Kibice na meczu koszykarzy ze szczecinianami - fot. Woytek / Legionisci.com

Koszykarze na plus

Legia Warszawa 75-70 King Szczecin

Woytek, vid. Bodziach, źródło: Legionisci.com

W meczu 5. kolejki Polskiej Ligi Koszykówki rozegranym w hali na Bemowie Legia Warszawa wygrała z Kingiem Morskie Wilki Szczecin 75-70. Spotkanie do końca było bardzo wyrównane, ale lepiej w ostatnich sekundach punktowali legioniści. Hala wypełniła się do ostatniego miejsca - kibice dopingowali przez całe spotkanie i zaprezentowali kilka atrakcji ultras, które możecie obejrzeć poniżej.

Fotoreportaż z meczu - 54 zdjęcia Woytka
Fotoreportaż z meczu - 35 zdjęć Hugollka

Pomimo problemów zdrowotnych (urazy Adama Linowskiego i Keanu Pindera) od samego początku meczu Legioniści walczyli i wyszarpywali piłki rywalom. W drugiej kwarcie dyspozycja gości z Pomorza Zachodniego była wyraźnie lepsza (12-20) i do przerwy zespół ze stolicy tracił do szczecinian trzy punkty. Na szczęście rozgrywający bardzo dobre spotkanie Michał Kołodziej na początku drugiej połowy dał sygnał do ataku, a pozostali gracze z minuty na minutę powiększali przybliżali Legię do końcowego triumfu.

Walka o dwa punkty trwała do samego końca, a legioniści którzy zanotowali aż 8 bloków, wyrywali rywalom piłki, i rzucali z lepszą skutecznością. W końcówce spotkania ważne "trójki" trafili Karolak i Prewitt, dzięki czemu nasz zespół zwyciężył 75-70. Była to druga wygrana naszej drużyny w obecnych rozgrywkach. Za tydzień podopieczni Tanego Spaseva udadzą się do Sopotu, gdzie zmierzą się z miejscowym Treflem. Za dwa tygodnie na Bemowo przyjedzie Polski Cukier Toruń.

Do ..krok po kroku.... - 29.10.2018 / 20:06, *..centertel.pl

Skupowanie dobrych zawodników ? Nie tędy droga.

Kibic (L) - 29.10.2018 / 20:04, *..centertel.pl

Patryk Nowerski to zawodnik silny fizycznie i odwalający "czarną robotę". Bardzo dobry w walce jeden na jeden. Może nie jest błyskotliwy, ale za to skuteczny w tym co robi.

Kibic (L) - 29.10.2018 / 17:18, *..147

Powtarzam. Rzut HAKIEM opanować i wtedy nie ma się co obawiać blokującego. Takiego rzutu nie zablokuje.

???? - 29.10.2018 / 17:16, *..147

Linowski, kontuzja. Pinder, kontuzja. Czy oni nabawili się kontuzji w trakcie treningu ? Bo jeśli tak to obawiam się, że niedługo połowa drużyny będzie okupowała ławkę rezerwowych z zaświaczeniali L-3. Panie Spasev może łagodniej trzeba ich trenować.

do ???? - 29.10.2018 / 16:17, *..play-internet.pl

"Niejaki Pinder" jak go określiłeś jest kontuzjowany i dlatego okupuje ławeczkę.

Do pd1010 - 29.10.2018 / 15:55, *..centertel.pl

Dzbanie, wyjdź z internetu i nie wracaj.

HAHAHAHHA - 29.10.2018 / 15:46, *..warszawa.vectranet.pl

pd1010 Ty ultrasie ahahahahhaha

pd1010 - 29.10.2018 / 15:01, *..dynamic.chello.pl

Byłem pierwszy raz na koszu na Hali na Bemowie . Miejsca przeciętne do oglądania koszykówki, ale i cena biletu niska. Jednak po sali to mam mieszane wrażenia taka max 1-ligowa. Sam mecz z wyjątkiem 4 kwarty dosyć przeciętny - chociaż osoby co częściej chodzą mówią, że był dobry. Bufet jak na pucharze wójta, szkoda gadać. Szatni brak. Tak czy inaczej gratulacje dla chłopaków. Nie spodziewałem się, że wygrają. I niech trzymają jak najdłuzej to może w końcu będzie tylu kibiców na meczu, że opłaci się większą halę wynająć.

