Damian Szymański z lewej - fot. Mishka / Legionisci.com
REKLAMA

Legia zainteresowana Szymańskim z Płocka

Woytek, źródło: przegladsportowy.pl

Piątkowy "Przegląd Sportowy" informuje, że Legia Warszawa zainteresowana jest pozyskaniem kapitana Wisły Płock Damiana Szymańskiego. Jego umowa z "Nafciarzami" obowiązuje jednak jeszcze przez 2 lata i nie ma w niej żadnego odstępnego.

Zdaniem prezesa Wisły Płock polskich klubów nie stać na sprowadzenie tego zawodnika. Zainteresowanie Szymańskim wykazał taż Lech Poznań, ale płocczanie oczekują oferty zbliżonej do tej, za którą sprzedadzą Arkadiusza Recę do Atalanty Bergamo, czyli 4 mln euro.

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (47)

+dodaj komentarz
mietek - 09.06.2018 / 19:57, *..internetia.net.pl

@Wolfik: Masz rację. Nie rozumiałem kompletnie sensu wypożyczania Michalaka, który zdecydowanie więcej się starał, niż grubas Berto. Którego ostatecznie też wypożyczyliśmy.

@Rr: Kontrakt Kante z Wisłą się kończy 30 czerwca, a sam zawodnik powiedział, że chce odejść z ligi polskiej.

odpowiedz
Wolfik - 09.06.2018 / 14:55, *..dynamic.mm.pl

@mietek: W kwestii Kurzawy trudno się z Tobą nie zgodzić, chociaż jego wyjazd na mundial wcale nie musi być li tylko wycieczką. A jeśli się uda, może wzmocnić swoją pozycję.

@Rr Z Płocka warto pozyskać (odzyskać) Michalaka. Na resztę bym się nie napalał, a już bankowo nie za miliony euro.

odpowiedz
Wojtek - 09.06.2018 / 14:17, *..187.threembb.co.uk

OCB z Wieteską?
Jeszcze nie pograł w Legii i już chcą go sprzedać?
I to za marne dwie bańki!
Czemu nie dać mu szansy w naszym klubie?

odpowiedz
Rr - 09.06.2018 / 12:52, *..play-internet.pl

Z wisly p jest 2 pilkarzy ktorych warto pozyskac furman I kante

odpowiedz
mietek - 09.06.2018 / 12:30, *..internetia.net.pl

@Wolfik: No tak, ale na to nie mamy żadnego wpływu. A jak klub będzie chciał zablokować transfer, to młody przecierpi chwilę, ale rozwiąże kontrakt z klubem i pójdzie za darmo. Pokusa bycia rezerwowym za granicą, ale z wypłatą w euro lub funtach, jest zbyt duża. Przykład pierwszy z brzegu: Kurzawa. Nic jeszcze w piłce nie osiągnął, miał dopiero jeden udany sezon w życiu, ale już gaz z sodówki wystrzelił ponad czaszkę.

odpowiedz
Wolfik - 09.06.2018 / 11:51, *..dynamic.mm.pl

@Mietek: Co nie zmienia faktu, że kolejny młody zawodnik zniknie z horyzontu. A miasto i tak kasę wchłonie ciul wie gdzie.

odpowiedz
do Lja - 09.06.2018 / 11:51, *..multi.internet.cyfrowypolsat.pl

Oni chytrzy a my bardzo hojni. Oddajemy za darmo wszystkich najzdolniejszych. I kto tu jest mądry? Hołownia odejdzie za darmo, Wieteska może nie pojawić się nawet przy Łazienkowskiej mimo, że zostanie odkupiony bo od razu go sprzedadzą. Michalaka też puszczą wolno znając podejście. W koszulce Legii dalej będą człapać Eduardo, Pasquato i inni.

