fot. Piotr Galas / Legionisci.com
REKLAMA

Felieton

Słowo po niedzieli: Konsekwencja

Qbas, źródło: Legionisci.com

Legia przegrała mistrzostwo nie tylko na własne życzenie, ale i jest to niejako naturalna konsekwencja tego, co się w klubie dzieje od dwóch lat. Dwie klęski z rzędu w europejskich pucharach, ligowe problemy w zeszłym sezonie, zmiany trenerów co parę miesięcy, aż wreszcie porażka we właśnie zakończonym. Jak na klub, który niedawno regularnie grał w Europie i zarabiał w Lidze Mistrzów, to prawdziwy dramat.

Oczywiście nawet przy mocnej pozycji w krajowej piłce zdarzyć się może sezon, w którym ligi się nie wygrywa. Upraszczając: różne okoliczności na to wpływają, a nie da się wygrywać wszystkiego. Wydaje mi się jednak, że zarządzający Legią sądzili, że drużyna ma na tyle wysoką jakość, że ligę i tak będzie wygrywać. Wmówiono nam, że na Legii można dowolnie eksperymentować, bo przecież ma najlepszych piłkarzy i bez względu na to, co działo się wokół niej. A działo się sporo.

Przede wszystkim Dariusz Mioduski doszedł do wniosku, że trzeba zdywersyfikować źródła pozyskiwania przychodów i uniezależnić je od występów w fazach grupowych europejskich pucharów. Przewrotnie można by stwierdzić, że to dlatego przestaliśmy w nich grać, ale w Legii uznano, że musimy zacząć zarabiać duże pieniądze na sprzedaży młodych, obiecujących piłkarzy. Podjęto decyzję, że w Legia zostanie Dinamem Zagrzeb. I już. To, że talentów nie mamy, miało nie być wielką przeszkodą. Wykreować mieli ich i byli pracownicy klubu ze stolicy Chorwacji. Ich stempel jakości miał być gwarancją wysokiej ceny. Na siłę więc stawia się na bezproduktywnego w minionym sezonie Szymańskiego, ustawiano drużynę pod Niezgodę, który podobno grał nawet z urazem.

Jednocześnie Legia przestała się rozwijać sportowo i jakby nasycona, rozleniwiona wieloletnią niemożnością przeciwników przegapiła moment, w którym pojawił się konkurent, choć przecież nie jakiś silny, ale jednak na tyle mocny, by odebrać jej tytuł. Ściągała coraz słabszych graczy, z których żaden nie został gwiazdą ligi, a może jeden rzeczywiście jest najlepszy na swojej pozycji w Ekstraklasie (Martins). Pojawiali się znajomi znajomych, trenerskie kaprysy, a niemal wszyscy pochodzili z zagranicy. Liderom drużyny, powoli schodzącym ze sceny, pomagano, by nie powiedzieć, że ich spychano, ale nie potrafiono w ich miejsce znaleźć zastępców. Ludzi, którzy byliby w stanie pociągnąć za sobą zespół w trudnych momentach, gotowych do gry pod presją, znających smak walki o najwyższe cele. Przyszli za to głównie specjaliści od żartów, fotek na Instagramie i szeroko rozumianej rozrywki, spośród których rzadko kto coś w piłce wygrał.

Od zwolnienia Jacka Magiery i Michała Żewłakowa, w klubie podejmowane były właściwie same złe decyzje personalne w pionie sportowym. Najpierw władzę w tym zakresie oddano niedoświadczonemu Chorwatowi (Kepciji), a potem dyrektorem sportowym zrobiono człowieka, który choćby ze swej introwertycznej natury na to stanowisko się w Legii nie nadaje (Kucharski). Efekt ich działań? Najbardziej wyraziste: dwudziestu czterech nowych piłkarzy w ostatnich czterech okienkach transferowych, z czego dwunastu z nich albo już odeszło, albo zostało przesuniętych do rezerw, albo nigdy nie zadebiutowało w pierwszej drużynie. Trenerami byli zaś wykładowcy akademiccy, szkoleniowcy kobiet i szkoleniowiec zachowujący się, jakby miał problemy emocjonalne.

Bałagan po tym wszystkim miał posprzątać Vuković i mistrzostwem uratować prezesom skórę. Serb objął Legię półtora miesiąca temu w bardzo trudnej sytuacji. Został więc powtórzony manewr z zeszłego roku, gdy Mioduski, bojąc się kompromitacji, na ostatniej prostej zwolnił Jozaka. Nauczeni tym przypadkiem uwierzyliśmy więc, że to łatwe - wystarczy zmienić trenera, oczyścić atmosferę, bo przecież mamy tak dobrych piłkarzy, że sobie poradzą. Utwierdziły nas w tym początkowe wyniki drużyny pod wodzą nowego trenera.

Okazało się jednak, że te same, proste sztuczki nie zawsze działają, choć jeszcze do meczu z Pogonią mogliśmy sądzić, że i tym razem wyjdziemy obronną ręką z tarapatów. Nie udało się. Nie wiem, czy „Vuko” to dobry trener z dobrą drużyną, dobry ze złą, a może zły z dobrą, czy też zły ze złą. Od początku uważałem, że skoro już dostał szansę, jako szkoleniowiec tymczasowy, a klubu obecnie nie stać na ściągnięcie nowego, wykwalifikowanego sztabu i też, być może po swych doświadczeniach, boi się podejmować kolejnego ryzyka, nie ma skonkretyzowanej koncepcji, jak Legia powinna grać i czego oczekiwać od szkoleniowca, to warto zostawić Serba na dłużej. Wychować go sobie i pomóc, otaczając trenerskimi profesjonalistami. I dać czas. Czasami długoterminowa inwestycja przynosi przecież najpierw straty. Zdania nie zmieniłem. Na rozliczenia przyjdzie pora dopiero jesienią, gdy poukłada klocki po swojemu.

Pisałem przy tym, że Vuković będzie miał potężne kłopoty ze względu na zastaną w klubie sytuację. Ba, sądzę, że problemy z formą piłkarzy, to niejako wypadkowa tego co dzieje się w Legii, skutek, nie przyczyna, a tarapaty, w jakich się znaleźliśmy, są znacznie poważniejsze. Od finansowych przez administracyjne aż po organizacyjne. Przykład pierwszy z brzegu. Zawodnicy nadal nie otrzymali premii za ubiegłoroczne mistrzostwo. Czy dla nich, zwłaszcza tych traktujących Legię, jak przystanek przesiadkowy (w czym nie ma niczego złego), pozostaje to bez wpływu na ich podejście? Na zaufanie do zarządu?

Uważam, że dobrnęliśmy do końca samodzierżawia Mioduskiego. W zaistniałej sytuacji musi odejść ze stanowiska prezesa, a wraz z nim jego zarząd, zgodnie zresztą z pojawiającymi się informacjami, że takie plany są rozważane. Legia potrzebuje fachowców, a nie specjalistów od odkrywania Ameryki, długofalowych wizji, projektów transformacyjnych i PR. Dymisje są naturalną konsekwencją dwuletniej kadencji. I drugim krokiem ku normalności, o której pisałem po zwolnieniu Sa Pinto.

fot. Mishka / Legionisci.com
fot. Mishka / Legionisci.com

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (134)

+dodaj komentarz
BRL - 22.05.2019 / 11:34, *.tktelekom.pl

Jest ktoś, komu się te wypociny podobają?

odpowiedz
FOREVER LEGIA - 22.05.2019 / 07:59, *.play-internet.pl

Mioduski stwierdzeniem,że ""Logicznym jest,że sprzedaje się zawodników dobrych,a nie słabych"zawarł całą swoją politykę wobec Legii.

odpowiedz
Wolfik - 22.05.2019 / 11:43, *.mm.pl

@FOREVER LEGIA: Można rzeczywiście wkurzać się na sytyację, gdy piłkarz dobry zaraz od nas odchodzi. Ale taki juz los biedaków - zawsze sprzedają to, co najcenniejsze. Tak robi Mioduski, tak robił też Leśniodorski, tak robiono wcześniej. Jedynie za komuny nikogo nie sprzedawano, bo nie było takich mozliwości.

odpowiedz
FOREVER LEGIA - 22.05.2019 / 14:09, *.play-internet.pl

@Wolfik: Czyli po co nam taki właściciel,co tylko handluje piłkarzami?.Bo ja nie bardzo wiem.

