fot. Mishka / Legionisci.com
REKLAMA

Analiza

Arka niewygodnym rywalem

Wiśnia, źródło: Legionisci.com - Wiadomość archiwalna

W zeszłym roku Legia rywalizowała z Arką na boisku aż czterokrotnie. Tylko raz „Wojskowym” udało się zwyciężyć. W maju pokonali ich w finale Pucharu Polski. Z kolei w lidze na sześć możliwych punktów wywalczyli tylko jeden. Czy przed sobotnim starciem jest się czego obawiać?

W całej historii ligowych pojedynków pomiędzy tymi drużynami Arka wygrała trzykrotnie. Po raz pierwszy gości z Warszawy pokonała na własnym stadionie w sezonie 1978/1979. Wówczas do bramki Jacka Kazimierskiego trafili Janusz Kupcewicz, Jacek Pietrzykowski oraz Tomasz Korynt. Wszystkie trafienia padły jeszcze przed przerwą. Przez następne kilkadziesiąt lat sześciokrotnie padł remis i jedenaście razy górą byli gracze ze stolicy. Dopiero 20 sierpnia 2016 roku Legia ponownie przegrała. Tym razem pod wodzą Besnika Hasiego mistrzowie Polski po raz pierwszy ulegli gdynianom na własnym stadionie. Dwa i pół rok temu na Łazienkowskiej padł wynik 1-3, a honorowego gola dla gospodarzy zdobył Kasper Hamalainen.

W dwóch kolejnych ligowych meczach legioniści wygrali 1-0 oraz 2-0. Ich zwycięska passa nie trwała jednak zbyt długo. Co więcej, nie udało się chociażby zbliżyć do wspomnianego wcześniej rekordu nieprzegranego starcia z Arką, który trwał od 1978 do 2016 roku. W zeszłym roku Arka prowadzona przez Leszka Ojrzyńskiego skromnie 1-0 ograła legionistów. Od tamtego wydarzenia za trzy tygodnie minie dokładnie rok, więc liczymy, że z tej okazji w sobotę historia nie zatoczy koła i gospodarze nie zdobędą ponownie trzech punktów.

Kurs na wygraną Legii w Gdyni - 1,95!


W tym sezonie Legia zagrała ligowe spotkanie z Arką niedługo po rozpoczęciu sezonu. We wrześniu, już z Ricardo Sa Pinto na ławce, Legia zremisowała u siebie 1-1. Jedyne trafienie zanotował w końcówce pierwszej połowy Michał Kucharczyk. Rozszerzając nieco spektrum obserwacji, można dodać, że to nie był jedyny mecz Legii z Arką w tym sezonie. Co prawda skupiliśmy się w tym artykule na porównaniu ligowych starć obydwu zespołów, to jednak nie można zapominać o dacie 14 lipca 2018 roku, kiedy na Łazienkowskiej rozgrywane było starcie o Superpuchar Polski, które, zgodnie z niechlubną tradycją, zostało przez Legię przegrane. Oznacza to, że legioniści w tym sezonie jeszcze z gdynianami nie wygrali, chociaż mieli ku temu dwie okazje.

Pomimo tego, że ostatnie spotkania Legii z Arką nie napawają optymizmem, to jednak i tak powinien on być w kibicach Warszawy większy niż ten u kibiców drużyny przeciwnej. Arka notuje fatalną serię niewygranych meczów na własnym obiekcie. Ostatni raz cieszyli się u siebie z kompletu punktów 26 listopada 2018, kiedy ograli aż 4-1 Wisłę Kraków. Od tamtej pory przegrali z Jagiellonią (PP), Cracovią, Koroną Kielce oraz Piastem Gliwice i zremisowali z Wisłą Płock. Czy passa pięciu słabych spotkań w Gdyni zostanie w sobotę przełamana? Nie od dzisiaj wiadomo, że niestety dla wielu klubów Legia jest idealnym zespołem na przełamanie i odbicie się od dna. To tylko potwierdza, że w sobotę "Wojskowych" czeka niełatwa przeprawa.

Ostatnie mecze Legii z Arką
Liga: Legia 1-1 Arka
Superpuchar: Legia 2-3 Arka
Puchar Polski: Arka 1-2 Legia
Liga: Arka 1-0 Legia
Liga: Legia 2-0 Arka
Superpuchar: Legia 1-1 (k. 3-4) Arka
Liga: Arka 0-1 Legia
Liga: Legia 1-3 Arka
Puchar Polski: Legia 2-1 Arka
Puchar Polski: Arka 1-2 Legia


Sprawdź ofertę na pozostałe mecze Ekstraklasy u legalnego bukmachera!



