fot. Woytek / Legionisci.com
REKLAMA

Polska 2-2 Chile

Wiśnia, źródło: Legionisci.com

Reprezentacja Polski zremisowała z Chile w swoim przedostatnim meczu towarzyskim przed mistrzostwami świata w Rosji. Pierwszego gola dla graczy Adama Nawałki strzelił Robert Lewandowski, a drugiego dołożył Piotr Zieliński. Potem przeciwnicy zdobyli dwie bramki. 90 minut w barwach "biało-czerwonych" rozegrał Michał Pazdan. Artur Jędrzejczyk nie podniósł się z ławki rezerwowych.

Na początku spotkania nieco lepiej prezentowali się piłkarze gości, którzy kilkukrotnie przedostali się pod pole karne Wojciecha Szczęsnego. Ataki przeciwników skończyły się strzeleniem przez nich bramki, która nie została jednak uznana, ponieważ Fernandes był na pozycji spalonej. W 26. minucie do wysiłku został zmuszony Gabriel Arias, kiedy płaskim uderzeniem chciał go zaskoczyć Karol Linetty. Dwa kwadranse po pierwszym gwizdku "biało-czerwoni" wyszli na prowadzenie po mocnym strzale zza pola karnego Roberta Lewandowskiego. Napastnik Bayernu huknął lewą nogą i nie dał szans golkiperowi. Za moment wynik podwyższył Piotr Zieliński. Pomocnik SSC Napoli znakomicie wykończył podanie ze skrzydła od Kamila Grosickiego.

Tuż przed przerwą reprezentanci Chile pokonali Wojciecha Szczęsnego. Z lewej strony dośrodkował jeden z gości, a dokładną główką popisał się Diego Valdes. W pierwszej połowie jeszcze szansę miał Lewandowski, lecz jego dogranie do Rybusa było minimalne niecelne.

Na drugą połowę Polacy wyszli z kilkoma zmianami w składzie, co było widoczne na boisku. Podopieczni Adama Nawałki stracili kontrolę nad spotkaniem, a Chilijczycy stworzyli sobie kilka dobrych okazji. W 56. minucie z woleja huknął Miiko Albornoz i fantastycznym strzałem w okienko zaskoczył wprowadzonego Łukasza Fabiańskiego. Kwadrans przed końcem przebudzili się Polacy. Łukasz Teodorczyk wypuścił Arkadiusza Milika, lecz ten w sytuacji sam na sam posłał futbolówkę obok słupka.

Polska 2-2 (2-1) Chile
1-0 30' Lewandowski
2-0 34' Zieliński
2-1 38' Valdes
2-2 56' Albornoz

Polska: 1. Wojciech Szczęsny (46, 22. Łukasz Fabiański) - 20. Łukasz Piszczek (46, 4. Thiago Cionek), 5. Jan Bednarek, 2. Michał Pazdan, 13. Maciej Rybus (82, 18. Bartosz Bereszyński) - 16. Jakub Błaszczykowski, 10. Grzegorz Krychowiak, 8. Karol Linetty (46, 7. Arkadiusz Milik), 19. Piotr Zieliński, 11. Kamil Grosicki (67, 6. Jacek Góralski) - 9. Robert Lewandowski (74, 14. Łukasz Teodorczyk).

Chile: 12. Gabriel Arias - 5. Paulo Díaz (87, 4. Francisco Sierralta), 3. Enzo Roco, 6. Guillermo Maripán, 26. Sebastián Vegas (35, 2. Miiko Albornoz) - 18. Ángelo Sagal (82, 24. José Bizama), 27. Jimmy Martínez (68, 15. Ángelo Araos), 21. Lorenzo Reyes, 10. Diego Valdés, 7. Júnior Fernandes - 9. Nicolás Castillo (87, 25. Cristián Cuevas).

żółte kartki: Vegas, Araos.

sędziował: Paolo Mazzoleni (Włochy).
widzów: 41 216.

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (24)

+dodaj komentarz
tytus - 09.06.2018 / 19:16, *..11

Siema.Szukam miejsca w wozie albo autokarze jakby ktoś wybierał się na mecz do Sojuza. Na mecz Polska-Senegal.
Mój adres to: tytus12345@o2.pl

odpowiedz
andy - 09.06.2018 / 18:32, *..dynamic.gprs.plus.pl

Blaszczykowski w drugiej połowie oddychał rękawami. Widać że brak mu rytmu meczowego. Paru innym też.

odpowiedz
syrenka - 09.06.2018 / 18:17, *..centertel.pl

Michał Kucharczyk......pozdrowienia z Konina....mam nadzieję że w reprezentacji Polski też zagrasz!!!!!!!!!!!!!11

odpowiedz
e(L)o - 09.06.2018 / 17:53, *..dynamic-ra-01.vectranet.pl

Nawet gdyby Polacy prowadzili 5:0 i tak nie są w stanie utrzymać prowadzenia!

