Michał Pazdan - fot. Piotr Kucza / FotoPyk
REKLAMA

Dwóch legionistów jedzie na Mundial!

Woytek

Selekcjoner Adam Nawałka podał nazwiska 23 piłkarzy, którzy pojadą na mistrzostwa świata do Rosji. W gronie wybrańców znalazło się dwóch zawodników Legii Warszawa: Artur Jędrzejczyk i Michał Pazdan. Powołania nie otrzymali Sebastian Szymański i Krzysztof Mączyński.

Skład reprezentacji Polski na mistrzostwa świata w Rosji

Bramkarze: Bartosz Białkowski, Łukasz Fabiański, Wojciech Szczęsny

Obrońcy: Jan Bednarek, Bartosz Bereszyński, Thiago Cionek, Kamil Glik, Artur Jędrzejczyk, Michał Pazdan, Łukasz Piszczek

Pomocnicy: Jakub Błaszczykowski, Jacek Góralski, Kamil Grosicki, Grzegorz Krychowiak, Rafał Kurzawa, Karol Linetty, Sławomir Peszko, Maciej Rybus, Piotr Zieliński

Napastnicy: Dawid Kownacki, Robert Lewandowski, Arkadiusz Milik, Łukasz Teodorczyk


W związku z urazem Kamila Glika na zgrupowaniu pozostaje Marcin Kamiński, który może zająć miejsce stopera AS Monaco.

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (53)

Jarzabek - 04.06.2018 14:11:58, *.jmdi.pl

Mączka bez powołania przez kontuzje? Czy się nie przebił?

(L) - 04.06.2018 14:15:55, *.191

Nawałka już zupełnie odleciał. Jedzie "pół człowiek, pół litra", a nie jedzie Szymański...

Swk - 04.06.2018 14:16:00, *.play-internet.pl

Powinien tam sie znaleźć Szymański... ale lepiej wziac Peszko hahahahahaha

starszy - 04.06.2018 14:16:51, *.dynamic.chello.pl

Bardzo dobrze ,nasi będą mieli okazję aby wypocząć ,a gumowa pałka będzie Peszką świat podbijał.

Mietek - 04.06.2018 14:21:11, *.play-internet.pl

Mączyński,przyszywany syn Nawałki nie jedzie?szok.

qemp - 04.06.2018 14:21:30, *.multi.internet.cyfrowypolsat.pl

Mączyński zdrowie i brak formy. Nie ma to znaczenia bo i tak nie nadaje się na Mundial. To, że jadą Peszko i Cionek to po prostu jest kpina z tych, którzy ciężko pracują, żeby dostać się do tej kadry.

Kobolt - 04.06.2018 14:22:14, *.edelkey.net

Akurat Szymański nie rozegrał nawet minuty w reprezentacji, wiec nie ma się co dziwić, że nie pojechał. Choć słabe to jest, że selekcjoner nie zabiera 2-3 młodych.

Tym bardziej komicznie wygląda jak jedzie człowiek wódka.


ludzik - 04.06.2018 14:23:30, *.centertel.pl

A Jedza po co tam? Chyba ze on jedzie i tam zostanie juz.

Sputnik 44 - 04.06.2018 14:26:07, *.48.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

Jak dla mnie mógłby zostawić w domu wszystkich legionistów. Najważniejszy jest sezon w (L) a nie mudial...

Do Jarzabek - 04.06.2018 14:28:09, *.acn.waw.pl

bo jest po prostu beznadziejny, to jest obraz nędzy i rozpaczy, mąka jest przykładem jak nie powinien grać środkowy pomocnik. Brawo Nawałka!

Tomek Mokotów - 04.06.2018 14:37:10, *.dynamic.chello.pl

Im mniej legionistów w kadrze tym lepiej dla klubu. Wciąż pamiętam jakie obniżki formy po występach u Nawałki mieli Jodłowiec, Pazdan czy nawet Mączynski.

Choć widać , że powołania są po koleżeńsku i za zasługi a nie za formę, Błaszczykowski, Peszko i Cionek? Naprawdę?

Jarzabek do Do Jarzabek - 04.06.2018 14:39:05, *.jmdi.pl

Właśnie ciężko stwierdzić jaką formę prezentuje skoro nie grał, ale rozumiem, że nie grał właśnie przez swoja formę.
Obraz nędzy i rozpaczy to był dla mnie Jędza, ale jedzie, tez rozumiem, ze to przez brak bocznych obrońców, ale do cholery co tam robi Cionek i Peszko? Przecież obaj są tak "elektryczni" w tej reprezentacji, że aż żal o nich myśleć w kategorii piłkarzy.

oLaf - 04.06.2018 14:41:26, *.dynamic-ra-01.vectranet.pl

Mączyński to by się wstydził grać piach w Legii i próbować udawać że się nadaje do Repry... podobnie Jędza - on tam jedzie chyba tylkko po to żeby jacyś Ruscy go kupili- oby tak byłó!

