1100 fanów Legii w Zabrzu - fot. Mishka
REKLAMA

Relacja z trybun: Jak tak dalej grać będziecie...

Bodziach, źródło: Legionisci.com - Wiadomość archiwalna

Z Gdyni wróciliśmy w niedzielny poranek, a już dwa dni później blisko tysięczna grupa legionistów ruszała na kolejną eskapadę. Tym razem w zupełnie innym kierunku - naszym celem było Zabrze. Wyjazd rozpoczęliśmy o godzinie 10, bowiem o tej porze z dworca Warszawa Zachodnia, w stronę Górnego Śląska ruszył pociąg specjalny. W trakcie wyjazdu nie brakowało walorów edukacyjnych. Mieliśmy zorganizowany szlak turystyczny z dworca na stadion - oczywiście najbardziej okrężną drogą.

Dzięki temu, że do Zabrza dojechaliśmy na trzy godziny przed rozpoczęciem spotkania, godzinny spacer w słonecznej pogodzie był nawet sympatyczny, nie licząc może wartości wizualno-artystycznych. Okolice, które przemierzaliśmy, m.in. z kultową ulicą Szczęść Boże, można rzec - wołają o pomstę do nieba. Czas jakby się tu zatrzymał w latach czterdziestych. Jeśli zaś chodzi o artyzm, to mijaliśmy m.in. miejscowy Dom Muzyki i Tańca.

Jednak nie nie na wycieczkę krajoznawczą przyjechaliśmy do Zabrza, a po to by wspierać nasz klub w walce o dobrą zaliczkę i zapewnienie sobie awansu do finału Pucharu Polski. Gdy dotarliśmy pod sektor gości, otwarcie bram musieliśmy czekać jeszcze kilkadziesiąt minut. W końcu kiedy je otwarto, wpuszczanie przebiegało naprawdę sprawnie, chociaż drobiazgowość ochrony na pewno denerwowała niejednego.



Bez problemu jednak cała nasza grupa weszła na stadion przed pierwszym gwizdkiem. Było nas 1100, w tym setka przyjaciół z Zagłębia Sosnowiec. Tak jak przy ostatniej naszej wizycie w Zabrzu, zupełnie nie wyrabiały dwa przygotowane punkty cateringowe. Frekwencja na Górniku w ostatnich tygodniach spadła zdecydowanie w porównaniu z "boomem", jaki przeżywali zabrzanie w rundzie jesiennej. Ale nie od dziś wiadomo, że Legia jest gwarantem rekordowych frekwencji. Tak też było i tym razem - na trybunach pojawiło się ponad 22 tys. kibiców, choć spora ich część wchodziła na obiekty już w trakcie meczu. Przyczyną była nietypowa jak na wtorek pora rozpoczęcia meczu.

Tak jak w Gdyni, jak i na pozostałych ligowych stadionach, przez pierwszy kwadrans fani obu ekip nie prowadzili dopingu w ramach akcji "Ostatni gwizdek". Po obu stronach wywieszone zostały transparenty "Ostatni gwizdek! Nic o nas bez nas! cdn...", zapowiadające walkę kibiców z całego kraju o swoje, czyli o nasze trybuny, na naszych zasadach. Zanim zapadła atmosfera rodem z teatru, odśpiewaliśmy "Mistrzem Polski jest Legia", pozdrowiliśmy miejscowych okrzykiem "J... Górnik jak za dawnych lat" oraz zaznaczyliśmy swoją obecność pieśnią "Jesteśmy zawsze tam, gdzie nasza Legia gra...".



Zabrzanie wywiesili na trybunach m.in. malowany transparent przedstawiający sędziego, syrenkę z walizką pieniędzy oraz napis "VARszawa" - oczywiście mający sugerować, że decyzje sędziów podejmowane są na korzyść naszego klubu. Później wywiesili także płótno z podobizną Jana Pawła II "Pamiętamy. 02.04.2005". W naszym sektorze zawisły następujące flagi: "Wielkie Księstwo Warszawskie", "Legioniści", "Warriors", "Tradycja Pokoleń", "Squadron", "(L)" w wieńcu laurowym, "Zagłębie Sosnowiec" oraz płótno "Ś.P. Maciek 1982-2017".



