fot. Woytek / Legionisci.com
REKLAMA

Mniejsze przychody, większe długi

Sprawozdanie finansowe Legii

Woytek

Poznaliśmy bilans finansowy Legii Warszawa za okres 12 miesięcy (1.07.2018 - 30.06.2019). Jak w skrócie wyglądają aktualnie finanse wicemistrzów Polski? Strata netto za okres wynosi 29,8 mln zł. W ubiegłorocznym sprawozdaniu strata ta wynosiła 41,1 mln zł. W minionym okresie Legia pożyczyła od luksemburskiego funduszu 6 mln euro, które pozwoliło na pokrycie wydatków związanych z prowadzoną działalnością gospodarczą.

Przychody sprzedażowe Legii Warszawa zmniejszyły się ze 110 mln zł do 92,6 mln zł i uzyskała stratę netto w wysokości 29,8 mln zł. Saldo gotówki na dzień 30 czerwca 2018 wyniosło 2,1 mln zł i wzrosło w ciągu kolejnych 12 miesięcy do kwoty 16,2 mln zł (stan na dzień 30 czerwca 2019).

Przychody z praw telewizyjnych spadły z 28,9 mln zł do 21 mln zł. O 2 mln zł mniej klub zarobił na biletach i karnetach sezonowych, o 6 mln mniej na reklamie.

fot. KRS Legia


Spłacone zobowiązania

1. We wrześniu i grudniu 2018 roku Legia spłaciła ponad 11 mln zł funduszowi "Skarbiec - Football", które to środki były pożyczone w 2015 roku na finansowanie polityki transferowej.

2. We wrześniu 2019 Legia spłaciła pożyczkę z Legia Finance w wysokości 11,3 mln zł.

3. We wrześniu i październiku 2019 roku Legia spłaciła 20 mln zł pożyczki od "Skarbiec na 5 BIS".

Jakie zobowiązania ma klub?

Dotychczasowe:

1. W marcu 2018 roku Legia zawarła umowę pożyczki z podmiotem niepowiązanym, osobą fizyczną, na kwotę 3 mln euro. Termin spłaty pożyczki ustalono na 31 grudnia 2024 roku.

2. W kwietniu i maju 2018 roku klub dokonał emisji obligacji imiennych serii A i B w sumie o wartości nominalnej i cenie emisyjnej 4 mln zł. Terminy wykupu tych obligacji to kwiecień 2020 roku (seria A) i maj 2023 roku (seria B).

3. 18 sierpnia 2018 roku klub podpisał umowę pożyczki z osobą fizyczną wchodzącą w skład organów zarządczych na kwotę 4,2 mln euro i 2 mln zł - daje to w sumie ok. 20 mln zł, czyli tyle, ile w tamtym momencie zapowiadał publicznie włożyć Dariusz Mioduski. Termin spłaty tej pożyczki przez klub został ustalony na 31 lipca 2020 roku, czyli 2 lata.

Nowe:

4. W listopadzie 2018, w lutym i wrześniu 2019 zostały podpisane trzy aneksy do umowy z osobą fizyczną wchodzącą w skład organów zarządczych, zwiększające kwotę pożyczki do 8,4 mln euro.

5. 21 grudnia 2018 roku klub podpisał umowę z funduszem z Luksemburga i otrzymał dofinansowanie w kwocie 6 mln euro. Czytamy że: "Legia zobowiązała się do wypłacania w przyszłości na rzecz funduszu kwot określonych harmonogramem i obliczonych na podstawie wskazanego procentowo udziału, każdorazowo w odniesieniu do uzyskanych przychodów netto z tytułu tzw. praw medialnych."

6. W marcu 2019 roku klub dokonał emisji obligacji serii C na kwotę 16,67 mln zł. Termin wykupu tych obligacji to czerwiec 2022 roku.

7. W marcu 2019 roku Akademia Piłkarska Legii podpisała umowę z Bankiem Gospodarstwa Krajowego dotyczącą finansowania kompleksu badawczo-rozwojowego z ośrodkiem treningowo-szkolnym zlokalizowanym w gminie Grodzisk Mazowiecki. Kwota kredytu wynosi 57,5 mln zł.

* * *

Ze sprawozdania wynika więc, że do 30 czerwca 2019 roku klub posiada w sumie ok. 60 mln zł zobowiązań wobec podmiotów zewnętrznych, do tego ponad 57 mln zł 15-letniego kredytu na budowę ośrodka treningowego i blisko 40 mln zł zobowiązań wobec właściciela. W porównaniu z ubiegłorocznym sprawozdaniem kwota ta urosła o ponad 25 mln zł (bez uwzględnienia kredytu na budowę ośrodka).

W sprawozdaniu czytamy, że "Plany finansowe sporządzone dla najbliższych 12 miesięcy nie wskazują na wystąpienie ryzyka utraty płynności, natomiast zawierają szereg założeń odnośnie m.in wyników sportowych oraz pozyskania przez Spółkę dodatkowego finansowania."

