Żyleta na meczu z Zagłębiem Lubin - fot. Mishka
REKLAMA

Relacja z trybun: Najwyższa pora zwolnić tego amatora

Bodziach, źródło: Legionisci.com

Sobotnie spotkanie z Zagłębiem obejrzała bardzo skromna grupa kibiców - najmniejsza od kiedy wprowadzono podział ligi na dwie ósemki. Mniejsza frekwencja była odwrotnie proporcjonalna do głośności dopingu - ten stał na bardzo wysokim poziomie. W drugiej połowie, widząc jak nasze gwiazdy kopią się po czołach, fanatycy nie wytrzymali i wygarnęli Jozakowi oraz piłkarzom, co leżało im na wątrobie.
Konkretnie, bez żadnego kalkulowania i taryfy ulgowej. Parę godzin później Chorwat pożegnał się z posadą trenera naszego klubu.

Skąd tak słaba frekwencja i słaba sprzedaż karnetów na rundę finałową (7,5 tys. abonamentów)? Tłumaczenie kiepskimi wynikami, gorszymi rywalami, czy może jeszcze godzinami meczów? Wydaje się, że to wszystko jakieś tanie wymówki, a prawdziwi fanatycy, na stadion przychodzą bez względu na wyżej wymienione powody. Jest jednak jeden czynnik, który na pewno miał wpływ na zaistniałą sytuację. Ceny biletów, które zostały ogłoszone zanim poznaliśmy rywali w decydującej fazie sezonu, zupełnie odstają od rzeczywistości! 55 zł na mecz z Zagłębiem na Żyletę? Serio?

Przy wejściu na stadion prowadzona była zbiórka na oprawy kolejnych meczów. Przed nami jeszcze dobrych kilka spotkań ligowych, w tym ciekawe wyjazdy, jak również - wszyscy w to wierzymy - finał Pucharu Polski na Narodowym. Pod nieobecność Jurasa i Stasiaka, spikerem na sobotnim meczu był Maciej Siwek i niestety debiut wypadł dość słabo. Już przy wyczytywaniu składów nie ogarnął nazwisk i dwukrotnie anonsował Pazdana, zawieszając się na kilkanaście sekund. Chyba ta pomyłka sprawiła, że w dalszej części meczu odzywał się tylko kiedy było to konieczne.



Nasz doping od samego początku stał na wysokim poziomie. Widać było, że zdecydowana większość angażuje się w doping. Nie wszyscy, ale i tak znacznie większy procent niż zazwyczaj. Przed meczem znaliśmy wyniki ze stadionów bezpośrednich rywali Legii w walce o mistrzostwo Polski - zarówno Lech, jak i Jagiellonia przegrały u siebie. Wystarczyło pokonać Zagłębie, by wyjść na prowadzenie w ligowej tabeli. Niby proste, ale kiedy ostatni raz Legia wykorzystała potknięcia rywali?

Po kontrowersyjnych sytuacjach, w tym nieuznanej przez sędziego bramce Vesovicia, oberwało się arbitrowi oraz PZPN-owi. Trzeba przyznać, że spora część osób nie widziała uniesionej chorągiewki liniowego i przez kilkanaście sekund znajdowała się w stanie błogiej radości. Niestety szybko trzeba było zejść na ziemię. Kilka razy próbowaliśmy rozruszać pozostałe trybuny śpiewami na dwie strony. Tego dnia na Żylecie zawisł sporych rozmiarów transparent odnoszący się do ogólnopolskiej akcji - "Ostatni gwizdek! Nic o nas bez nas. www.ostatnigwizdek.pl", ale jak na pozostałych stadionach doping prowadzony był od pierwszej minuty.



Kibice gości na ten wyjazd wybrali się w bardzo słabej liczbie, tym bardziej biorąc pod uwagę sobotni termin. Lubinianie do Warszawy przyjechali dwoma autokarami w 109 osób, z których sześciu zakazowiczów pozostało pod bramami. W sektorze gości wywiesili jedną flagę - "Na wyprawie" oraz transparent z pozdrowieniami do więzienia. Podobno prowadzili doping przez całe spotkanie, ale tego na Żylecie słyszeć nie mogliśmy - wobec wysokiej formy, jaką prezentowaliśmy tego wieczora.