Po piętnastu minutach ciszy obie strony ruszyły z dopingiem. Nie brakowało wzajemnych uprzejmości, co chyba nikogo dziwić nie mogło. W pierwszej połowie niesamowicie wychodziła nam pieśń "Legia gol allez allez". Pod adresem zabrzan śpiewaliśmy m.in. przerobioną wersję "Jesteśmy zawsze tam... aejao, Górnik k...wo". Przed zdobyciem przez naszych graczy bramki, jechaliśmy konkretnie "Hitem z Wiednia". Radość licznej grupy w sektorze gości sprawiła, że uderzyliśmy ze zdwojoną mocą. A pokrzepieni prowadzeniem, już kilka minut później śpiewaliśmy "Puchar jest nasz".

Pomimo przewagi, legioniści nie zdołali zapewnić sobie poważniejszej zaliczki przed meczem rewanżowym. Po wyrównującej bramce zabrzanie zaczęli naprawdę głośny doping bez koszulek. Z naszej strony doszło do małych zmian w repertuarze i śpiewaliśmy "Warszawska Legio zawsze o zwycięstwo walcz" oraz "Nie poddawaj się...", wyrażając także swoje niezadowolenie z poziomu gry okrzykami "Legia grać, k... mać!". W końcówce nastąpiła większa mobilizacja w naszych szeregach. Hasło "Zapier...cie teraz tak, jak chcielibyście, żeby oni zapier...ali na boisku" pokazało drzemiący w nas potencjał.

Wynik nie uległ już zmianie i spotkanie zakończyło się remisem 1-1. Po końcowym gwizdku piłkarze podeszli pod nasz sektor, gdzie usłyszeli: "Jak tak dalej grać będziecie, to wy ch...ja zdobędziecie", "Prawda jest taka, nie chcemy w Legii Jozaka" oraz "Legia grać, k... mać". Piłkarze poklaskali chwilę i zawinęli się do szatni.



Sami zaś mieliśmy jeszcze ponad 45 minut na opuszczenie trybun, ale nie terenu stadionu. Zabrzanie podstawili nam 7 przegubowych autobusów, które miały nas przewieźć na dworzec. Jako, że było ich o połowę za mało, postanowiliśmy - tak jak w pierwszą stronę - iść na dworzec z buta. Zanim proces myślowy uruchomiony został u panów w niebieskich mundurach, minęło kolejnych kilkanaście minut. W końcu ruszyliśmy, kolejny raz mocno okrężną drogą, po drodze zaliczając jeden dłuższy postój. Kiedy już doczłapaliśmy w pobliże dworca kolejowego, policja postanowiła błysnąć intelektem i za wszelką cenę dążyła do awantury. Najpierw baranie łby puściły z kaseciaka hasła "Proszę się rozejść, to jest nielegalne zgromadzenie". Rzekomo chodziło o to, że cała grupa nie mieściła się na chodniku i uniemożliwiała ruch drogowy, przy czym ruch ten blokowały przede wszystkim białe kaski - jeszcze kilkanaście minut po tym, jak cała nasza grupa zajęła miejsca w pociągu. Odjazd specjala opóźnił się znacznie, podobnie zresztą jak powrót do Warszawy, gdzie ostatecznie zameldowaliśmy się po godzinie 2 w nocy. Przed nami teraz sobotnie spotkanie z Pogonią przy Łazienkowskiej. Rewanż z Górnikiem odbędzie się za dwa tygodnie - 18 kwietnia.