W porównaniu z ubiegłorocznymi planami dotyczącymi ryzyka utraty płynności zostały dodane czynniki:
- wyniki sportowe, które należy rozumieć jako awans do fazy grupowej europejskich pucharów
- pozyskanie dodatkowego finansowania

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (94)

+dodaj komentarz
AngeL - 25.12.2019 / 22:37, *.centertel.pl

Rudy z PZPN powinien już że sceny zejść bo jest coraz gorzej, w Europie odgrywają nas kluby z Luksemburga czy Mołdawii, poziom ligi jest tragiczny a rudy jest zadowolony bo kasa się zgadza, no ręce opadają

odpowiedz
Lopez - 25.12.2019 / 21:33, *.centertel.pl

Przychody spadają ale trzeba mieć też na uwadze że Ekstraklapa sięgnęła DNA, poziom tej ligi jest tak fatalny że bez czteropaka i setki nie ma co siadać do oglądania meczu a tym bardziej iść na niego bo na trzeźwo nie da się oglądać meczu!!!

odpowiedz
FOREVER LEGIA - 25.12.2019 / 20:12, *.play-internet.pl

Cytując klasyka ""Najlepsze pieniądze zarabia się na słomianych inwestycjach"

odpowiedz
Mrok - 25.12.2019 / 14:07, *.chello.pl

To nie wszystko.
Sprawdźcie jeszcze jaka jest struktura właścicielska "Skarbca".

odpowiedz
FOREVER LEGIA - 25.12.2019 / 12:22, *.play-internet.pl

Sytuacja finansowa klubu jest zupełnie czymś innym niż sytuacja finansowa prezesa/właściciela.Nie słyszałem bowiem,żeby upadek finansowy klubu oznaczał biedę u prezesa.Prędzej prokuratura postawi mu zarzuty o "działanie na szkodę firmy",czy o inną tam "niegospodarność".Zresztą takich "prezesów"nie tylko w piłce,ale ogólnie w Polsce jest zatrzęsienie.Najpierw doprowadzają klub/firmę do upadku,a potem,spadając oczywiście na cztery łapy,znikają na jakiś czas,żeby po kilku miesiącach zabrać się za kolejny"nieopłacalny interes".Mioduski jak już zdoi Legię z pieniędzy,zacznie szukac forsy gdzie indziej-zaprawdę Wam powiadam.

odpowiedz
oLaf - 24.12.2019 / 20:56, *.vectranet.pl

no jak się sp...ło wszystko co można przez ostatnie 3 lata to nie dziwne że brakuje 100+ mln zł !!!

Kiedyś Legia w standardzie miała grupę LE , teraz jedynie eliminacje.... to i kasy brak.

+ karuzela dziwnych pseudo trenerów też robi swoje...

Mimo wszystko jestem zaskoczony aż tak wielkimi stratami : O

odpowiedz
kibic emeryt - 24.12.2019 / 08:56, *.tpnet.pl

Po analizie tego sprawozdania jestem bardzo ale to bardzo zaniepokojony bo my toniemy w długach z tendencją pogorszenia .Co najgorsze nie ma żadnego światełka w tunelu bo aby wyjść na prostą potrzeba około 25 mln Euro !!!!!!!! a to suma jest nieosiągalna nawet po sprzedaniu wszystkich na których można zarobić !My jesteśmy w tym samym miejscu co po kadencji ITI wówczas zadłużenie było podobne .Ratuje nas tylko awans do fazy grupowej Ligi Mistrzów lub kupno przez nowego właściciela który te długi musiałby pokryć i jeszcze pewnie kilkadziesiąt milionów za akcje klubu ! Czy jest to możliwe ? Oj mogą przyjść bardzo trudne czasy .

odpowiedz
Wolfik - 23.12.2019 / 19:02, *.179.238

Od czasów tzw. konfliktu właścicielskiego pisałem, że żaden polski biznesman nie jest w stanie na dłuższą metę udźwignąć klubu z aspiracjami. Do tego potrzeba kapitału na poziomie kilkudziesięciu milionów euro zainwestowanego w sam klub. Pokażcie mi prywatne firmy w Polsce które takimi kwotami dysponują. To raz.

Być może są zagraniczni inwestorzy którzy chcieliby/mogli trochę w Legię zainwestować. Dla przykładu przypomnę Kolegom, że była swojego czasu - ponoć bliska realizacji - propozycja inwestycji w klub pewnych linii lotniczych, która jak nagle się pojawiła, tak nagle ucichła. Ale nikt o zdrowych zmysłach nie zainwestuje kasy w 30 ligę Europy. (czy tam 28). Żeby mieć podstawy do negocjacji trzeba grać w europejskich pucharach regularnie. To dwa.

