Jarosław Niezgoda walczy o piłkę - fot. Mishka / Legionisci.com

Legia Warszawa 2-1 Górnik Zabrze. Legia w finale Pucharu Polski!

Legia Warszawa w finale Pucharu Polski! W rewanżowym spotkaniu półfinałowym mistrzowie Polski pokonali na własnym stadionie Górnika Zabrze 2-1. Decydującego gola strzelił w siódmej minucie doliczonego czasu gry Jarosław Niezgoda, który głową pokonał Wojciecha Pawłowskiego. Wcześniej do siatki z rzutu wolnego trafił Michał Kucharczyk. Widzimy się na Narodowym!

Minęło kilkadziesiąt sekund, a Górnik mógł wyjść na prowadzenie. Na szczęścię w porę niebezpieczeństwo zdążył zażegnać Michał Pazdan. Potem przewaga gości była coraz bardziej wyraźna. Podopieczni Marcina Brosza grali bez kompleksów i nie pozwalali przeciwnikom na przedostanie się pod własne pole karne.

W 19. minucie z rzutu wolnego dośrodkował Rafał Kurzawa i po uderzeniu głową jednego z przyjezdnych futbolówka nieznacznie minęła słupek. Tuż przed przerwą po indywidualnym rajdzie zaskoczyć Radosława Cierzniaka chciał Igor Angulo. Próba Hiszpana była jednak zdecydowanie zbyt słaba. Pierwszą połowę legioniści zakończyli z zerową liczbą celnych strzałów.

Chwilę po zmianie stron Michał Kucharczyk mógł strzelić gola, ale został w ostatniej chwili zablokowany przez defensorów. Za moment bliski szczęścia był z kolei Sebastian Szymański. Młody pomocnik nieznacznie chybił obok słupka. Kiedy wydawało się, że wszystkie idzie ku dobremu, na prowadzenie wyszli gracze Górnika. Z rzutu rożnego dośrodkował Rafał Kurzawa, a niefortunnie interweniował Adam Hlousek, pakując piłkę do własnej bramki. Legioniści od razu rzucili się do odrabiania strat, ale... nadal brakowało choćby celnego uderzenia.

W 68. minucie pomocną dłoń tonącej Legii podał Loska. Bramkarz Górnika interweniował ręką poza polem karnym i sędzia słusznie pokazał mu czerwoną kartkę. Do końca spotkania goście zmuszeni byli grać w osłabieniu. Między słupki wszedł Wojciech Pawłowski, który od razu musiał skapitulować! Mocny strzał Kucharczyka znalazł lukę w murzę i po chwili cały stadion wpadł w szał radości. Legioniści zwietrzyli szansę i przycisnęli zabrzan. Niebawem główkę Hamalainena Pawłowski obronił z najwyższym trudem.

Gracze Deana Klafuricia nie zamierzali czekać na rozstrzygnięcie do dogrywki. W 84. minucie Kucharczyk dostał podanie na lewą nogę i mocno kopnął piłkę obok celu. W ostatniej akcji spotkania gola dla Legii zdobył Jarosław Niezgoda! Napastnik najwyżej wyskoczył po wrzutce z prawej strony i głową pokonał Pawłowskiego. Bardzo ładny gol legionistów, który dał im awans do finału.

Legia Warszawa 2-1 (0-0) Górnik Zabrze
0-1 Hlousek 56
1-1 Kucharczyk 74
2-1 Niezgoda 90+7

Legia: 33. Radosław Cierzniak - 55. Artur Jędrzejczyk (77, 8. Cristian Pasquato), 44. William Rémy, 2. Michał Pazdan, 14. Adam Hloušek - 18. Michał Kucharczyk (90, 3. Maurício), 6. Chris Philipps, 7. Domagoj Antolić, 53. Sebastian Szymański (60, 22. Kasper Hämäläinen), 20. Marko Vešović - 11. Jarosław Niezgoda.

Górnik: 1. Tomasz Loska - 4. Mateusz Wieteska, 15. Dani Suárez, 55. Paweł Bochniewicz, 32. Adrian Gryszkiewicz - 9. Damian Kądzior (73, 93. Wojciech Pawłowski), 22. Szymon Matuszek, 18. Wojciech Hajda (61, 28. Maciej Ambrosiewicz), 27. Szymon Żurkowski, 7. Rafał Kurzawa - 17. Igor Angulo (90, 3. Adam Wolniewicz).

żółta kartka: Rémy.
czerwona kartka: Tomasz Loska (68. minuta, Górnik, za zagranie ręką poza polem karnym).

sędziował: Bartosz Frankowski (Toruń).
widzów: 15 000.