Fortuna online zakłady bukmacherskie sp. z o.o. to legalny bukmacher posiadający zezwolenia na urządzanie zakładów wzajemnych w Polsce. Udział w nielegalnych grach hazardowych jest karany. Hazard związany jest z ryzykiem.
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (42)

+dodaj komentarz
wwwojtecky (L) - 09.03.2019 / 20:38, *.2.14

@antyk: dokładnie tak! Hough!

odpowiedz
Bemowo - 09.03.2019 / 19:40, *.btireland.net

Dywagacje czy Legia da radę Arczanom nie mają sensu. Gdyński zespół jest po prostu słaby, do tego ich trener jakiś przypadkowy z łapanki i ponoć zaraz ma polecieć. Lechia gubi już punkty, Legia poczuła krew, dziś wygrana ze szprotami co najmniej 2 bramkami

odpowiedz
Tomek Mokotów - 09.03.2019 / 18:58, *.chello.pl

@pijany:
Wytrzezwiej troglodyto. Leśny zostawil klub z 15 bańkami na PLUS w kasie, spłaconym długiem wobec ITI i dość sporymi zyskami na następny sezon od UEFA i telewizji, płaconymi z opoznieniem czyli np.% za wypracowany zysk z reklam.

Rozumiem politykę mieszania z błotem, rozumiem że wolisz urzędasa z ITI za prezesa ale daruj sobie te długi Leśnego i przestań pajacować.

odpowiedz
lhm - 08.03.2019 / 23:52, *.vectranet.pl

@pijany:
Wytrzeźwiej zanim cos napiszesz bo pie...lisz. Mioduski poukłada??? Właśnie rozkłada Legię na łopatki. Po dwóch sezonach bez pucharów myśleliśmy, że gorzej być nie może. Otóż może - szykuje się właśnie pierwszy bez mistrzostwa. Pucharów też nie będzie więc Miodek będzie miał alibi... Nie ma kasy - tniemy koszty. Przy jego sprawnym zarządzaniu przez parę lat będziemy ligowym sredniakiem, aż w końcu spuści nas do I ligi...

odpowiedz
L - 08.03.2019 / 14:34, *.mm.pl

@: Tak jest

odpowiedz
L fan - 08.03.2019 / 13:34, *.95.132

@paulus71:
Dodam jeszcze że ten sam "duet" "sędziował" z Craxą w Wwie

odpowiedz
Kruszyna - 08.03.2019 / 10:07, *.tpnet.pl

@Lokacz: Chodze i jezdze na Legie od 46 lat i mozesz mnie uwierzyc ze byla w latach 70-tych zgoda z wisla.

odpowiedz
- 08.03.2019 / 09:10, *.chello.pl

Ale rażą te tytuły o niewygodnych rywwlach i trudnych meczach... powinnismy jechać z każdym e tej lidze...

odpowiedz
Blitz - 08.03.2019 / 07:47, *.centertel.pl

Skoro Cracovia i Lech złamali naszą passę w meczach z nimi to teraz nasza kolej na przełamanie złej passy ;)

Legia - Arka 3:1

odpowiedz
dejne 3 - 08.03.2019 / 07:29, *.plus.pl

@Pan Artur: Przeczy taj sobie książkę z lat 90 liga chuliganów a potem ze zrozumieniem się wypowiediko w tym temacie autora z Wrocławia kibiców Ślaska Wroclaw.

odpowiedz
pijany - 08.03.2019 / 03:47, *.128.97

@Patryk: na razie to sie podnosimy po spustoszeniu jakie zrobil Lesnodorski jak wydoil klub z kasy. potrzeba czasu Mioduski to pouklada ale potrzeba cierpliwosci nie od razu Rzym zbudowano

odpowiedz
Patryk - 08.03.2019 / 02:51, *.44.251

@Samael: A może sam sobie idź na K6, a nie innych wysyłasz. Każdy ma prawo wyrazić swoje zdanie, a "antyk" to zrobił i ma w tym wiele racji. Gramy taką żenadę, że naprawdę ciężko to przetrawić, a z takim potencjałem powinniśmy połykać tą ligę. I nie ma tu nic do rzeczy czy ktoś jest kibicem sukcesu czy jest na dobre i złe. Wszyscy będziemy zawsze kibicować Legii ale skrytykować chyba można, a jest co bo gramy taki syf, że oczy bolą, to już nawet nie jest śmieszne. Ten klub miał równać do średniaków europejskich, a cofamy się sportowo i finansowo. Zarządzanie to amatorka.

