MŚ: Polska 1-2 Senegal

Reprezentacja Polski w bardzo słabym stylu rozpoczęła mistrzostwa świata w Rosji. We wtorek podopieczni Adama Nawałki przegrali 1-2 z Senegalem i trzeba przyznać, że na boisku zaprezentowali się bardzo słabbo. Pierwszy gol dla rywali padł po samobójczym trafieniu Thiago Cionka, a drugi po błędzie Grzegorza Krychowiaka, który jednak potem zrehabilitował się golem. 90 minut rozegrał Michał Pazdan.

Od początku spotkania widać było, że Polacy mają problem z rozgrywaniem ataków pozycyjnych. Senegal głęboko cofnął się do defensywy i tylko czekał na przeprowadzenie zabójczej kontry. Brakowało celnych strzałów z obydwu stron. Gracze Adama Nawałki nie potrafili oddać chociażby celnego uderzenia. Widać było nerwowość, co tylko potwierdziło się w 37. minucie. Wówczas z dystansu piłkę kopnął reprezentant Senegalu, odbiła się ona po drodze od Thiago Cionka i kompletnie zaskoczony Wojciech Szczęsny musiał skapitulować. Do końca pierwszej połowy nie wydarzyło się już godnego uwagi i obydwie reprezentacje zeszły do szatni przy wyniku 0-1.

Chwilę po zmianie stron do remisu mógł doprowadzić Robert Lewandowski. Napastnik Bayernu przymierzył z rzutu wolnego, ale bardzo dobrze zachował się Khadim N’Diaye. Niebawem dośrodkowanie Macieja Rybusa wykończył Łukasz Piszczek i ponownie zabrakło bardzo niewiele. Wydawało się, że Polacy powoli zaczynają dochodzić do głosu, że strzelenie gola będzie tylko kwestią czasu, ale nadeszła 60. minuta. Wówczas Grzegorz Krychowiak chciał wycofać piłkę do Jana Bednarka, który nie zauważył nadbiegającego ze skrzydła M'Baye Nianga. Te minął Szczęsnego i spokojnie podwyższył rezultat. Tragiczny błąd w wykonaniu "biało-czerwonych". Cztery minuty przed końcem regulaminowego czasu gry rozmiary porażki zmniejszył Krychowiak, który głową wykończył dośrodkowanie z rzutu wolnego.

Polska 1-2 (0-1) Senegal
0-1 Cionek 37 (s)