Niestety inaczej było z naszymi gwiazdami, które po przerwie straciły pierwszą bramkę i były na najlepszej drodze do zaprzepaszczenia wspaniałej szansy. "Warszawska Legio, zawsze o zwycięstwo walcz" - śpiewała Żyleta. Na boisku nie zmieniało się nic. W końcu frustracja osiągnęła poziom maksimum i fani skandowali pod adresem grajków "Legia grać, k... mać!", a chwilę później także pieśni pod adresem Chorwata, któremu nie wiedzieć na jakiej podstawie zaufano kilka miesięcy temu bardziej niż Jackowi Magierze. "Chyba już najwyższa pora, zwolnić tego amatora" - skandowali kibice, którzy kolejny raz pokazali co sądzą o Jozaku. Na tym jednak nie skończyło się. "Chu...wo gracie, bo wy trenera nie macie" oraz "Chcemy trenera, a nie Jozaka frajera" - niosło się z trybun.

Następnie jednak do ostatniego gwizdka jechaliśmy z głośnym dopingiem, licząc że jednak uda się wywalczyć choćby remis, który pozwoliłby nam wyprzedzić Jagiellonię. Wyjątkowo sporo osób opuszczało stadion przed końcowym gwizdkiem. Bez względu na styl gry oraz wyniki, nie pochwalamy takiego zachowania - lepiej wspierać do końca, a po końcowym gwizdku dać wyraz swojego niezadowolenia. I tak też uczyniła Żyleta tym razem, skandując kolejny raz trzy wymienione wcześniej hasła pod adresem Jozaka. A jako, że nasze grajki nie są bez winy, i oni usłyszeli swoje - "Legia grać, k... mać" oraz "Co wy robicie, wy naszą Legię hańbicie".

Wkur...ni opuszczaliśmy stadion. Dało się słyszeć czarne scenariusze. Później okazało się, że Chorwat nie rozumiał nic z tego, co skandowali kibice Legii. Kolejny raz rzekomo, umknęły mu hasła pod jego adresem. Kilkadziesiąt minut później został oficjalnie zwolniony ze swojego stanowiska - w sumie można zadać (właścicielom) tylko pytanie, po co zatrudniali takiego amatora i debiutanta w miejsce Jacka Magiery...

Tymczasem już w środę przy Łazienkowskiej czeka nas rewanżowe spotkanie 1/2 finału Pucharu Polski z Górnikiem. Zabrzanie do Warszawy przyjadą pociągiem specjalnym w dobrej liczbie. Wydaje się, że trudno będzie osiągnąć na tym meczu frekwencję na poziomie tej, jaką fani KSG osiągnęli na pierwszym meczu obu drużyn.

Frekwencja: 13 081
Kibiców gości: 109
Flagi gości: 1

Autor: Bodziach

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (34)

donsimone77 - 16.04.2018 12:18:48, *.riz.pl

Niestety Legia od jakiegoś czasu idealnie adaptuje się do żenującego poziomu naszej ekstraklasy....a z takim zapleczem jakim dysponuje po rundzie zasadniczej każdy mecz u nas powinien być kolejną odsłoną świętowania Mistrza Polski.....Do zobaczenia w środę.

Bear - 16.04.2018 12:21:45, *.179.ipv4.supernova.orange.pl

Ja z innej beczki...
Właśnie przeczytałem artykuł o tym jak A.Malarz próbował ratować ofiary wypadku, niestety nie udało się ich uratować.
Co jak co.... zawsze podkreślałem że A.Malarz jest przeciętnym bramkarzem, ale ma za to charakter... a do tego jest wspaniałym człowiekiem, szacunek za próbę ratowania życia ludzkiego.

fcSkierniewice do Bear - 16.04.2018 12:36:05, *.246

zgadzam się, umiejętnościami może nie jest kozakiem, ale charakter ma i stara się, trzeba inwestować w majeckiego , ale Malarz nawet na pucharze jak pyry w niego rzucały piro pokazał, że ma cohones... szauncek dla niego, a w środę wszyscy na meczy i jazda z hanysami !!!!

Iks - 16.04.2018 12:36:31, *.static.ip.netia.com.pl

Akurat zwolnienie J.Magiery to był dobry ruch, ale zatrudnienie Jozaka już było błędem!

Rogal - 16.04.2018 12:39:11, *.centertel.pl

Jozak to amator ale magiera to byl juz mega doswiadczony pan od w-fu..... Taka amatorka od dluzszego czasu w naszej Legii

andreas - 16.04.2018 12:55:05, *.rev.snt.net.pl

Moim zdaniem amator Jozak zastąpił amatora Magierę. Obaj ciepłe kluchy - mocni w gębie. Inna sprawa że przygotowanie fizyczne kuleje od dłuższego czasu.

