Michał Pazdan - fot. Piotr Kucza / FotoPyk
REKLAMA

Dwóch legionistów jedzie na Mundial!

Woytek - Wiadomość archiwalna

Selekcjoner Adam Nawałka podał nazwiska 23 piłkarzy, którzy pojadą na mistrzostwa świata do Rosji. W gronie wybrańców znalazło się dwóch zawodników Legii Warszawa: Artur Jędrzejczyk i Michał Pazdan. Powołania nie otrzymali Sebastian Szymański i Krzysztof Mączyński.

Skład reprezentacji Polski na mistrzostwa świata w Rosji

Bramkarze: Bartosz Białkowski, Łukasz Fabiański, Wojciech Szczęsny

Obrońcy: Jan Bednarek, Bartosz Bereszyński, Thiago Cionek, Kamil Glik, Artur Jędrzejczyk, Michał Pazdan, Łukasz Piszczek

Pomocnicy: Jakub Błaszczykowski, Jacek Góralski, Kamil Grosicki, Grzegorz Krychowiak, Rafał Kurzawa, Karol Linetty, Sławomir Peszko, Maciej Rybus, Piotr Zieliński

Napastnicy: Dawid Kownacki, Robert Lewandowski, Arkadiusz Milik, Łukasz Teodorczyk


W związku z urazem Kamila Glika na zgrupowaniu pozostaje Marcin Kamiński, który może zająć miejsce stopera AS Monaco.

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (53)

+dodaj komentarz
Radzio - 06.06.2018 / 00:26, *..centertel.pl

Szymanski za Kurzewe na mundial

odpowiedz
jasio865 - 05.06.2018 / 21:29, *..play-internet.pl

Niestety Adaś sam sobie wybił element zaskoczenia nie zostawiając Szymańskiego!!!zostawił za to Peszkę,brutala boiskowego,który ,owszem wejdzie i zaraz będzie chciał urwać nogę przeciwnikowi!!!to nic ,że osłabi kadrę ale bez skrupułów sfauluje!!!Tak grał!!!Adas zostawił starych ,tych co zdobyli awans ale.....tamci juz są rozpoznani,juz inni wiedzą na co stać tych zawodników i niczym juz nie zaskoczą przeciwników!!NICZYM!!!Kuba i Kamil wytrzymuja tylko połowę a co dalej?nie mamy skrzydeł!!!Trzeba zmian!!Rybus może coś zdziałać a inni?właśnie trzeba było Szymańskiego,na 15-20 minut!!!mało znany,i nie rozpoznany z secem do walki !!!Szkoda też Wilczka!!!Teodorczyk gra ale tylko w klubie!!!i tylko czasami!!Chciałbym nie mieć racji lecz jak wyjdziemy z grupy to będzie sukces!!!

odpowiedz
Artur - 05.06.2018 / 18:16, *..51

Nie napinajcie sie tak. Fakty sa takie ze kadra to 70 procent bylych pilkarzy lecha a bedzie niestety wiecej. I nawet Szymanski tego nie zmieni. Widac jak na dloni kto lepiej szkoli

odpowiedz
Rr - 05.06.2018 / 11:10, *..play-internet.pl

Hahaha jedzrzejczyk najgorszy zawidnik w tym sezonie w L

odpowiedz
Olo - 05.06.2018 / 00:16, *..dynamic.chello.pl

Mierzejewski w super formie nie jedzie, a biorą drewnianego Jędrzejczyka bez formy. Rozumiem, że jeden to pomocnik, drugi obrońca, ale i tak Nawałka nie wiadomo po co stawia na zawodników, którzy od dawna grają słabo.

odpowiedz
- 04.06.2018 / 23:54, *..static.chello.pl

Tragedia peszko nie wiem ale nawala hce kibel myc

odpowiedz
muszkin - 04.06.2018 / 22:15, *..play-internet.pl

Hore to jest .peszko z całym szacunkiem ale to już nie jego czas za niego powinien być Szymański hlopak gra z sercem ma talent .na bramkę powinien dostać szanse A.Malarz należało mu się za cały sezon .tyle meczy rozegranych a bialkowski co malo rozegranych spotkani i zostal .za kownasia powinien Wilczek zostać .brak Mierzenie niskiego też brak za góralskie go.wyjdzie bokiem

odpowiedz
Do kamyk buca z leszka - 04.06.2018 / 21:11, *..dynamic.chello.pl

Szymański to mega talent kownacką nosem wciąga..

odpowiedz
tekken (L) - 04.06.2018 / 20:56, *..dynamic.chello.pl

Do Hiszpan: i w każdym meczu będzie miał conajmniej trzy setki.

