Krewcy Legioniści - fot. Dariusz Chojnacki
REKLAMA

Odznaczenia dla Krewkich Legionistów

Dariusz Chojnacki, KHDK PCK Krewcy Legioniści, źródło: Legionisci.com

12 maja z inicjatywy Oddziału Rejonowego PCK Warszawa – Południe odbyła się uroczystość wręczenia odznaczeń honorowym krwiodawcom. W sali konferencyjnej PGNiG Termika S.A. nie zabrakło członków Klubu Honorowych Dawców Krwi PCK "Krewcy Legioniści", który zostali licznie nagrodzeni!

Niezmiernie miło jest nam poinformować, iż podczas uroczystości łącznie odznaki otrzymało aż 43 członków naszego klubu. 27 naszych klubowiczów otrzymało odznaki "Honorowy Dawca Krwi - Zasłużony dla Zdrowia Narodu" nadawaną przez Ministra Zdrowia. Odznakę taką otrzymuje się po przekroczeniu 20 litrów honorowo oddanej krwi.

Ponadto 16 Krewkich Legionistów otrzymało odznaki "Zasłużony Honorowy Dawca Krwi". Odznaki te przyznawane są w trzech stopniach po oddaniu honorowo odpowiednio 6, 12 i 18 litrów krwi. Obecnie Klub Honorowych Dawców Krwi PCK "Krewcy Legioniści" zrzesza ponad 200 krwiodawców.

Serdecznie gratulujemy wszystkim odznaczonym i zachęcamy do dalszego honorowego oddawania krwi!

Krewcy Legioniści
Krewcy Legioniści na Facebooku

fot. Dariusz Chojnacki fot. Dariusz Chojnacki fot. Dariusz Chojnacki fot. Dariusz Chojnacki fot. Dariusz Chojnacki fot. Dariusz Chojnacki fot. Dariusz Chojnacki fot. Dariusz Chojnacki fot. Dariusz Chojnacki fot. Dariusz Chojnacki fot. Dariusz Chojnacki fot. 2018-05-12  Krewcy Legioniści, odznaka - fot. Dariusz Chojnacki fot. Dariusz Chojnacki

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (9)

Krewki - 16.05.2018 11:37:12, *.static.ip.netia.com.pl

Przypominamy, że już w sierpniu kolejna wielka zbiórka krwi na Legii !!

Gratulacje do uhonorowanych.

KL - 16.05.2018 11:51:09, *.dynamic.gprs.plus.pl

Kolejna akcja na stadionie Legii pod koniec lipca. Niebawem będzie oficjalna informacja.

Węgrów - 16.05.2018 13:24:09, *.wegrow.domtel.com.pl

4 sierpnia zbiórka krwii w Wegrowie organizowana przez Krewkich Legionistów i Węgrowskich Legionistów.

Adam Wlochy - 16.05.2018 14:17:09, *.9.245.13

BRAWO!

K - 16.05.2018 17:23:41, *.10

Idea fajna, sam oddaję regularnie co dwa miesiące, szkoda tylko że nijak nie można się skontaktować z Wami aby zasilić wasze szeregi

Afro - 16.05.2018 19:22:12, *.dynamic.chello.pl

Zapisałem się i oddaję przynajmniej 4 razy w roku. Polecam!

P.S. wstyd się przyznać, że mając 120kg i 1.9m boję się igieł ale panie z punktu na Saskiej Kępie są mistrzyniami w swoim fachu. Polecam ten punkt.

P.S.2. Za oddanie krwi jest dzień wolny w robocie - dają glejt. Jak się nie zakwalifikujesz (np. Niski wynik hemoglobiny) to jest 4 godziny wolne - też jest glejt. Więc zero ryzyka. We czwartki najmniej ludzi, jak przyjdziesz rano to za godzinę wracasz do domu z czekoladami.

Do Afro - 16.05.2018 20:30:19, *.dynamic.chello.pl

To od tych czekolad te 120kg?żarcik:)swoją drogą to jak ja kiedyś oddawałem krew, to była zbiórka czekolad dla domów dziecka, fajny pomysł....nie oddaje regularnie krwi bo nawet jak oddaje mało np.do badań to pielęgniarki myślą że mdleje i zmuszają mnie żebym się położył xD

pytanie do wszystkich - 16.05.2018 20:44:04, *.dynamic.chello.pl

to skoro mam oddane 23 litry krwi honorowo, to czy muszę coś jeszcze spełnić aby taką odznakę otrzymać ("Honorowy Dawca Krwi - Zasłużony dla Zdrowia Narodu")?.

Grochówa - 17.05.2018 05:01:45, *.play-internet.pl

Do pytanie do wszystkich- tak,musisz złożyć wniosek w Stacji Krwiodawstwa o przyznanie odznaki za 20 litrów honorowo oddanej krwi.