Dariusz Mioduski i Łukasz Sekuła - fot. Mishka / Legionisci.com

Trzech kandydatów na trenera Legii

źródło: przegladsportowy.pl

Wtorkowy Przegląd Sportowy cytuje Dariusza Mioduskiego, który mówi, że ma trzech kandydatów na stanowisko trenera Legii. Jednym z nich jest Dean Klafurić. Dotychczasowy trener asystent pozostał w klubie po zwolnieniu Romeo Jozaka, ugasił pożar w stołecznym zespole i jest bliski zdobycia mistrzostwa Polski. Czy jeżeli tak się stanie, powinien zachować posadę na kolejny sezon? Trudno przypuszczać, by był głównym kandydatem na to stanowisko.

W gronie kandydatów jest Urs Fischer, którego najprawdopodobniej rekomenduje Bernhard Heusler, doradca zarządu Legii. Nazwisko trzeciego kandydata nie jest jeszcze znane.

Gwiazdy Legii - zamów teraz!

Komentarze (60)

Edi - 15.05.2018 13:11:12, *.dynamic.gprs.plus.pl

Tylko Orest Lenczyk !!!! :)

KAFAR (L)egiunia - 15.05.2018 13:19:36, *.dynamic.gprs.plus.pl

Brać Staśka Czerczesowa po mundialu, a jak nie bedzie wolny to Leszka Ojrzynskiego. Tu potrzeba kogoś kto złapie za jajca i mocno zakręci worem plus pogoni wszelkiej maści leserów. Żadnych zagranicznych trenerskich pipek czwartego sortu i innych wynalazków.
LEGIA!

Rr - 15.05.2018 13:19:37, *.centertel.pl

Slaven Bilić

Cheniek - 15.05.2018 13:20:13, *.play-internet.pl

Dawać tego Ursusa do Legii. Niucham, ze zrobi z Legii drugi Basel!

Dickson Chotowski - 15.05.2018 13:22:15, *.range86-162.btcentralplus.com

A trzeci to Arsene Wenger.

Czerczesow - 15.05.2018 13:23:59, *.134

sprawdzi się tylko silnoręki zamordysta

Misiek - 15.05.2018 13:24:00, *.154.ipv4.supernova.orange.pl

Niech zostanie Dean zna już drużynę i idzie mu dobrze to tak jak z czerczesowem nie powtarzajmy błędów

@rek - 15.05.2018 13:28:19, *.dynamic.chello.pl

Wtorkowy Przegląd Sportowy cytuje Dariusza Mioduskiego... Tiaaaa, a już o tym pisałem w ubiegłym tygodniu, potem w niedzielę i wczorajszy poniedziałek... Przegląd Sportowy ma tym razem spore opóźnienia...:))) Pozdro (L)

Bear - 15.05.2018 13:30:21, *.127.ipv4.supernova.orange.pl

Jeżeli Legia zdobędzie mistrzostwo to Dean Klafuric powinien dostać szanse !
Ewidentnie widać poprawę gry, chęć walki , poczekajmy tydzień..

WaWa - 15.05.2018 13:34:07, *.acn.waw.pl

I jak w tym klubie ma być dobrze, skoro brane jest pod uwagę zwolnienie trenera który ratuje Legię przed kompletną kompromitacją? Jest trener który świetnie poradził sobie w patowej sytuacji i ma być zwolniony bo loczek chce sobie zatrudnić kolegę/trenera? Były już Jozaki, Hasie i inne wynalazki pana prezesa więc Dean Klafurić POWINIEN!!! dostać szansę.

SZCZERY - 15.05.2018 13:36:50, *.236

ALE SZCZERZE TO PO CO ? PO CO NA SIŁE MUSI BYC OGŁOSZONY JAKIŚ NOWY TRENER. CZEMU NIE MOŻNA DAĆ SZANSY TEMU KLARUFOVICOWI....

