fot. Woytek / Legionisci.com
REKLAMA

Polska 2-2 Chile

Wiśnia, źródło: Legionisci.com

Reprezentacja Polski zremisowała z Chile w swoim przedostatnim meczu towarzyskim przed mistrzostwami świata w Rosji. Pierwszego gola dla graczy Adama Nawałki strzelił Robert Lewandowski, a drugiego dołożył Piotr Zieliński. Potem przeciwnicy zdobyli dwie bramki. 90 minut w barwach "biało-czerwonych" rozegrał Michał Pazdan. Artur Jędrzejczyk nie podniósł się z ławki rezerwowych.

Na początku spotkania nieco lepiej prezentowali się piłkarze gości, którzy kilkukrotnie przedostali się pod pole karne Wojciecha Szczęsnego. Ataki przeciwników skończyły się strzeleniem przez nich bramki, która nie została jednak uznana, ponieważ Fernandes był na pozycji spalonej. W 26. minucie do wysiłku został zmuszony Gabriel Arias, kiedy płaskim uderzeniem chciał go zaskoczyć Karol Linetty. Dwa kwadranse po pierwszym gwizdku "biało-czerwoni" wyszli na prowadzenie po mocnym strzale zza pola karnego Roberta Lewandowskiego. Napastnik Bayernu huknął lewą nogą i nie dał szans golkiperowi. Za moment wynik podwyższył Piotr Zieliński. Pomocnik SSC Napoli znakomicie wykończył podanie ze skrzydła od Kamila Grosickiego.

Tuż przed przerwą reprezentanci Chile pokonali Wojciecha Szczęsnego. Z lewej strony dośrodkował jeden z gości, a dokładną główką popisał się Diego Valdes. W pierwszej połowie jeszcze szansę miał Lewandowski, lecz jego dogranie do Rybusa było minimalne niecelne.

Na drugą połowę Polacy wyszli z kilkoma zmianami w składzie, co było widoczne na boisku. Podopieczni Adama Nawałki stracili kontrolę nad spotkaniem, a Chilijczycy stworzyli sobie kilka dobrych okazji. W 56. minucie z woleja huknął Miiko Albornoz i fantastycznym strzałem w okienko zaskoczył wprowadzonego Łukasza Fabiańskiego. Kwadrans przed końcem przebudzili się Polacy. Łukasz Teodorczyk wypuścił Arkadiusza Milika, lecz ten w sytuacji sam na sam posłał futbolówkę obok słupka.

Polska 2-2 (2-1) Chile
1-0 30' Lewandowski
2-0 34' Zieliński
2-1 38' Valdes
2-2 56' Albornoz

Polska: 1. Wojciech Szczęsny (46, 22. Łukasz Fabiański) - 20. Łukasz Piszczek (46, 4. Thiago Cionek), 5. Jan Bednarek, 2. Michał Pazdan, 13. Maciej Rybus (82, 18. Bartosz Bereszyński) - 16. Jakub Błaszczykowski, 10. Grzegorz Krychowiak, 8. Karol Linetty (46, 7. Arkadiusz Milik), 19. Piotr Zieliński, 11. Kamil Grosicki (67, 6. Jacek Góralski) - 9. Robert Lewandowski (74, 14. Łukasz Teodorczyk).

Chile: 12. Gabriel Arias - 5. Paulo Díaz (87, 4. Francisco Sierralta), 3. Enzo Roco, 6. Guillermo Maripán, 26. Sebastián Vegas (35, 2. Miiko Albornoz) - 18. Ángelo Sagal (82, 24. José Bizama), 27. Jimmy Martínez (68, 15. Ángelo Araos), 21. Lorenzo Reyes, 10. Diego Valdés, 7. Júnior Fernandes - 9. Nicolás Castillo (87, 25. Cristián Cuevas).

żółte kartki: Vegas, Araos.

sędziował: Paolo Mazzoleni (Włochy).
widzów: 41 216.

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (24)

Jo - 08.06.2018 22:42:51, *.centertel.pl

Granie w filii amiki bez względu na to z kim się gra oznacza max remis... taki stadion fatalny ;-p

mmz - 08.06.2018 23:10:48, *.neoplus.adsl.tpnet.pl

Jedza musi byc w gazie...

BŁASZCZA DO LEGII - 08.06.2018 23:19:22, *.internetia.net.pl

PATRZĄC PORAZ KOLEJNY NA GRĘ BŁASZCZYKOWSKIEGO , KLASA SAMA DLA SIEBIE . W LEGII BARDZO BY SIĘ PRZYDAŁ TEJ KLASY I TAK DOŚWIADCZONY PIŁKARZ JAK KUBA , KTÓRY JESZCZE DO TEGO DORZUCA SAM POZIOM CZYSTO SPORTOWY .

