Polska 4-0 Litwa. Gol Kownackiego, asysta Bereszyńskiego - fot. Kamil Marciniak / Legionisci.com
REKLAMA

Polska 4-0 Litwa

Wiśnia, źródło: Legionisci.com

Reprezentacja Polski pokonała Litwę w ostatnim meczu przed mistrzostwami świata w Rosji. Gole dla drużyny Adama Nawałki zdobyli Robert Lewandowski (dwie), Dawid Kownacki oraz Jakub Błaszczykowski. Tego dnia na boisku pojawiła się dwójka legionistów. Artur Jędrzejczyk zagrał w pierwszej, a Michał Pazdan w drugiej połowie.
Fotoreportaż z meczu - 60 zdjęć Kamila Marciniaka

Na początku meczu trudno było wskazać drużynę, która prezentowała się na boisku lepiej. Akcje obydwu drużyn były szarpane i brakowało w nich płynności. W 19. minucie gospodarze wyszli jednak na prowadzenie. Na prawej stronie znalazł się Dawid Kownacki, który dośrodkował w pole karne. Tam Maciej Rybus odegrał piłkę do niepokrytego Roberta Lewandowskiego, który spokojnym strzałem pokonał bramkarza Litwy. Napastnik Bayernu Monachium ponownie wpisał się na listę strzelców blisko kwadrans później. Snajper "biało-czerwonych" podszedł do wykonania rzutu wolnego z ok. 20 metrów i ładnym strzałem podwyższył prowadzenie. Arbiter miał wątpliwości, czy futbolówka całym obwodem przekroczyła linię bramkową, ale po skorzystaniu z systemu VAR, słusznie wskazał na środek boiska.Tuż przed przerwą groźnie uderzył Darvydas Sernas i fantastyczną interwencją popisał się Łukasz Fabiański.

W drugiej połowie obserwowaliśmy już pełną dominację Polaków. Najpierw do siatki trafił Grzegorz Krychowiak, którego radość nie trwała jednak długo. Sędzia dopatrzył się zagrania ręką pomocnika i ostatecznie gola anulował. Niebawem dwójkową akcję Bartosz Bereszyńskiego i Łukasza Teodorczyka wykończył z najbliższej odległości Dawid Kownacki. W 82. minucie arbiter podyktował dla Polaków rzut karny za zagranie piłki ręką jednego z obrońców. Do wykonania jedenastki podszedł Jakub Błaszczykowski i pewnym strzałem ustalił wynik spotkania.

Polska 4-0 (2-0) Litwa
1-0 Lewandowski 19
2-0 Lewandowski 33
3-0 Kownacki 71
4-0 Błaszczykowski 82 (k)

Polska: 22. Łukasz Fabiański (46, 1. Wojciech Szczęsny) - 3. Artur Jędrzejczyk (46, 20. Łukasz Piszczek), 5. Jan Bednarek (53, 2. Michał Pazdan), 4. Thiago Cionek - 18. Bartosz Bereszyński, 10. Grzegorz Krychowiak (77, 19. Piotr Zieliński), 6. Jacek Góralski, 13. Maciej Rybus (70, 16. Jakub Błaszczykowski) - 7. Arkadiusz Milik, 9. Robert Lewandowski (46, 14. Łukasz Teodorczyk), 23. Dawid Kownacki.

Litwa: 1. Džiugas Bartkus - 23. Rolandas Baravykas (74, 20. Valdemaras Borovskis), 15. Algis Jankauskas (90, 5. Tomas Mikuckis), 4. Edvinas Girdvainis, 8. Egidijus Vaitkūnas - 11. Arvydas Novikovas, 13. Simonas Paulius (58, 14. Vykintas Slivka), 19. Modestas Vorobjovas, 18. Ovidijus Verbickas, 22. Fedor Černych (26, 21. Justas Lasickas) - 10. Darvydas Šernas (69, 9. Karolis Laukžemis).

żółte kartki: Góralski - Šernas.

sędziował: Kevin Blom (Holandia).

Fotoreportaż z meczu - 60 zdjęć Kamila Marciniaka

fot. Kamil Marciniak / Legionisci.com
fot. Kamil Marciniak / Legionisci.com
fot. Kamil Marciniak / Legionisci.com
fot. Kamil Marciniak / Legionisci.com
fot. Kamil Marciniak / Legionisci.com

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (18)

Hejt na Jędrzejczyka - 12.06.2018 19:54:36, *.30

3.2.1...

Anton - 12.06.2018 20:02:33, *.dynamic.chello.pl

Jędza niespodziewanie dobrze

j - 12.06.2018 20:58:16, *.play-internet.pl

Brawo Jędza!