odpowiedz
Jerz z Potoku - 22.05.2019 / 01:37, *.chello.pl

Stwierdzenie - klucz Autora przedmiotowego felietonu zawiera się w zdaniu, cyt.: "Legia przegrała mistrzostwo nie tylko na własne życzenie, ale i jest to naturalna konsekwencja tego, co się dzieje w klubie od dwóch lat (...).
Mnie osobiście, jako długoletniego kibica, najbardziej dołuje na końcu minionego sezonu nie tyle przegrana iluś tam figurek gabinetowych w rodzaju super pucharku lub bońko podobnego pucharku, ale niechybna perspektywa trzeciego roku z rzędu właścicielstwa i prezesostwa Legii W-wa przez osobę niejakiego p. Mioduskiego. Faceta, który z niezrozumiałych dla większości względów uwierzył, że może śmiało i efektywnie pokierować naszym kubem, szczególnie jego pionem sportowym. A że tak się nie dzieje? A cóż to obchodzi tego korpo dziwaka! Nabył sobie zabaweczkę, to się nią bawi. Najbardziej aktualne pytanie brzmi: jak długo jeszcze ona mu się nie znudzi, ew. jak długo jeszcze my kibice będziemy na to pośrednio lub bezpośrednio przyzwalać?!
Sądzę, że już u schyłku nadchodzącego lata poznamy - przynajmniej wstępną - odpowiedź na ww. pytanie/dylemat.
Kibicowskie serdeczności, szczególnie dla @Krzeszczu (gratuluję powrotu na nasz serwis)

odpowiedz
Krzeszczu - 22.05.2019 / 07:47, *.tele2.se

@Jerz z Potoku: serdeczne dzieki za mile slowa. Pozdrawiam

odpowiedz
eLka - 21.05.2019 / 23:16, *.mm.pl

Loczek - won!

odpowiedz
Mala uwaga - 21.05.2019 / 20:35, *.chello.pl

Szymański bezproduktywny? Litości. Piłkarze z takim talentem się rzadko rodzą. Pamietacie bramke Krychowiaka z Brazylia? Szymanski z anglia pokazal, zeckiedys reprezentacja na nim bedzie oparta.

odpowiedz
FOREVER LEGIA - 22.05.2019 / 08:48, *.play-internet.pl

@Mala uwaga: Trafne porównanie.Krychowiak słynie z kolekcji torebek i bucików,a Szymański ze swojej atletycznej budowy ciała i perfekcyjnie wykonywanych stałych fragmentów gry.

odpowiedz
Kamuflaż - 21.05.2019 / 20:10, *.tpnet.pl

"Do tego doprowadziło nieudolne zarządzanie Jeanie Buss, która się na tej pracy nie zna i ma zbyt wielu doradców, z których “każdy ciągnie w swoją stronę“. A jak wiadomo od dawna, za dobrymi wynikami drużyny na boisku stoi sprawnie działająca organizacja. Bez tego kluby nie są w stanie osiągać sukcesów."

jakież to bliźniaczo podobne do tego, co się dzieje w Legii.

odpowiedz
Glor - 22.05.2019 / 23:55, *.215.23

@Kamuflaż: to odbicie lustrzane lakers

odpowiedz
Warszaeiak1234 - 21.05.2019 / 17:46, *.play-internet.pl

Wywazona i trafna opinia. Pierwszy raz sie z Toba zgadzam Qbas.

odpowiedz
Michał - 21.05.2019 / 13:32, *.140.183

Prezesie, jeżeli znajomość piłki nie jest Pana mocną stroną to proszę zapamiętać jedno:
CARLITOS MUSI ZOSTAĆ
Po prostu. Potrzebujemy zawodników kreatywnych, samymi kopaczami nic nigdzie nie ugramy (wyjątkiem było zeszłoroczne mistrzostwo)

odpowiedz
Mjuzik - 21.05.2019 / 14:49, *.play-internet.pl

@Michał: pracuje na osiedlu gdzie mieszka Carlitos. Dziś z 4 dużymi walizkami o 8 rano wybił...gdzie? Pewnie na Bliski Wschód tak jak mówili.

odpowiedz
Michał - 21.05.2019 / 22:06, *.tpnet.pl

@Mjuzik: Dzięki za info :-(

odpowiedz
Paffik - 21.05.2019 / 10:56, *.14.190

Ilu ludzi jest na zdjęciu?
A ilu wygląda na kompletnie bezradnych?
I kim są? A właściwie jest?
Najbardziej bezradny człowiek na tym zdjęciu jest właścicielem i prezesem Legii.
Koniec komentarza.

odpowiedz
KacProject - 21.05.2019 / 09:00, *.kth.pl

HAOS. To jedyne słowo które mi się kojarzy z Legią. Od lat. W Polsce chyba nie ma ludzi którzy byliby w stanie zbudować drużynę grającą regularnie w LM lub na poziomie minimum wyjścia z grupy LE. Ktoś kiedyś mądrze powiedział, że nie da się niczego zbudować nieustannie burząc. Ciężko mi sobie przypomnieć w Legii dobrego lewego pomocnika od lat. Za to defensywnych pomocników to w Legii jest na pęczki. Lewy obrońca - był Wawrzyniak i Hlousek. Tylko 2 dobrych piłkarzy w na tej pozycji przez 10 lat. Grali po 90 minut bez zmienników. Ocb ? 4-4-2. Za Leśnego Legia już zaczynała wyglądać profesjonalnie i zamiast pociągnąć ten projekt do przodu lub utrzymać ten poziom to jak zwykle sinusoida Legijna poszła ostro w dół. Można tak godzinami...

odpowiedz
Ździch - 21.05.2019 / 09:23, *.ibm.com

@KacProject: Jeszcze "po drodze" był Brzyski.

odpowiedz
buba - 21.05.2019 / 09:31, *.hawetelekom.pl

@KacProject: A co to jest HAOS to jakiś skrót wyciągnięty z NASA czy co???

odpowiedz
jajj - 21.05.2019 / 06:43, *.orange.pl

Vukovicoivi jaki i całej Legii,kibicom prezesom itp brakuje pokory,patrzcie na Fornalika...za to was wszyscy nie lubią...i za to ponosicie kare,Polonii jakos mimo że tez jest z Warszawy w Polsce nikt nie nienawidzi tylko wy,mało tego wielu ich wspiera w walce z wami,i nie chodzi o to ze Legia jest mistrzem co roku bo Wisła tez kiedys byla i tez jej nikt nie nienawidził,ale Legia? napisaliscie i tak panowie i tak Legia mistrzem,i jak to teraz wygląda?? zdziwieni.

odpowiedz
Ździch - 21.05.2019 / 08:08, *.ibm.com

@jajj: O tak, Cracovia to wręcz kocha Wisłę. Idź na swoje forum chłopczyku.

odpowiedz
WojtasTHC - 22.05.2019 / 02:54, *.vectranet.pl

@jajj: Przede wszystkim Legie sie kocha lub ja nienawidzi. Po drugie Historia sie klania. Poczytaj, popytaj, wtedy bedziesz mogl powiedziedziec za co Legii sie nie lubi. CWKS tyle w temacie.

odpowiedz
Portowiec - 21.05.2019 / 05:36, *.centertel.pl

Do Kibic Legii od zawsze. Masz prawie rację. Prawie, bo tytuł po 1956r. był zdobyty również w 1969r. Dłuższa posucha była od 70 do 93.

odpowiedz
kibic Legii od zawsze - 21.05.2019 / 08:13, *.chello.pl

@Portowiec: Racja.Pisałem w pośpiechu,pamięć zawiodła.Ale to przeżyłem osobiście i nie chcę powtórki!!!!!!!

odpowiedz
rath - 20.05.2019 / 22:22, *.248.33

to Avram Grant poniżej Mioduskiego siedzi?

odpowiedz
MlodyG - 20.05.2019 / 22:50, *.vectranet.pl

tak

odpowiedz
kibic Legii od zawsze - 20.05.2019 / 20:21, *.chello.pl

Kibice sukcesu! Wy,którzy obrzucacie inwektywami właściciela / sami nie ryzykując ani złotówki/ pomyślcie,jak byście się zachowywali,gdyby -tak jak od 1956 do 1970 - Legia nie zdobyła ani razu tytułu? Jak byście ujadali,gdyby Legia nie miała kasy,bo wojsko nie daje a prywatnego właściciela nie ma? Jak byście znosili sytuację,w której znajduje się Wisła,Ruch,Polonia i wiele innych kiedyś pierwszoligowych zespołów?
To może pomyślcie i okażcie minimum przyzwoitości nie obrażając Dariusza Mioduskiego,dzięki którego kasie możecie teraz wyzywać się w internecie! Bo on zasłużył na krytykę ale nie na obrażanie!