odpowiedz
mietek - 09.06.2018 / 11:11, *..internetia.net.pl

@Wolfik: Co do zasady - jak zawsze - się z Tobą zgadzam. Ale akurat Wisła Płock jest klubem trochę... hm, szczególnym. Tam jednak jest 100% udziałów kontrolowanych przez miasto, czyli podatnika. A więc mimo wszystko lepiej, żeby trochę więcej grosza wyjęli za zawodnika, bo dzięki temu każdy z nas jako podatnik mniej dołoży do utrzymania reszty.

odpowiedz
KIBIC - 08.06.2018 / 22:49, *..internetia.net.pl

BŁASZCZYKOWSKI W LEGII BIJE NA GŁOWĘ LIGOWYCH BOCZNYCH POMOCNIKÓW . W LEGII BYŁBY WIELKIM WZMOCNIENIEM DRUŻYNY PRZED WALKĄ W EUROPEJSKICH PUCHARACH

odpowiedz
Wolfik - 08.06.2018 / 21:28, *..dynamic.mm.pl

Z jednej strony ich zawodnik, mogą krzyknąć i 15mln, kto im zabroni...
Taka postawa klubów ma jednak dość duże znaczenie dla samych zawodników. Abstrakcyjna cena powoduje, że na takiego zawodnika stać jedynie kluby zachodnie, dla których to drobne. Wyjedzie zatem taki na zachód i zniknie, bo nie jest kompletnie przygotowany do intensywności tamtejszych treningów i do olbrzymiej rywalizacji. Straci kilka lat i wróci z podkulonym ogonem "na odbudowę". Straci na tym liga, straci (być może reprezentacja i straci sportowo sam zawodnik.
Ale taki prezes płockiej Wisły czy inny menago swoją działkę przytuli. I o to w tej zabawie chodzi. Na pewno nie o dobro samego młodego zawodnika.

odpowiedz
Rafał N. - 08.06.2018 / 20:12, *..132.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

Spoko. Niech znów przyjdzie jakiś Chukwu Chikwu, żeby grać w rezerwach i Pucharze Polski.

odpowiedz
Mateusz z Torunia - 08.06.2018 / 19:53, *..31.ipv4.supernova.orange.pl

@ Alan

Może ty nam powiesz co Legia znaczy w Europie, bo nie to jest moim celem. Zwracam jedynie uwagę na realia i wzorce, którymi powinien się kierować najlepszy klub w Polsce. Szkolenie młodzieży to podstawa - mam nadzieję, że Legia będzie sprzedawała za duże pieniądze wychowanków wystarczająco dobrych do gry zagranicą. Wyniki w CLJ są dobre - poczekajmy na rezultaty.

odpowiedz
Mateusz z Gór - 08.06.2018 / 19:31, *..adsl.inetia.pl

Aha. Już się zaczyna. Trener Brzęczek zrobi nam tu płocki zaciąg.

odpowiedz
Michal - 08.06.2018 / 17:57, *..64

To zwykle brednie, które nakręcają menadżerowie a dziennikarze to łykają. Legia nie potrzebuje wzmocnień czy uzupełnień składu na pozycje defensywnego pomocnika. Miodek wielokrotnie powtarzał ze szukają lewego obrońcę, kogoś na skrzydło i do ataku. Niektórzy próbują się wypromować przy pomocy naszego klubu...

odpowiedz
Alan - 08.06.2018 / 17:33, *..neoplus.adsl.tpnet.pl

@Mateusz z Torunia
Minimalizm ? Naprawdę ktoś tu buja w obłokach Legia jest Wielka owszem ale niestety tylko w naszej marnej kopanej, powiedz mi co Legia znaczy w europie ? Bo prócz marki kibiców piłkarze znaczą niewiele ot jedna z kilkudziesięciu drużyn grająca w europejckich pucharach której max to wyjście z grupy LE lub awans do LM raz na 20 lat... no i jeszcze co do szkolenia młodzieży... powiedz kiedy Legia sprzedała jakiegoś młodego za więcej niż hmm Wisła Płock teraz ? Ktoś Ci płaci za ten dobry PR ? Czy jak bo juz sam nie wiem☺