Pazdek ok.

kaktus - 04.06.2018 14:51:47, *.neoplus.adsl.tpnet.pl

zostawcie wreszcie Peszkę w spokoju. To jedyny nasz reprezentant, który nigdy nie zmarnował żadnej setki :)

Arek - 04.06.2018 14:54:43, *.neoplus.adsl.tpnet.pl

No przecież zabrał młodych, tego Bednarka, Kownacką i Kurzawę, chociaż nie bardzo wiem ile akurat lat ma Kurzawa.

Mariano - 04.06.2018 14:56:57, *.play-internet.pl

Do wszystkich co sie dziwią. Jędza na treningach i gierkach wewnętrznych w Arłamowie był jednym z najlepszych. Szymański był też najlepszy przez pół godziny, dostal pare wślizgów i zgasł piłkarz. Jeszcze nie teraz. Niech nabierze masy. Senegalczycy sami atleci, Jędza ich ustawi do pionu, zgarnie kartke, może czerwoną ale ustawi ich. Peszko jedzie bo w sumie nie wiem czemu jedzie. Moze dlatego że ograny chłopak i ma doświadczenie w reprezentacji. To sie też liczy. Jako rezerwowy na ostatnie minuty nie jest zly.

dino - 04.06.2018 15:07:47, *.201

Mariano, jak Jędza miał problemy z "ustawieniem" graczy w naszej Ekstraklasie to w jaki sposób ustawi Senegalczyków jak Mane z Liverpoolu? A że czerwo wyłapie to prawie więcej niż pewne.

SEBO(L) - 04.06.2018 15:12:11, *.centertel.pl

@ (L) : raczej "półgłówek- pół litra "... ;)

Matt - 04.06.2018 15:13:27, *.229

Nie wiem właśnie czy na Senegal nie byłby lepszy Szymański niż Jędza. Szymański może zaskoczyć ich techniką - okiwać, wywalczyć stałe fragmenty gry. Po faulu na Szymańskim czerwoną może obejrzeć zawodnik przeciwnika, a Jędza sam może wylecieć.

Kilof - 04.06.2018 15:15:53, *.play-internet.pl

Peszko i Jedrzejczyk????? Kpina.

grzesiek - 04.06.2018 15:25:16, *.centertel.pl

Peszko biora ze wzgledu na atmosfere pewnie. Zeby chlopaki mieli z kim opijac sukces lub porazke

do ludzik - 04.06.2018 15:28:53, *.play-internet.pl

Lepiej będzie jak ty pojedziesz gdzieś i tam zostaniesz.

mlbets - 04.06.2018 15:31:25, *.89.ipv4.supernova.orange.pl

Błaszczykowski z 5 lat nie grał w klubie i jedzie. Peszko prawie spuścił Lechie do 1 ligi i jedzie. Cuda.

kubuś - 04.06.2018 15:34:40, *.80.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

Pytacie dlaczego Peszko,a kto będzie polewał po wygranych meczach.

Mody - 04.06.2018 15:51:14, *.210

Peszko to piłkarz zadaniowy....... Ma rozweselać Lewandowskiego ......

- 04.06.2018 15:51:56, *.104.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

Pechszkp

Afro - 04.06.2018 15:58:47, *.static.nsti.pl

Nie pytaj mnie o Peszko
on nie będzie grał
Polewać czystą wódkę
On tam pojechał

@ do ludzik - 04.06.2018 16:05:16, *.centertel.pl

Arturek nie denerwuj sie :D

Do Kaktus - 04.06.2018 16:17:09, *.w90-79.abo.wanadoo.fr

Gościu super tekst.szacun. A wracając do Peszki,to sa dwie odpowiedzi.Albo rodzinne układy,albo przykaz z góry.Innego wytłumaczenia nie ma.