odpowiedz
eduardo - 20.05.2019 / 21:47, *.tpnet.pl

@kibic Legii od zawsze: twoja narracja oparta na slowie "gdyby". Gdybym ja byl prezesem to Legia bylaby zwyciezca LM

odpowiedz
olew - 20.05.2019 / 22:46, *.vectranet.pl

@kibic Legii od zawsze: w 1969r. byliśmy mistrzem !

odpowiedz
Arek - 20.05.2019 / 22:59, *.tpnet.pl

@eduardo: dawaj Edek na prezesa! Szkoda tylko, że nie napisałeś jak byś to zrobił. A kolega wyżej napisał bardzo dobry komentarz. Bo w takiej sytuacji się nie znajdujemy, ale nie daj Boże i co? Pewnie 3/4 zniknęłaby z tego forum, a na stadion przychodziło by od 3 do 5000 osób.

odpowiedz
L - 21.05.2019 / 00:27, *.mm.pl

@kibic Legii od zawsze: Polonia grała w 3-lidze w tych latach co powiedziałes to siej propagandy

odpowiedz
lhm - 21.05.2019 / 00:36, *.vectranet.pl

@kibic Legii od zawsze:
Niezbyt mądry ten twój komentarz, a nawet durny. Gdybyśmy mieli budżet na poziomie Piasta, cieszyłbym się z kazdego punktu urwanego mocniejszemu rywalowi, nie wymagał bym od Legii mistrzostwa i skakał z radości po awansie do europejskich pucharów.
Ale Legia ma jak na naszą ligę budżet kosmiczny. Powinniśmy mieć najlepszych piłkarzy, najlepszego trenera, zarabiać w pucharach i odjeżdżać reszcie ligi... a mamy prezesa nieudacznika, który trwoni ciężko wypracowaną przez ostatnie lata pozycję.
Gdyby Miodek został szefem najlepszego teamu F1, to po dwóch latach jego rządów mercedesy na finiszu objezdzal by Kubica w swoim rozklekotanym Williamsie...

odpowiedz
AJG - 21.05.2019 / 06:42, *.t-mobile.pl

@lhm: Z zasady nie biorę udziału w dyskusjach na tym forum ale dla ciebie zrobię wyjątek. Bo trudno się powstrzymać, czytając takie brednie, jakie wypisales! Zresztą nie tylko ty,bo kilku innych również "popisalo " się głupotą!
To,co napisał "kibic Legii od zawsze" w moim odczuciu jest apelem o myślenie -ale chyba niektórzy z was do tego nie dorośli! A chamstwo wylewane przez wielu tzw" kibiców Legii" jest dowodem prymitywy zmuszony tych,niestety,kolegów " po szalu"!

odpowiedz
ja - 20.05.2019 / 19:51, *.chello.pl

Prawda jest taka, że od oddania klubu przez Leśnego notujemy zjazd w dół.
Najpierw walczyliśmy o Mistrza do końca i gdy trzeba było wygrać to tego nie zrobiliśmy. Cały stadion czekał i klikał w telefonach. To już była oznaka tego, że jest źle.

Puchary w ostatnich latach dobitnie pokazywały nasz obecny poziom.

Legia to nie jest miejdce na eksperymenty, żeby ktoś się dopiero przyuczał do roli trenera. A tak było z Magierą, Jozakiem, Klafuriciem i tak jest z Vuko.

Nic z tego nie będzie.

odpowiedz
FI(L)IP - 20.05.2019 / 19:30, *.belgacom.be

Wydaje mi się, że dobrze poukładaną sekcją jest koszykarska. Zatrudnienie Tane Spaseva w zeszłym sezonie dało w tym wynik ponad stan. Może Jarosław Jankowski powinien pokierować sekcją piłkarską?

odpowiedz
L - 20.05.2019 / 18:54, *.centertel.pl

nie ma tłumaczenia, sami jesteśmy winni .... ja się pytam co się stało ??? 7 pkt przewagi nad piastem i 1 pkt zdobyty w 4 meczach... więc pytam co się stało Panie Mioduski??????? generalnie wszystko na L, Legia lechia lech dał dup....y w tym sezonie... czy to ustawka jakaś czy co?

odpowiedz
L - 20.05.2019 / 18:50, *.centertel.pl

gdzie ta obrona Legii? zawsze słynęła z dobrej strony....lepiejbyło Jodłę i Czerwińskiego wypożyczyć ?? zaciąg portugalski lepszy ??? mioduski co Ty wyprawiasz?

odpowiedz
Xyz - 22.05.2019 / 05:23, *.centertel.pl

@L: Jodła jest wypożyczony, dlatego nie grał w bezposrednim meczu Legia:Piast, bo ma wpisaną taką klauzulę

odpowiedz
Rec - 20.05.2019 / 18:40, *.chello.pl

Szefie co to znaczy otoczyć Vuko " trenerskimi profesjonalistami"? tzn. kim konkretnie i jak niby? to nie lepiej po prostu zatrudnić trenera profesjonalistę? przecież to kabaret.

odpowiedz
oLaf - 20.05.2019 / 18:17, *.vectranet.pl

1. Piłkarze grali fatalnie, to bezsprzeczne.

2. Vuko ... zagrał tragicznie (2 punkty z możliwych 12 w ostatnich 4-ch meczach!).

Pisałem już dawno, że powinien najpierw 3 lata poprowadzić Koronę/Arkę etc. i dopiero jako doświadczony trener przyjść do Legii. To dobry trener, Miodek go po prostu "wrzucił na zbyt głęboką wodę". I utopił.

3. Nowy prezes? Świetny frazes, tylko kto kupi za setki milionów taki klub z słabymi i przepłaconymi piłkarzami???

odpowiedz
Wolfik - 20.05.2019 / 23:52, *.mm.pl

@oLaf: Nikt nie musi kupować. Mioduski poprostu przestanie być prezesem a bedzie nadal właścicielem. Od początku sezonu uważam (nie tylko ja zresztą), że Miodek jest dobrym właścicielem, ale złym prezesem.

Sądzę, że dymisja Mioduskiego prezesa przyjęta przez Mioduskiego właściciela, byłaby krokiem we własciwym kierunku.

odpowiedz
Kibic - 20.05.2019 / 16:51, *.vectranet.pl

I dobrze tak kudlatemu sam sobie nagrabil

odpowiedz
olew - 20.05.2019 / 14:52, *.vectranet.pl

1. Mioduski- Właściciel nie odwoła Mioduskiego -
Prezesa Zarządu. Facet polubił tę fuchę, niestety...
2. Rewolucje są nieefektywne ( zakładają populizm i zniszczenie) .
3. Nie mamy trenera.
4. Nie mamy dyrektora sportowego.
5. Nie mamy pokory.
6. Mamy dobrego właściciela , niezłą publikę, niezłych grajków i bardzo wysokie ( jedyne takie w Polsce !) aspiracje - to nie jest zła sytuacja wyjściowa.
7. Furman jest bardziej potrzebny niż Jodłowiec.
8. Drugi bramkarz potrzebny ( Majecki może być szybko sprzedany...) bardziej od napastników.
9. Mnie się marzy bardziej polska Legia, ale w ostateczności może być ładnie grająca.
10. Jestem pewien, że za rok będziemy mistrzem, ale nie jestem pewien , czy będziemy porządnie grać.

odpowiedz
eth - 20.05.2019 / 14:45, *.tpnet.pl

W następnym sezonie, jak zwykle celem będzie mistrzostwo, celem minimum - eliminacje europejskich pucharów, a więc załóżmy, że 3 miejsce. Niestety, przy obecnym zarządzaniu, sukcesem będą eliminacje europucharów, a sukcesem minimum - górna ósemka. Takie są realia i na to trzeba się nastawiać. ŁKS, Raków, Lech, Wisła K, Cracovia, Lechia, Lubin - bez żadnych problemów te kluby będą w stanie nas prześcignąć.

odpowiedz
Reasonable man - 20.05.2019 / 14:26, *.t-mobile.pl

Sprzedałbym wszystkich jak leci i kupił w lipcu całą kadre z Fornalikiem. Pewnie z 10 mln pln wystarczy. Budzet sie domknie i mistrz za rok gwarantowany.

odpowiedz
Ździch - 20.05.2019 / 14:25, *.ibm.com

Czemu w klubie tak cicho? Tyle było wczoraj gadania na konferencji o czarnej liście zawodników do skreślenia i co? Teraz się zastanawiają, kogo na niej umieścić? To powinno być już gotowe i podane do wiadomości. Jak zwykle przypomną sobie o ruchach kadrowych pod koniec sierpnia, jak się będzie okienko zamykać?