ZIOOM - 16.04.2018 13:02:31, *.internetia.net.pl

LEGII POTRZEBNY JEST TRENER Z DUŻYM DOŚWIADCZENIEM I TAKI KTÓRY COŚ W PIŁCE JUŻ COŚ OSIĄGNĄŁ , NIE JOZAK ALE TEŻ NIE MAGIERA .

Gregi - 16.04.2018 13:07:24, *.6

Stasiu by wrócił może po mundialu ruscy go zwolnią

KIBIC - 16.04.2018 13:08:03, *.internetia.net.pl

PORÓWNANIE JOZAKA DO MAGIERY - JACEK MIAŁ DUŻO LEPSZY SKŁAD - Bartosz Bereszyński, Jakub Rzeźniczak, Michał Pazdan, Thibault Moulin, Guilherme, Vadis Odjidja-Ofoe Nemanja Nikolić Aleksandar Prijović). DZIŚ MAMY POPROSTU DUŻO SŁABSZY ZESPÓŁ PORA TO SOBIE POWIEDZIEĆ WPROST NIE OKŁAMUJĄĆ RZECZYWISTOŚCI JAKĄ MAMY . POTRZEBNE LEGII SĄ NA NOWY SEZON BARDZO DUŻE WZMOCNIENIA I TO PRAKTYCZNIE NA KAŻDĄ POZYCJĘ .

zluzujcie siurki z tym magierą - 16.04.2018 13:26:05, *.play-internet.pl

Magiera to jeszcze gorszy kasztan od Jozaka i Hasiego razem wziętych, akurat pogonienie tej parodystki babki kiepskiej nastąpiło i tak dużo za późno.

Kamil - 16.04.2018 13:41:16, *.132

Czyli jak przewidywałwem koniec akcji ,, gwizdek,, . Za miesiąc nikt nie będzie o tym pamiętał i każdy się dostosuje do nowych zasad stadionwych.

qqleskooo - 16.04.2018 13:42:49, *.169.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

Uważam, że gadanie, że prawdziwy kibic przychodzi zawsze jest mocno naciągane. Prawdziwy kibic wie, że tylko bojkotem można wywrzeć presję na działaczach, którzy od lat partaczą swoją robotę

Do KIBIC - 16.04.2018 13:51:33, *.play-internet.pl

Po pierwsze : NIE PISZ Z CAPSOLCKIEM! CH.JOWO SIĘ TO CZYTA!

Po drugie:masz rację- te zespoły to nieba a ziemia.

Adi - 16.04.2018 14:05:00, *.internetia.net.pl

Doping z perspektywy tv to była miazga!

plk - 16.04.2018 14:15:00, *.static.chello.pl

Żadna z tych szrotowych gwiazdeczek nie rozumie Waszych pocisków w ich stronę, więc równie dobrze można śpiewać, że Anna Maria smutną ma twarz. No chyba że koledzy Polacy wytłumaczą :)

Legionista od kołyski - 16.04.2018 14:31:23, *.132.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

Najwyższa pora ........ mamy co chcieliśmy bo trudno mi powiedzieć co chcieliście bo jestem kibicem od lat. Amatora zastąpił amator na 6 kolejek przed końcem i PP. Fajny prezent dla Amiki. Dno ktoś myślał zanim podrzucał te przyśpiewki. Za miesiąc konczyl się i tak kontrakt.Nie wiem kto monci u nas na górze ale to co się ostatnio dzieje to żenada jakiej nie widziałem od 30 lat. Fochy, bojkoty, obrażanie piłkarzy, trenera ( to że nie ma doświadczenia nie znaczy ze jest frajerem), Prezesa (mimo wyników ktore Legia osiaga przez 10 lat jakich nie było) czyli takie typowe wynikowiczostwo którego brzydzili się wszyscy jeszcze parę lat temu i sranie we wlasne gniazdo. Legia była zadlużona, piłkarze chlali, grali piach, Legia krecila się koło srodka tabeli ale na starym stadionie na Żylecie nikt nie płakał ( przynajmiej tak jak teraz). Legia to My tak się uważało i się śpiewało. I było się charakernym a nie rozfochowanym i obrażonym. Piłkarze dziś są a już połowy nie będzie w kolejnej rundzie. Kto tu przyjdzie grac lub pracować jak nawet nie ma wsparcia przez pół roku i go siędojeżdża.
Naszym obowiazkiem jest dac z siebie maksa na kazdym meczu i wspierac jak nie idzie tak jak przyjaciel przyjaciela a nie frajer frajera. Muszą wiedziec że stoi sie za nimi murem to kto ma jaja to doceni i będzie chciał tu umrzeć. Frajerom i tak wszystko jedno a krzywdzicie wszystkich.Zapytajcie Vuko jacy kibice byli a jacy są teraz. Zfrajerzycie ich a potem ..... co mają grać z L na koszulce. Włącznie myślenie i przestrzegajciw zasad a nie tylko o nich gadajcie. Gra w Legi to zaszczyt i kibicowanie też i tam musi pozostać.

