fot. Piotr Galas / Legionisci.com
REKLAMA

Nowi zarządzający sekcją legijnego badmintona

Bodziach, źródło: Legionisci.com, Legia.com

Półtora roku temu Legia ogłosiła powstanie nowej sekcji - badmintona. Wówczas podpisano umowę z warszawską Akademią Badmintona, zarządzaną przez Jana i Wiktorię Rudzińskich. W pierwszym sezonie legioniści zajęli 9. miejsce w ekstraklasie badmintona i notowali przyzwoite dobre wyniki w turniejach krajowych i międzynarodowych. Sekcja nie zdołała jednak zebrać potrzebnych środków, by wystartować w Ekstralidze badmintona w sezonie 2019/20.

Dzisiaj natomiast klub z Łazienkowskiej ogłosił podpisanie umowy na prowadzenie sekcji badmintona z nowymi osobami. Prezesem sekcji został Cezary Gutkowski, który wraz z Anną Gutkowską od lipca 2018 roku zarządza Legia Badminton Schools. Szkolenie badmintona w Legii ma zostać rozszerzone także o zawodników w wyższych kategoriach wiekowych.

"Aktualnie zrzeszamy ponad 150 zawodników, co czyni nas największym projektem badmintonowym w Polsce. Naszymi głównymi celami, są powrót Legii Warszawa do Polskiej Ligi Badmintona oraz stworzenie centralnego ośrodka szkolenia dla dzieci i młodzieży. Dodatkowo chcemy zadbać o zapomniany i niedoceniany przez środowisko ruch seniorski, który ma również ogromny potencjał" - powiedział prezes Cezary Gutkowski, cytowany przez oficjalną stronę Legii.

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (3)

+dodaj komentarz
jj - 18.01.2020 / 12:26, *.chello.pl

Debile. Nic nie poradzimy na ograniczonych :(

odpowiedz
yyy - 18.01.2020 / 11:29, *.plus.pl

No wiecie co, redakcjo? Przecież wszyscy wiedzą, że ta dyscyplina to BABINGTON :D :D haha

odpowiedz
SuperLed - 18.01.2020 / 07:54, *.chello.pl

Macie moze jakies bieżące info o Sekcji Gimnastyki Artystycznej Legii? Tam tez sie dzieje. W ostatnich tygodnich głośno było, ze po mega sukcesach na MP obecnie klub szykuje mocny skład na MŚ i ME w gimnastyce estetycznej. Warto kilka zdan wrzucić na ten na legionici.com, gdyz zapowiada sie worek medali rangi ww. imprez i niezla niespodzianka dla kibicow legii..

odpowiedz
Serwis Legionisci.com nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy - są one niezależnymi opiniami czytelników Serwisu. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy zawierających: wulgaryzmy, treści rasistowskie, treści nie związane z tematem, linki, reklamy, "trolling", obrażające innych czytelników i instytucje.
Czytelnik ponosi odpowiedzialność za treść wypowiedzi i zobowiązuje się do nie wprowadzania do systemu wypowiedzi niezgodnych z Polskim Prawem i normami obyczajowymi.
© 1999-2020 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.