odpowiedz
jacco - 08.06.2018 / 16:01, *..rev.snt.net.pl

jeszcze ściągnijmy Wlazło, Stilica i Bilińskiego
co za patusy te transfery robią

odpowiedz
sen o - 08.06.2018 / 15:41, *..rev.snt.net.pl

Skupmy się na konkretnych transferach a nie na plotkach. Płacimy za naszych grajków (Wieteska). Następny będzie Hołownia pójdzie na wypożyczenie albo za darmo do Płocka a potem im zapłacimy. Brakuje mi konkretnego skautingu żeby brać grajków na odpowiednie pozycje z myślą że za rok paru się zestarzeje, a kilku będzie naciskało na transfer zagraniczny (Szymański albo Niezgoda).

odpowiedz
Do resero - 08.06.2018 / 15:10, *..centertel.pl

A jak myslisz dlaczego jest bez klubu???Bo jest pewnie taki dobry ze kluby nie chca osmieszac swoich zawodnikow takim talentem....Ty taki glupi jestes sam z siebie czy ktos ci za to placi????

odpowiedz
Arek - 08.06.2018 / 15:09, *..neoplus.adsl.tpnet.pl

A może Furmana? I Mateusz z Torunia dobrze pisze. Taki gamoń jeden z drugim kilka razy dobrze prosto piłkę kopnie i za granicę się pcha. A potem takie średnie klubiki ich wypluwają, a daleko nie trzeba szukać np. Kapustka, Stępiński, wcześniej też Furman czy Wolski. Najpierw niech pograją trochę pod presją, coś zdobędzie i niech leci potem gdzie tam chce jeden z drugim.

odpowiedz
Gibon - 08.06.2018 / 15:06, *..centertel.pl

W dupe niech wsadza sobie tego zawodnika za takie pieniadze!!!!Zaden polski zawodnik w naszej lidze nie jest tyle wart.Max 1mln a i tak za duzo.Poprostu chca zarobic jak najwiecej a wiedza ze w polsce nikt tyle nie da....klub zarobil ladny hajs a zawodnik przepadnie jak kapustka bo to bedzie za duzy przeskok.....tak jak ktos wyzej napisal powinien minimum sezon spedzic w jakims polskim klubie gdzie jest presja o wyniki.Nie mowie ze koniecznie do legii trzeba wszystkich sciagac.....Jak to bedzie tak dalej wygladalo ze slabe klubu beda sprzedawac najlepszych polskich zawodnikow za granice tylko dla tego ze jednorazowo dostaja dobry zastrzyk gotowki to za pare lat nie bedzie polakow w ekstraklasie.Mlodych polakow.A inni polacy to beda takie jedrzejczyki po 30 roku zycia odcinajacy kupony.Jak teraz jest max 3 obcokrajowcow z po za unii to boniek bedzie musial zmienic na minimum 3 polskich pilkarzy zeby przystapic do rozgrywek bo ci co beda z polski nie beda sie nadawac do zadnego klubu z pierwszej trojki.I dopiero zacznie aie zaciag zagraniczny.Ucierpa na tym kluby bo nikt nie bedzie wstanie grac w europie.....

odpowiedz
ludzik - 08.06.2018 / 14:31, *..centertel.pl

Cena wysoka bo to cena dla Legii. Dla jakiegokolwiek zagranicznego klubu sprzedaliby go za polowe tego co krzykneli Warszawie.

odpowiedz
old_fan - 08.06.2018 / 13:47, *..dynamic.gprs.plus.pl

To jest chore do kwadratu: po pierwsze, że w ogóle ktoś chce tego grajka w Legii; po wtóre że chcą za niego 4 mln euro....

odpowiedz
resero - 08.06.2018 / 13:35, *..194

Sebastian Boenisch jest bez klubu... średnio go lubię ale mogłaby byc alternatywa dla Hlouska?

