Mateusz Szwoch strzela rzut karny w meczu o Superpuchar z Arką Gdynia - fot. Mishka / Legionisci.com

Szwoch piłkarzem Wisły Płock

Woytek, źródło: Legionisci.com

Mateusz Szwoch zostanie zawodnikiem Wisły Płock. Aktualnie zawodnik jest wypożyczony z Legii Warszawa do Arki Gdynia, ale jego umowa ze stołecznym klubem wygasa 30 czerwca i stołeczny klub nie był zainteresowany jej przedłużeniem. Szwoch związał się więc trzyletnim kontraktem z Wisłą Płock - zacznie on obowiązywać od 1 lipca.

Szwoch trafił do Legii latem 2014 roku i w pierwszym sezonie zagrał w ośmiu meczach. Niemal cały 2015 rok spędził w gabinetach lekarskich z powodu problemów z sercem. Od wiosny 2016 został wypożyczony do Arki Gdynia, gdzie spędził kolejne 1,5 roku. Do Legii wrócił latem 2017 roku i zagrał w trzech meczach, ale następnie ponownie został wypożyczony do gdyńskiego klubu.

Gwiazdy Legii - zamów teraz!

Komentarze (15)

Ouattaro-Choto - 17.05.2018 11:40:57, *.mrr.gov.pl

Szczerze? Bardzo żałuję. Liczyłem, że może do (L) wnieść tyle jakości, ile wniósł Bereszyński. Podobnie - od początku, nawet jak nie grał, podobał mi się transfer Niezgody. I... Monety. Z tych grajków Moneta i Szwoch jednak wypadli blado :(

maqs(L) - 17.05.2018 11:45:20, *.dynamic.chello.pl

I ok. szwoch do płocka a Furman niech wraca jest lepszy od połowy grajków naszej II linii

Hector - 17.05.2018 11:47:10, *.play-internet.pl

Żadnych Furmanow, Szwochow i Kucharczykow

oLaf - 17.05.2018 11:55:29, *.dynamic-ra-01.vectranet.pl

szkoda.... jak forma piłkarska słaba to powinien być w Legii rezerwowym a tak to kupujemy na pęczki jakieś Pierdolicze, Hilberto etc. którzy nic nie dają Legii

idol - 17.05.2018 11:56:23, *.dzierzoniow.vectranet.pl

dzieki za dobra gre i wspaniale lata na lazienkowskiej.

1916 - 17.05.2018 12:18:37, *.neoplus.adsl.tpnet.pl

Dziękujemy i powodzenia!

Endrju - 17.05.2018 12:21:12, *.180.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

Szwoch wrócił do Legii tylko po to, żeby przegrać mecz o Superpuchar w 2017 roku ;-) A tak na poważnie to myślę, że przydałby się w Legii, ale przecież obcokrajowcy są fajniejsi od Polaków.

Brasu do Endrju - 17.05.2018 13:35:04, *.85

a do czego niby by sie przydał? Chłopak ma 25 lat. Nic wielkiego nie pokazał. Moim zdaniem dobra decyzja. niech idzie. w tym klubie zbyt wielu i zbyt przecietnych. Szwochom, kopczynskim itp ja osobiscie dziekuje. 25 lat to juz zaden talent. w tym wieku pilkarz powinien byc juz ukształtowany. w ich miejsce wolalbym dac szanse michalakowi, nawotce, kwietniewskiemu...

Max - 17.05.2018 15:05:49, *.telnaptelecom.pl

@maqs(L)
Pełna zgoda, w porównaniu z tymi bezpłciowymi Phillipsami, Cafu czy nawet Mączyńskim to Furman to istny profesor. Też bym go chętnie zobaczył z powrotem w LEgii.

Mr T - 17.05.2018 15:12:10, *.125

Z całą sympatią dla niego, na (L) trochę za słaby. A więc dobry ruch.

Arecki - 17.05.2018 21:43:40, *.neoplus.adsl.tpnet.pl

Dominik Furman do (L)-prezesie jestem na TAK.1916 razy lepszy od zaciągu.....

Arek - 17.05.2018 23:23:21, *.neoplus.adsl.tpnet.pl

A ja też bym widział Furmana w Legii.

MatWìj - 18.05.2018 07:04:38, *.dynamic.chello.pl

Oczywiście że Furman jest lepszy od Phillipsa. Do tego Polak i w sercu Legionista, z czym nigdy się nie krył.

b - 18.05.2018 15:04:52, *.16-1.cable.virginm.net

Staraj sie Mati to jeszcze trener Furman zrobi z Ciebie pilkarza .

Doktor Lubicz - 19.05.2018 01:04:53, *.play-internet.pl

Cfany gapa! Pucharków się zachciało, a w Gdyni dobra jest tylko pogoda latem... Choć nie zawsze.