odpowiedz
tekken (L) - 04.06.2018 / 20:34, *..dynamic.chello.pl

KK i Niezgoda powinni jechać.Czołowi piłkarze Legii są od dłuższego czasu pomijani, co uważam jest błędem. Taki Rzeźniczak tez nie był powoływany.

odpowiedz
Hiszpan - 04.06.2018 / 19:52, *..play-internet.pl

Jak zapytali Slawka ile zagra na mundialu powiedzial ze 2 połówki

odpowiedz
Do Kamyk - 04.06.2018 / 19:30, *..jmdi.pl

Ja, obiektywnie bym go zabrał chociażby dlatego, że dla tak młodego chłopaka wyjazd na mundial to tak olbrzymi zastrzyk motywacji o którym Ty możesz jedynie pomyśleć, a nawet i to za dużo. Udział w takiej imprezie i "hotelowanie" razem z Lewym Krycha i Glikiem może mu dać olbrzymie szanse zostać kimś "ważnym" w międzynarodowej piłce.Od tego Twojego "kownasia" jest 100x lepszy, i zobaczysz, że z tego chłopaka będą ludzie ;) Kurzawa jest od niego chyba 6lat starszy więc myślę, że zdąży go w rok dogonić jeśli chodzi o umiejętności. ;) a jak byś zapomniał.... MISTRZ MISTRZ LEGIA MISTRZ :)

odpowiedz
m4pierwszy - 04.06.2018 / 19:04, *..242.atman.pl

"pół człowiek pół litra" - pozamiatałeś mi dzień tym wpisem chłopie :)

odpowiedz
Rafał - 04.06.2018 / 18:54, *..play-internet.pl

Jestem zdania,że do rosji powinien pojechać Szymański .
Młody ,dobry ,perspektywiczny.
Wiadomo,że Nawałka jest z układu anty L
Ale młody talent mógby zagrać kawał dobrej piłki .
Szkoda

odpowiedz
Dickson Chotowskil - 04.06.2018 / 18:41, *..range109-145.btcentralplus.com

I kto w koncu jest trenerem, Nawalka czy najlepszy kumpel Peszki, Lewandowski ?? Peszko w 23........tragedia !!

odpowiedz
mietek - 04.06.2018 / 17:11, *..internetia.net.pl

To teraz ich jak najszybciej sprzedać. Bo po mistrzostwach będą "mentalnie odpoczywać" do października i pożytku z nich nie będzie żadnego.

odpowiedz
Polo - 04.06.2018 / 17:10, *..know.cable.virginm.net

Peszko czarny koń, jak będą zawody w piciu gołdy to mamy swojego reprezentanta.Na pewno wyjdzie z grupy :))))

odpowiedz
Szymek - 04.06.2018 / 17:07, *..static.ip.netia.com.pl

Szymański za słaby na Mundial to rozumiem jeszcze jest młody ale np jedzie Peszko a Żurkowski ktory ma żelazne płuca typowy koń zostaje w domu. Lewandowski to jednak słaby trener szkoda że Asystent Nawałka nie ma wpływu na Roberta.

odpowiedz
Kamyk - 04.06.2018 / 16:57, *..centertel.pl

Ludzie czy wy powariowaliscie z tym Szymańskim, kto obiektywnoe z was zabrał by go na mundial, jest słaby i pompowany w Legii by w przyszłości sprzedać go za jak najlepszą kasę. Taka prawda, ze na dzień dzisiejszy Kurzawie czy Kownackiemu moze buty nosić.

odpowiedz
Kobolt - 04.06.2018 / 16:50, *..edelkey.net

A i pamiętajcie, że chodzi tez o kasę. Jest tam "taryfikator", komu i ile procent ( ile punktów zdobedzie) z wywalczonej kasy się nalezy. Dlatego starszyźnie nie wsmak, że mógłby pojechać taki ktoś jak Szymański czy Żurkowski, którzy nie grali w eliminacjach i ani minuty nie mieli. Zresztą człowiek wódka już mówił, że z młodymi nie mają chemii. Więc jakby to było, że stary moczymorda nie dostanie odprawy kosztem młodych ?

To jest minus tego taryfikatora, że trener nie chce psuć atmosfery i jest uzależniony od tych co grali w eliminacjach, a nie od patrzenia perspektywicznego.
I tak, że zabrał Kurzawę, bo gdyby Mączyński z miesiąc temu wrócił to i jego by nie było.

odpowiedz
Daszka - 04.06.2018 / 16:43, *..dynamic.chello.pl

Zakwalifikowanie Sławomira Peszki do ścisłej kadry na MŚ w Rosji należy odbierać w kategoriach powołania za zasługi i prywatnej sympatii selekcjonera do tego piłkarza.
Generalnie jest to bardzo życiowy odruch trenera Nawałki, tylko mnie osobiście szkoda tego (anonimowego) młodego perspektywicznego, który będzie musiał pozostać w domu.
Ot, trudne wybory, z którymi trudno się zgodzić większości.