Frekwencja: 22 708
Kibiców gości: 1100
Flagi gości: 8

Autor: Bodziach

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (38)

+dodaj komentarz
Eugeniusz - 13.08.2018 / 19:52, *..play-internet.pl

Misza_Praga jest po podstawówce, a się wymądrza jakby wszystkie rozumy zjadł...spójrz w lustro gościu.

odpowiedz
hajdukL - 06.04.2018 / 23:00, *..ar-network.pl

@ do gienek Ten Twój kolega ma albo głuchą albo głu.. żonę.

odpowiedz
andirts - 06.04.2018 / 20:59, *..56.ipv4.supernova.orange.pl

Liverpool Man Utd Man City Juventus - i tyle w temacie Widzewa w Europie....

odpowiedz
do gienek - 06.04.2018 / 18:25, *..internetia.net.pl

chlopcze żona mojego kolegi dzwoniła w przerwie i pytała czy górnik jest na meczu ....reszte sobie sam dopowiedz

odpowiedz
olew - 06.04.2018 / 17:33, *..warszawa.vectranet.pl

do szymon 1999
nie zapomniałem , Widzew szedł na farcie, autobus i konterki... Legii i Górnika bały się dobre drużyny, mistrz takiej Szwecji, Bułgarii czy Austrii to załamany był jak nas albo Zabrze wylosował.

odpowiedz
szymon1999 - 06.04.2018 / 15:45, *..CNet.Gawex.PL

do olew
Myślę że zapomniałeś o jeszcze jednej drużynie - możemy jej nie lubić lub nawet nie nawidzić - ale sukcesy miał duże w Europie - Widzew

odpowiedz
olew - 06.04.2018 / 13:28, *..warszawa.vectranet.pl

do Piter i do Misza Praga
Górnik to wielki klub jak na polskie warunki, oprócz Legii jedyny z sukcesami za granicą , a mecze z nim były najlepsze ! Teraz też są niezłe. Większość Ślązaków nie lubi Legii , ale Ją szanuję , pracowałem tam kiedyś , wiem. Mówienie o niemieckości Górnika , czy Zabrza to oczywisty bełkot. ŚLĄZACY za polskość oddawali życie, a pamiętać należy , że przed powstaniami śląskimi , ŚLĄSK NIGDY DO POLSKI NIE NALEŻAŁ .Polska nie zawsze szanowała ŚLĄZAKÓW. LEGIA to najlepsze co w Warszawce i piękne; więc życząc Górnikowi z nami zawsze bęcków, szanujmy Go. Do PITERA : bez nas nie ma ligi , nie ma mistrzostw , nie ma sensu...

odpowiedz
Misza_Praga - 06.04.2018 / 11:16, *..dynamic.gprs.plus.pl

Do piter.... słuchaj typie,nie wiem skąd jesteś ale jeżeli jesteś ze swojej niemieckiej zaściankowej wsi,to chciałbym sprowadzić ciebie na ziemię,powiedz mi ten twój śmieszny klubik coś w ostatnich latach osiągnął?czy może jest tylko wypełniaczem dla takich klubów jak LEGIA!po pierwsze nikt nas nie leję bo lać to was leją smrody na każdym kroku,po drugie każdy klub ma swój słabszy moment,dla przypomnienia chciałem tobie PATAFIANIE przypomnieć o sukcesach LEGII w ostatnich choćby 5 latach!a teraz wytrzyj nos w chusteczkę bo z tego co się orientuje twój niemiecki biedny klubik może pomarzyć o jakichkolwiek pucharach! mało tego twój niemiecki klub z tego co widzę nie za łapie się znów na żadne puchary!więc wróć na swoją niemiecką stronę i zajmij się waszym biednym klubikiem,a o nas się nie martw bo my zawsze osiągamy sukcesy a wy tylko w internecie!

