Badmintoniści Legii w sezonie 2018/19
REKLAMA

Legia wycofała drużynę z rozgrywek ekstraklasy

Bodziach, źródło: Legionisci.com

Drużyna badmintona Legii Warszawa nie przystąpi do rozgrywek ekstraklasy w sezonie 2019/20. Przyczyną jest brak odpowiednich środków finansowych. "Wycofał się sponsor, a klub nie ma odpowiednich środków" - tłumaczy powody takiej decyzji Wiktoria Rudzińska z sekcji legijnego badmintona. Przypomnijmy, że sekcja badmintona powstała w lipcu zeszłego roku. W pierwszym sezonie ekstraklasy, Legia zajęła dziewiąte miejsce. Rok wcześniej, jeszcze jako UKAS Akademia Badmintona Warszawa, była w 15-zespołowej ekstralidze ósma. Według naszych informacji wynika, że zabrakło ok. 40 tysięcy złotych, potrzebnych do udziału w ekstraklasie.

Sekcja nie zostaje rozwiązana i jej zawodnicy startować będą indywidualnie w różnych turniejach, choć głównie w kategoriach młodzieżowych. "Już teraz czynimy starania, by pozyskać odpowiednie środki do udziału w kolejnym sezonie ekstraklasy" - powiedziała LL! Wiktoria Rudzińska.

W sezonie 2019/20 ekstraligi badmintona zagra 14 drużyn: ABRM Warszawa, KU AZS UM Łódź, Sportowa Politechnika Gdańsk, SKB Litpol-Malow Suwałki, AZS AGH Kraków, Unia Bieruń, Plesbad Pszczyna, Feniks Kędzierzyn Koźle, Stal Nowa Dęba, Aktywna Piątka Przemyśl, Chojnik Jelenia Góra, CT Arena Hawel Academy, OSSM-SMS Białystok i Hubal Białystok.

Przed miesiącem do rozgrywek ekstraklasy nie zostali zgłoszeni piłkarze wodni Legii. Powód był ten sam - brak środków. Waterpoliści Legii zagrają w rozgrywkach I ligi, ale poziom tych rozgrywek bardzo wyraźnie odbiega od tego w najwyższej klasie rozgrywkowej. Także liczbą rozgrywanych spotkań.

W sezonie 2019/20, drugi sezon z kolei, do rozgrywek ligowych nie zostali zgłoszeni także sztangiści Legii Warszawa.

REKLAMASklep Imperium
REKLAMA

Komentarze (14)

+dodaj komentarz
lechu47 - 18.10.2019 / 20:25, *.orange.pl

A pomyslec, ze z samych kar jakie Legia placi za zachowania kibicow w jednym sezonie, uratowane bylyby wszystkie sekcje. To poakzuje tylko skalę pieniedzy jakie przewijają sie w naszej ekstraklasie.

odpowiedz
Spoko Loko Miodullo - 18.10.2019 / 10:18, *.chello.pl

Miodulski wyskakuj z kasy!!!

odpowiedz
Proste rozwiazanie - 17.10.2019 / 19:21, *.centertel.pl

Wystarczy takiemuJedrzejczykowi obniżyć kontrakt z 200 na 195 tyś miesięcznie i od razu ratujemy że dwie sekcje :)

odpowiedz
Sputnik 44 - 17.10.2019 / 22:54, *.cyfrowypolsat.pl

@ Proste rozwiazanie: od Jędzy to się kolego odpie..dol. Wystarczy, że z własnej kieszeni wyłożysz 100.000 i uratujesz wszystkie sekcje. Proste!?

odpowiedz
Tom - 17.10.2019 / 18:37, *.mm.pl

Przez chwilę myślałem że chodzi o drużynę piłkarską........