k. do KIBIC - 16.04.2018 14:32:24, *.neoplus.adsl.tpnet.pl

Jest mała różnica, Magierze sprzedano Nikolica i Prijovica oraz Vadisa. Jozak miał wolną rękę przy zakupach. Oddal tez charakternego i solidnego Dąbrowakiego.

oLaf - 16.04.2018 15:24:58, *.dynamic-ra-01.vectranet.pl

eeeech, z jednej strony należy chodzić na każdy mecz a z drugiej taki Miodek nie zrozumie nic jak nie dostanie po kieszeni czyli jak nagle frekwencja się nie zmniejszy o 10 000osób.

Dopiero jak są małe wpływy z biletów to ktoś się kapnie, że nie tędy droga zatrudniać amatorów jako trenerów do nauki zawodu w Legii !

hajdukL - 16.04.2018 15:25:12, *.41.ipv4.supernova.orange.pl

@Legionista do kołyski
Bardzo dobre podsumowanie. Na Legii źle się dzieje i to dłuższy czas. Nie ten klimat i nie ten poziom zachowań. Smutne.

Juri - 16.04.2018 15:27:32, *.centertel.pl

Legionista od kołyski 100% racji.
Pozdrawiam Ciebie Człowieku.

Obrazalski - 16.04.2018 16:37:12, *.centertel.pl

Ja sie obrazilem i nie chodze dopoki pudel nie odejdzie.bo swoim amatorstwem pluje mi w twarz

powiślak@ Legionista - 16.04.2018 16:43:06, *.245.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

Przecież Romeo musi umrzec nie ogladasz telewizji?!

- 16.04.2018 16:53:34, *.centertel.pl

Skoro place za bilety to wymagam druzyny poukladanej wiedzacej co ma robic na boisku i z trenerem z papierami.a nie bandy chlopaczkow do bicia i kogos kto nigdy nie byl trenerem ale wszystkim mowi ze jest..to nie ten klub.tak to moze funkcjonowac fc burdel

Pleplek - 16.04.2018 17:08:08, *.centertel.pl

Śpiewanie "Nie poddawaj się" w 26 min meczu z Zagłębiem to jakis smutny żart. Tu powinno być Mistrza Polski ma Legia Warszawa a nie to. Zgroza.

Alan - 16.04.2018 17:10:06, *.200.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

A może poprostu nie ma mody na fanatyzm wystarczy popatrzeć co się dzieje 13 tys kibiców gdy wciąż jest realna szansa na MP a w niedalekiej łodzi 18 tys kibiców na meczu 3 ligii, jak to można porównać ? I czym wytłumaczyć ?

Czarek małolat - 16.04.2018 17:13:14, *.centertel.pl

Pojechałbym do Krakowa ale nie chce być motylem.. nie trzymam z nikim a jechać w pojedynkę to trochę słabo...

Peter - 16.04.2018 17:29:01, *.183

Nie narzekajcie proszę na ceny biletów... Ile zarabiacie Warszawiacy? Raczej nie najniższą krajową. 15 lat temu jeszcze na starą Żyletę bilet kosztował ok. 25 zł. Jak bardzo od tego czasu zmienił się komfort oglądania meczu na Ł3 i zarobki Polaków? Biorąc to pod uwagę 55 zł to aż tak dużo??

@ Legionista od kolyski - 16.04.2018 17:42:32, *.play-internet.pl

Pisales o tym ze na meczach cisniete jest grajkom a co tu sie na tym forum wyprawia. Porazka, remis jak rowniez zwyciestwo cisniete na maksa. Tragedia poprostu!

Mietek - 16.04.2018 17:48:44, *.play-internet.pl

Na nastepny mecz,może jakieś transparenty po francusku,chorwacku,serbsku bo wiekszosc grajków i tak nie rozumie Nie poddawaj sie czy Legia grać k. mać,takze mozemy sobie śpiewać nawet 90 minut a Remy,Phillips Eduardo,Cafu i inny Antolic z Vesovicem nie będą wiedzieli o co chodzi.

Pepa - 16.04.2018 20:33:54, *.warszawa.vectranet.pl

Do Bear,popieram 100%