odpowiedz
Mariol - 04.06.2018 / 16:37, *..w90-79.abo.wanadoo.fr

Panowie zostawcie Jędze i Błaszczykowskiego w spokoju.Kadra to nie klub i Jedzą moze być naprawdę przydatny.Blaszczykowski jak bedzie w formie to moze sie przydać.To bedzie jego ostatni wielki turniej,oraz ma on doświadczenie,potrafi namieszać,dobrze rozumie sie z Lewym i Piszczkiem.A Peszko,no cóż albo układy,albo daleka rodzinka Nawalki.

odpowiedz
mrsn - 04.06.2018 / 16:28, *..173.ipv4.supernova.orange.pl

Peszko wafelek jedzie. Pfff no cóż ktoś musi pocierać końcówkę żeby koledze sie dobrze pykało w "gałę"

odpowiedz
Bear - 04.06.2018 / 16:27, *..42.ipv4.supernova.orange.pl

To że pojedzie Pazdan, było oczywiste, piłkarz grający praktycznie przez cały sezon na równym poziomie z małymi odchyłami ale generalnie równa forma, solidny piłkarz.
Jędrzejczyk ? Owszem, ma wielki potencjał, ale ostatnie pół roku a nawet powiem więcej... cały miniony sezon miał fatalny i to powinno go eliminować z wyjazdu na mundial.
Mączyński ? Tutaj chyba więcej dodawać nie trzeba, dobrze że nie pojechał.
Ale najbardziej szkoda mi Sebastiana Szymańskiego, zamiast młodego, perspektywicznego piłkarza który ma za sobą wspaniałą rundę, powołuje się kolege nawałki peszkę...

odpowiedz
Do Kaktus - 04.06.2018 / 16:17, *..w90-79.abo.wanadoo.fr

Gościu super tekst.szacun. A wracając do Peszki,to sa dwie odpowiedzi.Albo rodzinne układy,albo przykaz z góry.Innego wytłumaczenia nie ma.

odpowiedz
@ do ludzik - 04.06.2018 / 16:05, *..centertel.pl

Arturek nie denerwuj sie :D

odpowiedz
Afro - 04.06.2018 / 15:58, *..static.nsti.pl

Nie pytaj mnie o Peszko
on nie będzie grał
Polewać czystą wódkę
On tam pojechał

odpowiedz
- 04.06.2018 / 15:51, *..104.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

Pechszkp

odpowiedz
Mody - 04.06.2018 / 15:51, *..210

Peszko to piłkarz zadaniowy....... Ma rozweselać Lewandowskiego ......

odpowiedz
kubuś - 04.06.2018 / 15:34, *..80.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

Pytacie dlaczego Peszko,a kto będzie polewał po wygranych meczach.

odpowiedz
mlbets - 04.06.2018 / 15:31, *..89.ipv4.supernova.orange.pl

Błaszczykowski z 5 lat nie grał w klubie i jedzie. Peszko prawie spuścił Lechie do 1 ligi i jedzie. Cuda.

odpowiedz
do ludzik - 04.06.2018 / 15:28, *..play-internet.pl

Lepiej będzie jak ty pojedziesz gdzieś i tam zostaniesz.

odpowiedz
grzesiek - 04.06.2018 / 15:25, *..centertel.pl

Peszko biora ze wzgledu na atmosfere pewnie. Zeby chlopaki mieli z kim opijac sukces lub porazke

odpowiedz
Kilof - 04.06.2018 / 15:15, *..play-internet.pl

Peszko i Jedrzejczyk????? Kpina.

odpowiedz
Matt - 04.06.2018 / 15:13, *..229

Nie wiem właśnie czy na Senegal nie byłby lepszy Szymański niż Jędza. Szymański może zaskoczyć ich techniką - okiwać, wywalczyć stałe fragmenty gry. Po faulu na Szymańskim czerwoną może obejrzeć zawodnik przeciwnika, a Jędza sam może wylecieć.

odpowiedz
SEBO(L) - 04.06.2018 / 15:12, *..centertel.pl

@ (L) : raczej "półgłówek- pół litra "... ;)

odpowiedz
dino - 04.06.2018 / 15:07, *..201

Mariano, jak Jędza miał problemy z "ustawieniem" graczy w naszej Ekstraklasie to w jaki sposób ustawi Senegalczyków jak Mane z Liverpoolu? A że czerwo wyłapie to prawie więcej niż pewne.