Cult⚽️Legia - 08.06.2018 23:29:24, *.110

E tam lepiej Lewego z Błaszczem reszta Legii I nic wiécej,takich zawodowcòw potrzeba żeby walczyć potrafili o finał Ligi Mistrzòw!
Tak panie D.M?!

Arek - 08.06.2018 23:53:45, *.neoplus.adsl.tpnet.pl

Nie ma Brzęczka, to i Błaszcza też nie będzie.

Arek - 09.06.2018 00:07:20, *.neoplus.adsl.tpnet.pl

A najlepsze to było, jak z trybun można było usłyszeć: Polska grać, ku...wa mać, a tam któryś Gilewicz chyba, że ooo, jest wsparcie hehe.

Daszka - 09.06.2018 00:09:32, *.dynamic.chello.pl

Rezerwa - praktycznie nie istnieje. Współczuję trenerowi Nawałce. To nie pierwszyzna...

Daniel - 09.06.2018 00:20:47, *.centertel.pl

Jakby Jedza gral to bysmy 2-0 wygrali

do Daszka - 09.06.2018 01:15:26, *.67.ipv4.supernova.orange.pl

ta rezerwa nie istnieje.... pff

Peszko jeszcze w rękawie u Nawałki

Juri - 09.06.2018 07:47:00, *.centertel.pl

Jędzą by trzymał w ryzach obronę.
Szyman i Mąka też by zawojowali.
Towarzyski mecz,wynik nie ważny.
Lewy w formie,to cieszy.
Zostanie królem,prawdopodobnie po meczach w grupie.

AAA - 09.06.2018 08:48:18, *.dynamic.chello.pl

Pazdan najlepszy buhaha,szkoda że Jędrzejczyk nie zagrał byłoby smiesznie

Peru123 - 09.06.2018 09:55:29, *.dynamic.gprs.plus.pl

Juźwiak i Trzeciak nie powinni nigdzie nie pracować jako menadżer piłkarski , nie znają się, z Lewym zrobili jaja z Legii

Do peru123 - 09.06.2018 10:42:07, *.neoplus.adsl.tpnet.pl

Skad ty niby taki otrzaskany i tyle wiesz, ze nawet poprawnie nie umiesz nazwiska naszego bylego grajka napisac....

ostet - 09.06.2018 11:23:50, *.neoplus.adsl.tpnet.pl

widoczny brak Fatalczyka, ciekawe dlaczego nie powołuje największego drewna europy...

krys008 - 09.06.2018 11:46:38, *.serv-net.pl

Szkoda Mączyńskiego, że przed mistrzostwami uraz wyeliminował go z rywalizacji. Szymański duży potencjał, mógłby jechać po naukę i doświadczenie. Niestety były tylko 23 miejsca.

DawidL - 09.06.2018 11:46:50, *.dynamic.mm.pl

Doping na meczu pierwsza klasa :) dramat kibicowski w całej okazałości !

Po(L)ubiony - 09.06.2018 12:57:36, *.dynamic.chello.pl

Szymański i Żurkowski powinni tam być. Także Kędziora i Wilczek. Błaszczykowski, Peszko, Linetty, Bednarek, Piszczek, Milik - out. Milicjant Nawałka utopi tą drużynę. Oby NIGDY nie trafił do L. To model, nie trener.

do Po(L)ubiony - 09.06.2018 13:14:27, *.7.96.107

Błaszczykowski, Bednarek i Piszczek out? hahahahhahaha

@Po(L)ubiony - 09.06.2018 15:37:39, *.19

Całe szczęście, że to nie Ty jesteś trenerem :)

77/82 - 09.06.2018 16:29:50, *.dynamic.chello.pl

@BŁASZCZA DO LEGII: ty tak na serio? Pomijając to jak często łapie kontuzje, Legii i tak na niego nie stać a i sam Kuba raczej nie byłby zbyt chętny aby u nas grać. Bardzo lubię tego piłkarza ale już prędzej Boruc do nas wróci niż Błaszczykowski kiedykolwiek założy koszulkę Legii.

e(L)o - 09.06.2018 17:53:08, *.dynamic-ra-01.vectranet.pl

Nawet gdyby Polacy prowadzili 5:0 i tak nie są w stanie utrzymać prowadzenia!

syrenka - 09.06.2018 18:17:52, *.centertel.pl

Michał Kucharczyk......pozdrowienia z Konina....mam nadzieję że w reprezentacji Polski też zagrasz!!!!!!!!!!!!!11

andy - 09.06.2018 18:32:55, *.dynamic.gprs.plus.pl

Blaszczykowski w drugiej połowie oddychał rękawami. Widać że brak mu rytmu meczowego. Paru innym też.

tytus - 09.06.2018 19:16:32, *.11

Siema.Szukam miejsca w wozie albo autokarze jakby ktoś wybierał się na mecz do Sojuza. Na mecz Polska-Senegal.
Mój adres to: tytus12345@o2.pl