Radość Medeirosa i Martinsa podczas ostatniego meczu z Pogonią - fot. Mishka / Legionisci.com
REKLAMA

Analiza

Pogoń dobrym gościem dla Legii

Wiśnia, źródło: Legionisci.com

W niedzielę 12 maja Legia rozegra przedostatnie spotkanie na własnym stadionie w tym sezonie. Przeciwnikiem mistrzów Polski będzie Pogoń Szczecin, z którą "Wojskowi" mogą pochwalić się dobrą passą domowych starć. Ostatni raz w Ekstraklasie przegrali oni z nimi u siebie w sezonie 1982/83.

W ciągu kolejnych 34 lat legioniści w domowych ligowych meczach z Pogonią osiągali bardzo dobre wyniki. Rozegrali ogółem 38 meczów, z których wygrali aż 35. Tylko trzykrotnie padł remis. Miało to miejsce w sezonach 1993/94, 1997/98 i 2002/03.

Legia wygra z Pogonią do zera? Kurs 2,71!


Bilans ligowych domowych meczów z Pogonią od ostatniej porażki
Wygrane: 35
Remisy: 3
Porażki: 0
Bilans bramkowy: 64-13

Warto dodać, że w tym okresie miało miejsce jedno spotkanie, które legioniści przegrali u siebie z Pogonią, jednak rozgrywane było w ramach Pucharu Polski. W 2004 roku szczecinianie pokonali na Łazienkowskiej gospodarzy, a jedynego gola dla "Wojskowych" zdobył wówczas Marek Saganowski, który jest obecnie asystentem Aleksandara Vukovicia.

Na potwierdzenie tezy, że Legii zdecydowanie lepiej gra się z Pogonią w roli gospodarza, wystarczy spojrzeć na statystyki wyjazdów do Szczecina. Na ostatnie sześć meczów stołeczny klub przegrał połowę z nich.

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (25)

+dodaj komentarz
Olek Grom - 11.05.2019 / 15:49, *.vectranet.pl

Pogoń z Piastem założyli Spółdzielnie !
Legia ten mecz przegra.

odpowiedz
P(L)znań - 11.05.2019 / 11:27, *.amazonaws.com

Legia i Pogoń bracia bez względu na układy!
Wiem co mówię, mieszkając w Poznaniu widzę brak sympatii kibicowskiej do obu klubów i miast ;)
Pozdrawiam wszystkich normalnych ludzi bez zażarcia, Legia Mistrz!

odpowiedz
Redi - 10.05.2019 / 19:03, *.centertel.pl

Nie jedna passa poszła się ebac w tym sezonie...

odpowiedz
ZWGL - 10.05.2019 / 16:49, *.tpnet.pl

LEGIA ma grac a nie liczyc na dobrego goscia !!!!

odpowiedz
jano - 10.05.2019 / 08:27, *.orange.pl

Piast też był...

odpowiedz
GLZW - 10.05.2019 / 07:56, *.tpnet.pl

Pogon gra o jak najlepsze miejsce w koncowej klasyfikacji wiec uwaga na Bukse a czy LEGIA powtorzy wynik z ostatniego meczu 3-1 zobaczymy !!!!

odpowiedz
Korek - 10.05.2019 / 01:52, *.chello.pl

I znowu, zupełnie niepotrzebnie, pompowanie balonika. Oby on nie pękł zbyt wcześniej...

odpowiedz
andrzej - 10.05.2019 / 15:49, *.tom-net.pl

@Korek: dokładnie o tym samym pomyślałem

odpowiedz
(L) - 09.05.2019 / 14:10, *.mm.pl

Z Cracovią i piastem statystyki nie pomogły, trzeba się wziąść za grę a nie patrzeć na liczby. Żeby znowu nie było artykułu "pogoń wygrała przy Ł3 pierwszy raz od 100 lat"

odpowiedz
m4 - 09.05.2019 / 13:36, *.hexaoperator.com

bracia ze Szczecina nam pomogo 3-1 bedzie i gitara potem juz z gorki...

odpowiedz
LWL - 09.05.2019 / 13:25, *.tpnet.pl

LEGIO walcz o ostatnie trofeum jakie zostalo do zdobycia !!! LEGIA 3-1 Pogon ! "L" !!!

odpowiedz
LGZ - 09.05.2019 / 13:20, *.tpnet.pl

Czy Pogon bedzie dobrym gosciem to zobaczymy bo po naszych pilkarzach wszyskiego mozna sie spodziewac jesli chodzi o podejscie do meczu i jak wykonaja swoja prace !!!

odpowiedz
LWGZ - 09.05.2019 / 13:13, *.tpnet.pl

Jak zdobedziemy mistrzowstwo to dzieki R.S.P. za dobre przygotowanie druzyny pod wzgledem fizycznym !!!!

odpowiedz
:d - 09.05.2019 / 13:02, *.orange.pl

alez te komentarze sa glupie. Dostalismy wpier..... bo Cracovia wycinala wszystkich i tak samo Piast.

