Artur Jędrzejczyk i Radosław Majecki - fot. Jacek Łaski

Majecki i Jędrzejczyk powołani do reprezentacji

Woytek, źródło: Legionisci.com

Selekcjoner reprezentacji Polski Jerzy Brzęczek powołał kadrę na mecze eliminacji mistrzostw Europy 2020 z Łotwą i Macedonią Północną. W 25-osobowej kadrze znalazło się dwóch legionistów: Artur Jędrzejczyk i Radosław Majecki. Dla bramkarza stołecznego klubu to pierwsze powołanie do dorosłej reprezentacji.

Spotkanie z Łotwą odbędzie się 10 października w Rydze, a mecz z Macedonią Północną 13 października w Warszawie.

Kadra reprezentacji Polski:

Bramkarze: Radosław Majecki (Legia Warszawa), Łukasz Skorupski (Bologna FC 1909, Włochy), Wojciech Szczęsny (Juventus FC, Włochy)

Obrońcy: Jan Bednarek (Southampton FC, Anglia), Bartosz Bereszyński (UC Sampdoria, Włochy), Thiago Cionek (SPAL 2013, Włochy), Kamil Glik (AS Monaco FC, Monako), Artur Jędrzejczyk (Legia Warszawa), Tomasz Kędziora (Dynamo Kijów, Ukraina), Arkadiusz Reca (SPAL 2013, Włochy), Maciej Rybus (Łokomotiw Moskwa, Rosja)

Pomocnicy: Krystian Bielik (Derby County FC, Anglia), Przemysław Frankowski (Chicago Fire, USA), Jacek Góralski (Łudogorec Razgrad, Bułgaria), Kamil Grosicki (Hull City AFC, Anglia), Damian Kądzior (GNK Dinamo, Chorwacja), Mateusz Klich (Leeds United FC, Anglia), Grzegorz Krychowiak (Łokomotiw Moskwa, Rosja), Karol Linetty (UC Sampdoria, Włochy), Sebastian Szymański (Dinamo Moskwa, Rosja), Piotr Zieliński (SSC Napoli, Włochy)

Napastnicy: Dawid Kownacki (Fortuna Düsseldorf 1895, Niemcy), Robert Lewandowski (FC Bayern München, Niemcy), Arkadiusz Milik (SSC Napoli, Włochy), Krzysztof Piątek (AC Milan, Włochy)

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (44)

+dodaj komentarz
Kle - 03.10.2019 / 22:52, *.play-internet.pl

Mordy, dajcie spokój, Legia nie gra dobrze w tym sezonie, ale akurat Małecki jest jednym z jaśniejszych punktów. Gra przynajmniej przyzwoicie, a jak na bramkarza w jego wieku - przynajmniej obiecująco. Chcecie młodych, polskich talentów na Łazienkowskiej? To ich szanujcie i wspierajcie do cholery!

odpowiedz
grzesiek - 02.10.2019 / 11:44, *.centertel.pl

po co majecki, malarz w dobrej formie 7 bramek w dwóch meczach tylko puścił

odpowiedz
Legiaja - 02.10.2019 / 15:34, *.play-internet.pl

@grzesiek: Słuszne spostrzeżenie...Grabara też wspaniale w 9 ostatnich meczach które zagrał jego zespół przegrał. Ludzie zacznijcie doceniać, bo niedługo i Majeckiego nie będzie...

odpowiedz
Bojkot - 01.10.2019 / 06:02, *.play-internet.pl

Jak mlodzi nie beda wyjeżdżać z ekstraklasy jak wystarczy wyjechać i masz powolanie do repry tak jak Seba.

odpowiedz
R - 30.09.2019 / 23:21, *.mm.pl

Agenci robią swoje

odpowiedz
Kadziu - 30.09.2019 / 21:00, *.protonet.pl

Ludzie co z wami? Legionista dostał powołanie i zle...przecież on nie jedzie grac tylko się uczyć od lepszych, młody jest to i przynajmniej cena delikatnie podskoczy ;)

kto miał jechać jako 3? Dragowski? przypominam ze on odmówił wyjazdu na euro U-21, lepiej dać szanse innemu łebkowi który nie będzie stroił fochów

pozdro

odpowiedz
tomiacab - 01.10.2019 / 08:08, *.237.4

@Kadziu: To że są oni młodzi, którzy są klasę lepsi. Np. Grabara

odpowiedz
Legiaja - 01.10.2019 / 08:34, *.play-internet.pl

@tomiacab: Gdyby Grabara był pokorniejszy to by go wybrali....W kadrze nie potrzeba " gwiazd" i cwaniaków którzy myślą, że są najlepsi... w końcu ktoś go usadził. A wczorajszy komentarz jego do powołań

odpowiedz
tomiacab - 01.10.2019 / 09:19, *.128.121

@Legiaja : w kadrze mają grać najlepsi bramkarze, a nie pokorni klub niepokorni. To nie ma znaczenia. Albo gramy o wynik albo, chcemy mieć kulturalnych chłopców na boisku. W piłce chyba chodzi jednak o wynik.