Nie da się awansować do pucharów zmieniając/sprzedając wyróżniających się zawodników co przerwę w rozgrywkach. Nie da się awansować zmieniając trenera co kilka miesięcy. By awansować zespół musi mieć zachowany trzon, ba musi być wzmocniony a nawet to nie grarantuje 100% sukcesu (że przypomnę pamiętne słowa trenera Czerczesowa do prezesa Leśniodorskiego, które były przyczyną jego zwolnienia). Na takie wzmocnienie Mioduskiego po prostu nie stać, zatem awans jest mało realny. Zwłaszcza w kontekście straconego w tym roku współczynnika klubowego gwarantującego nam rozstawienie w eliminacjach do LE do 4-ej rundy włącznie. To trzy.

Z powyższego wynika, że nasz właściciel sam wpędził się w błędne koło z którego wyjścia nie widać. Widać jednak długi, które będą narastać lub - patrząc optymistycznie - nie będą maleć. Chyba, że sprzedamy tych na których można zarobić co jednak odbije się na wynikach zespołu.

Smutne jest to, że w kilka niedługich lat po historycznym awansie do LM nasi ówcześni prezesi przesrali ponad 20 milionów euro, lub jak kto woli podzielili je między siebie. A mieliśmy - wg wszystkich - wejść na inny poziom i zdominować polska ligę na wiele lat.

odpowiedz
Yorick - 24.12.2019 / 00:54, *.tpnet.pl

@Wolfik:
Liga może 30., ale rynek może 10. albo blisko. Tylko że ligę ogląda garstka osób, a sympatie tej garstki są podzielone kibicowsko. W tej sytuacji sponsor Legii może zyskać na Mazowszu, a w reszcie kraju może stracić. Żeby uruchomić potencjał rynku Legia musiałaby zacząć odnosić jakieś zauważalne sukcesy w Europie i w ten sposób przyciągnąć znacznie szersze grono fanów niezwiązanych ze sceną 'kibicowską' - parę milionów osób, które z polskich klubów będą znać jeden i będzie to Legia. To jest jedyna droga, od produktu regionalnego do produktu ogólnopolskiego, i wiedzie ona przez puchary.

odpowiedz
oLaf - 24.12.2019 / 21:02, *.vectranet.pl

@Wolfik: " Pokażcie mi prywatne firmy w Polsce które takimi kwotami dysponują. " Proszę bardzo: Solorz 3 mld Euro majątku, Kulczyki 2 mld Euro majątku, Orlen przychody z 25 mld Euro, itp. jest OD CHOLERY firm (z 500) które spokojnie mogłyby inwestować w polskie kluby.

Problem jest inny: one tego NIE CHCĄ !!!

I to jest zagwostka, bo wszędzie na świecie firmy się garną do piłki nożnej, tylko nie w Polsce : O

A liga to jest nr 32 w Europie. Szok.

Reszta tez ok.

odpowiedz
Wolfik - 25.12.2019 / 12:09, *.mm.pl

@oLaf: Kolego, a ile z tych kwot które podałeś te firmy mogłyby zainwestować w piłkę? Solorz juz był właścicielem/udziałowcem Śląska i co? Orlen to spółka państwowa zatem ich zyski i tak trafiają do skarbu. Zresztą...Lubin ma sponsora w postaci KGHM i co?

odpowiedz
HimalajewPolsce - 23.12.2019 / 15:43, *.214.242

Legia jak nasz kraj .....Propaganda sukcesu , łubududu .... a pozniej bedą wszyscy uciekać .....Ciemny naród już to kupił i uwierzył mam nadzieje że kibice nie są takimi......Wesołych Świąt

odpowiedz
Afro - 23.12.2019 / 15:33, *.chello.pl

30 mln w plecy i wszyscy zadowoleni. Dajcie mi kredyt to i ja zostanę prezesem firmy/klubu/czegokolwiek, kaska co miesiąc leci na konto prywatne a, że firma ma straty - cóż, takie życie. A jak policzyć kaskę z zakładów to dopiero jest ciekawie.

odpowiedz
matus007 - 23.12.2019 / 11:51, *.play-internet.pl

Wracając do el. LM - Legia vs Rangers szkoda tego GOLA Morelosa w 91 minucie, mogli wytrzymać do tych karnych i uzyskać awans do LE i trochę euro by wpłyneło... a tak to ciemność widzę ciemność...,ale tak musiało być

odpowiedz
matus007 - 23.12.2019 / 11:42, *.play-internet.pl

Z tego będzie ciężko wyjść ,BL wróć!!!

odpowiedz
Adam - 23.12.2019 / 04:01, *.chello.pl

"wyniki sportowe, które należy rozumieć jako awans do fazy grupowej europejskich pucharów"

redakcja (xD) znowu wyciąga wiadomości z dupy czy może było w raporcie coś to sugerowało 'jak należy to rozumieć'?