Normalne kluby mają plany transferowe gotowe już na kilka miesięcy przed końcem sezonu, a u nas jak zawsze prowizorka.

odpowiedz
Leszek - 20.05.2019 / 14:23, *.play-internet.pl

Poczytajcie swoje wpisy każdy o czym innym mówi a nikt nie ma złotego środka...nie da się z gówna bicz ukręcić...tak będzie jeszcze długie lata....

odpowiedz
Peter - 20.05.2019 / 14:23, *.128.86

A zwrócił ktoś uwage na fakt, że na trybunie VIP, obok Brzęczka siedział Avram Grant???
MOże to nie przypadek...

odpowiedz
Andrzej - 20.05.2019 / 19:24, *.amazonaws.com

@Peter: a jakiś wniosek z tego? Bo takie pisanie przypadek-nieprzypadek to jakieś sianie teorii spiskowej, ale o co cho? Pisz wprost, a nie jakieś stary-taty.

odpowiedz
(L)eve(L)64 - 20.05.2019 / 13:16, *.tpnet.pl

Do tych wszystkich co jadą na trenerów.
Proponuję obejrzeć sobie mój pierwszy wyjazdowy mecz o Puchar Polski: Legia-Lech Częstochowa 1980. Czy naprawdę potrzebny był trener klasy europejskiej żeby tak grać?

odpowiedz
Kwiatek 447 - 20.05.2019 / 17:58, *.plus.pl

@(L)eve(L)64: Sugerujesz, że Legią będą spłacane roszczenia żydowskie ?

odpowiedz
wkrw - 20.05.2019 / 13:05, *.tpnet.pl

niestety, żałuję, że sprawdziła się moja przepowiednia co do Mioduskiego
sposób przejęcia klubu, to co opowiadał i opowiada utwierdza mnie w przekonaniu, że moja decyzja, że loczek nie zarobi na mnie ani złotówki była słuszna
podziwiam i nie rozumiem tych ludzi, którzy pchają mu kasę w de...
i jeszcze dzieci ciągną - jak im tłumaczą taką żenującą postawę kopaczy, tych wkładów koszulkowych???

odpowiedz
rafal - 20.05.2019 / 17:06, *.play-internet.pl

@wkrw: 100% racji

odpowiedz
dino - 20.05.2019 / 13:03, *.bt.net

Lesnodorski - żle (trans na Zylecie) Miodusli - żle (to akurat popieram), przyszedłby Qatar Airqays zaraz byłoby *ebac Araba, jakby Franciszek został prezesem tez by znaleźli się tacy co by narzekali itp itd

odpowiedz
Wolfik - 20.05.2019 / 23:54, *.mm.pl

@dino: Nie myl Kolego fukcji prezesa z funkcją właściciela klubu. To dwie równe funkcje i wcale nie musi to byc ten sam człowiek.

odpowiedz
Życiowy optymista - 20.05.2019 / 12:58, *.inetia.pl

Goście w garniturach i w krawatach z szalikami(wielcy kibice)dzisiaj są,jutro moze ich nie być i będą na Legie gadać najgorsze rzeczy, dlatego my jesteśmy częścią tego klubu ,ktorzy wspieramy ich na dobre i źle, piłkarze odejdą i trenerzy a my zostaniemy z tym balaganem,zawsze tak jest i będzie....niestety

odpowiedz
LeGiAtOmY - 20.05.2019 / 13:18, *.com.pl

@Życiowy optymista : kocham takie podejście. "Prawdziwy kibic Legii" musi chodzić w dresie i mieć łysy łeb. W koszuli albo garniturze to już najgorszy sort kibica!

Weź Ty się pier*olnij w łeb.

odpowiedz
Życiowy optymista - 20.05.2019 / 17:28, *.tpnet.pl

@LeGiAtOmY: Nie mam nic do każdego prawdziwego kibica Legi, czy to.w dresie czy garniaku, a bardziej do ludzi którzy są w zarządzie, którzy traktują klub jako korporacje i przystanek w karierze zawodowej.Ot tak to widzę, a czy łysy w dresie czy w garniaku to nie mam nic do tego .pozdr

odpowiedz
taki głos - 20.05.2019 / 12:53, *.tpnet.pl

no proszę
a jak jechaliście wcześniej na tych, którzy zwracali uwagę, że z loczkiem niczego nie osiągniemy, że to dyletant...
trybuny, nie wiem po co, wspierały to badziewie
że niby czas rozliczeń nadejdzie po sezonie
no to macie teraz - żenadę, kompromitację i dno
czasem warto zacząć dmuchać na zimne...
czekam na apel NS lub innych "kumatych" (śmiech), żeby kupować karnety na nowy sezon
TYLKO PUSTY STADION przemówi do tego korporacyjnego dyletanta, który wszystkich chce ustawiać w ekstraklasie i Europie, a pojęcia o piłce nie ma
klub piłkarski, to nie korpo panie Mioduski
szkoda, że trybuny dały z siebie zrobić korpoludków...

odpowiedz
rafal - 20.05.2019 / 14:30, *.play-internet.pl

@taki głos: 100%racji

odpowiedz
Kapi - 20.05.2019 / 15:46, *.atman.pl

@taki głos:
NS i wszystko jasne, ktoś musiał wejść w układ z Prezesem

odpowiedz
xxc - 20.05.2019 / 17:48, *.t-mobile.pl

@taki głos: rozumiem ze chcialbys by ten dyletant odszedl? i co dalej? rozbijesz swoja swinke skarbonke i przejmiesz klub?

odpowiedz
boląceOCZY - 20.05.2019 / 12:42, *.chello.pl

Mioduski zrezygnuj z prezesowania, wyjdzie to wszystkim na dobre!!!

odpowiedz
Ytr - 20.05.2019 / 12:38, *.plus.pl

Vuko jeszcze do sztabu wkrecił swojego koleżkę hahaaa. Człowieka no name..

odpowiedz
:) - 20.05.2019 / 12:20, *.chello.pl

Na temat młodych, ambitnych z dna (L) to już raz Stasiek Cz. się wypowiedział..
Przedszkole i tyle w temacie. Jednego max dwóch można stopniowo wprowadzać do składu, reszta to ma być jakość i jeszcze raz jakość!

odpowiedz
Michał - 20.05.2019 / 12:16, *.plus.pl

Z tym Prezesem będzie tylko gorzej, zobaczycie. Wczorajszą śpiewka Vuko typowa pod kibiców. Pier.... ie o legijnym dna. Legionistów to jest masa i chętnych do zapier... is ale co z tego skoro umiejętności nie te. Tu trzeba jakości! Niech nawet będą to najemnicy pokroju Niko, Prijo czy Vadisa!

odpowiedz
Jarecki - 20.05.2019 / 12:07, *.vectranet.pl

Generalnie nowy trener nic nie zmieni, przyjdzie jakiś Niemiec i sprowadzi klasowych graczy z drugiej ligi niemieckiej. Vukovic mimo że rozpoczyna przygodę z piłką trenerską jednak lepiej zna klub od środka. Niech wprowadza młodych z akademii, ambitnych, walczących. Nie można oczekiwać mistrzostwa w przyszłym sezonie, trzeba oczekiwać dobrej dla oka gry, z pomysłem na każdego kolejnego rywala. Sukcesy przyjdą z czasem.

odpowiedz
Życiowy optymista - 20.05.2019 / 13:04, *.inetia.pl

@Jarecki: Dokładnie, tym bardziej,że żaden znany trener nie przyjdzie tu pracować,jak nie młodych z akademii, to na naszym podwórku niech wyciągają zdolnych pilkarzy, myślę że finansowo są w stanie zaproponować też dobra kasę,jak sprowadzać nieznanych Portugalczyków czy Hiszpanów czy inne wynalazki.

odpowiedz
haha - 20.05.2019 / 12:03, *.chello.pl

Rozpie...ala mnie ten Vuko i jego absurdalny wywiad po wczorajszym meczu..Legijne DNA Legioniści z krwi i kości.. kur... co za brednie!! Jakie DNA jakie bycie legionistą! Przykład Kucharczyka, coz tego że serca nie brakuje jak brakuje całej reszty?.. Przecież od zawsze tak było że w drużynie w każdym klubie 90% to zwykli najemnicy! Po prostu trzeba odpowiednich ludzi i odpowiednich umiejętności!! No ale Vuko sam przecież swoje podboje w Legii opierał na identyfikacji z klubem a nie na umiejętnościach. Tak ten człowiek w klubie buja się do dzisiaj..