odpowiedz
kto by pomyślał - 08.06.2018 / 13:30, *..dynamic-ra-02.vectranet.pl

wisła płock kuźnia talentów

odpowiedz
do Robert501 - 08.06.2018 / 13:26, *..static.ip.netia.com.pl

No wlaśnie nikt nie da i sie potem nie ma co dziwić że w lipcu odpadamy z pucharów.Wisła odpłyneła po tym transferze Recy,ale pokazali Legii że czas zacząć się cenić i nie napalać się przy transferze na pierwszy lepszy 1 milion euro jak szczerbaty na suchary.Takie kwoty obecnie w Europie to są grosze.Zaczynać rozmowy od 3 mln euro nawet za takiego Pazdana.

odpowiedz
111 - 08.06.2018 / 13:17, *..dynamic-ra-10.vectranet.pl

Do olew
Jaka 1/8LM ? Zejdz na ziemie ziomus, wyjscie z grupy LE bedzie realnym celem.

odpowiedz
Robert501 - 08.06.2018 / 13:08, *..dynamic.chello.pl

4mln euro.A później jest wielki płacz ze gra mało Polaków. Pokażcie mi klub z naszej ligi który by wywalił 4 banie euro na polskiego kopacza.

odpowiedz
Darek - 08.06.2018 / 12:48, *..dip0.t-ipconnect.de

Wiem oni sa mlodzi i perspektywiczni ale a tej mlodosci i perspektywy to wychodzi pozniej jakies 60 minut grania na sezon i rezewy danego klubu.

odpowiedz
Darek - 08.06.2018 / 12:46, *..dip0.t-ipconnect.de

Widac w innych klubach ekstraklasy sie cenia.Nie to co u nas.Niektorzy piłkarze kosztuja 2 razy wiecej niz Ofoe a pilkarsko nie sa godni rozwiazac rzemyka u jego sandala.

odpowiedz
kubuś - 08.06.2018 / 12:38, *..201.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

Jeżeli Wisła Płock chce 4 miliony euro to Legia za Hołownie powinna krzyknąć 2,5 mln euro.

odpowiedz
Mr T - 08.06.2018 / 12:29, *..125

Nie widzę problemu, żeby sprzedali do (L) za 1 mln euro z opcją 50% kasy z kolejnego transferu. Tak by było lepiej przede wszystkim dla zawodnika.

odpowiedz
dokladnie - 08.06.2018 / 12:28, *..knc.pl

do Jasio: dokładnie, nic dodać nic ująć

odpowiedz
Mateusz z Torunia - 08.06.2018 / 12:24, *..31.ipv4.supernova.orange.pl

@Alan

Uważam, że ta być powinno. Legia stwarza najlepsze warunki w Polsce dla obiecujących piłkarzy. Jest to więc korzystne nie tylko dla klubu, ale i piłkarzy, którzy mają szansę grać w Legii w europejskich pucharach. Nie ma znaczenia z jakich są miast, jeśli chcą grać w stolicy.

PS. Gdyby przyznawano darmowe bilety na Żyletę za komentarze cechujące się słabą ironię i minimalizmem, to otrzymałbyś karnet na cały sezon za 0 zł.

odpowiedz
olew - 08.06.2018 / 12:21, *..warszawa.vectranet.pl

Zdziwiony jestem, mamy lepszych na jego pozycji, chyba znowu mania zakupów nas (prezia znaczy !) ogarnia. Z Płocka to ja bym wziął tylko Furmana, bo nasz i dobry grajek, reżyser, ale też bez napinki . Nam na 8.06. trzeba tylko zmiennika dla Niezgody, wszystkich innych mamy, no jakby Vadisa odbili Grekom , to raj, 1/8 LM ... Trzeba tylko ich zgrać ! Oczywiście nie sprzedawać, z wyjątkiem pewnego portugalskiego grajka obfitego. Jak sprzedamy stopera, no to chyba jednak zakup nowego stopera. Ale póki co jest skład, nie ma co prawda drużyny, ale trener ich zgra.

odpowiedz
Alan - 08.06.2018 / 12:04, *..227.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