odpowiedz
Woytek (Legionisci.com) - 23.12.2019 / 09:00, *.orange.pl

@Adam: wystarczy logicznie myśleć. Gdybyś nie zauważył, to zdobycie mistrzostwa nie gwarantuje żadnych znaczących zmian w klubowych finansach, a to do czego doprowadza brak awansu do fazy grupowej europejskich pucharów to widać od 3 lat...

odpowiedz
olew - 23.12.2019 / 00:52, *.vectranet.pl

Warszawka ma łatwość w zdobywaniu sympatii i kasy, bo jesteśmy Bogaci i Centralni. Ale bywało różnie w przeszłości, obecnie jest dobrze. Ten raport wydaje mi się trochę lukrowany, moim zdaniem jest nieco gorzej. Ale mamy potencjał; polska piłka bez Legii - nie ma sensu ! I tak rozumieć trzeba Jałtę ...

odpowiedz
Adam - 23.12.2019 / 04:04, *.chello.pl

@olew: Podejrzewam, że jesteś idiotą i/lub pod wpływem jakichś środków, ale mimo to spróbuję ci coś wyjaśnić - 'warszawka' jest na wsi, wypada z mord wieśniakom, którzy mają kompleks stolicy. Miasto, w którym siedzibę ma Legia, nazywa się Warszawa.

odpowiedz
olew - 23.12.2019 / 05:13, *.vectranet.pl

@Adam: Nie warszawka, lecz Warszawka. Tak się pisze nazwy. Warszawka to jest moje Miasto . Tak było jest i będzie. Kocham moje Miasto i będę pisał o Nim, jak mi się podoba. A siedzibę Legia ma w Mieście Stołecznym Warszawa...

odpowiedz
olew - 23.12.2019 / 05:20, *.vectranet.pl

@Adam: i jeszcze jedno: nie jestem żaden Myszkin, działam pod wpływem herbaty, mocnych papierosów i traumy po klęsce w Lubinie (Lubiniu ?)

odpowiedz
Warszawiak - 23.12.2019 / 09:39, *.play-internet.pl

@olew: nie ma takiego miasta Warszawka. Jeżeli kochasz swoje miasto to pisz o nim z szacunkiem a nie wedle swojego chorego upodobania rodem z zakompleksionej prowincji.

odpowiedz
Wiem co mówię - 23.12.2019 / 09:43, *.chello.pl

@Warszawiak: sloiki mowia warszawka

odpowiedz
Miejscowy - 23.12.2019 / 12:44, *.net.pl

@olew: ole, ole 'olew" - s...alaj !

odpowiedz
Piotrek - 23.12.2019 / 13:58, *.centertel.pl

@olew: A moje miasto nazywa się Warszawa.

odpowiedz
wawa - 23.12.2019 / 14:08, *.tktelekom.pl

@olew: jaka warszawka cymbale, wiesz w ogóle co to znaczy i skąd się takie określenie wzięło

odpowiedz
olew - 23.12.2019 / 16:22, *.vectranet.pl

@Warszawiak: niedoczekanie Wasze... Warszawka była i jest kochana ! jest i była wspaniała ! była i jest niepokonana ! No to jest moje Miasto !

pięknych świąt życzę !!!

odpowiedz
Roma - 24.12.2019 / 07:36, *.domynet.pl

@olew: dajesz klasyczny przykład jak można trwać w głupocie zamiast po prostu przyznać się do błędu

odpowiedz
filand - 22.12.2019 / 21:21, *.t-mobile.pl

Oj pupa będzie bolała, oj...

odpowiedz
krakus - 22.12.2019 / 17:34, *.chello.pl

Jakby właściciel odszedł od Was tak jak u nas zrobiła to Telefonika i tak jak u nas nie pojawiłby się nowy bogaty wujek to dziś bylibyście w o wiele gorszej sytuacji niż my w Krakowie. Takie kluby jak Legia, Widzew, Górnik, Wisła, może jeszcze Lech powinny co roku rywalizować ze sobą o puchary i regularnie w nich występować. TSW-WIE300-KRK!!!

odpowiedz
Warszawiak - 22.12.2019 / 17:38, *.chello.pl

@krakus: jeszcze żeś na świnta z Warszawy do domu nie wyjechał?

odpowiedz
wut? - 24.12.2019 / 00:45, *.chello.pl

@krakus: ile kasy zagubił wasz patozarząd przyjaciele szarksów, to nie łaska policzyć.

odpowiedz
krakus - 26.12.2019 / 18:05, *.chello.pl

@Warszawiak : raz w życiu byłem w Wwa i ta wizyta trwała 2 dni. Zamkniętą głowę albo mentalność bufona pokazałeś swoim wpisem. Ja wchodzą tutaj pokazuje mentalność z innego bieguna.