odpowiedz
Krzeszczu - 20.05.2019 / 12:51, *.128.144

@haha: zupelnie sie z Toba dgadzam. Ta cala gadka o dna to tylko pie....nie o szopenie i na alibi.
Tottenham w swoich szeregach ma 3 (trzech!) wlasnych wychowankow w druzynie. A za tydzien graja w finale LM, w ktorej nota bene graja regularnie od 5-6 lat. Ale do tego trzeba madrego, inteligentnego trenera z pilkarskim know-how, a nie alatora uczacego sie fachu czy innego wfsty z zeszycikiem, albo trenera kobiet. Goscia ktory te klocki pouklada. Jak Pan Stasiek.
A u nas sciema o dna i zap.......laniu. Cyrk i idiotyzm. Idiotyzm i cyrk.

odpowiedz
Piter - 20.05.2019 / 13:25, *.net.pl

@haha: 100% racji kolego!

odpowiedz
mietek - 20.05.2019 / 18:39, *.net.pl

@Krzeszczu: Najpierw to by się przydał prezes z know-how ;)

odpowiedz
Jacek R. - 20.05.2019 / 12:02, *.virginm.net

czy to Avram Grant siedzi nizej kudlatego??? jesli tak -przypadek?

odpowiedz
(L) - 20.05.2019 / 13:36, *.chello.pl

@Jacek R.: Przyjechal w delegacji, ktora miala negocjowac mienie bezspadkowe :)

odpowiedz
MIODUSKI OUT !!!!! - 20.05.2019 / 11:57, *.btcentralplus.com

Prawdopodobie jeszcze dzisiaj Mioduski ma przestawic 'nowa wizje dla Legii'.....wersja 178.

odpowiedz
tomaszek67 - 20.05.2019 / 11:45, *.centertel.pl

Już niedługo pierwsze hity transferowe przed europejskimi pucharami.
Na Łazienkowską 3 wyląduje Dominik Furman i Michał Żyro + powróci z wypożyczenia Tomasz Jodłowiec.
Trener Vuković wierzy, że będą ostro zapier...lać, a jak nie to on sam wejdzie na boisko i pokaże jak się to robi.
To ma być nowa Legia z duża dawką legijności w sobie. Mają gryźć trawe od pierwszej do ostatniej minuty.
Psy szczekają, karawana jedzie dalej.

odpowiedz
Tifo - 20.05.2019 / 11:39, *.net.pl

a na zdjęciu poniżej od p. Mioduskiego Avram Grant...

odpowiedz
Pepe - 20.05.2019 / 12:53, *.tpnet.pl

@Tifo: Tak, we własnej osobie, jechał z Mławy i wpadł akurat z tragarzami:)

odpowiedz
Nasz - 20.05.2019 / 11:26, *.chello.pl

Porównanie Kudłatego i BL jest niedorzeczne, ot takie porównanie mrówki do słonia..
Pomijając sympatie czy antypatie tych obu postaci to jednak faktów nie da się oszukać, a to co na papierze wygląda tak..

BL charyzmatyczny, niepozbawiony wad, a mimo kilku wpadek za jego kadencji dał nam wiele szczęścia..

Wyciągnął klub z wielomilionowych długów, spłacił ITI obiecał sukcesy na 100-lecie klubu które zrealizował z nawiązką..
Puchar Polski, Mistrzostwo i LM ! To było coś pięknego..
Zatrudnienie najlepszego od lat fachowca jakim był Stanisław Czerczesow...

Natomiast Pan Mioduski co zrobił odkąd przejął Legie?
Jedyny pozytywny aspekt tego człowieka to rozpoczęcie budowy akademi..
i nic więcej! Zadłużył klub, 95% jego personalnych decyzji to rażące błedy, na każdym poziomie!
Chyba nie trzeba wymieniać? transfery, sztab amatorów itd.
Co najbardziej zaskakujące z tych błednych decyzji nigdy nie wyciągał wniosków, Dalej powiela te same błędy..
Za kandencji tego człowieka równia pochyła! Cofamy się w rozwoju!

odpowiedz
rozbawiony - 20.05.2019 / 12:02, *.chello.pl

@Nasz: Człowieku,BREDZISZ ! Boguś nas wyciągnął z długów? Coś ci się pomyliło!To właśnie jego działalność sprowadziła na Legię problemy finansowe1 Jedyne,co BL zrobił dobrego,to fakt,że potrafił zbudować niezłą drużynę ale tylko na moment!Mioduski zrobił masę błędów ale przynajmniej stwarza podwaliny pod stabilizację finansową w odróżnieniu od Bogusia i Wandzla!

odpowiedz
Tomek - 20.05.2019 / 12:27, *.113.189

@rozbawiony: Kolego audyt i sprawozdanie finansowe przeprowadzony przez Mioduskiego po przejęciu sterów przez niego i odkupieniu akcji od Leśnodorskiego, wykazało że na koncie Legii jest 15 mln zł więc Twój argument o tym że to Leśnodorski był przyczyną wszystkiego co złe w Legii, jest wyjęty z d... Mioduski opowiadał dookoła, że co złego to Leśnodorski a co dobrego to tylko ja czyli Mioduski i właśnie w obecnym sezonie to co robi dobrego Mioduski wyszło na wierzch. Za prezesowania Leśnodorskiego, mieliśmy regularnie rok w rok fazę grupową europejskich pucharów, zawodnicy mieli wszystko popłacone na czas, klub na bieżąco regulował kontrakty i inne zobowiązania, A przypomnę Ci, bo może nie wiesz ale zawodnicy Legii nie dostali jeszcze premii za zeszłoroczne mistrzostwo i o dziwo w Legii w tym czasie nie ma Leśnodorskiego, tylko rządzi wielki amator Mioduski. Także krótko i na temat Mioduski to może Leśnodorskiemu ewentualnie buty wyczyścić.

odpowiedz
Bemowo(L) - 20.05.2019 / 12:28, *.centertel.pl

@rozbawiony: Chyba żyjesz w jakiejś alternatywnej rzeczywistości. Leśny doprowadził do sytuacji, w której Legia była klubem samowystarczalnym. Oczywiście część budżetu stanowiły wpływy z gry w pucharach ale za Leśnego zawsze graliśmy w fazie grupowej. Teraz po raz pierwszy od czasów ITI klub jest zadłużony po uszy. Tak właśnie wygląda strategia zrównoważonego rozwoju prezesa Mioduskiego. W dodatku po raz pierwszy od 10 lat kończymy sezon bez trofeum.

odpowiedz
rozbawiony - 20.05.2019 / 13:04, *.chello.pl

@Tomek: Ciekawe,kto zatrudniał piłkarzy z olbrzymimi kontraktami? Kto ustalał b.wysokie nagrody za zdobycie tytułów poza kontraktem?
Te "nadwyżki" po Bogusiu to wirtualne pieniądze,dawno zaangażowane w koszty!
Powtarzam,Mioduski zrobił wiele błędów ,być może zmarnował sporo kasy -tylko ,że w odróżnieniu od BL- SWOJEJ !!!Zachwalanie BL za "dobrą" politykę finansową to absurd!Cała jego polityka opierała się na założeniu wpływów z rozgrywek LM i LE - najmniejsze niepowodzenie to bankructwo!Gdybym w taki sposób prowadził interesy to już dawno siedziałbym z czapką pod kościołem.....

