Michał Kucharczyk - fot. Mishka / Legionisci.com
REKLAMA

Plusy i minusy po meczu ze Spartakiem

Maciek Frydrych, źródło: Legionisci.com - Wiadomość archiwalna

Legioniści nie zdołali odrobić strat z pierwszego meczu ze Spartakiem Trnava, ale we wtorkowym starciu nie zabrakło walki i okazji przechylić szalę zwycięstwa na swoją stronę. Zapraszamy na nasze oceny legionistów za mecz w Trnawie.

Inaki Astiz + – Często wygrywał pojedynki w powietrzu oraz przy ziemi. Duża liczba spalonych to w większości jego zasługa, to Hiszpan kierował defensywą „Wojskowych”. W 63. minucie dał nadzieję fanom Legii, strzelając gola po dośrodkowaniu Carlitosa.

Arkadiusz Malarz – Nie można mieć większych zarzutów do gry Arka. W 18. minucie popisał się świetną paradą, wybijając piłkę poza linię końcową po uderzeniu Jirki. Później udało mu się obronić kilka strzałów Gressaka czy Vlaski, jednak nie były to wymagające interwencje. W 75. minucie wyszedł z piłką poza pole karne, sędzia podyktował rzut wolny, jednak na nasze szczęście futbolówka po strzale trafiła w mur.

Michał Pazdan – Nie popełniał dużej liczby błędów w defensywie. Jego największym mankamentem była gra ofensywna. Większość piłek zagrywanych do przodu było zbyt mocnych, a co za tym idzie, nie wnosiły nic do naszej gry. Reprezentant Polski zszedł z boiska w 53. minucie.

Krzysztof Mączyński - – Niewidoczny. Nie udało mu się kreować akcji jak w meczu z Koroną, zostawał w defensywie, przez co brakowało go w ofensywie. W 36. minucie stał z piłką w identycznej odległości od bramki jak w meczu w Kielcach, niestety „Mąka” zwlekał ze strzałem. W końcówce pierwszej połowy posłał bardzo dobrą górną piłkę do Kante, który był ustawiony za linią obronną przeciwnika. Niestety, były snajper Wisły Płock skiksował.

Jose Kante - – Po świetnej zmianie w Kielcach przyszedł czas na słaby mecz na Słowacji. W 43. minucie otrzymał świetne podanie od „Mąki”, niestety snajper „Wojskowych” nie trafił w piłkę, po czym próbował wymusić faul. Podczas drugiej połowy grał zbyt defensywnie, przez co zabrakło go z przodu. Podczas doliczonego czasu gry Jose mógł dać Legii dwubramkowe prowadzenie, niestety jego uderzenie minimalnie minęło słupek.

Michał Kucharczyk - – Był to jego pierwszy mecz po kontuzji, niestety było to widać. Wiele razy szukał kolegów w polu karnym, jednak z marnym skutkiem. W 73. minucie otrzymał bardzo dobre podanie od Antolicia, ale stracił futbolówkę w polu karnym.

Adam Hlousek - – W mecz wszedł naprawdę nieźle, przerywał akcje rywala. Później było już gorzej. W defensywie najczęściej spóźniony, za to często widywaliśmy go pod bramką przeciwnika, jednak był bardzo niedokładny. Kilka razy dorzucał w pole karne Słowaków, niestety najczęściej za mocno.

Mateusz Wieteska - – Tak jak miało to miejsce w sobotnim meczu, „Wietes” zagrał na boku obrony. W 30. minucie oddał jedyny celny strzał na bramkę podczas pierwszych 45 minut, jednak golkiper rywali bez problemu złapał piłkę. W 80. minucie mógł zapewnić Legii dwubramkowe prowadzenie, jednak piłka zagrana od Carlitosa zupełnie go zaskoczyła. Przez cały mecz starał się być aktywny w ofensywie, jednak z marnym skutkiem. W defensywie często za łatwo był mijany lub przegrywał pojedynki siłowe.

Domagoj Antolić - – w pierwszej połowie często widywaliśmy go przy piłce, jednak nie do końca wiedział co ma z nią zrobić. W 43. minucie wykreował najgroźniejszą sytuację legionistów podczas pierwszych 45 minut. W 81. minucie sędzia pokazał mu żółtą kartkę za grę łokciem. Cztery minuty później stracił piłkę przed polem karnym, po czym sfaulował rywala. Arbiter nie zawahał się i Chorwat zobaczył drugą żółtą kartkę. Domagoj osłabił zespół.

Miroslav Radović - – Od początku był niewidoczny. Grał czytelnie i za wolno, wiele razy przegrywał pojedynki biegowe z przeciwnikami. Nic nie wnosił do naszej gry. Zszedł po pierwszej połowie.

Marko Vesović - – Trudno napisać o jego występnie coś więcej niż to, że od początku nie miał pomysłu na grę. Swój występ zakończył w 37. minucie, kiedy to otrzymał drugi żółty kartonik. Oba faule wyglądały identycznie, zawodnik tracił bezmyślnie futbolówkę, po czym wchodził w nogi rywala na środku boiska.

Zmiennicy:

Carlitos + – Z niewiadomych przyczyn dla Hiszpana zabrakło miejsca w podstawowej jedenastce. Na boisko wszedł dopiero w 53. minucie i była to dobra zmiana. Od początku był aktywny i starał się pomóc drużynie. Zaliczył asystę przy golu Astiza. Po jego dośrodkowaniu po ziemi z prawej strony Inaki wyprzedził golkipera i wpakował futbolówkę do siatki. W 80. minucie wykreował sytuację do oddania strzału Wietesce, niestety Mateusz zmarnował szansę. Hiszpański snajper wyróżniał się na tle legionistów, dlatego należy mu się najwyższa nota w zestawieniu.

Cafu – Na boisku zmienił „Rado”, zaprezentował się nieźle. Portugalczyk miał dużo przechwytów i starał się podłączać do ofensywy. W 68. minucie oddał strzał, niestety wprost w golkipera - w tej sytuacji powinien zachować się lepiej.

Kasper Hamalainen – Grał za krótko, aby oceniać.

REKLAMA
REKLAMA
© 1999-2021 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.