odpowiedz
antyk - 08.03.2019 / 02:11, *.207.238

@Samael: jak jesteś masohistą i mówisz że ci się to podoba to ok ze smarowaniem na polonie to źle trafiłeś bo jestem pewien że to ty byś się pierwszy przyznał że jesteś za polonistami żeby buł nie zarobić na ryj więc trochę szacunku,dzięki takim jak ty którzy piszą o jakimś wymyślonym graniu siłowym nigdy się nic nie zmieni i w tym roku odpadniemy w pucharach z drożyną z wysp owczych ,no ale dla ciebie to normalne,nic się nie stało,nie ps.a mnie to k.rwa wk.urwia i nie chcę żeby mój Klub był taką piątą ligą europy,chce żeby był pierwszą a mamy warunki żeby tak było,tylko coś nie gra,co?

odpowiedz
Samael - 08.03.2019 / 01:50, *.129.177

@antyk: jak ci się nie podoba to smaruj na polonię, nie potrzeba nam tu narzekaczy i malkontentów tylko prawdziwych fanatycznych kibiców, a poziom wcale nie jest taki zły, gramy teraz bardziej siłowo, fizycznie, najważniejsze są punkty, a na finezję i technikę jeszcze przyjdzie czas

odpowiedz
antyk - 08.03.2019 / 01:36, *.207.238

mnie już to k.rwa nie bawi,mam swoje lata i pamiętam Legie dobrą i ch.jową i mi nie chodzi o wyniki ja bym chciał tylko żeby dało się to oglądać żebym po 20 min nie usypiał,teraz Legii nie da się oglądać jest to padaka najwyższych lotów,boli mnie to i mnie w.urwia ale ja to przeczekam,już kiedyś pisałem że nie mamy ani właściciela ani trenera i ani piłkarzy,zaorajmy to i grajmy samymi młodymi w przyszłym sezonie Polakami,dajmy ludziom zabawę i cieszenie się meczami a wyniki przyjdą same,co to k.rwa jest ci piłkarze co teraz grają nikt z nich by się nie załapał na 5 ligę niemiecką,żenada ps.może Hlousek by się na 3 ligę niemiecką załapał i tyle w temacie piłkarzy,dno

odpowiedz
krys008 - 08.03.2019 / 00:54, *.t-mobile.pl

Liczymy na 3 pkt, byloby miło, gdyby to zwycięstwo zostało odniesione w plwającym stylu.

odpowiedz
mayhem - 08.03.2019 / 00:48, *.donbass.com

@Pan Artur: nie wierzylem wto co piszesz sprawdzilem i rzeczywiscie na zyleta.info w starych zgodach sa zgody z Legi z Ruchem i Wisla ... dzisiaj cos takiego nie do pomyslenia

odpowiedz
Lokacz - 07.03.2019 / 23:53, *.97.188

@Pan Artur: Nie wierzę ci, chodzę na Legię od początku lat 90tych i jakoś nic nie słyszałem od starszyzny o zgodach z Arką i Wisłą, natomiast wiem o dawnych ze Śląskiem i Lechią ale to lata80-te.

odpowiedz
Mietek - 07.03.2019 / 22:54, *.play-internet.pl

Kiedy zapisy na wyjazd do świniogrodu?

odpowiedz
siwy - 07.03.2019 / 22:50, *.leadertelecom.ru

@Pan Artur: zgody z arką wisłą ruchem... z kim jeszcze może z widzewem górnikiem czarnymi pcim dolny i na koniec z chicago bulls... k...wa co za dzbany

odpowiedz
Srubix - 07.03.2019 / 22:39, *.plus.pl

Nie ma wyjazdu na arkę?

odpowiedz
dejne3 - 07.03.2019 / 21:58, *.plus.pl

@Pan Artur: Na początku lat 70 złota warga i Lechia gonili kartofli którzy przyjeżdżali do Trójmiasta na mecze, taka jest ta historia

odpowiedz
Houseofpain - 07.03.2019 / 21:51, *.your-server.de

@Pan Artur: Z Wisla byla zgoda nie z Arka. Byla tez zgoda z Ruchem Chorzow chyba w latach 75-79 kto nie wierzy niech se sprawdzi. Z perspektywy czasu nie do pomyslenia zgody z nozownikami i smierdzielami. Mnie jeszcze na swiecie wtedy nie bylo ale mi ojciec opowiadal jakie dymy wtedy byly.

odpowiedz
razdwatrzy - 07.03.2019 / 21:33, *.243.196

@Pan Artur: chyba ci chodziło o Wisłę, bo zgody z Arką nie pamiętam. z wisłą faktycznie była zgoda na początku lat 80tych ale kto to może wiedzieć, stare czasy i nne zwyczaje.