odpowiedz
Tomek - 20.05.2019 / 13:29, *.113.189

@rozbawiony: Przeczytaj sobie wywiad z Mioduskim i zobacz o co on opierał budżet? Albo powiem Ci w skrócie, w wywiadzie Mioduski stwierdził, że będzie musiał zweryfikować kolejny budżet i nie opierać go o wpływy z europejskich pucharów. A wiesz dlaczego? Ponieważ za Mioduskiego nie będzie fazy grupowej pucharów. Co więcej, w tym samym czasie gdy prezesem był Leśnodorskim to większościowym udziałowcem był Mioduski. Sam przyznał w wywiadzie, że nie interesował zbytnio się tym co dzieje się w klubie, a wiesz dlaczego? Bo kasa mu się zgadzała, Leśnodorskim rządził klubem, a Mioduski otrzymywał z tego kasę i wtedy wszystko mu się podobało i Leśnodorski był jak najbardziej w porządku. A dzisiaj jesteśmy może nie w czarnej dupie ale przez 3 lata prezesowania Mioduskiego zrobiliśmy nie jeden, czy dwa ale tuzin kroków do tyłu. Leśnodorski święty nie był, ale faktów nie oszukasz i to za jego prezesury Legia osiągała historyczne sukcesy, jak chociażby wygranie grupy w europejskich pucharach (pierwszy polski klub w historii który tego dokonał), nie zmienialiśmy trenerów co 4 miesiące, Leśnodorski do Legii sprowadził takich piłkarzy jak Moulin, Guliherme, Bereszyński, Nikolic, Duda, Prijovic,czy Odida-Ofoe. Nie wszystkie transfery okazały się strzałem w dziesiątkę ale za czasów Mioduskiego mamy dosłownie dwóch piłkarzy a mianowicie Martinsa i Carlitosa, którzy jako tako ogarniają temat ale i tak Vadisowi czy Nikoliciowi to mogą jedynie plecak na trening nosić. Za Mioduskiego były takie transfery jak Antolic, Mauricio, Sadiku, Pasquato, Moneta czy mój ulubieniec Hildeberto, a więc cała masa ludzi, którzy nie potrafią kopnąć prosto piłki i dlatego dzisiaj jesteśmy tutaj gdzie jesteśmy. Mioduski jak chce bawić się w piłkę, to niech się bawi, niech będzie właścicielem ale niech zatrudni prawdziwego prezesa i człowieka od transferów bo odkąd sam próbuje to robić wygląda to żenująco.

odpowiedz
rozbawiony - 20.05.2019 / 14:22, *.chello.pl

@Tomek: To,że Mioduski powiedział,że musi zweryfikować budżet po niepowodzeniach w pucharach - to normalne,przecież musiano po stronie + ew.przychody zminusować.Ale właśnie dlatego Mioduski przejął władzę - zauważył,że polityka BL prowadzi do bankructwa!
Oczywiście,zawodnicy zakupieni w czasach BL to bezdyskusyjnie plus ale ich kontrakty były super wysokie na polskie warunki a także dawały im możliwość łatwego rozwiązania kontraktu!!! Prijo,Nico,Vadis szybko się na Legię wypięli,kiedy dzięki Legii osiągnęli sukces -szybko poszli za kasą!Nie dziwi mnie to,każdy z najemników tak robi ale to pokazuje politykę BL !
Więc pozosyańmy przy swoich opiniach - ty idealizujesz BL i potępiasz DM - ja chwaląc za sukcesy BL widzę jego chaotyczne zarządzanie! Zresztą- miał dużo szczęścia,którego zabrakło Mioduskiemu! Przypomnę,że z trenerami to różnie bywał a a uwielbiany Staszek do czasów Legii niczego jako trener nie osiągnął!Miał duże doświadczenie,dlatego mistrzostwo zdobył- ale z tamtymi piłkarzami to ja też bym zdobył:):):)Być może efektowniej niż w ostatniej kolejce......

odpowiedz
SLY - 20.05.2019 / 14:24, *.amazonaws.com

@rozbawiony: stabilizacja finansowa? Chore kontrakty i odprawy 6 trenerom w lekko ponad 2 sezony??

odpowiedz
rozbawiony - 20.05.2019 / 14:32, *.chello.pl

@SLY: To są wielkie błędy,o czym pisałem.Zresztą,nie jedyne!

odpowiedz
Legionista - 20.05.2019 / 16:09, *.mm.pl

@Tomek: Jasne. Tylko ja się pytam, gdzie są pieniądze z Ligi Mistrzów. Wmawiano nam, że gdy do niej awansujemy, to "odjedziemy" (ligowym) rywalom na lata, że staniemy się (ligowym) gigantem, regularnie grającym w pucharach. Jak jest - widzimy. Gdzie jest kasa panowie Leśnodorski, Mioduski, Wandzel?!

odpowiedz
Wariat - 20.05.2019 / 19:53, *.vectranet.pl

@Legionista: Zapytaj pana Mioduskiego z czego wykupił wspólników i dlaczego przeciągał rozpoczęcie negocjacji. Pieniądze z LM za awans i fazę grupową są przelewane razem w jednej transzy na przełomie lutego i marca, zgodnie z rozporządzeniami UEFA i sponsorów LM. Już wiesz czemu Mioduski przeciągał te negocjacje i z czego spłacił wspólników?

odpowiedz
Ździch - 20.05.2019 / 20:37, *.net.pl

@rozbawiony: Ale wiesz o tym, że Niko by został, gdyby klub mu zaproponował podwyżkę? A w ślad za nim Prijo. Ale Leśny się napalił na transfery jak szczerbaty na suchary, bo przecież załatwił cud-miód następców - drewniano-nogiego Necida i wielką stopę Chupa Chupsa.

Już nigdy się o tym nie przekonamy. Ale kto wie, czy Vadis by z nami nie został, gdyby w składzie dalej byli Niko i Prijo.

Jak nie trawię Stanowskiego, tak muszę przyznać, że świetnie podsumował Mioduskiego (to nie będą 100% cytaty):

1) Oddaj do Piasta Czerwińskiego i Jodłowca, w zamian sprowadzając Mauricio i Antolicia. Ale pouczaj wszystkich, jak prowadzić klub piłkarski.

2) Krzycz w mediach, żeby Lech pokazał pełne zaangażowanie w ostatnim meczu, gdy twoja drużyna w 3 poprzednich meczach zdobyła 1 punkt. Ale pouczaj wszystkich, jak prowadzić klub piłkarski.

I tak dalej.

odpowiedz
Friki - 20.05.2019 / 11:25, *.play-internet.pl

Qbas... Jakimi profesjonalistami? Wystarczy spojrzeć na asystenta Vuko żeby poznać odpowiedz. To nie ma prawa wypalić, Vuko z 7 punktów przewagi, zrobił +4 dla Piasta. Sam jest żółtodziobem z mizerna taktyka. A na dodatek asystent ma mniejsze pojęcie niż on.... To wróży tylko kompromitacje. Podam taki przykład z siatkówki. Jak Antiga zostawał selekcjonerem kadry, jako asystenta miał Blaina ( dla niewtajemniczonych, gość trenował jeszcze Antige jak grał) i to wypaliło. Ale jak asystent, ma tylko przyklaskiwac trenerowi żółtodziobowi to nic z tego nie będzie. Odejdą też najlepsi, bo nikt nie będzie chciał babrać się w tym szambie i zostanie walka o 8.

odpowiedz
Krzeszczu - 20.05.2019 / 12:56, *.128.144

@Friki: a ja z Antiga gralem. Tzn przeciw niemi :-). Ale twoj punkt trafny i w samo sedno, co nie raz sam staralem sie przedstawic tutaj.

odpowiedz
DzyndzeL - 20.05.2019 / 11:24, *.chello.pl

Lista do odstrzału :
Malarz
Jędrzejczak
Rocza
Radovic
Nagi
Szymańczak
Agra
Antolovic
Carlitos
Kulenowicz

Zostawić kręgosłup: Majewski - Wieteska - Martens - Niezgoda i wokół nich budować drużynę z najlepszych i zaangażowanych Polaków (Starzynski, Furman, Mak, Buksa, Pawłowski, Czerwiński).

odpowiedz
Mati - 20.05.2019 / 11:54, *.com.pl

@DzyndzeL: faktycznie jesteś dzyndzel jak nie wiesz nawet jak piłkarze mają na nazwisko nie ma specjalista z ciebie i kibic VIP

odpowiedz
Cch - 20.05.2019 / 12:08, *.plus.pl

@DzyndzeL: za bukse Pogoń chce 4 mln euro, a reszta to chyba żart. Starzynski na LE?

odpowiedz
oko - 20.05.2019 / 12:11, *.154.78

@DzyndzeL: Błagam nich Pan się nauczy nazwisk piłkarzy z kadry sezonu 2018/19 !

odpowiedz
DzyndzeL - 20.05.2019 / 12:41, *.chello.pl

@Cch: To trzeba zapłacić a nie mieć budżet 200 mln PLN i utrzymywać bandę parodystów.

odpowiedz
ultra - 20.05.2019 / 14:09, *.tpnet.pl

@DzyndzeL:
Martins raczej zostanie sprzedany,mam takie przeczucie,a Cafu nie zostanie nawet wykupiony

odpowiedz
Phoenix(L)k - 21.05.2019 / 10:42, *.188.226

@DzyndzeL:

