Rewitalizacji Gminy Grodzisk Mazowiecki 2014-2020", w którym znalazł się projekt wybudowania "kompleksu składającego się z Centrum Badawczo-Rozwojowego, Rekreacyjno-Sportowej Strefy Ogólnodostępnej, Ośrodka Treningowo-Szkolnego oraz Centrum treningowego I drużyny Legii Warszawa."

W czwartym kwartale 2017 roku ogłoszony został przetarg na wykonanie sieci wodociągowej i kanalizacyjnej. - Trwają procedury korporacyjne zmierzające do uzyskania zgód nadzorczych na podpisanie umowy o wartości powyżej 1 mln. zł. Termin umowny zakończenia wszystkich robót to 9 miesięcy, w pierwszej kolejności będzie wykonana sieć wodociągowa, tak aby wykonawca Legii mógł na przełomie II i III kwartału korzystać z wody w celu zasilania placu budowy - informuje Dąbrowski.

Spółka Akademia Piłkarska Legii posiada już pozwolenie na budowę i w kwietniu planuje ogłosić przetarg na generalnego wykonawcę inwestycji. Według informacji uzyskanych w klubie, będzie to kolejny milowy krok. Rozstrzygnięcie postępowania ma nastąpić latem, a we wrześniu ruszy sama budowa. Prace budowlane zaplanowane są na 13 miesięcy, czyli pod koniec 2019 roku z ośrodka mają już korzystać piłkarze.

Ostatnim elementem prac po stronie gminy będzie wykonanie drogi dojazdowej. - Mamy już zezwolenie na realizację tej inwestycji drogowej. Termin budowy uzależniony jest jednak od postępu prac związanych z budową ośrodka - dodaje grodziski urzędnik.

Legia jest bardzo zadowolona ze współpracy z gminą. - Życzymy wszystkim podmiotom, czy to z branży piłkarskiej, czy innych, takich partnerów ze strony samorządowej - mówi nam Tomasz Zahorski, prezes Akademii Piłkarskiej Legii.

W najbliższych dniach opublikujemy rozmowę z Tomaszem Zahorskim, którego zapytaliśmy o aktualne prace związane z budową ośrodka, jej finansowanie oraz szczegóły funkcjonowania akademii w Książenicach.

fot. Woytek / Legionisci.com
24 lutego 2016 - podpisanie umowy o współpracy. Grzegorz Benedykciński (burmistrz Grodziska Mazowieckiego) i Dariusz Mioduski - fot. Woytek / Legionisci.com

REKLAMA
REKLAMA
© 1999-2024 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.