Remis w Lidze Narodów

Portugalia 1-1 Polska

Maciej Frydrych, źródło: Legionisci.com - Wiadomość archiwalna

Polska reprezentacja zremisowała 1-1 swój ostatni mecz w Lidze Narodów. Podział punktów z aktualnymi mistrzami Europy zapewnił "Biało-czerwonym" rozstawienie w podczas losowania grup w eliminacjach do mistrzostw Europy. Gra naszej kadry wyglądała znacznie lepiej niż w towarzyskim meczu Czechami. W spotkaniu nie zobaczyliśmy żadnego legionisty, ponieważ Artur Jędrzejczyk z powodu urazu przedwcześnie opuścił zgrupowanie.

W 9. minucie bramce Wojciecha Szczęsnego zagrozić chciał Renato Sanchez. Pomocnik Bayernu z łatwością minął Tomasza Kędziorę, jednak jego strzał z ostrego kąta został zablokowany. W 16. minucie oko w oko z portugalskim golkiperem stanął Przemysław Frankowski. Piłkarz Jagiellonii uderzył wprost w bramkarza, który wybił futbolówkę przed siebie. Po chwili sędzia odgwizdał zagranie piłki ręką reprezentanta Polski, które miało miejsce tuż przed strzałem. W 34. minucie "Biało-czerwoni" dali się zaskoczyć z rzutu rożnego, przez co podopieczni Fernando Santosa wyszli na prowadzenie. Renato Sanchez dośrodkował piłkę, którą głową, mimo asekuracji Bartosza Bereszyńskiego podbił Andre Silva. W przeciągu następnych kilku minut piłkarze Jerzego Brzęczka dwukrotnie zagrozili bramce Beto. Najpierw futbolówka po strzale z głowy Tomasza Kędziory wylądowała na poprzeczce, a chwilr potem sam na sam z bramkarzem - po świetnym podaniu Mateusza Klicha - wyszedł Przemysław Frankowski. 23-latek starał się zmieścić piłkę pod nogą bramkarza, ale ten okazał się lepszy.

Początek drugiej połowy był pod dyktando Portugalczyków. Aktualni mistrzowie Europy bardzo często przebywali pod naszą bramką, a nasi defensorzy popełniali dużą ilość błędów. W 58. minucie futbolówka po dośrodkowaniu Przemysława Frankowskiego, odbiła się od portugalskiego obrońcy i zmierzała w kierunku słupka. Świetną interwencją na linii bramkowej popisał się Joao Cancelo. Pięć minut później pomocnik Jagiellonii zagrał prostopadłą piłkę do Arkadiusza Milika. Snajper Napoli wyszedł oko w oko z golkiperem, po czym do parteru sprowadził go Danilo Pereira. Pomocnik Porto został ukarany czerwonym kartonikiem, a do wykonania jedenastki podszedł sam poszkodowany. Milik pewnie zmieścił futbolówkę w bramce, jednak rosyjski arbiter nakazał powtórzyć rzut karny. Arkadiusz po raz drugi postawił piłkę na wapnie, uderzył w ten sam róg i tym razem mógł z całą drużyną świętować zdobycie wyrównującej bramki. Po zdobyciu wyrównującego trafienia Polacy dwukrotnie zagrozili bramce Portugalczyków strzałami z dystansu. Uderzenie Piotra Zielińskiego golkiper sparował do boku, za to strzał Damiana Kądziora minimalnie miął słupek.

Portugalia 1-1 (1-0) Polska
1-0 - 34’ Andre Silva
1-1 - 66’ Arkadiusz Milik (karny)

Portugalia: Beto - Joao Cancelo, Pepe, Ruben Dias, Kevin Rodrigues, Renato Sanches, Danilo, William Carvalho, Raphael Guerreiro (61’ Joao Mario), Andre Silva (87’ Eder), Rafa Silva (70’ Bruma).

Polska: Wojciech Szczęsny - Tomasz Kędziora, Thiago Cionek, Jan Bednarek, Bartosz Bereszyński, Mateusz Klich (75’ Jacek Góralski), Grzegorz Krychowiak, Kamil Grosicki (79’ Damian Kądzior), Piotr Zieliński (90+’ Damian Szymański), Przemysław Frankowski, Arkadiusz Milik.

żółte kartki: Ruben Dias, Joao Mario - Thiago Cionek, Jan Bednarek

czerwona kartka: Danilo Pereira

sędziował: Siergiej Karasiew (Rosja)