odpowiedz
krakus - 26.12.2019 / 18:08, *.chello.pl

@wut?: Zagubił, to fakt. Ale co to ma do mojego wpisu? Ja odnosiłem się do Waszego i naszego długu. Jak on powstał to inna historia.

odpowiedz
m57 - 21.12.2019 / 17:04, *.chello.pl

No to który z napinaczy chce kupić Legię?

odpowiedz
Gruby - 21.12.2019 / 18:43, *.play-internet.pl

@m57: Ja mogę. Za prawa telewizyjne i zaciągane co chwila nowe olbrzymie pożyczki, dam radę.

odpowiedz
Tomek Mokotów - 22.12.2019 / 20:26, *.chello.pl

@m57:

Za pożyczone przez Legie pieniądze chetnie stanę się jedynym udziałowcem.
Klub jest winien a ja jestem właścicielem.
Miodzio, gra słów zamierzona.

odpowiedz
Ewelina - 21.12.2019 / 15:44, *.play-internet.pl

Włos się jeży na głowie. Żyjemy dzięki pożyczkom od jakiś dziwnych firm i w stosunku do zeszłego roku poziom zadłużenia wzrósł o 25 mln złotych. Jeśli ktoś łudził się, że działamy na zdrowych zasadach to został brutalnie sprowadzony na ziemię.

odpowiedz
Uuuaaa - 21.12.2019 / 20:27, *.chello.pl

@Ewelina: "ładna, mądra, podąża tropem mody"

odpowiedz
Eugeniusz O. - 21.12.2019 / 13:14, *.chello.pl

D.M. zamiast pokryć finansowe konsekwencje swoich idiotycznych decyzji z własnej kieszeni dał Legii pożyczkę. Słowo właściciel nie jest uzasadnione to pasożyt Legii.

odpowiedz
jacq - 21.12.2019 / 16:42, *.tpnet.pl

@Eugeniusz O.: A jakie to ma znaczenie w jakiej formie prawnej Mioduski dołożył tą kasę? Cała spółka Legia.S.A jest jego własnością i jakby dołożył tak po prostu to i tak mógłby sobie to odebrać w dowolnym momencie.

odpowiedz
Gienek O. - 21.12.2019 / 19:01, *.chello.pl

@jacq: Otóż takie ma to znaczenie, że w razie czego zbankrutuje Legia, a nie Mioduski.
Do Legii nie dołożył ani złotówki i nie dołoży. Dla niego wynik sportowy jest nie ważny tylko dojenie klubu po całości.

odpowiedz
powiślak - 22.12.2019 / 10:30, *.centertel.pl

@jacq: odsetki

odpowiedz
Kle - 26.12.2019 / 20:29, *.vectranet.pl

@jacq: w świetle prawa łatwiej jest pożyczyć niż dołożyć

odpowiedz
Jan Nowak - 21.12.2019 / 01:12, *.play-internet.pl

Zimowa wyprzedaż się szykuje

odpowiedz
tomiacab - 20.12.2019 / 22:38, *.play-internet.pl

A co to z 40 milionów, które na skutek nieudolności zarządzania klubem, miodek pożyczył od .... miodka, a teraz kasę miodowo wisi Legia? Za lokowane kudły tylko wutargać po za teren klubu.

odpowiedz
Bajkopisarz, mitoman bez wlasnego zycia - 20.12.2019 / 21:28, *.chello.pl

Snilo mi sie ze mioduski chodzil nadąsany w kapciach w willi w konstancinie, skacowany kucharski pyta co ci jest szopen? Nic. Kiedy oddasz mi 24 złote? Nagle do drzwi zapukal lesnodorski, szopen go nie poznał i powiedzial ze akwizytorom dziekuje, za lesnego wyskoczyl wandzel, grubszy jeszcze niz wtedy i wepchnal szopena brzuchem do srodka, lesny wlazyl kasete video do magnetowidu ( szopen ma pokoj w stylu lat 90 gdzie wslomina ostatki młodości, koszykowke z obamo oraz jak o maly wlos nie poczestowal sie adasiem w nieporecie) zwiazali go i katowali bramkami zdobytymi w LE i Lm. Szopen nie wzruszony bredzil pod nosem radziu radziu sprzedaj kogos za pare baniek prosze cie mordo

odpowiedz
Legiak83 - 23.12.2019 / 23:03, *.207.237

@Bajkopisarz, mitoman bez wlasnego zycia: Mordeczko czytając Twoje powieści śmieje się do siebie nie mogąc doczekać się kolejnych odcinków.
Wesołych świąt

odpowiedz
News⚽️Legia - 24.12.2019 / 02:00, *.188.204

S@Bajkopisarz, mitoman bez wlasnego zycia: Super!czekamy!na wiécej!a może film?!serial...