odpowiedz
Franek - 07.03.2019 / 21:23, *.play-internet.pl

Medeiros strzeli bramkę.

odpowiedz
yyy - 07.03.2019 / 21:22, *.chello.pl

@Lechia: Widzę że bardzo lubicie pirotechnikę, skoro kibicujecie race xD

Jak już to racom xDDD

odpowiedz
Lechia - 07.03.2019 / 21:19, *.play-internet.pl

Lechia kibicuje race!

odpowiedz
Herkules - 07.03.2019 / 21:01, *.esnet.pl

@Pan Artur: Z arką była zgoda? Co za głupoty piszesz, kiedy niby to było? Może ci się Legia z lechem pomyliła hę?

odpowiedz
NAS - 07.03.2019 / 19:38, *.centertel.pl

@Władeczek: faken!

odpowiedz
Pan Artur - 07.03.2019 / 19:30, *.play-internet.pl

Mało kto chyba wie z młodych kibiców ale Arka to bardzo stara zgoda Legii jeszcze z końca lat 70-tych. Oczywiście to były inne czasy kibolskie, wiele zgód czy kos powstawało na skutek zaistniałych w danym czasie sytuacji. Zgoda powstała na kanwie nienawiści do "hanysów" i w momencie gdy obie grupy wyjazdowe jechały na Śląsk i zostały zaatakowane w pociągu na dworcu i wspólnie odpierały ataki Polonii Bytom i Ruchu. Zgoda nie trwała krótko ale takie były czasy, dosyć spontaniczne, dynamiczne. To taka ciekawostka historyczna, dziś to jest raczej nie do pomyślenia.

odpowiedz
Znawca - 07.03.2019 / 19:27, *.tpnet.pl

Rzuci się do gardła i wyszarpać,trzy punkty.My nie krakowskie talarki,żeby bać się arki.Tylko Zwycięstwo Legio!

odpowiedz
Paweł - 07.03.2019 / 18:57, *.artexim.pl-81-219-240-2

tak zupełnie z innej beczki...Ole Gunar Solskier brany pod uwage jako trener Legii...i wiara w to że damy rade z Ajaxem...gdzie jest dziś Ajax,co osiąga Ole...a gdzie My...i kto nami dowodzi

odpowiedz
paulus71 - 07.03.2019 / 17:25, *.centertel.pl

@L fan: Lepiej tego nie można ująć. Dwóch nieudaczników

odpowiedz
Kamień - 07.03.2019 / 16:46, *.chello.pl

@Władeczek:
ooooo przyciąłeś TV :) ostatnio było 75''...

odpowiedz
L fan - 07.03.2019 / 16:35, *.95.132

@paulus71:

A na VAR Frankowski gorzej chyba trudniej trafić

odpowiedz
yyy - 07.03.2019 / 16:22, *.chello.pl

Jak już z nami nawet craxa ostatnio nie przegrywa, to ja już nie wiem czy ktoś kto gra minimum od 3 lat w ekstraklasie jeszcze jest dla nas wygodnym rywalem. Może co najwyżej Piast Gliwice, ale i tak też nie tak dawno z nimi przegraliśmy (2015). Można powiedzieć że z Pogonią u siebie też regularnie wygrywamy, ale przecież podobnie było z craxą... Liczę na to że w końcu będziemy przerywać te złe passy, a nie te dobre.

odpowiedz
LWL - 07.03.2019 / 14:44, *.tpnet.pl

Arka 0 - 2 LEGIA ! "L" !!!

odpowiedz
LWL - 07.03.2019 / 14:42, *.tpnet.pl

Przegrali 4 mecze od rozpoczecia rundy wiosennej to dlaczego zblizajacy sie mecz ma nie byc 5 - tym przegranym zeby podtrzymac zla passe a "L" ma ten mecz wygrac mimo ze rywal troche lepszy niz Miedz ! "L" !!!

odpowiedz
Władeczek - 07.03.2019 / 13:51, *.netfala.pl

A ja będę oglądał ten mecz na LG OLED 55'' cali TV na ful wypasie!

odpowiedz
optymista - 07.03.2019 / 13:17, *.centertel.pl

@Tomek:
Skąd wiesz? Ja mam info, ze Legia wygra 3-1

odpowiedz
Tomek - 07.03.2019 / 12:51, *.113.189

Legia nie wygra z Arką

odpowiedz
paulus71 - 07.03.2019 / 12:40, *.centertel.pl

I jeszcze Piotr Lasyk na dokładkę /za 90minut.pl/

odpowiedz