Doping: spoko zabawa Ultrasów. Czasami było naprawdę zaje... jak z balonami, czy na początku IV kwarty jak rozkręcili cała halę. Szacun. Szkoda, że się to nie utrzymało do końca meczu. Jednak też w kwestiach dopingu koszykówka to nie piłka nożna i w 100% te same przyśpiewki ze stadionu nie działają. Kibic koszykówki stara się nadążyć za meczem i doping też powinien próbować. Sytuacja zmienia się bardzo dynamicznie i śpiewanie np. "Legia Legia Kosz " jak King Szczecin trzyma piłkę z minutę na połowie Legii brzmi głupio. Tak samo jak strata Legii i rozpoczęcie śpiewu "Legia kosz" po przechwycie, czy nawet "Mistrzem Polski jest Legia" - niestety w kosza nie jest i szybko nie będzie. Jakby była faza play-off to już naprawdę byłoby rewelacyjnie. Dodatkowo do obrony powinien być inny zestaw przyśpiewek - nawet bardziej z tych "walczących" motywujących do większej pracy w obronie lub gwizdy. Kolejna mimo, że śmieszna to dziwna zabawa na całego ze ścinkami, a Legia w II kwarcie stoi, nic nie gra, a Szczecin pakuje punkty seriami. Na trybunie melanż trwa. Kolejny aspekt doping w czasie rzutów wolnych: niektórych zawodników nawet naszych może rozpraszać to w czasie rzutów wolnych. Przynajmniej miałem takie wrażenie w przypadku niektórych graczy. A tutaj wydaje mi się,że dobrze by pasowało takie ciche "Ceeeeee" przy rzucie wolnym. Oczywiście przy rzutach rywali głośno by rozpraszał. A bardziej ógolne przyśpiewki/okrzyki Legijne, które z koszem się nie zgrywają podczas przerwy na czas zespołów .

Kibic (L) - 29.10.2018 / 11:29, *..147

Może nasi zaczną uczyć się rzutów tzw. h a k i e m. Jest to bardzo skuteczny rzut kiedy rzucający jest blokowany przez przeciwnika pod samym koszem. Tak rzucał m.in. Wichowski.

???? - 29.10.2018 / 09:50, *..147

Nijaki Pinder z dredami nr 25, wyrasta na drugiego Hiszpana z poprzedniego sezonu 2017/18. Okupuje ławeczką.

Kibic (L) - 29.10.2018 / 09:39, *..147

Mecz PRZECIĘTNY o ile chodzi o grę obu zespołów. Masa błędów po obu stronach, takich jak niecelne rzuty, niecelne podania, oraz nieskuteczna gra pod tablicami (zbiórki). Mecz był jednak ZACIĘTY do ostatniej minuty.

Krok po kroku potrzebne będą duże wzmocnienia i nie w ilości a w jakości powinna być największa siła . - 28.10.2018 / 20:05, *..113

Potęgę to buduje się wtedy gdy do zespołu ściąga się najlepszych zawodników w lidze , a My jak na razie takowych jeszcze nie ściągamy do Legii . Cieszy wygrana , ale do potęgi nawet na krajowym podwórku to niestety jeszcze nam bardzo daleko , patrząc na składy najlepszych zespołów w lidze i oceniając to na chłodno .

grzesiek - 28.10.2018 / 18:42, *..centertel.pl

Brawo o to chodzi. Krok po kroku budujemy potęgę takimi o to zwycięstwami.

© 1999-2019 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.