odpowiedz
MK - 17.10.2019 / 12:14, *.187.4

Teraz to skandal i krzyki. A jak przychodzi co do czego, to nie można namówić ludzi do przyjścia na koszykówkę, czy siatkówkę. Niestety, ale fanatyzmu nie da się ludziom narzucić. Tu nie są Bałkany, a u nas inne sporty poza piłką nożną się nie liczą. I choć jesteśmy w stanie zmobilizować się na pojedyncze imprezy, to nie potrafimy utrzymać tego trendu. Dlatego nie ma sensu sztucznie podtrzymywać sekcji. One muszą sobie radzić w trudnym świecie biznesu same. Jak widać, nie wychodzi im to.
PS ale nie możemy wymagać frekwencji na koszu, siatce czy piłce wodnej, skoro od lat nie potrafimy zapełnić Ł3:(

odpowiedz
Podpis - 17.10.2019 / 16:49, *.play-internet.pl

@MK: Kibic tak głupi nie jest (pytanie czy Ty na każdym meczu bywasz) i aby jak mówisz zapełnione były trybuny na Ł-3 wystarczy że : Ci kopacze pokazywać będą porządną piłę a nie odrabianie pańszczyzny ! Będą wyniki ,inaczej będzie dobra piłka ludziska walić będą tłumnie , a dziś po co iść na Legię ? Powk.rwiać się ,czekać na to czy mecz im wyjdzie ,czy rywal się podłoży ! I tak Prezesina niech się cieszy że i tak frekwencja jest wysoka jak na padakę , którą pokazują . Mecz z Pyrami za pasem ludzie dopiszą napewno ale czy spiszą się jak oczekujemy nasi zawodowcy.Trzymam kciuki ale wątpliwe...
Inne sporty to co? Są gorsze niż kopana , nie każdy ma predyspozycje by biegać za gałą tak samo jak nie każdy musi być lekarzem!!!!
Legia to Legia : wodniak ,badbingtonista , siatkarz czy koszykarz więc jak taka sekcja pada , upada kawałek Legijnej rodziny ...Tobie też rodzic pomagał czy dalej pomaga jak jesteś w potrzebie czy jesteś bezradny . Zresztą szkoda gadać ....

odpowiedz
FOREVER LEGIA - 17.10.2019 / 11:45, *.play-internet.pl

Wiadomo,że w czasach,gdzie "pieniądz rządzi",nie ma sentymentów.Ale,żeby byly pieniądze,musi przyjść sponsor,a zeby przyszedł sponsor,muszą pojawiać się kibice,bo niestety,ale tylko sukces medialny napędza sukces finansowy.Dlatego m.in.pomimo żenującej gry naszych piłkarzy niektorzy z NaS non-stop agitują za akcją "pełny stadion".Mioduski wie przecież,że jego przychody opierają się również na frekwencji.Reasumując,jak się nie wspiera kibicowsko sekcji "mniej popularnych medialnie",to te prędzej,czy później upadną.A może to dlatego nie ma wsparcia,bo agitatorzy mają płacone tylko za frekwencję na meczach piłkarskich?.Któż to wie........

odpowiedz
K - 17.10.2019 / 10:26, *.plus.pl

Skandal

odpowiedz
Alan - 17.10.2019 / 10:19, *.t-mobile.pl

Dokładnie tak jak piszą Panowie niżej, a może by tak zbiórka na inne sekcje typu ta czy np. zapasy lub pilka wodna ktora tez chyba sie wycofala , myślę że wielu by się dorzuciło zamiast na oprawy które niestety są coraz bardziej średnie i które w znacznym stopniu opowiadają o otoczeniu zamiast wielbic Legie.

odpowiedz
Bodo70 - 17.10.2019 / 10:12, *.com.pl

Prezes Leśnodorski zawsze starał się wspierać inne sekcje legijne. Jeśli nie wprost pieniędzmi, to użyczając autokar czy pomagając w znalezieniu sponsora. Obecny prezes ma to w....

odpowiedz
Tomek L - 17.10.2019 / 09:53, *.play-internet.pl

Totalnie wstyd brak 50000, a piłkarze darmozjady za przegrane powinni płacić kary i budżet na takie cele by się znalazł.

odpowiedz
oLaf - 17.10.2019 / 12:22, *.vectranet.pl

@Tomek L: 100% racji

odpowiedz
sekcyjni - 17.10.2019 / 09:25, *.cyfrowypolsat.pl

powodem brak środków ? a ile potrzeba na taką sekcje badminktona z 50-100k góra. ale żeby przepłacić za jakiś szrot zza granicy do 1 drużyny piłkarskiej to zawsze pieniądze się znajdą

odpowiedz