odpowiedz
77/82 - 09.06.2018 / 16:29, *..dynamic.chello.pl

@BŁASZCZA DO LEGII: ty tak na serio? Pomijając to jak często łapie kontuzje, Legii i tak na niego nie stać a i sam Kuba raczej nie byłby zbyt chętny aby u nas grać. Bardzo lubię tego piłkarza ale już prędzej Boruc do nas wróci niż Błaszczykowski kiedykolwiek założy koszulkę Legii.

odpowiedz
@Po(L)ubiony - 09.06.2018 / 15:37, *..19

Całe szczęście, że to nie Ty jesteś trenerem :)

odpowiedz
do Po(L)ubiony - 09.06.2018 / 13:14, *..7.96.107

Błaszczykowski, Bednarek i Piszczek out? hahahahhahaha

odpowiedz
Po(L)ubiony - 09.06.2018 / 12:57, *..dynamic.chello.pl

Szymański i Żurkowski powinni tam być. Także Kędziora i Wilczek. Błaszczykowski, Peszko, Linetty, Bednarek, Piszczek, Milik - out. Milicjant Nawałka utopi tą drużynę. Oby NIGDY nie trafił do L. To model, nie trener.

odpowiedz
DawidL - 09.06.2018 / 11:46, *..dynamic.mm.pl

Doping na meczu pierwsza klasa :) dramat kibicowski w całej okazałości !

odpowiedz
krys008 - 09.06.2018 / 11:46, *..serv-net.pl

Szkoda Mączyńskiego, że przed mistrzostwami uraz wyeliminował go z rywalizacji. Szymański duży potencjał, mógłby jechać po naukę i doświadczenie. Niestety były tylko 23 miejsca.

odpowiedz
ostet - 09.06.2018 / 11:23, *..neoplus.adsl.tpnet.pl

widoczny brak Fatalczyka, ciekawe dlaczego nie powołuje największego drewna europy...

odpowiedz
Do peru123 - 09.06.2018 / 10:42, *..neoplus.adsl.tpnet.pl

Skad ty niby taki otrzaskany i tyle wiesz, ze nawet poprawnie nie umiesz nazwiska naszego bylego grajka napisac....

odpowiedz
Peru123 - 09.06.2018 / 09:55, *..dynamic.gprs.plus.pl

Juźwiak i Trzeciak nie powinni nigdzie nie pracować jako menadżer piłkarski , nie znają się, z Lewym zrobili jaja z Legii

odpowiedz
AAA - 09.06.2018 / 08:48, *..dynamic.chello.pl

Pazdan najlepszy buhaha,szkoda że Jędrzejczyk nie zagrał byłoby smiesznie

odpowiedz
Juri - 09.06.2018 / 07:47, *..centertel.pl

Jędzą by trzymał w ryzach obronę.
Szyman i Mąka też by zawojowali.
Towarzyski mecz,wynik nie ważny.
Lewy w formie,to cieszy.
Zostanie królem,prawdopodobnie po meczach w grupie.

odpowiedz
do Daszka - 09.06.2018 / 01:15, *..67.ipv4.supernova.orange.pl

ta rezerwa nie istnieje.... pff

Peszko jeszcze w rękawie u Nawałki

odpowiedz
Daniel - 09.06.2018 / 00:20, *..centertel.pl

Jakby Jedza gral to bysmy 2-0 wygrali

odpowiedz
Daszka - 09.06.2018 / 00:09, *..dynamic.chello.pl

Rezerwa - praktycznie nie istnieje. Współczuję trenerowi Nawałce. To nie pierwszyzna...

odpowiedz
Arek - 09.06.2018 / 00:07, *..neoplus.adsl.tpnet.pl

A najlepsze to było, jak z trybun można było usłyszeć: Polska grać, ku...wa mać, a tam któryś Gilewicz chyba, że ooo, jest wsparcie hehe.

odpowiedz
Arek - 08.06.2018 / 23:53, *..neoplus.adsl.tpnet.pl

Nie ma Brzęczka, to i Błaszcza też nie będzie.

odpowiedz
Cult⚽️Legia - 08.06.2018 / 23:29, *..110

E tam lepiej Lewego z Błaszczem reszta Legii I nic wiécej,takich zawodowcòw potrzeba żeby walczyć potrafili o finał Ligi Mistrzòw!
Tak panie D.M?!

odpowiedz
BŁASZCZA DO LEGII - 08.06.2018 / 23:19, *..internetia.net.pl

PATRZĄC PORAZ KOLEJNY NA GRĘ BŁASZCZYKOWSKIEGO , KLASA SAMA DLA SIEBIE . W LEGII BARDZO BY SIĘ PRZYDAŁ TEJ KLASY I TAK DOŚWIADCZONY PIŁKARZ JAK KUBA , KTÓRY JESZCZE DO TEGO DORZUCA SAM POZIOM CZYSTO SPORTOWY .

odpowiedz
mmz - 08.06.2018 / 23:10, *..neoplus.adsl.tpnet.pl

Jedza musi byc w gazie...

odpowiedz
Jo - 08.06.2018 / 22:42, *..centertel.pl

Granie w filii amiki bez względu na to z kim się gra oznacza max remis... taki stadion fatalny ;-p

odpowiedz