Hmm - ale Antolovic gra w Osijeku... no i nie wiem, czemu Ci Pani Otylia przeszkadza...

odpowiedz
Kibic - 20.05.2019 / 11:16, *.t-mobile.pl

Czy ktoś w końcu odpowie mi, jak żyć w sytuacji kiedy nie ma mistrzostwa, a dla nas liczy się tylko mistrzostwo ?

odpowiedz
Mjuzik - 20.05.2019 / 11:13, *.154.231

Avram Grant siedzi pod Mioduskim - czyzby zmiana trenera jednak?

odpowiedz
Inteligent - 20.05.2019 / 11:58, *.t-mobile.pl

@Mjuzik: on ma polskie korzenie i bardzo często jest w Polsce wiec nie wiazałbym tej wizyty z jego ewentualnym angażem!

odpowiedz
Mjuzik - 20.05.2019 / 16:08, *.154.231

@Inteligent: Osobiście nie obraziłbym się gdy został trenerem. Vuko musi nabrać doświadczenia i zawsze będzie tu mile widziany, na dziś jednak może w parę miesięcy zniszczyć swoje własne nazwisko co jest bez sensu. Niestety prezes patrzy na to wszystko emocjonalnie dlatego go zostawił niczym MU Solskiaer'a.

odpowiedz
ginpasterz - 20.05.2019 / 11:12, *.204.214

Pierwsza rzecz która nasuwa się po zakończonym sezonie to stwierdzenie faktu, że w klubie panuje wszechogarniający burdel. Gdzie drużyna która na wiosnę potrafiła grać w europejskich pucharach. Rozumiem, że właściciel ma prawo zarządzać swoją firmą jak uważa, ale czy nie powinno zależeć temu samemu właścicielowi na sukcesach. Niestety z roku na rok jest coraz gorzej. Nie jestem ani zwolennikiem ani przeciwnikiem żadnego z trenerów tym bardziej Vukovica. Stołek trenera jest w naszym Klubie gorący jak nigdzie indziej. Szkoleniowiec musi osiągać wyniki od razu (wg mnie nie ma na świecie takiego który przychodzi i z miejsca zmienia styl gry i odnosi zwycięstwa). Tu wszyscy oczekują zwycięstw od samego początku. Tu nasuwa się pytanie dlaczego trener Czerczesow nie został w klubie po sukcesie - nie wierzę w kwestie finansową dot. wynagrodzenia. Myślę, że cel postawiony przed nim a nie poparty w założeniach budżetowych na wartościowych zawodników nie mógł być zrealizowany. Niestety futbol w obecnych czasach to pieniądze. Od właściciela, przez prezesa,dyrektorów, sztab szkoleniowy na zawodnikach kończąc. Bez zawodników pokroju Dudy, Vadisa, Prijovica, Nikolica będziemy co roku drżeć czy się uda czy nie. Dwa razy udało się na mega farcie, tym razem nie. Szkoda tylko nas kibiców którzy z każdą zmianą wierzą że będzie lepiej, ładniej skuteczniej. Niestety nie jest.

odpowiedz
Nowiak - 20.05.2019 / 11:10, *.172.85

Co wy chcecie do Vuko? Przejął trenerkę po nieudaczniku z portugalii i co miał zrobić? Trzeba dać szansę trenerowi, by przygotował drużynę, dobrał odpowiednich zawodników chcących walczyć. Nikt nie ma prawa oceniać Vukovica jako trenera, dopóki nie da mu się szansy przygotowania drużyny do sezonu od samego początku przygotować, okresu transferowego aż do zakończenia sezonu.
Nadwyraz częste zmiany trenerów są złe na dłuższą metę.

odpowiedz
Friki - 20.05.2019 / 11:31, *.play-internet.pl

@Nowiak: Pinto był jaki był, ale przygotował drużynę na tip top. Dodatkowo grali przynajmniej coś w obronie i że stałych fragmentów. Legia Vukovica nie gra nic, ani w obronie, ani w ataku. Gość zawalił mecz z Jaga, Lechem, dziwne decyzję, 0 taktyki. Można dac szansę, ale trenerowi, a nie komuś kto się uczy... Czy to tak ciężko zrozumieć? Jeśli mówisz, że Vuko przejął drużynę po nieudaczniku, to co powiesz o Klafuricu? Który przejmował drużynę po Jozaku, przygotowana do dupy. Prawda jest taka że że Vuko miał 7 pkt przewagi a skończył z +4 dla Piasta. To wszystkim wyjaśnia.

odpowiedz
Nowiak - 20.05.2019 / 12:25, *.172.85

@Friki: No i nie rozumiesz. Odpowiedzialność spada głownie na trenera, któy przygotoweywałdrużynę do sezonu. Nie można oceniać kogoś kto dostał za zadanie świecić oczami a błędy poprzednika. ja nie twierdzę, że Vuko jest dobry czy zły. Po prostu mówię jak jest, że odpowiedzialność za fatalną grę w tym sezonie spada na tego kto przygotowywał drużynę do sezonu, a także kto dokonał bardzo słabych transferów.

odpowiedz
nAsz - 20.05.2019 / 11:05, *.245.238

To zobaczcie jaki zespół mieliśmy z Leśnego jeśli mówimy o jego transferach! Niko, Prijo, Guilherme, Vadis, Bereś...
Przecież aż łezka się kręci w oku...
Nie wszystkie transfery BL były trafione ale większość tak! Nawet po takiego Dudę sam Boguś poleciał i załatwił go za 200 tys euro a potem potrafiliśmy go sprzedać za 5 i pół bańki euro Hercie. Czysty zysk! a Loczek ? No słucham? My teraz nawet nie mamy grajka którego ktokolwiek kupi za parę baniek by ratować budżet klubu.

odpowiedz
Darek - 20.05.2019 / 11:00, *.t-ipconnect.de

Vuko jest slaby to w takim razie kto za niego?
Kolejny zagraniczny trener ktory nie zna ligi.Ktory nie zna Legii i klubu od srodka.Ktory na dzien dobry sprowadzi kolejnych 6 swoich rodaków.
Vuko wie komu sie chce grac i ma ambicje a kto kladzie na to ..uja.Tych ktorym sie nie chce grac Vuko wywali na zbita morda.I dobrze bo po co nam oni.
Wszystko zalezy od tego kto ktu przyjdzie.Tu trzeba wywalic 10 piłkarzy i w ich miejsce sprowadzic kolejnych 10.Ale ze nasza liga jest cienka jak dupa weza to wystarczy 3 pilkarzy na poziomie Ofoe,Nikolicia i Prijovicia i wciagamy te nedzna lige nosem.Tylko musi byc spelniony warunek o ktorym mowil Vuko.Pilkarze z odpowiednia jakoscia ktorym do tego bedzie sie chcialo zapierda.ac.
Pogonil bym caly zarzad i tych pseudo dyrektorow od transferow.
Jestem za Vuko.Powinien zostac.Powinien byc nowy prezes,dyrektor sportowy ktos ogarniety od przygotowania fizycznego.Pilkarzyki powinny zapier.alac tak jak kazdy rywal zapier.ala przeciwko nam.Tak jak zesmy zapier.alali za Czerczesowa.
Vuko prowadz.

odpowiedz
roben66 - 20.05.2019 / 11:14, *.orange.pl

@Darek : Żeby sprowadzić 3 pilkarzy na poziomie Ofoe,Nikolicia i Prijovicia trzeba mieć kasę , zaś w Legii jej nie ma i nic nie zapowiada by była Największym problemem jej Mioduski który nie ma bladego pojęcia o prowadzeniu klubu , popełnia te same błędy i nie wyciąga z nich żadnych wniosków

odpowiedz
Friki - 20.05.2019 / 11:35, *.play-internet.pl

@Darek : Ciekawe wnioski. Szkoda, że w Liverpoolu tego nie wiedzieli, to by nie zatrudnili Klopa, bo nie zna ligi, Guardioli też bo przecież trenował wcześniej w Hiszpanii i w Niemczech i nie zna ligii.... Co to jest za głupie gadanie? Na Vuko wszyscy mają wyj...ane, bo nie ma żadnego autorytetu. Gość w meczu, który trzeba było wygrać, sądzą Carlitosa na ławę, grając z 1 pomocnikiem w środku. Z 7 punktów przewagi robi +4 dla Piasta. Nie ma szans na cokolwiek. Im szybciej Vokovic poleci tym lepiej dla klubu. Fajnie, że ma DNA, ale nie o to w piłce chodzi.