odpowiedz
MP(L)87 - 09.05.2019 / 11:55, *.virginm.net

slaba wyliczanka...bo niestety w tym sezonie to stracilismy renome i to strasznie. Wpier... od craxy po 60 latach u siebie i od piasta pierwszy raz w historii... Dalej nie chce mi sie grzebac ale w tym sezonie na L3 wszystkie buraki tej ligi przyjezdzaja jak po swoje. A winowajca jest jeden i ma na imie Darek. Jak on bedzie kontynuowal swoja wizje to nastepny sezon wstydu bedzie. OTWORZCIE OCZY BRACIA. Zyleta jedzie po Lesnym bo pomaga innym klubom. Jepnijcie sie w leb i modlcie sie zeby wrocil to bedziemy mieli druzyne taka jaka chcemy. Z pilkarzami pokroju Vadisa itp

odpowiedz
dino - 09.05.2019 / 12:05, *.108.201

@MP(L)87:
Otóz to kolego. Jak zdobedziemy to mistrzostwo to MIMO Mioduskiego a nie dzieki niemu
Gdy Miodek obejmował stery jako 100% udziałowiec zastał jako trnera Magierę. On go zwolnił zatrudniajac Jozaka, to był jego pomysł. Potem był Klafuric, ale on niejako był strazakiem to nie był pomysł Miodka. Kolejnym pomysłem Loczka był Pinto. Teraz jest Vuko, ale on niejako tez jest strazakiem, nie ze w miodkowym umyśle zrodzil sie pomysl zatrudnienia go. A ponoc w kuluarach juz czeka Berg. Bracia przejrzyjcie na oczy ten wlasciciel prowadzi nas w przepaść.

odpowiedz
MP(L)87 - 09.05.2019 / 13:15, *.virginm.net

@dino: Jak powszechnie wiadomo pieniadze lubia cisze. Darek co ma nam powiedziec? Ze zarabia na Legii grubo? Jak tak powie to wtedy kibice postawia ultimatum a tak to mydli oczy nam wszystkim (ale jak widac nie ze wszystkimi tak latwo mu idzie :D ) . Nie boje sie powiedziec ze nie moge sie doczekac kiedy ten wyuzdany arystokrata,najmadrzejszy i wladczy niedoyep zniknie z tego klubu... Oby tylko na koniec nie wypier...l bomby w klub i zostawil w stanie takim jak ITI. Marzy mi prezes jak Lesny bo naprawde interesowalo go dobro klubu i to by go rozwiajc. Bez ryzyka i inwestycji w tych czasach w pilce to wlasnie mozna byc taka Legia... Porzadzic na wlasnym podworku... chociaz i to juz mu sie wymyka heh. Pozdr

odpowiedz
Rado - 10.05.2019 / 08:09, *.play-internet.pl

@MP(L)87: nie w tym sezonie, tylko odkąd gramy na nowym stadionie. Na starej Legii, nie licząc wyjątków, goście już w tunelu modlili się o jak najniższy wymiar kary.

odpowiedz
andreas - 09.05.2019 / 10:17, *.net.pl

Wierszówka musi być. Mamy zapieprzać i grać na boisku, a w artykule dzielenie skóry na niedźwiedziu. W ostatnim meczu po 7 minutach Pogoń była w plecy 0:2 po stałych fragmentach rywali. Legia ćwiczy to? Czy mamy inna tajną broń ?

odpowiedz
Gienek - 09.05.2019 / 10:10, *.netfala.pl

W tym sezonie już Cracovia się przełamała na Legii (po 68 latach!) czy Piast. Nie byłbym pewny wyniku w niedzielę, Legia jest w tym sezonie tak nieprzewidywalna jak chorągiewka na wietrze. Z każdym może wygrać i z każdym przegrać.

odpowiedz
Propozycja nowej przyśpiewki a'la Liverpool - 09.05.2019 / 10:09, *.com.pl

Mielimy ciągle to samo , a może :
Naprzód Warszawska Legio, i o zwycięstwo walcz , my chcemy razem z Tobą mistrzostwa poczuć smak!
Jesteśmy razem z Tobą na dobre, i na złe , Warszawska pieśń się niesie , hej Legio bramkę strzel!

na na na na na na ..... na na na na na na ( allez allez allez ) ...

https://www.youtube.com/watch?v=rqNXvtUoVI4

odpowiedz
Rado - 09.05.2019 / 09:52, *.play-internet.pl

Taaaa, przed Piastem też było pisane, że nie wygrał z nami od 9 spotkań... A później piłkarze wychodzą bez koncentracji i 0:1. Tak samo będzie z Pogonią. Pytanie, czy znów odrobią czy będzie po mistrzostwie...

odpowiedz
Darek72 - 09.05.2019 / 09:34, *.play-internet.pl

Niech tylko wygrają statystki same się uzupełnią

odpowiedz
Kuba - 09.05.2019 / 09:17, *.2.226

Piast tez był dobrym do czasu.

odpowiedz
Groch - 09.05.2019 / 09:17, *.play-internet.pl

@Kuba: I cracovia

odpowiedz