b - 12.06.2018 21:46:21, *.16-1.cable.virginm.net

Z perspektywy ostatnich sprawdzianow mozna pokusic sie o pewne oceny. Bardzo slabe wystepy Linettego i Milika . Pierwszy razi kolejny raz nieporadnoscia w srodku pola, jest niczym dziecko we mgle. Zadnych zagran do przodu, zadnych odbiorow, zero asekuracji przy stalych fragmentach. Milik czy raczej Mylik dopisuje nastepny rozdzial pt "jak nie strzelic bramki " , jasne, ze on juz udowodnil nie raz, ze w kluczowych momentach potrafi zrobic swoje ale na kilka dni przed mundialem wyglada duzo slabiej niz Kownacki czy Teodorczyk. Jest jeszcze Slawek, ktory zadnej setki nie zmarnuje. Jego obecnosc i przydatnosc dla kadry to temat dla Woloszanskiego. We wszystkich ostatnich spotkaniach widac bylo brak jakiekolwiek alternatywy dla Zielinskiego , Kurzawa nie zagra na srodku. Szymanski mogl ta luke wypelnic, jasne z bardzo silnymi fizycznie graczami Senegalu ciezko rywalizowac ale przeciw pozostalym rywalom z fazy grupowej? To wlasnie 2 i 3 mecz beda kluczowe i tu bajacy sie odpowiedzialnosci Karolek czy pozbawiony daru myslenia Slawcio raczej nie pomoga. A moze jednak jeden da 3 asysty a peszkin hattricka, moze. .......ale ja w bajki nie wierze. Tak na zakonczenie bardzo dobry mecz Beresia na LO to juz jest poziom europejski.

PAntera_negra - 12.06.2018 22:53:30, *.dynamic.gprs.plus.pl

Czeakać tylko jak balon zrobi tssssssd... i płacz...

Qbafan - 12.06.2018 23:21:05, *.dynamic.mm.pl

A na trybunach królują szaliki trzymane do góry nogami... Żenada...

chi - 12.06.2018 23:52:22, *.neoplus.adsl.tpnet.pl

Wszyscy coś tam grali, lepiej, gorzej, generalnie na plus. Krychowiak nadspodziewanie dobrze jak dla mnie, fajnie podawał kilka razy. Ryba też dawał radę. Jędza... nie chcę zapeszać ;) Bereszyński KOZAK!
Ale Milik to ja nie wiem, on kiełbasę Nawałce robi za te powołania, czy jak? Gościu w ogóle nie wie co się dzieje na boisku, nie czyta gry, kasztani podania, strzałów nie trafia.
Naprawdę lepiej było jego powołać niż Wilczka? Lepszy niegrający rok rekonwalescent z Napoli niż efektywny napastnik z gorszej ligi? Kura, nie ogarniam tego.
P. S. Ciężko tak naprawdę ocenić siłę kadry, bo Litwa była dramatycznie słaba - mecz "ku pokrzepieniu serc" przed prawdziwą grą.

eduardo - 12.06.2018 23:55:37, *.neoplus.adsl.tpnet.pl

ale macie wydumane przemyslenia. to sa tylko sparingi. linetty i milik odpala spokojnie

Tutti Frutti - 13.06.2018 06:00:34, *.103.tvksmp.pl

Chyba jointa jeśli ze słabą Litwą nie odpalili.

Alan - 13.06.2018 06:37:24, *.102.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

Co wy chcecie 4-0 i narzekacie, zobaczymy czy Legia będzie tak gładko wygrywała w eleminacjach do LM.

Kojot44 - 13.06.2018 08:56:27, *.37-151.wind.it

Na mundialu będzie Var?

t do Kojot - 13.06.2018 09:05:17, *.mac.edu.pl

Tak będzie.
Nie będzie natomiast w kolejnym sezonie Ligi Mistrzów, gdzie najbardziej przeciw jest Real Madryt...

M3 - 13.06.2018 09:44:24, *.dokumenty.warszawa2.zus.pl

O dziwo wczoraj Kownacki i Jędrzejczyk rozegrali bardzo dobry mecz. To samo Góralski. Rybus walczył, ale był czasami mało dokładny. Krychowiak i Cionek na plus. Najsłabszy wczoraj był Milik w którego bardzo wierzę.

L - 13.06.2018 10:56:55, *.neoplus.adsl.tpnet.pl

Ale wy wszyscy jesteście specjaliści analitycy...

HAT-TRICK - 13.06.2018 11:20:17, *.kampinostelco.pl

Dla mnie wczorajszym objawieniem tego meczu był "Bereś". Ależ ten koleś zrobił postęp. Był ukształtowanym zawodnikiem kiedy opuszczał nasz zespół,ale teraz widać u niego to coś,co bardzo wyróżniało go w tym meczu. Niezależnie na której pozycji był ustawiany,tam zawsze robił dobre wrażenie. BRAWO BEREŚ - tak trzymaj !!!!

ludzik - 13.06.2018 11:39:01, *.centertel.pl

Niech sie Jedza pokaze z jak najlepszej strony to może znajdzie sie ktos chętny na jego talent

Igloopol Dębica - 13.06.2018 19:29:49, *.mt.pl

Jędza całkiem nieżle, choć trochę nerwowo. Niestety na mundialu raczej nie zagra. A jako ciekawostkę powiem, że jego serce jest podzielone między Igloopol i Legię i tylko te 2 kluby są dla niego ważne. Ale Ci którzy go nie znają zarzucają mu, że gra dla kasy...A gdyby wam ktoś dobrze zapłacił to nie wzielibyście ? LEGIA MISTRZ !!!

Krzeszczu - 14.06.2018 20:44:55, *.cust.bredband2.com

@ Qbafan: lepsze szaliki do gory nogami niz kominiarki. To jest dopiero zenada!