Krzeszczu - 15.05.2018 13:40:31, *.136

A ja mam dosyc trenerow ktorzy byc moze gasda pozary ale ucza sie fachu. Dosyc uczniow.
I dosyc tych niby zamordobrawcow. Ja noe chce trenera ktory wezmie za morde obecny sklad.
Ja chce trenera ktory zna sie na fachu i ktory zamiast brac za morde to wyczysci ten sklad. Taki ktory bedzie mial jakis pomysl na druzyne i jakich konkretnle pilkarzy do niej sciagnac. I mial jakis konkretny plan a nie bawil sie w wieczny onanizm rotachi bo taka jest teraz na to moda (jesli sie nie zna na fachu).

starszy - 15.05.2018 13:45:46, *.dynamic.chello.pl

Tylko Stanisław.

warsiawiak - 15.05.2018 13:49:19, *.acn.waw.pl

Pan szanowny prezes nie umie zatrudnić choćby przeciętnego trenera a teraz kiedy ma w klucie trenera który ratuje mu d...e

warsiawiak - 15.05.2018 13:50:31, *.acn.waw.pl

Pan szanowny prezes nie umie zatrudnić choćby przeciętnego trenera a teraz kiedy ma w klubie trenera który ratuje mu d...e i jego $$$ to on chce zatrudniać kogoś innego jak już kompletnie tego nie rozumiem.

Tadek - 15.05.2018 13:51:20, *.play-internet.pl

Dla mnie Klafurofović to jednak kocur. Kudłaty powinien go zostawić a Jozaka zarekomendować amice w następstwie Bjelicy.

grzyb - 15.05.2018 13:58:50, *.dynamic.mm.pl

Edward Lorens!

Lfan - 15.05.2018 13:59:32, *.dynamic.chello.pl

Jak będzie Mistrzostwo to moim zdaniem nie fair byłoby zwalnianie Deana Klafurića, który robi tu kawał roboty po odejściu Jozaka.

WWL - 15.05.2018 14:09:04, *.play-internet.pl

Jeśli zdobędzie majstra, nie przegra żadnego meczu to dałbym mu szansę . będę mówił ze los mu podarował szansę którą on wykorzystał.
Zawodników już zna , grają lepiej, na chuk zmieniać trenera?
Trenera można zwolnić w kazdym momencie, dajmy mu szansę ale pod warunkiem że będzie mistrz

olew - 15.05.2018 14:11:06, *.warszawa.vectranet.pl

najlepiej grały u nas Wisła Płock i Zabrze, z Polski to ich trenerów można podebrać, ale na Legię chyba zbyt miękcy, ja bym chciał takiego Okukę np. Oczywiście jeśli zdobędą mistrza to duet Klafuric - Vuković powinien zostać, a chyba zdobędą ... W zadnym wypadku lubianego tu Moskala, Legia z moskalskim trenerem i jego enerdowskim stylem gry była niestrawna .

Sims - 15.05.2018 14:20:29, *.centertel.pl

Przed eliminacjami do europejskich pucharów (zwłaszcza LM) potrzebna jest stabilizacja i dobra atmosfera w drużynie, dlatego zmiana trenera po ewentualnym zdobyciu MP przez Klafurića byłaby nieporozumieniem i krokiem wstecz.

dino - 15.05.2018 14:21:08, *.201

Który to juz trener w ostatnich 5 latach, 11? Kto poważny przyjdzie do nas pracowac przy takiej rotacji. Pamiętam jak z Chelsea zwolnili Di Matteo po wygraniu Ligi Mistrzów, też była argumentacja, że się uczy itp, a potem była zapaść, bo chciali jakiś cudów wianków

Lutek - 15.05.2018 14:23:17, *.play-internet.pl

Tylko Czesław Palik! Trener z dużym doświadczeniem, niedoceniany w kraju.

mojojojo - 15.05.2018 14:26:00, *.dynamic.chello.pl

Zwolnienie Klafurica po mozliwym zdobyciu podwojnej korony w tak mizernym i marnym sezonie to bylaby jakas abstrakcja...

futbolista - 15.05.2018 14:29:50, *.dynamic.chello.pl

Kiedy ktoś u nas w końcu pojmie że trener to nie wszystko? Nam potrzeba porządnych piłkarzy a trenera już mamy bo Klafurić i tak wyciąga maxa z tych przeciętnych grajków. Dać mu porządnych kopaczy to znowu będzie LM przy Ł3!