odpowiedz
Obiektywnie - 20.12.2019 / 21:10, *.chello.pl

Jest jak jest. Wobecnych warunkach nie ma tragedii. Ekstraklasa z roku na rok coraz słabsza. Kibiców mniej. Prezesa mamy jednego z 3 najlepszych w Polsce, najprawdopodobniej najlepszego no chyba że Wy lubicie sytuację jak w Rakowie Krakowie czy gwiazdy typu Pan Kulesza.

odpowiedz
@Subiektywnie - 21.12.2019 / 19:09, *.chello.pl

@Obiektywnie: No tak świetny prezes, podobnie jak Ptak i Wojciechowski, ten sam model.

odpowiedz
Zaczynam rozumiec - 20.12.2019 / 19:53, *.55.162

Inflacja mała. Oprocentowanie na lokatach kiepskie, to lichwa na Legię jest niezła opcją...

odpowiedz
vadisodjidjiaofoe - 20.12.2019 / 17:31, *.247.8

Warto powyższe dane porównać ze sprawozdaniem finansowym za 2017 r, gdy rządził jeszcze Leśny - 233 mln złotych przychodów ( w tymLM) i około 50 mln zobowiązań krótko i długoterminowych)
https://legionisci.com/news/79814_Sprawozdanie_finansowe_Legii.html

W tamtym czasie Mioduski na Leśnym wieszał psy, jak to Leśny zadłużył Legię, żeby odnieść niepewny sukces sportowy, który jednak jak wiemy nastąpił.
A teraz po dwóch latach rządów Mioduskiego ponad 150 mln pożyczek, a przychody 80 mln.

Oto cud gospodarczy genialnego prezesa. Nie ma ani sukcesów sportowych ani kasy.

odpowiedz
Jano - 20.12.2019 / 18:06, *.orange.pl

@vadisodjidjiaofoe: Ale ty się odnosisz do jednego udanego roku gdzie Legia zagrała w LM i zarobiła ale zainteresuj się też gdzie są i na co Leśny wydał te 200 mln ?Bo od LM Legia notuje zjazd a nie wzrost!

odpowiedz
grzesiek - 20.12.2019 / 18:45, *.centertel.pl

@Jano: Leśny był lepszym prezesem. Miodek jaki jest każdy widzi. Miodek ma duże szczęście że trenerem został gumowe bo niedługo musiałby porzucić ten biznes

odpowiedz
MordaTyMoja - 20.12.2019 / 20:14, *.t-mobile.pl

@grzesiek:
Uj z budgetami. Hej Legio jesteśmy z Wami!!!

odpowiedz
vadisodjidjiaofoe - 23.12.2019 / 20:30, *.247.82

@Jano: Leśny wydał? Naprawdę?

odpowiedz
Grzesiek - 20.12.2019 / 17:28, *.centertel.pl

No cóż. Ciekawe jest to że miodek udostępnił to publicznie. Ciekawe również jest to czego do publicznej wiadomości nie podał.

odpowiedz
Celina - 22.12.2019 / 17:22, *.254.246

@Grzesiek: sprawozdania finansowe są jawne, więc musiał to opublikować czy chciał czy nie chciał

odpowiedz
Odą - 23.12.2019 / 03:59, *.chello.pl

@Grzesiek: Ciekawe jest to, że piszesz mimo oczywistego braku nawet minimalnej wiedzy. Poczytaj o sprawozdaniach finansowych, synek.

odpowiedz
wawerr - 20.12.2019 / 17:21, *.tpnet.pl

brak europejskich pucharów i fatalny poziom ekstraklapy powodują te spadki wpływów, meczu ekstraklapy nie da się obejrzeć całego na trzeźwo taka prawda, mało kto tymi marnymi rozgrywkami się już interesuje...

odpowiedz
Miodek - 20.12.2019 / 16:56, *.t-mobile.pl

Brakuje jeszcze wpisu o pożyczce na lot w kosmos rakietą Elona Muska.

odpowiedz
Zdzicho - 20.12.2019 / 16:52, *.tpnet.pl

Kur.... same pozyczki. Nowe rozumiem bo prezes dal tylka na polu sportowym, sle te stare? Gdzie kasa z LM?

odpowiedz
wawerr - 20.12.2019 / 17:33, *.tpnet.pl

@Zdzicho:

wyparowała... miała być dominacja na lata a jest jak jest czyli szara Ekstraklapowa rzeczywistość...

odpowiedz
Elquatro - 20.12.2019 / 15:41, *.chello.pl

30 baniek w plecy, no bo przecie "mistrzostwo sie nie oplaca"
Jak poleci z torbami to bedzie mozna o nim mówić ze na piłce zjadł zęby.

odpowiedz
Dziękujemy - 20.12.2019 / 15:31, *.144.162

Dziękujemy Panie Prezesie, że się Panu chce zarządzać jeszcze klubem, spłacać długi i użerać z "kumatymi".