odpowiedz
ooon - 06.04.2018 / 07:26, *..76.threembb.co.uk

I tak połowa Legii zostanie wyprzedana w najbliższym okienku wiec możemy sobie gadać na tych pilkarzykow do woli

odpowiedz
@oLaf - 06.04.2018 / 06:45, *..neoplus.adsl.tpnet.pl

Normalni to kupią z puli przeznaczonej dla klubu :)

odpowiedz
@Tomek - 06.04.2018 / 06:41, *..neoplus.adsl.tpnet.pl

Serio? hihi a nie zauważyłeś, że są drużyny gdzie w wyjściowych 11 jest mniej Polaków? i to z czuba tabeli coś o tym świadczy

odpowiedz
syrenka - 05.04.2018 / 20:04, *..centertel.pl

Legio...Legio....Legio.......!!!! Pozdrowienia z Konina!!!!! Trzymajcie się chłopaki warszawiaki!!!!!!! Niedługo się zobaczymy......jak wchodzę na stadion i spoglądam w niebo to tak jakbym patrzył z góry na cały świat....ale bez szowinizmu....Warszawa...Warszawa...Warszawa....!!!!!!! T.a strona "trzyma" mnie przy życiu już kilkanaście lat...fajnie, że w Koninie chyba wszyscy wiedzą komu kibicuje...a poza tym ilu tu kibiców Legii...!!!!! Trzymajcie się!!!!!

odpowiedz
Do Gienek - 05.04.2018 / 19:50, *..centertel.pl

Ja jeżdżę zawsze jak na pilnik, ale mam rozwiązanie podglos sobie tv jak ci cicho

odpowiedz
do Wiadomix - 05.04.2018 / 19:35, *..dynamic-ww-08.vectranet.pl

super! Mocno trafiona?

odpowiedz
oLaf - 05.04.2018 / 18:55, *..dynamic-ww-08.vectranet.pl

bilety na finał PP są na:
https://bilety.laczynaspilka.pl/

Sektor G34 lub G23(tu pod słońce-nie polecam) są obok grupy Legii.

Nareszcie normalni kibice Legii moga kupić a nie - jak zwykle- grupa ''januszy'' z meczu aktorzy-dziennikarze etc.

Juri- wielkie dzięki za info, niech Ci Pan Bóg ześle skrzynki piwa!!! : )

odpowiedz
Piter - 05.04.2018 / 17:55, *..centertel.pl

Przy 10 porażkach jednak ta megalomanie bym przytemperowal. Leja Was wszyscy, to tak dla przypomnienia :)

odpowiedz
t - 05.04.2018 / 17:08, *..ssp.dialog.net.pl

poprawcie drugi akapit: "Jednak nie NIE na wycieczkę krajoznawczą" i 'Gdy dotarliśmy pod sektor gości, NA otwarcie bram..."

odpowiedz
DO JURI - 05.04.2018 / 16:10, *..236

CHODZISZ NA MECZE A POTEM PISZESZ, ŻE ZAGRALI DNO , PADAKE ITP. CHODZISZ, ŻEBY KOLEDZY WIDZIELI?

JA NIE CHODZE, BO NIE BEDE SPONSOROWAŁ NAJEMNIKÓW

odpowiedz
Do gieniek - 05.04.2018 / 16:03, *..centertel.pl

A ty kumaty byłeś? Pewnie twój pierwszy wyjazd a już wielki znawca się odezwał. Dalej bawicie się w motyli? To powodzenia ale niedługo ruch ultras upadnie.

odpowiedz
Do Gienek - 05.04.2018 / 15:50, *..centertel.pl

A ty ile masz wszelkich wyjazdów?

odpowiedz
Adi - 05.04.2018 / 15:19, *..opera-mini.net

Prawda jest jednak inna. To nie Żyleta wybiera trenera ani jemu nie płaci. Niebierze również odpowiedzialności za wyniki. Mordę każdy potrafi drzeć ale zrobić żeby było dobrze dla wszystkich to niema komu.

odpowiedz
wodz - 05.04.2018 / 14:58, *..ennet.pl

ALE TE CZOPKI Z ZABRZA SIĘ KOMPROMITUJĄ WYRAZ VAR MIAŁ BYĆ NIBY W BARWACH LEGII A WYSZEDŁ W BARWACH ŚLUNSKA:-) :-)

odpowiedz
ERRATA - 05.04.2018 / 14:51, *..66.wlantech.pl

Jakby było 7 przegubowców to na bidę byśmy się zmieścili, ale były tylko dwa (albo trzy) a reszta krótkie strucle ;)

odpowiedz
do Piter - 05.04.2018 / 14:41, *..102

Zrozum cieciu, że my jesteśmy twoją stolicą, tu nie ma sezonu jak u ciebie na wsi, że możecie spaść z ligi, zająć miejsce w poza pierwszą trójką tabeli albo bumelować po bezpiecznych miejscach.