@Mateusz z Torunia
Ty tak na serio ? Ze niby wszyscy obiecujący piłkarze mają trafiać przed wyjazdem na zachód do Legii..... nie no zapomniałeś jeszcze dodać że za darmo plus darmowe bilety od nich na zylete za to ze urodzili się np. w Łodzi, Poznaniu czy Krakowie
Naprawdę dawno takiego wpisu nie czytałem megalomania tak tylko mogę to skomentowac

odpowiedz
M - 08.06.2018 / 11:58, *..play-internet.pl

To nasz Szymański przy tym wart jest 40baniek ełro

odpowiedz
Kajtus Czarodziej - 08.06.2018 / 11:53, *..98.threembb.co.uk

Czy jeszcze mam cos dodac????? Nawet wisla plock potrafi zawodnika za 4 mln sprzedac a my co??? Za 2 mln kazdego z pocalowaniem reki oddajemy (niektorych taniej) i to po grze w Lidze Mistrzow! Pora oprzytomniec!!!

odpowiedz
Mateusz z Torunia - 08.06.2018 / 11:23, *..31.ipv4.supernova.orange.pl

Stanowisko Wisły Płock jest świadectwem słabości ligi. Młodzi Polacy przed wyjazdem zagranicę powinni trafiać do Legii, by zyskiwać więcej umiejętności i doświadczenia. Skorzystaliby wszyscy, ponieważ kluby takie jak Wisła miałyby zagwarantowany procent od dalszej sprzedaży. Alternatywa w postaci bezpośredniego transferu z Płocka do dobrej ligi zwiększa ryzyko "zwichnięcia" kariery w postaci ciągłego siedzenia na ławce rezerwowych albo nawet na trybunach. Silna (europejska) Legia, to silniejsza ekstraklasa. Niestety większość klubów kieruje się partykularnymi interesami, co jest krótkowzroczną polityką.

odpowiedz
majusL@legionista.com - 08.06.2018 / 11:23, *..dynamic.gprs.plus.pl

Przekret zwiększa sprzedawalność czy ktoś w Klubie och...ał?? Nie wiem czy śmiać sie czy płakać?? Przecież to grajek na poziomie tbb albo innego piasta. Ludzie .....

odpowiedz
Sim - 08.06.2018 / 11:17, *..bas512.cwt.btireland.net

Mozna? Mozna! a Legia oddaje swoich klasowych zawodnikow za 1mln max 2mln

odpowiedz
aL - 08.06.2018 / 11:16, *..static.ip.netia.com.pl

z drugiej strony - to niech się nasi działacze uczą jak sprzedawać zawodników (patrz Reca)
pozdr

odpowiedz
Do Lja - 08.06.2018 / 11:12, *..2

A Tobie jakby płacili 4 razy więcej to byś sprzedał do Legii, gdzie zarobisz dużo mniej,bo nie jesteś chytry? Pomyśl trochę człowieku, a potem pisz.

odpowiedz
brasu - 08.06.2018 / 11:11, *..81

bo trzeba inwestowac gdy sa jeeszcze do wyciagniecia. tak jak reca czy piatek w zeszlym sezonie. teraz to juz za pozno.
teraz to trzeba dac szanse takim zawodnikom jak michalak, nawotka, zyro, zjawinski

odpowiedz
Jasio - 08.06.2018 / 11:08, *..dynamic.telkab.pl

Ich prawo. Szymanskiego strata.
Bez żalu. Bez odbioru.

odpowiedz
Lja - 08.06.2018 / 11:03, *..centertel.pl

I dziwić się że Polscy zawodnicy nie grają w Legii. 4 miliony euro to może cała drużyna tyle kosztuje. Chytre dziady z Płocka.

odpowiedz
Tt - 08.06.2018 / 11:01, *..centertel.pl

Będzie jak z Recą, tym bardziej on nam niepotrzebny, bo pomoc obsadzona, chyba że Mączyński albo Remy odchodzi. Kante też średnio mnie przekonuje, ale każdy napastnik w miarę w formie się przyda.

odpowiedz
Szymon - 08.06.2018 / 10:59, *..180.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

Komedyja

odpowiedz