Bear - 04.06.2018 16:27:10, *.42.ipv4.supernova.orange.pl

To że pojedzie Pazdan, było oczywiste, piłkarz grający praktycznie przez cały sezon na równym poziomie z małymi odchyłami ale generalnie równa forma, solidny piłkarz.
Jędrzejczyk ? Owszem, ma wielki potencjał, ale ostatnie pół roku a nawet powiem więcej... cały miniony sezon miał fatalny i to powinno go eliminować z wyjazdu na mundial.
Mączyński ? Tutaj chyba więcej dodawać nie trzeba, dobrze że nie pojechał.
Ale najbardziej szkoda mi Sebastiana Szymańskiego, zamiast młodego, perspektywicznego piłkarza który ma za sobą wspaniałą rundę, powołuje się kolege nawałki peszkę...

mrsn - 04.06.2018 16:28:03, *.173.ipv4.supernova.orange.pl

Peszko wafelek jedzie. Pfff no cóż ktoś musi pocierać końcówkę żeby koledze sie dobrze pykało w "gałę"

Mariol - 04.06.2018 16:37:45, *.w90-79.abo.wanadoo.fr

Panowie zostawcie Jędze i Błaszczykowskiego w spokoju.Kadra to nie klub i Jedzą moze być naprawdę przydatny.Blaszczykowski jak bedzie w formie to moze sie przydać.To bedzie jego ostatni wielki turniej,oraz ma on doświadczenie,potrafi namieszać,dobrze rozumie sie z Lewym i Piszczkiem.A Peszko,no cóż albo układy,albo daleka rodzinka Nawalki.

Daszka - 04.06.2018 16:43:48, *.dynamic.chello.pl

Zakwalifikowanie Sławomira Peszki do ścisłej kadry na MŚ w Rosji należy odbierać w kategoriach powołania za zasługi i prywatnej sympatii selekcjonera do tego piłkarza.
Generalnie jest to bardzo życiowy odruch trenera Nawałki, tylko mnie osobiście szkoda tego (anonimowego) młodego perspektywicznego, który będzie musiał pozostać w domu.
Ot, trudne wybory, z którymi trudno się zgodzić większości.

Kobolt - 04.06.2018 16:50:19, *.edelkey.net

A i pamiętajcie, że chodzi tez o kasę. Jest tam "taryfikator", komu i ile procent ( ile punktów zdobedzie) z wywalczonej kasy się nalezy. Dlatego starszyźnie nie wsmak, że mógłby pojechać taki ktoś jak Szymański czy Żurkowski, którzy nie grali w eliminacjach i ani minuty nie mieli. Zresztą człowiek wódka już mówił, że z młodymi nie mają chemii. Więc jakby to było, że stary moczymorda nie dostanie odprawy kosztem młodych ?

To jest minus tego taryfikatora, że trener nie chce psuć atmosfery i jest uzależniony od tych co grali w eliminacjach, a nie od patrzenia perspektywicznego.
I tak, że zabrał Kurzawę, bo gdyby Mączyński z miesiąc temu wrócił to i jego by nie było.

Kamyk - 04.06.2018 16:57:43, *.centertel.pl

Ludzie czy wy powariowaliscie z tym Szymańskim, kto obiektywnoe z was zabrał by go na mundial, jest słaby i pompowany w Legii by w przyszłości sprzedać go za jak najlepszą kasę. Taka prawda, ze na dzień dzisiejszy Kurzawie czy Kownackiemu moze buty nosić.

Szymek - 04.06.2018 17:07:19, *.static.ip.netia.com.pl

Szymański za słaby na Mundial to rozumiem jeszcze jest młody ale np jedzie Peszko a Żurkowski ktory ma żelazne płuca typowy koń zostaje w domu. Lewandowski to jednak słaby trener szkoda że Asystent Nawałka nie ma wpływu na Roberta.

Polo - 04.06.2018 17:10:15, *.know.cable.virginm.net

Peszko czarny koń, jak będą zawody w piciu gołdy to mamy swojego reprezentanta.Na pewno wyjdzie z grupy :))))

mietek - 04.06.2018 17:11:40, *.internetia.net.pl

To teraz ich jak najszybciej sprzedać. Bo po mistrzostwach będą "mentalnie odpoczywać" do października i pożytku z nich nie będzie żadnego.

Dickson Chotowskil - 04.06.2018 18:41:48, *.range109-145.btcentralplus.com

I kto w koncu jest trenerem, Nawalka czy najlepszy kumpel Peszki, Lewandowski ?? Peszko w 23........tragedia !!

