REKLAMA

Legijny neon może powstać na moście Łazienkowskim

Bodziach, źródło: Legionisci.com

Autor projektu muralu Kazimierza Deyny, który w ramach projektu miejskiego zostanie w tym roku wykonany na jednej ze ścian na Ochocie, przygotował dwa kolejne legijne projekty, które mogą zostać wykonane z budżetu obywatelskiego na rok 2020. Pierwszym z nich jest legijny, czerwono-biało-zielony neon z hasłem "Miasto moje, a w nim..." - tekstem pieśni Czesława Niemena zatytułowanej "Sen o Warszawie". Tej samej, która od kilkunastu lat śpiewana jest przed każdym spotkaniem Legii przy Łazienkowskiej 3.

"Instalacja planowana jest na moście Łazienkowskim, w odległości niecałego kilometra od naszego piłkarskiego domu. Z całego legijnego serca wierzę, że uda nam się to razem zrobić! Dla Legii, dla Warszawy, dla naszej pięknej klubowej tradycji" - poinformował autor projektu. Ten został zgłoszony do tegorocznej edycji budżetu obywatelskiego.

Kiedy tylko będzie można na niego głosować, podamy stosowne informacje na naszej stronie. Wcześniej natomiast przedstawimy drugi z legijnych projektów tego samego autora, który również został już oficjalnie zgłoszony, a zostanie upubliczniony w najbliższych dniach.

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (35)

+dodaj komentarz
News⚽️Legia - 05.02.2020 / 01:33, *.188.208

Neon jak robić to na długoś mostu ....,I poteżne napisy..jak robić to kákret ma być widziane z daleka...

odpowiedz
WO(L)A - 23.01.2020 / 09:17, *.plus.pl

A ja bym go zrobił dwu stronny i umiejscowił pod kładką na Saskiej. Grochów jest silny Legijnie. Dołożył bym też herb i (L) po bokach. Jeśli na moście, to bardziej na jego środku i też pod nim, aby nie można było by go zniszczyć.

odpowiedz
:) - 23.01.2020 / 10:04, *.chello.pl

@WO(L)A: na szczescie sa madrzejsi od ciebie panie inzynierze

odpowiedz
do Woli - 23.01.2020 / 10:17, *.com.pl

@WO(L)A: Pan Wiesio z blok ekipy by tego lepiej nie wymyślił haha

odpowiedz
L - 23.01.2020 / 11:44, *.play-internet.pl

@WO(L)A: mordo to może pod wodą...... już daj spokój idź do szkoły

odpowiedz
News⚽️Legia - 23.01.2020 / 02:24, *.02.net

A ja obstawiam ,że gdziekolwiek sá kibice z Warszawy tam Legii klimaty sie rodzá...

odpowiedz
:) - 23.01.2020 / 08:13, *.chello.pl

@News⚽️Legia: hehe ten dalej w formie

odpowiedz
I tak powiem, ze polowe.... - 22.01.2020 / 18:21, *.chello.pl

Pomysł fajny ale trzeba by zrobić dyżury. Inaczej przyjezdni z poznania, Krakowa, Wrocławia, Kielc, i innych wiosek pijący na schodkach na umor jak świnie zaczną w niego rzucać butelkami

odpowiedz
Remino - 22.01.2020 / 17:04, *.t-mobile.pl

To jest piękne, po prostu cudowne!

odpowiedz
baczek - 22.01.2020 / 16:49, *.tpnet.pl

Może taki pomysł wspolnie z klubem podpisujemy umowę ZTM IMALUJEMY AUTOBUS W BARWACH LEGII NIE SOBIE KURSUJE I CHWALI IMIĘ KLUBU.NA LAKIER NABIERAMY

odpowiedz
Elquatro - 22.01.2020 / 18:17, *.chello.pl

@baczek: bez umowy fajniej

odpowiedz
baczek - 22.01.2020 / 16:37, *.tpnet.pl

MY KIBICE, ZROBIMY TO SAMI JAK NIE PRZEJDZIE W GŁOSOWANIU.JEDNA ZBIORKA PRZE MECZEM I MAMY NEON

odpowiedz
oLaf - 22.01.2020 / 18:46, *.vectranet.pl

@baczek: słusznie!