@rek - 15.05.2018 14:33:53, *.dynamic.chello.pl

A tymczasem na Łazienkowskiej mocno deliberują nad organizacją wspólnego oglądania, jak to mówią przy Ł3 "public viewing", meczu z Lechem... Bonus dla kibiców, którzy nie pojadą do Poznania... Może więc ten mój "niewinny" pomysł jednak wypali...:))) Pozdro (L)

@rek - 15.05.2018 14:46:09, *.dynamic.chello.pl

News na gorąco:

Dzisiaj podczas rozmowy z przedstawicielami Ekstraklasa oraz Lecha Poznań i Legia Warszawa jako klub zaproponowaliśmy rozegranie niedzielnego meczu w Warszawie... Rozwiązałoby to "problem" ewentualnej ceremonii... Trwają dalsze ustalenia... Pozdro (L)

tekken (L) - 15.05.2018 14:47:44, *.92

Jeżeli będzie podwójna korona to powinien zostać obecny trener i dostać szanse na eliminacje LM.

mietek - 15.05.2018 15:02:44, *.internetia.net.pl

@Krzeszczu: Waleczny braciszek ;))

Tomek Mokotów - 15.05.2018 15:17:46, *.centertel.pl

Do Krzeszczu. ..

Popieram w 100%. Aby nie Klaufuric, aby nie kolejny aspirant do miana trenera.

TRANSFERY - 15.05.2018 15:20:38, *.internetia.net.pl

TRENER TO RAZ A DWA TO JAKOŚĆ TRANSFERÓW NA NOWY SEZON JEST WAŻNY

kami(l) - 15.05.2018 15:23:00, *.bb.sky.com

Tylko Leszek Ojrzynski!!!!!!

do WWL - 15.05.2018 15:30:00, *.adsl.inetia.pl

Majstra poznańska pyro to w tym roku nie zdobędziecie. Natomiast Mistrzostwo Polski kolejny raz zdobędzie nasza Legia Warszawa.

dino - 15.05.2018 15:38:18, *.201

Po co to spina o majstra, mistrza jak rany...

(L)eszek - 15.05.2018 15:41:32, *.dynamic.chello.pl

TYLKO JA!!!
znaczy się Jacek Gmoch :)

Bubu - 15.05.2018 15:42:54, *.dynamic-ra-01.vectranet.pl

do Kol. rek, to o czym mówisz to jakaś paranoja, ze aamika boii sie odpowiedzialności. I trwają negocjacje by przenosić mecz , Bareja wiecznie żywy, Widzisz i nie grzmisz.

Piotr - 15.05.2018 15:59:24, *.dynamic.chello.pl

Trzecie nazwisko to Michał Paszkowski.

Anton - 15.05.2018 16:28:04, *.dynamic.chello.pl

Miał być jakiś Fink czy ktoś tam.
A tak w ogóle to wiadomo coś o tym sponsorze w postaci linii lotniczych? Było o tym głośno a temat trochę ucichł...

jnq - 15.05.2018 16:48:06, *.static.ip.hexaoperator.pl

ale z was tępe strzały...Kalafioric sie nie nadaje, to ze zaczela Legia coś tam grac o niczym nie znaczy, a jezeli juz to tyle ze Jozak nie pasowal naszym dziewczynkom i po jego zwolnieniu nabrali swierzego powietrza w pluca i tyle...

Legionista - 15.05.2018 17:07:00, *.226

Urs Fischer ma sukcesy i jest doświadczonym trenerem - Wydaje mi się, że takiego trenera który jakieś CV miał to Skorża był. Czerczesow prowadził kluby, ale pierwsze poważne osiągnięcie było w Legii... A sama gra nie była doskonała... Hasi - nie miał... choć jakieś Mistrzostwo miał. J.Magiera dopiero zaczynał choć jesienna Legia (LM) to była jedna z najlepszych w XXI wieku, Jan.Urban w Hiszpanii był, ale nie miał doświadczenia. R.Jozak on to nawet nie prowadził jednego klubu... Był też Vuković, ale tymczasowym był... I teraz Klafurić który był trenerem w 2 lidze Chorwacji i jak dobrze pamiętam reprezentacji kobiet Chorwacji... Oby ten Fischer przyszedł i trzeba mu dać szanse, a nie zwolnić po pierwszym kryzysie...

do WWL - 15.05.2018 17:30:47, *.elartnet.pl

Majstra robi się na Śląsku

tekken (L) - 15.05.2018 17:34:10, *.dynamic.chello.pl

Wielu z was ma racje tkj, Krzeszczu.Legionista, ale nie można pogonić faceta, jak zdobędzie podwójna koronę tylko trzeba dać mu szansę. Już Czerczeszow odszedł po mistrzostwie.