odpowiedz
Legiaja - 01.10.2019 / 11:12, *.play-internet.pl

@tomiacab: no nie do końca... Taki carlitos też robił zamieszanie... I poleciał....

odpowiedz
tomiacab - 01.10.2019 / 16:24, *.128.95

@Legiaja : wątpię żeby Grabarz robił zamieszanie w szatni pierwszej reprezentacji. Gdyby to robił, to out. Ale uprzedza fakty póki co.

odpowiedz
tomiacab - 01.10.2019 / 16:26, *.128.95

@Legiaja : ona sprawa, że na pewno są jeszcze inni lepsi. Nie wierzę, że nie mamy po za Grabarą dobrych bramkarzy młodego pokolenia. Bo w mojej ocenie Majecki się do takich nie zalicza.

odpowiedz
Adam - 03.10.2019 / 03:15, *.chello.pl

@tomiacab: naucz się poprawnie pisać, ledwo można zrozumieć co tam bełkoczesz

odpowiedz
Weciek(L) y - 30.09.2019 / 20:30, *.mm.pl

majecki????? Przecież ten nieudaczników wpuszcza bramki i mówi noc się nie stało. Nie wybacze ci Pogoni ty bramkarzyku bez honoru i ambicji. Jedyne co możesz dobrego zrobić dla Legii to won z Łazienkowskiej gnojku.

odpowiedz
Legiaja - 30.09.2019 / 21:03, *.play-internet.pl

@Weciek(L) y: Widać, że LEGIA jest całym Twoim życiem... ŚMIECHU WARTE...

odpowiedz
Macko - 30.09.2019 / 19:39, *.inetia.pl

A co z Fabiańskim ? Kontuzjowany ?

odpowiedz
Karol - 30.09.2019 / 22:00, *.t-mobile.pl

@Macko: Tak

odpowiedz
Gk - 30.09.2019 / 22:20, *.t-mobile.pl

@Macko: super z ciebie znawca pilki jak nie wiesz.Dodam jeszcze ze Jacek Kazimerski zakonczyl kariere

odpowiedz
Legiaja - 30.09.2019 / 18:11, *.play-internet.pl

Jak to czytam to niedobrze mi się robi. Zamiast się cieszyć, bo z legii, bo ma dopiero 19 lat, bo jeszcze wszystko przed nim to narzekacie. On nie ma 34 lat jak Fabiański... jeszcze wszystko przed nim. Niech się chłopak uczy. Jak będzie miał 10 lat więcej to można zacząć to oceniać na maxa. Ale teraz dajcie spokój, bo złym bramkarzem to on nie jest inaczej w Legii by nie grał ...Ostatnio podczas meczu z Lechią mówili w tv, że po odbytych 18 meczach w tamtym sezonie Legia miała o 12 bramek więcej straconych.... To o czymś świadczy. A druga sprawa to poogladajcie sobie wszystkie mecze odkąd zaczą grać i te na mistrzostwach świata czy te w lidze Europy ile potrafi i w jakim stylu.... A nie oceniacie przez pryzmat 2 ostatnich meczów. Ludzie gdzie zdrowy rozsądek, bo na razie to tylko fanatyzm przez Was przemawia.... Radek gratulacje.

odpowiedz
Mateusz z Gór - 30.09.2019 / 18:18, *.inetia.pl

@Legiaja :

Prawda.

odpowiedz
Wolfik - 30.09.2019 / 22:49, *.mm.pl

@Legiaja : Nic dodać...

odpowiedz
znajca - 01.10.2019 / 06:45, *.unitelmedia.pl

@Legiaja :
Jeszcze nie takie babole przydarzą się Majeckiemu. Na tej pozycji nawyki nabiera się z wiekiem. Ważne, żeby koledzy z pola odpowiedzieli właściwie, a tego niestety nie potrafią. Póki co, chłopak zapowiada się bardzo ciekawie i obawiam się, że niedługo przestaniemy cieszyć się jego obecnością w bramce Legii. Osobiście, podobał mi się ten dzieciak na bramce Puszczy w PP. Może warto oddać go w ręce Dowhania?

odpowiedz
Jozz-men - 30.09.2019 / 17:29, *.centertel.pl

Jędza w dobrej formie,ale i tak nie zagra.

odpowiedz
Skrzat - 03.10.2019 / 20:06, *.play-internet.pl

@Jozz-men: gdyby Artur grał ze Słowenia to śmiem twierdzić że nie przegrali byśmy tego meczu.teraz rowniez raczej nie zagra i oby nie skończyło się podobnie.

odpowiedz
ksa - 30.09.2019 / 16:49, *.plus.pl

za co to powołanie się pytam? Za zawalona mecz w Płocku czy z lechią? W którym meczu zagrał super, w którym zdobył dla nas choć 1 pkt? No ale Brzęczek Boniek a na końcu Mioduski swoje przytyło po transferze i wszystko jasne. Tak się ekspoetuje w tych czasach grajków.