odpowiedz
Darek - 20.05.2019 / 12:04, *.t-ipconnect.de

@roben66: To jak przyjdzie inny trener za Vuko to kasa sie znajdzie na nowych pilkarzy?Tez jej nie bedzie.A Nikolic przyszedl tu za darmo.Prijovic i Ofoe tez milionow nie kosztowali.Takich pilkarzy nam trzeba.W naszym zasiegu finansowym co dadza sukces przynajmniej w naszej gownianej lidze.
I nie porownujcie tu Kloopa i innych trenerow z innych lig do naszej ligi.Tam taki trener od reki dostaje 100-200 milionow euro na wzmocnienia.My mamy najwiekszy budzet w Polsce ale pieniadze sa zle wydawane i przejadane.Z takim budzetem to mistrzostwo Polski to musi byc co rok.Pieniadze jakie mamy to gwarantuja o ile zostana madrze wydane.

odpowiedz
Darek - 20.05.2019 / 12:14, *.t-ipconnect.de

@Friki: A Kloop przejmujac Liverpool od razu zrobil sukces?Nie.Potrzebowal na to 4 lata.Daj 4 lata Vukoviciowi.Chcecie wszystko na juz.Ja tez ale Vuko dopiero zaczyna swoja prace z Legia a druzyna jest w rozsypce.Praktycznie to nie mamy druzyny tylko zlepek indywidualnosci ktorym jeszcze sie nie chce zapier.alac.To nie Vuko jest odpowiedzialny za to ze Legia od 2 lat sie stacza tylko milosciwie nam panujacy pan Dariusz.

odpowiedz
Krzeszczu - 20.05.2019 / 13:03, *.128.144

@Darek : jakos elokwentnke zapomniales tylko ze Klopp odnosil powazne sukcesy w bundeslidze i lm wiec totalnie zielonym nie byl. A Vukovic to alator prosto z lawki szkolnej ktory ma tak samo wielkie pojecie o pilce i taktyce jak Arnold Boczek o filmach porno. Wiec porownanoe z dööpy wziete i wogole bezsensowne.

odpowiedz
Darek - 20.05.2019 / 13:24, *.t-ipconnect.de

@Krzeszczu: Przeciez nie napisalem ze Kloop byl zielony.Sam napisales ze odnosil sukcesy w Bundeslidze i lidze mistrzow a zeby odniesc sukces z Liverpoolem potrzebowal do tego 4 lata.Pytanie czy Kloop by dostal u nas 4 lata?Znajac zycie dostal by 8 miesiecy.
A Vuko i tak zostanie bo na innego trenera nas nie stac.Lepiej wydawac pieniadze na pilkarzy niz na 3 sztaby szkoleniowe w jednym sezonie.Tylko trzeba te niewielkie pieniadze jakie mamy na skale europejską wydawac madrze.

odpowiedz
Bubu - 20.05.2019 / 11:00, *.vectranet.pl

Stare przyslowie jak swiat ,ryba psuje sie od glowy ,

odpowiedz
Bródno - 20.05.2019 / 17:51, *.play-internet.pl

@Bubu: I to kudłatej:)

odpowiedz
PRAWDA - 20.05.2019 / 10:57, *.chello.pl

Najtrafniej wypunktował Kudłatego wczoraj Stanowski. Nie przepadam jakoś za tym gościem ale napisał prawdę. Kilka cytatów z jego profilu...

" Oddaj Czerwinskiego, żeby w jego miejsce zatrudnić Mauricio i Astiza. Pouczaj cały świat, jak organizować futbol."

"Zakaż gry Jędrzejczykowi w eliminacjach pucharów i z nich odpadnij.
Wyślij Jodłowca do Gliwic i płać mu kontrakt.
Pouczaj cały świat jak organizować futbol."

"Apeluj do Lecha, by grał fair. Nie wygraj samemu żadnego z czterech ostatnich meczów, ale niechcący podpisz z trenerem kontrakt na następny sezon.
Pouczaj cały świat jak organizować futbol."

odpowiedz
Bubu - 20.05.2019 / 11:21, *.vectranet.pl

@PRAWDA: W pewnej Warszawskiej firmie na Woli tak dziala prezes ,od 6 lat wypisz wymaluj pudel.

odpowiedz
Andrzej - 20.05.2019 / 19:46, *.amazonaws.com

@PRAWDA: a ja go całkiem lubię (Stanowskiego) szczególnie za „Kowala” :-)

odpowiedz
Pawcio - 20.05.2019 / 10:52, *.plus.pl

No super, za Żewłakowa to były same udane transfery, i za Leśnego, tylko potem trzeba było przez lata płacić jakimś dziwnym gościom, bo mieli takie kontrakty

odpowiedz
R - 20.05.2019 / 11:09, *.170.173

@Pawcio: Moze i samych dobrych nie było ale nie było takiego paździerza jak teraz. Grajkowie ściągnięci przez obecnego dyrektora sportowego to mogliby czyścic buty takim Nikolicą, Prijovicą, Mouliną itp.

odpowiedz
Legia(1916) - 20.05.2019 / 11:10, *.chello.pl

@Pawcio: Teraz też trzeba płacić, a różnica jest taka, że wtedy były sukcesy a teraz ich brak. Miej honor odejdź Mioduski....

odpowiedz
Jaca - 20.05.2019 / 10:50, *.247.79

Pan Prezes jakby się zapadł pod ziemię, milczy....... Pewnie lada moment wygłosi kolejną piękną przemowę o długofalowym projekcie pt. WIELKA LEGIA. Problem jest taki że od tych 2 lat My nie stoimy nawet w miejscu a się staczamy!!! Trzeba wszystko zacząć od nowa ale na pewno nie z tym Prezesem. Jeśli chodzi o Vuko to z całym szacunkiem do niego to jest trener który dopiero uczy się trenerki!! Ile jeszcze w Legii będziemy mieli takich ludzi?? Ludzi którzy uczą się na takim klubie jakim jest LEGIA?? To jak zły sen!

odpowiedz
Sebse - 20.05.2019 / 10:46, *.chello.pl

Po tym jak Mioduski przejął stery wiele osób pisało że będziemy staczać się w dół. Niestety sprawdził się ten scenariusz od A do Z
Dlaczego ten człowiek dał umowę Vuko na następny sezon, dlaczego zrobił to na 15 dni przed zakończeniem sezonu? Nie mógł poczekać z tą decyzją? Ten człowiek popełnił 95% błędnych decyzji. Pion sportowy, transfery, trenerzy którzy w Legii mają się uczyć? Śmiech na sali..

odpowiedz
Zbych - 20.05.2019 / 10:43, *.play-internet.pl

A kto jest dobry...?Fornalik? Nawałka?co to zmieni? Jak piłkarze nie chcą walczyć to i Guardiola nie pomoże...

odpowiedz
olek - 20.05.2019 / 10:36, *.orange.pl

morze zarzad wypowie sie co mysli dalej meczyc sie zlegia dojdzie do tego ze na mecze bedzie chodzil sam zarzad

odpowiedz
t - 20.05.2019 / 11:08, *.edu.pl

@olek:
polecam słownik poprawnej polszczyzny....

odpowiedz
bolo - 20.05.2019 / 10:35, *.net.pl

Tu trzeba przewietrzyć zarząd,pion odpowiedzialny za transfery oraz kadrę szkoleniową(?). Panowie Mioduski i Vukowic już dzisiaj powinni być byłymi pracownikami Legii.Ten trener to jeden wielki skandal. Swoją chora taktyką zawalił 4 ostatnie mecze i śmie się nazywać legionistą.Bardziej przypomina konia trojańskiego podrzuconego nam przez wrogów.Kucharski za te transfery powinien mieć "wizytę" o 6-tej rano przyjemniaczków z CBA. Mioduski już pewnie "wyprał" kasę która była do wyprania i teraz z powrotem do korporacji p.Kulczyków.Obraz tego bałaganu jest skandalem.

odpowiedz
A Ty mi wyglądasz... - 21.05.2019 / 11:43, *.145.217

@bolo: na trola podesłanego z innego klubu

odpowiedz
janusz - 20.05.2019 / 10:33, *.orange.pl

vuko jest slaby na legie

odpowiedz
janusz - 20.05.2019 / 11:52, *.orange.pl

czekamy na dobrego trenera z vuko bedziemy walczyc w srodku tabeli jak pan nie daje rady t zrezygnowac bedzie taki ze da rady

odpowiedz