Pozdrawiam.

odpowiedz
Niedziękuję - 20.12.2019 / 16:22, *.plus.pl

@Dziękujemy: A wy to kto?

odpowiedz
Są i tacy.. - 20.12.2019 / 16:55, *.chello.pl

@Niedziękuję: pewnie jakis inteligent albo banan z silver, to ci ktorzy siedza podczas gdy caly stadion spiewa i tanczy z nami

odpowiedz
Maciek - 20.12.2019 / 18:45, *.centertel.pl

@Dziękujemy: pozyczka lichwa do dla ciebie splata dlugu?? Gratuluje

odpowiedz
Kalbar - 20.12.2019 / 14:21, *.chello.pl

Aby poprawić sytuację finansową klubu, MY kibice musimy zacząć chodzić na mecze, większe przychody z dnia meczowego to wtedy i większa liczba sponsorów się znajdzie.

odpowiedz
Alan - 20.12.2019 / 15:32, *.t-mobile.pl

@Kalbar:
Dokładnie tak wszędzie tylko szukanie winnych a sami ze niby co czyści jak łza ? 2 mln miasto a stadion raz na 2 czy 3 lata pełny w 100 % niektórzy śmieją się z wiosek i mniejszych miast gdyby nie one to na trybunach jeszcze większą padaka by była a kary? Podliczył ktoś kiedyś ile klub stracił łącznie z karami od UEFA przez takie beznadziejne akcje jak ta z pustym stadionem na Realu czy Ajaxie ?

odpowiedz
Pytanie - 23.12.2019 / 04:09, *.chello.pl

@Kalbar, powiedz mi - czy ty się leczysz? Wiem, że żyjemy w czasach, w których coraz więcej rzeczy jest akceptowalna, ale zoofilia? Nie jest ci wstyd pakować do mordy pudlego ku*asa?

odpowiedz
Kalbar - 23.12.2019 / 23:56, *.chello.pl

@Pytanie: Tym wpisem pokazałeś że Legię masz w d... Też nie podobają Mi się niektóre decyzje Miodka, ale ja chodzę na Legię, a nie prezesa.

odpowiedz
olew - 20.12.2019 / 14:00, *.vectranet.pl

Trzeba dać na mszę za obecnego właściciela, że mu się chce wykładać swoją kasę, my kibole nie pomagamy zbytnio klubowi, ale tak jest od lat. Jedyni obok Lecha mamy normalnego, bogatego właściciela, który ma fioła na punkcie piłeczki. Jak wybuduje obiekty akademii, będziemy lokalną potęgą. Choć i teraz nie jest źle.

odpowiedz
Roma - 20.12.2019 / 15:34, *.plus.pl

@olew: Ty tak na poważnie?

odpowiedz
hjik - 20.12.2019 / 16:59, *.tpnet.pl

@olew: Spier*alaj trollu.

odpowiedz
kaktus - 20.12.2019 / 13:56, *.tpnet.pl

krótko mówiąc brakuje 7 mln euro... Czyli, żeby wyjść na zero musimy sprzedać zawodników za jakieś 8-9 mln euro (w ich miejsce trzeba kogoś kupić).
Krótko mówić żegnamy się z kimś z trójki Majecki, Karbownik, Niezgoda plus zawodnik pokroju Marinsa (MLS)... :(

ps. Mam nadzieję, że jak będziemy opychać kogoś z "trójki" to będzie to Majecki. Cierzniak wcale nie jest od chłopaka gorszy więc nie odbije się to sportowo...

Patrząc z kolei na finansową stronę transferów to wartość Karbownika i Majeckiego na 99% będzie rosła bardzo szybko.
Niezgoda, jako że ma już swoje lata to wartościowo będzie przybierał wolniej więc obawiam się, że loczek jego niestety sprzeda...

odpowiedz
taki raport to woda na młyn - 20.12.2019 / 12:36, *.chello.pl

czy philipsa sciagnieto dzieki fundszowi luksemburskiemu?
a tak powaznie to ciekawy jestem kogo sprowadzonao za te 6 mln euro z tego funduszu, szwindel jak ch...j

odpowiedz
Jacq - 20.12.2019 / 12:28, *.tpnet.pl

Skutki zarządzania "byznesmena" Mioduskiego.Jeszcze parę takich lat i skończymy jak Wisła...