odpowiedz
Elquatro - 30.09.2019 / 15:54, *.chello.pl

Kucharski przelicza juz kasiorke, Szopen lubi to

odpowiedz
Hugon - 30.09.2019 / 15:21, *.vectranet.pl

Brzęczek a gdzie Augustyniak.Poco ten ręcznik to nie siatkówka.

odpowiedz
Mateusz z Gór - 30.09.2019 / 15:05, *.com.pl

Brzęczek oglądał program z Bońkiem w Polsacie i dlatego wziął najmłodszego bramkarza.

odpowiedz
Brzęczek=Vuko - 30.09.2019 / 14:28, *.orange.pl

Brzęczek podobnie jak Vuko - Majecki zagrał gorszy mecz i od razu do reprezentacji :D

odpowiedz
Ale jaja!! - 30.09.2019 / 14:28, *.t-mobile.pl

Najgorszy bramkarz Legii w reprezentacji

odpowiedz
nikt wazny - 30.09.2019 / 14:53, *.orange.pl

@Ale jaja!!: zwariowales chyba czlowieku.......

odpowiedz
kibic z sanoka - 30.09.2019 / 15:06, *.plus.pl

100 % popieram ręcznik a nie bramkarz . W B klasie bramkarz po wyrzucie piłki z autu na piątkę krzyczy moja i jest po sprawie ale nie Majecki z Lechią. Słaby bramkarz i tyle w temacie co też ma wpływ na grę całej obrony bo goście nie wiedzą co wymyśli czy wyjdzie czy nie. Robi wiele błędów które długo pozostawały bez konsekwencji ale jest coraz gorzej, to nie jest bramkarz dla Legii.

odpowiedz
Mateusz z Gór - 30.09.2019 / 15:09, *.com.pl

@kibic z sanoka:

Jakbyś Boruca opisywał. Wszystko zgadza się w 100%. Życzę Radkowi równie barwnej kariery.

odpowiedz
Sputnik 44 - 30.09.2019 / 15:29, *.t-mobile.pl

@kibic z sanoka: Arczi i Szamo zaczynali identycznie - na Ł3 chodzę regularnie już 26 lat i pamietam chłopaków. Tylko, że doświadczenia nie wytrenujesz, swoje musi zawalić...

odpowiedz
Wolfik - 30.09.2019 / 15:44, *.mm.pl

@Sputnik 44: Dokładnie. Dopiero wchodzi w karierę, a niektórzy chcieliby żeby już miał doświadczenie Fabiana lub Szczęsnego.

odpowiedz
tomiacab - 30.09.2019 / 16:33, *.144.135

@nikt wazny: dobrze napisał. Przypomnij mi, który bramkarz Legii, grający w reprezentacji, był gorszy od niego? odStrzał w ogóle, czym on zasłużył na to powołanie?

odpowiedz
Kle - 30.09.2019 / 18:40, *.centertel.pl

@Wolfik: nie oczekujmy bycia od niego bycia drugim Donnarummą, fakt, ale co zawalił przedwczoraj to jego

odpowiedz
Wolfik - 30.09.2019 / 22:47, *.mm.pl

@Kle: Kolego, Radek ma dopiero "naście" lat i status "młodzieżowca. Dopiero staje u progu kariery, mecze w Legii to dla niego nauka, a powołanie należy traktować jako wyróżnienie. Chłopaka trzeba wspierać i cieszyć się, że mamy perspektywicznego bramkarza. Mam tylko nadzieję, że pogra u nas kilka sezonów i dopiero odejdzie za konkretną kwotę a nie za dtobne jak chociażby Seba Szymański.

A że zawalił....cóż płaci frycowe, przypomnij sobie jakie babole wpuszczali w jego wieku Boruc czy Szamo. Ludzie, trochę cierpliwości miejcie....

odpowiedz
Kle - 01.10.2019 / 07:10, *.centertel.pl

@Wolfik: akurat za młody jestem, by pamiętać Szamo, a co do Boruca to się zgodzę. Niemniej jednak stoję na stanowisku, że ostatnie bramki spokojnie do wyjęcia, a większość tu piszących oczekuje, żeby grał na poziomie bramkarza AC Milan. Żeby w tym wieku tak grać to jest jeden na tysiąc przypadków, zobaczymy za 5 lat, kiedy to bramkarze zaczynają dopiero wchodzić w swój "prime time" (zabrakło mi polskiego określenia)

odpowiedz
tomiacab - 01.10.2019 / 08:07, *.237.4

@Kle: Akurat Boruc miał wejście do prędzej drużyny bez wypadek. Broń ik od razu jak profesor

odpowiedz
Sputnik 44 - 01.10.2019 / 10:00, *.t-mobile.pl

@tomiacab: Legia - Amica 4:3, pierwszy mecz rundy wiosennej i pierwszy w którym Boruc miał status podstawowego bramkarza...

odpowiedz
vuko = Pinokio - 02.10.2019 / 01:14, *.vectranet.pl

@Mateusz z Gór: Artur Boruc potrafił grać na polu karnym - nie stał na linii bramkowej jak ci..a !!

odpowiedz
jbb - 30.09.2019 / 14:24, *.247.85

dwóch piłkarzy extraklapy i to z Legii.

odpowiedz