Pięć medali legionistów na ulicznych MP w jeździe na rolkach

Zawodnicy sekcji łyżwiarskiej Legii wzięli udział w ulicznych mistrzostwach Polski w jeździe na rolkach, które odbyły się w Tomaszowie Lubelskim i podobnie jak na torowych MP w Dusznikach-Zdroju, zdominowali zawody, zajmując wszystkie miejsca na podium w wyścigu na 100 metrów. Marek Kania, który wywalczył złoty medal, zdobył kwalifikację na mistrzostwa świata w jeździe szybkiej, które za dwa tygodnie odbędą się w Holandii.

Srebrny medal wywalczył Mateusz Kania, brąz Mateusz Bartłoszewski, zaś miejsce czwarte zajął Krzysztof Podsiadło. Wśród kobiet miejsce czwarte zajęła Sonia Gach. Na dystansie 500 metrów, złoty medal wywalczył Krzysztof Podsiadło, srebrny Mateusz Kania. Marek Kania był czwarty, Mateusz Bartłoszewski piąty. Sonia Gach ponownie rywalizację zakończyła na miejscu czwartym.