odpowiedz
Tomi - 20.12.2019 / 14:00, *.plus.pl

@Jacq: akurat wiele długów powstawało przed przejęciem Legii przez Mioduskiego, obecnie niestety wygląda na to że pożycza by spłacić zaległe zobowiązania. Raport nie uwzględnia też jeszcze sprzedaży Szymańskiego, co pewnie zalatalo wzrost zadłużenia o te 25mln r/r i dzięki zmniejszeniu kosztów utrzymuje się na podobnym poziomie mimo słabego sezonu

odpowiedz
pts - 20.12.2019 / 15:43, *.144.67

@Tomi: Pożycza przede wszystkim po to, żeby przysypać własne błędy. Natura obecnych pożyczek jest zupełnie inna od tych zaciąganych w latach 2013-2016. Przed 2013 rokiem też powstało wiele długów, dużo większych niż te, które przejął Mioduski, powstałych w latach 2013-2016. Wiedział przecież co przejmował, te pożyczki od Skarbca nie były pobierane bez jego zgody i wiedzy. Widocznie to mu nie przeszkadzało. Mógł mieć o tyle łatwiej, że nie musi już spłacać ITI, co drenowało finanse Legii w latach 2013-2016 i było bezpośrednią przyczyną, że klub musiał ratować się pożyczkami ze Skarbca i Skarbca BIS.

odpowiedz
Rafal - 20.12.2019 / 12:24, *.ALTER.NET

To jest normalna sytuacja. Jezeli ktos pozycza pieniadze Legii tzn ze klub jest wiarygodny. Oczywiscie moze trzeba bedzie sprzedawac natomiast posiadanie zobowiazan jest jak najbardziej ok, o ile w rozsadny sposob sa inwestowane (za taka inwestycje uznaje budowe osrodka) celem wygenerowania zysku.

odpowiedz
Krytykant_zawodowiec - 20.12.2019 / 12:24, *.vectranet.pl

Droga kadra, nieudane transfery, brak pucharow wszystko razem, jeden sezon w LE i bedzie Ok ale kiedy on przyjdzie? Wg stanu na 30.06 sprzedaż Szymiego i Carlitosa nie sa uwzglednione.

odpowiedz
Maaciekw - 20.12.2019 / 12:13, *.orange.pl

W skrocie splacilismy 100 baniek mamy nowe 100 banoek kredytu, ale spokojnie
1) Nie wszystkie długi trzeba spłacić od razu
2) obecne długi można rolowac innymi lub aneksowac termin
3) ci co mają kredytu mieszkaniowe na 25-30 lat nie są bankrutami lub bezdomnymi

odpowiedz
kos - 20.12.2019 / 12:41, *.tpnet.pl

@Maaciekw: Sam się zroluj ,sztuczki finansowe nie rozwiązują problemu .

odpowiedz
Maaciekw - 20.12.2019 / 12:46, *.orange.pl

@kos: masz rację, ale patrz pkt 1)

odpowiedz
Janusz - 20.12.2019 / 11:52, *.t-mobile.pl

Gdzie to sprawozdanie jest dostępne?

odpowiedz
dowcipny księgowy - 20.12.2019 / 12:39, *.chello.pl

@Janusz: na demotywatorach znajdziesz
bo to demotywujacy raport

odpowiedz
dezet - 20.12.2019 / 11:51, *.chello.pl

150 mln długów, brawo prezesie! Na pstryknięcie palcem może ten klub zniszczyć...

odpowiedz
Vipkrzych - 20.12.2019 / 11:50, *.centertel.pl

Wygląda to źle. Trzeba sprzedać połowę zespołu

odpowiedz
kik - 20.12.2019 / 12:24, *.tpnet.pl

@Vipkrzych: To droga donikąd.Chwilowo byłby zysk,ale w dłuższej perspektywie gorsza jakość zespołu jeszcze bardziej obniżyłaby przychody.

odpowiedz
maka - 20.12.2019 / 11:45, *.centertel.pl

Brawo. Widać siłę zarządu i myśl przewodnią. Jak Pan Mioduski się znudzi to klub padnie albo pozyczy kolejnych sto baniek by oddychać. Gdy wszyscy na piłce zarabiają my jesteśmy jak ubogi frajer na chodniku przed hotelem gdzie trwa bal.

odpowiedz
kibic Legii od zawsze - 20.12.2019 / 12:23, *.chello.pl

@maka: wszyscy zarabiają na piłce? Podaj jakiś przykład właściciela ,bo ,jak do tej pory to wszyscy do klubowej piłki dokładają! Zarabia PZPN,zarabiają menagerowie,zarabiają piłkarze.Już kilku właścicieli splajtowało.Historycznie to w Polsce zarobił chyba tylko Romanowski na Legii i Polonii,tylko po jego działalności Legia miała olbrzymie problemy i dopiero sponsoring DEWOO nas uratował.A Polonia - to wszyscy widzą ,co z nimi się dzieje! Facet wyprzedał wszystko,co miało wartość,całą pierwszą jedenastkę - w Legii po nim zostało 12 zawodników+małolaty !
Bo całym interesem w prowadzeniu klubu jest zupełnie co innego - ale o tym sza!Bo kto powinien,to wie!Dlatego stale znajdują się amatorzy......

odpowiedz
tomek - 20.12.2019 / 13:26, *.warszawa.pl

@maka: widać jaką masz wiedzę na temat piłki pisząc, że wszyscy zarabiają. odłóż klawiaturę i wracaj do piaskownicy

odpowiedz