Rafał - 04.06.2018 18:54:53, *.play-internet.pl

Jestem zdania,że do rosji powinien pojechać Szymański .
Młody ,dobry ,perspektywiczny.
Wiadomo,że Nawałka jest z układu anty L
Ale młody talent mógby zagrać kawał dobrej piłki .
Szkoda

m4pierwszy - 04.06.2018 19:04:38, *.242.atman.pl

"pół człowiek pół litra" - pozamiatałeś mi dzień tym wpisem chłopie :)

Do Kamyk - 04.06.2018 19:30:28, *.jmdi.pl

Ja, obiektywnie bym go zabrał chociażby dlatego, że dla tak młodego chłopaka wyjazd na mundial to tak olbrzymi zastrzyk motywacji o którym Ty możesz jedynie pomyśleć, a nawet i to za dużo. Udział w takiej imprezie i "hotelowanie" razem z Lewym Krycha i Glikiem może mu dać olbrzymie szanse zostać kimś "ważnym" w międzynarodowej piłce.Od tego Twojego "kownasia" jest 100x lepszy, i zobaczysz, że z tego chłopaka będą ludzie ;) Kurzawa jest od niego chyba 6lat starszy więc myślę, że zdąży go w rok dogonić jeśli chodzi o umiejętności. ;) a jak byś zapomniał.... MISTRZ MISTRZ LEGIA MISTRZ :)

Hiszpan - 04.06.2018 19:52:48, *.play-internet.pl

Jak zapytali Slawka ile zagra na mundialu powiedzial ze 2 połówki

tekken (L) - 04.06.2018 20:34:25, *.dynamic.chello.pl

KK i Niezgoda powinni jechać.Czołowi piłkarze Legii są od dłuższego czasu pomijani, co uważam jest błędem. Taki Rzeźniczak tez nie był powoływany.

tekken (L) - 04.06.2018 20:56:21, *.dynamic.chello.pl

Do Hiszpan: i w każdym meczu będzie miał conajmniej trzy setki.

Do kamyk buca z leszka - 04.06.2018 21:11:56, *.dynamic.chello.pl

Szymański to mega talent kownacką nosem wciąga..

muszkin - 04.06.2018 22:15:19, *.play-internet.pl

Hore to jest .peszko z całym szacunkiem ale to już nie jego czas za niego powinien być Szymański hlopak gra z sercem ma talent .na bramkę powinien dostać szanse A.Malarz należało mu się za cały sezon .tyle meczy rozegranych a bialkowski co malo rozegranych spotkani i zostal .za kownasia powinien Wilczek zostać .brak Mierzenie niskiego też brak za góralskie go.wyjdzie bokiem

- 04.06.2018 23:54:52, *.static.chello.pl

Tragedia peszko nie wiem ale nawala hce kibel myc

Olo - 05.06.2018 00:16:19, *.dynamic.chello.pl

Mierzejewski w super formie nie jedzie, a biorą drewnianego Jędrzejczyka bez formy. Rozumiem, że jeden to pomocnik, drugi obrońca, ale i tak Nawałka nie wiadomo po co stawia na zawodników, którzy od dawna grają słabo.

Rr - 05.06.2018 11:10:07, *.play-internet.pl

Hahaha jedzrzejczyk najgorszy zawidnik w tym sezonie w L

Artur - 05.06.2018 18:16:34, *.51

Nie napinajcie sie tak. Fakty sa takie ze kadra to 70 procent bylych pilkarzy lecha a bedzie niestety wiecej. I nawet Szymanski tego nie zmieni. Widac jak na dloni kto lepiej szkoli

jasio865 - 05.06.2018 21:29:45, *.play-internet.pl

Niestety Adaś sam sobie wybił element zaskoczenia nie zostawiając Szymańskiego!!!zostawił za to Peszkę,brutala boiskowego,który ,owszem wejdzie i zaraz będzie chciał urwać nogę przeciwnikowi!!!to nic ,że osłabi kadrę ale bez skrupułów sfauluje!!!Tak grał!!!Adas zostawił starych ,tych co zdobyli awans ale.....tamci juz są rozpoznani,juz inni wiedzą na co stać tych zawodników i niczym juz nie zaskoczą przeciwników!!NICZYM!!!Kuba i Kamil wytrzymuja tylko połowę a co dalej?nie mamy skrzydeł!!!Trzeba zmian!!Rybus może coś zdziałać a inni?właśnie trzeba było Szymańskiego,na 15-20 minut!!!mało znany,i nie rozpoznany z secem do walki !!!Szkoda też Wilczka!!!Teodorczyk gra ale tylko w klubie!!!i tylko czasami!!Chciałbym nie mieć racji lecz jak wyjdziemy z grupy to będzie sukces!!!

Radzio - 06.06.2018 00:26:07, *.centertel.pl

Szymanski za Kurzewe na mundial