Krzeszczu - 15.05.2018 17:57:03, *.60

@ mietek, Tomek Mokotow: Word up Bros :-)

idoL - 15.05.2018 18:19:23, *.dzierzoniow.vectranet.pl

Dean Klafurić niech zostanie :)

@rek - 15.05.2018 18:40:58, *.dynamic.chello.pl

Co ciekawe, podczas meczu Legia - Górnik Dariusza M. odwiedził Massimo Morales, kiedyś asystent Trapattoniego w Bayernie, później trener Fortuny Düsseldorf i Honvédu... Ostatnimi czasy jest szefem skautów Watford... Podobno jego CV też już leży na biurku prezesa Mioduskiego... A skoro jest Morales, to może Jurek Kiler także złoży swoje CV... Mają rozmach skur..syny...:))) Pozdro (L)

k. - 15.05.2018 18:51:42, *.neoplus.adsl.tpnet.pl

Postawiłbym na tego Fischera a Klaufuricia bym zostawił na jakims stanowisku jeśli zdobędzie tytuł.

M. - 15.05.2018 19:13:03, *.neoplus.adsl.tpnet.pl

Dawać Stefana Białasa. Asystent trenera Jacek Gmoch.

Trener - 15.05.2018 19:15:49, *.interq.pl

Trenerem będzie Dario Mioduskhinio, pewne info!

acd - 15.05.2018 19:57:52, *.70.ipv4.supernova.orange.pl

Paweł Janas ;)

powiś(L)e - 15.05.2018 20:01:37, *.dynamic.chello.pl

Zostawić Deana Klafurića po zdobyciu mistrzostwa.

avsvvv - 15.05.2018 20:05:08, *.70.ipv4.supernova.orange.pl

Pierwszy wybór dla mnie Stanisław Czerczesow, jeśli nie prowadziłby już repr. Rosji i nie miał ofert z lepszych lig. Zagranicznych innych nie kojarzę, może ten trener z doświadczeniem w Basel.

Z polskich, to myślę, że Leszek Ojrzyński były ok. Do tego Podoliński jako asystent. Lub Dean na asystenturę.


Do Trener - 15.05.2018 21:29:20, *.dynamic.mm.pl

No to pewniaka do komentarza sezonu już mamy! Brawo! Ja leżę ze śmiechu i nie mogę się podnieść. Daj proszę coś jeszcze na poziomie. Rozwal system

Lboy - 15.05.2018 21:38:51, *.dynamic.chello.pl

Zostawić Klafurića! Chyba że powrót Czerczesowa... Nikt inny!

Ebac widzew - 15.05.2018 22:10:21, *.play-internet.pl

Ja bym porwal coacha z Pogoni ... To co zrobil na wiosne z ta druzyna szacun !

Fcm - 15.05.2018 22:37:20, *.centertel.pl

Moje propozycje.
Jerzy Kopa.
Stefan Białas
Mirosław Jabłoński

wwwojtecky (L) - 15.05.2018 23:35:32, *.netfala.pl

Ty(L)ko Mirosław Jabłoński! Trener Jabłuszko koniecznie!!!!!

Oczko - 15.05.2018 23:45:57, *.centertel.pl

Ryszard Staniek !!!!

t - 16.05.2018 10:31:26, *.mac.edu.pl

Trener to jedno, a jacy nowi zawodnicy dojdą do zespołu?

stefan - 19.05.2018 22:05:59, *.ppp.as43234.net

Proponuję Urbana.

boro - 20.05.2018 12:57:22, *.dynamic-ra-11.vectranet.pl

Bobo Kaczmarek! Albo Ulatowski! Może być też Bartoszek (jako trener drugiego wyboru i trzeciej jakości). Aha jest jeszcze Stawowy!