Tu jest Legia, tu zawsze jest walka o mistrzostwo.

odpowiedz
fc skierniewice - 05.04.2018 / 14:36, *..neoplus.adsl.tpnet.pl

Czy możecie mi powiedzieć gdzie można nabyć bilety na Finał ? Bo niby dziś ruszyła sprzedaż.

odpowiedz
Wiadomix - 05.04.2018 / 14:35, *..44

Abstrahując od tematu fura z " malarzami " z Widzew vandals trafiona w Sosnowcu..

odpowiedz
Oj Piter - 05.04.2018 / 14:31, *..250.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

...żebyś na koniec sezonu się nie zdziwiła! I jak możesz pisz po Warszawsku na Naszym forum chlopku malorolny! "ROZCZULA MNIE TO WASZA PIOSENKA "NIC DODAĆ NIC UJĄĆ!

odpowiedz
Do piter - 05.04.2018 / 14:23, *..play-internet.pl

Wasz sufit to dla nas podłoga.Nie jesteśmy minimalistami śpiewających ze nasz klub jest wielki tylko o mistrzostwo walczył ostatni raz 24 lata temu.My walczymy co roku i każda pozycja inna niż 1 to porażka

odpowiedz
@Piter - 05.04.2018 / 14:18, *..dynamic.chello.pl

Pora zrozumieć, że to co dla was jest sufitem dla nas jest podłogą.

odpowiedz
fc Skierniewice - 05.04.2018 / 14:01, *..play-internet.pl

Możecie powiedzieć gdzie można nabyć bilety na finał sektory neutralne ?

odpowiedz
Do juri - 05.04.2018 / 13:54, *..neoplus.adsl.tpnet.pl

Całe szczęscie ze nie musze sie martwic o bilet - jak sie chodzi na mecze i sie angażuje to nie trzeba później jak jakis zj.eb czekać w internecie az zaczną sprzedaż neutralną.

odpowiedz
Piter - 05.04.2018 / 13:35, *..177.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

Rozczula mnie to Wasza przyśpiewka "Jak tak dalej grać będziecie" :) Jak już pisałem wcześniej nigdzie nie jest powiedziane że musicie cokolwiek zdobywać. Po takim sezonie czas to zrozumieć megalomani :)

odpowiedz
Marcin - 05.04.2018 / 13:23, *..dynamic.gprs.plus.pl

To się postarali, Varszawa w barwach Śląska...

odpowiedz
marek - 05.04.2018 / 13:22, *..internetdsl.tpnet.pl

Chyba ty sprzedajesz jakąś lewiznę bo ja nie widzę żeby ruszyła.

odpowiedz
Gienek - 05.04.2018 / 13:21, *..warszawa.vectranet.pl

Legia słabo słyszalna w TV. Ci co pojechali powinni głośniej śpiewać a nie jadą na wyjazd jak na piknik!

odpowiedz
Tomek - 05.04.2018 / 13:14, *..dynamic.gprs.plus.pl

Oni tak grają bo nie rozumieją co my śpiewamy sami obcokrajowcy. Moze trzeba by dopingować po angielsku ;)

odpowiedz
pytanie - 05.04.2018 / 13:03, *..centertel.pl

A na jakim sektorze bedzie mlyn. Zakladajac oczywiscie gre w finale

odpowiedz
Juri - 05.04.2018 / 12:49, *..static.gprs.plus.pl

Ruszyła sprzedaż biletów na finał pucharu Polski,sektory neutralne.

odpowiedz