odpowiedz
Tato - 22.01.2020 / 11:40, *.plus.pl

Brawo Bobicz!

odpowiedz
Normalny człowiek - 22.01.2020 / 11:38, *.t-mobile.pl

Brawo! Super inicjatywa

odpowiedz
hektor - 22.01.2020 / 08:56, *.orange.pl

Trzeba to przepchnąć! Fajnie to wygląda

odpowiedz
CWKSiak - 22.01.2020 / 08:56, *.centertel.pl

Piękna inicjatywa! Więcej takich pomysłów.

odpowiedz
ZGL - 22.01.2020 / 08:37, *.tpnet.pl

To sie chwali !

odpowiedz
Komi - 22.01.2020 / 00:56, *.chello.pl

Superpomysł!!!

odpowiedz
Mamut - 21.01.2020 / 23:53, *.t-mobile.pl

A czaskowski się zgodzi??

odpowiedz
Pio - 22.01.2020 / 08:22, *.plus.pl

@Mamut: pewnie wolałby nowa piękna Tęczę

odpowiedz
ciajek - 22.01.2020 / 13:13, *.net.pl

@Mamut: może bylejaki coś wybierze

odpowiedz
Mamut - 22.01.2020 / 14:56, *.71.70

@ciajek: raczej nie,bo on siedzi w brukseli

odpowiedz
Zięciu - 22.01.2020 / 16:35, *.chello.pl

@Mamut: i raczej szybko nie wyjdzie...

odpowiedz
Arek - 21.01.2020 / 23:31, *.tpnet.pl

Choć nie mieszkam w Warszawie, to mnie tam się podoba.

odpowiedz
Władeczek - 21.01.2020 / 22:55, *.vectranet.pl

Dajcie info gdzie i jak głosować bo to faken obowiązek kazdego legionisty.

odpowiedz
I tak powiem, ze polowe.... - 22.01.2020 / 18:18, *.chello.pl

@Władeczek: siedź na dupie przed telewizorem i nie dyskutuj buraku

odpowiedz
Do autora - 21.01.2020 / 22:38, *.centertel.pl

Autorze tekstu wszyscy wiedza czym sa te slowa,z jakiej piosenki, i ze spiewane od lat na stadionie Legii, kibice to wiedza,a inne osoby niz kibice tu nie zagladaja wiec nie wiem czemu to piszesz.....to tak jakbys tlumaczyl ludziom ze np jakis pomnik powstanie w okolicy Palacu Kultury i Nauki, budynku w samym centrum Warszawy przy Pl.Defilad, ktory zostal zbudowany w latach 50tych jako prezent od Stalina.......

odpowiedz
syrenka - 21.01.2020 / 21:58, *.orange.pl

świetny pomysł...oby się udało..

odpowiedz
Mietek - 21.01.2020 / 21:51, *.play-internet.pl

Oby napis był od strony mostu Poniatowskiego lub najlepiej z obu stron

odpowiedz
Micz - 22.01.2020 / 07:46, *.centertel.pl

@Mietek: nikt Ci nie zrobi od strony krzaków :p

odpowiedz
Kuba - 22.01.2020 / 13:24, *.t-mobile.pl

@Micz: No właśnie, na zdjęciu widać neon od strony południowej, bliżej praskiego brzegu. Może lepiej byłoby od strony lewobrzeżnej, bliżej stadionu? Rzeczywiście, nie będzie go widać z centrum miasta, jedynie dla jadących od strony Otwocka, więc może po północnej stronie... Tak czy siak, super idea!

odpowiedz
Nie - 22.01.2020 / 13:50, *.play-internet.pl

@Kuba: Neon jest od strony bulwartow, w tle macie przecież gruba kaske. Idealna miejscówka

odpowiedz
Kuba - 22.01.2020 / 18:23, *.t-mobile.pl

@Nie: Rzeczywiście, pomieszało mi się! Idealka!

odpowiedz
Macko - 21.01.2020 / 21:46, *.com.pl

Fajny pomysł. Musimy sie tylko zjednoczyć w głosowaniu zeby nie przepadł.

odpowiedz