odpowiedz
Mariano - 04.06.2018 / 14:56, *..play-internet.pl

Do wszystkich co sie dziwią. Jędza na treningach i gierkach wewnętrznych w Arłamowie był jednym z najlepszych. Szymański był też najlepszy przez pół godziny, dostal pare wślizgów i zgasł piłkarz. Jeszcze nie teraz. Niech nabierze masy. Senegalczycy sami atleci, Jędza ich ustawi do pionu, zgarnie kartke, może czerwoną ale ustawi ich. Peszko jedzie bo w sumie nie wiem czemu jedzie. Moze dlatego że ograny chłopak i ma doświadczenie w reprezentacji. To sie też liczy. Jako rezerwowy na ostatnie minuty nie jest zly.

odpowiedz
Arek - 04.06.2018 / 14:54, *..neoplus.adsl.tpnet.pl

No przecież zabrał młodych, tego Bednarka, Kownacką i Kurzawę, chociaż nie bardzo wiem ile akurat lat ma Kurzawa.

odpowiedz
kaktus - 04.06.2018 / 14:51, *..neoplus.adsl.tpnet.pl

zostawcie wreszcie Peszkę w spokoju. To jedyny nasz reprezentant, który nigdy nie zmarnował żadnej setki :)

odpowiedz
oLaf - 04.06.2018 / 14:41, *..dynamic-ra-01.vectranet.pl

Mączyński to by się wstydził grać piach w Legii i próbować udawać że się nadaje do Repry... podobnie Jędza - on tam jedzie chyba tylkko po to żeby jacyś Ruscy go kupili- oby tak byłó!

Pazdek ok.

odpowiedz
Jarzabek do Do Jarzabek - 04.06.2018 / 14:39, *..jmdi.pl

Właśnie ciężko stwierdzić jaką formę prezentuje skoro nie grał, ale rozumiem, że nie grał właśnie przez swoja formę.
Obraz nędzy i rozpaczy to był dla mnie Jędza, ale jedzie, tez rozumiem, ze to przez brak bocznych obrońców, ale do cholery co tam robi Cionek i Peszko? Przecież obaj są tak "elektryczni" w tej reprezentacji, że aż żal o nich myśleć w kategorii piłkarzy.

odpowiedz
Tomek Mokotów - 04.06.2018 / 14:37, *..dynamic.chello.pl

Im mniej legionistów w kadrze tym lepiej dla klubu. Wciąż pamiętam jakie obniżki formy po występach u Nawałki mieli Jodłowiec, Pazdan czy nawet Mączynski.

Choć widać , że powołania są po koleżeńsku i za zasługi a nie za formę, Błaszczykowski, Peszko i Cionek? Naprawdę?

odpowiedz
Do Jarzabek - 04.06.2018 / 14:28, *..acn.waw.pl

bo jest po prostu beznadziejny, to jest obraz nędzy i rozpaczy, mąka jest przykładem jak nie powinien grać środkowy pomocnik. Brawo Nawałka!

odpowiedz
Sputnik 44 - 04.06.2018 / 14:26, *..48.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

Jak dla mnie mógłby zostawić w domu wszystkich legionistów. Najważniejszy jest sezon w (L) a nie mudial...

odpowiedz
ludzik - 04.06.2018 / 14:23, *..centertel.pl

A Jedza po co tam? Chyba ze on jedzie i tam zostanie juz.

odpowiedz
Kobolt - 04.06.2018 / 14:22, *..edelkey.net

Akurat Szymański nie rozegrał nawet minuty w reprezentacji, wiec nie ma się co dziwić, że nie pojechał. Choć słabe to jest, że selekcjoner nie zabiera 2-3 młodych.

Tym bardziej komicznie wygląda jak jedzie człowiek wódka.


odpowiedz
qemp - 04.06.2018 / 14:21, *..multi.internet.cyfrowypolsat.pl

Mączyński zdrowie i brak formy. Nie ma to znaczenia bo i tak nie nadaje się na Mundial. To, że jadą Peszko i Cionek to po prostu jest kpina z tych, którzy ciężko pracują, żeby dostać się do tej kadry.

odpowiedz
Mietek - 04.06.2018 / 14:21, *..play-internet.pl

Mączyński,przyszywany syn Nawałki nie jedzie?szok.

odpowiedz
starszy - 04.06.2018 / 14:16, *..dynamic.chello.pl

Bardzo dobrze ,nasi będą mieli okazję aby wypocząć ,a gumowa pałka będzie Peszką świat podbijał.

odpowiedz
Swk - 04.06.2018 / 14:16, *..play-internet.pl

Powinien tam sie znaleźć Szymański... ale lepiej wziac Peszko hahahahahaha

odpowiedz
(L) - 04.06.2018 / 14:15, *..191

Nawałka już zupełnie odleciał. Jedzie "pół człowiek, pół litra", a nie jedzie Szymański...

odpowiedz
Jarzabek - 04.06.2018 / 14:11, *..jmdi.pl

Mączka bez powołania przez kontuzje? Czy się nie przebił?

odpowiedz