REKLAMA

Nowacka: W tym sezonie muszę wyzdrowieć

Bodziach, źródło: Przegląd Sportowy

Oktawia Nowacka pięcioboistka Legii, która wywalczyła brązowy medal Igrzysk Olimpijskich w Rio de Janeiro, obecnie skupia się na powrocie do zdrowia i nie startuje w zawodach. Z tego też powodu legionistka chociaż była obecna w Drzonkowie, nie startowała w zawodach o mistrzostwo Polski seniorów. "Powoli odbudowuję formę. Ten sezon był nastawiony na to, by wyzdrowieć" - powiedziała nasza zawodniczka w rozmowie z Przeglądem Sportowym.

"Do igrzysk w Rio de Janeiro przygotowywałam się z kontuzją rozcięgien podeszwowych, a potem zrobiłam sobie zbyt krótką przerwę i w kolejnym sezonie startowałam z bólem. W tym chcieliśmy doprowadzić wszystko do porządku, więc jest on bardzo spokojny. Staram się nie szarżować ze zgrupowaniami i z zawodami, żeby te stopy mogły dojść do siebie. Poprawa jest olbrzymia i myślę, że niedługo będę zupełnie sprawna. Nie chcę jednak przedobrzyć, bo dużo czasu zajęło mi, aby się wyleczyć. Dlatego rozważnie i pomalutku idę przed siebie. (...) Mam znacznie mniej obciążeń na stopę, a więcej na inne partie ciała." - mówi Nowacka.

Legionistka największy sukces osiągnęła przed dwoma laty w Brazylii. Nowacka planuje także start za dwa lata podczas IO w Tokio, ale jak przekonuje, nie czuje presji związanej z obroną wywalczonego ostatnio medalu. "Nie jestem osobą, która myśli w ten sposób. Wyłączam się i nie pozwalam wpływać komukolwiek na swoje plany. Walka o medal jest wewnętrzną walką z samym sobą. Oczywiście robi się to też dla kibiców, ale tych prawdziwych, a nie osób, które potrafią tylko krytykować. Jestem świadomą zawodniczką z dosyć mocno ukształtowanym światopoglądem i systemem wartości. Sport jest dla mnie świetną przygodą, idealnym pomysłem na realizowanie siebie. To dla mnie droga do celu, a nie cel sam w sobie" - powiedziała legionistka.

Całą rozmowę przeczytać można tutaj.

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (2)

+dodaj komentarz
jp - 04.06.2018 / 06:57, *..dynamic-ra-01.vectranet.pl

uwielbiam ją. I trzymam kciuki

odpowiedz
zp - 04.06.2018 / 01:21, *..dynamic.chello.pl

Oktawia trzymam za Ciebie kciuki i życzę mnóstwo zdrowia oraz świetnej formy, po cichu liczę ze za dwa lata potwierdzisz swoją klasę.

odpowiedz
Serwis Legionisci.com nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy - są one niezależnymi opiniami czytelników Serwisu. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy zawierających: wulgaryzmy, treści rasistowskie, treści nie związane z tematem, linki, reklamy, "trolling", obrażające innych czytelników i instytucje.
Czytelnik ponosi odpowiedzialność za treść wypowiedzi i zobowiązuje się do nie wprowadzania do systemu wypowiedzi niezgodnych z Polskim Prawem i normami obyczajowymi.
© 1999-2019 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.