Oprawa ŁKS-u przy Łazienkowskiej - fot. Mishka / Legionisci.com

Na stadionach: Transparentowa gorączka

Bodziach, źródło: Legionisci.com - Wiadomość archiwalna

Za nami pierwsza w 2020 roku kolejka spotkań ekstraklasy. Co rzadko się zdarza, na wszystkich stadionach pojawili się kibice gości i do tego w naprawdę przyzwoitych liczbach. ŁKS w komplecie pojawił się w Warszawie, fani Górnika w sporym nadkomplecie zasiedli na trybunach w Kielcach, a do co najmniej przyzwoitych należy zaliczyć wyjazdową frekwencję Pogoni w Płocku czy Rakowa w Poznaniu. Ponadto na trybunach pojawiło się sporo opraw.

Dwie oprawy w stylu Gwiezdnych Wojen pokazali ełkaesiacy. Legioniści pokazali prezentację z motywem znanym z kultowego hip-hopowego kawałka WWO "Każdy ponad każdym". Zarówno na trybunie gospodarzy, jak i w sektorze gości przy Ł3 pojawiła się pirotechnika. Oprawy po obu stronach miały również miejsce w Kielcach, gdzie zabrzanie odpalili pirotechnikę. Choreo zaprezentowała także Wisła Kraków na meczu z Jagiellonią.

Głośno w różnych mediach było po dwóch transparentach wywieszonych przez kibiców Legii, a jakoś opinia publiczna nie zwróciła uwagi na hasła zaprezentowane w Poznaniu i Gdyni pod adresem właściciela Arki, Dominika Midaka czy choćby hasło "ŁKS jazda z k...mi". Fani Śląska wywiesili transparent uderzający w Romana Zielińskiego.

Niestety wiadomo już, że obecność kibiców gości na wszystkich stadionach w ostatniej kolejce to wyjątek. W Zabrzu zamknięty został sektor gości na mecz Górnik - Pogoń z powodu... remontu ronda w okolicy stadionu KSG. Portowcy już zapowiedzieli wyjazd pociągiem specjalnym w celu zwiedzania Muzeum Górnictwa Węglowego.

Ekstraklasa:

Legia Warszawa - ŁKS Łódź (1673)
Legioniści zaprezentowali oprawę z motywem znanym z kultowego hip-hopowego kawałka "Każdy ponad każdym". Na sektorówce namalowane zostały postaci z animowanego klipu do tego utworu, z delikatną modyfikacją - jeden z nich w ręku trzymał racę, na której końcu odpalonych zostało kilkanaście prawdziwych rac. Na dole rozciągnięty był transparent "Legia ponad każdym", a całość uzupełniły odpalone po bokach stroboskopy. Później na Żylecie powiewały jeszcze flagi na kijach. ŁKS przyjechał do Warszawy wraz ze zgodami niemal w komplecie - 1673 osób. Główna grupa podróżowała pociągiem specjalnym, zaś zgody i część FC transportem kołowym. W sektorze gości zaprezentowali sektorówkę i transparent tworzące hasło "Niech moc będzie z wami. ŁKS jazda z ku...mi". Później zaś rozciągnęli transparent "Street Warriors" wzorowany na motyw z Gwiezdnych Wojen, malowana sektorówkę i ponad nią race. Legioniści wywiesili także transparent po francusku skierowany do właściciela firmy, która rzekomo zainteresowana jest zainwestowaniem w Polonię. Na sektorach gospodarzy ok. 200 fanów FC Den Haag.

Korona Kielce - Górnik Zabrze (1500)
Kibice Górnika do Kielc przyjechali pociągiem specjalnym, a dzięki pomocy gospodarzy mogli liczyć na dodatkową pulę wejściówek. Dzięki temu wypełnili nie tylko sektor gości, ale i zajęli miejsca na sektorze do niego przyległym. Wraz z nimi GKS (120), Wisłoka (91) i ROW (37). Przyjezdni zaprezentowali transparent "Nadejdzie wiosna i lepsze czasy", flagowisko oraz odpalili pirotechnikę. Koroniarze z oprawą skierowaną do wracającego do ich klubu Jacka Kiełba, składającą się z transparentu "Ryba, tam dom twój, gdzie serce twoje", nad którym powiewały flagi na kijach.

Wisła Płock - Pogoń Szczecin (550)
Dobra liczba wyjazdowa Pogoni w Płocku. Gospodarze wywiesili transparent "Niech żyje wolna Polska, niech żyje major Łupaszko".

Śląsk Wrocław - Lechia Gdańsk (550)
Skromna frekwencja na meczu przyjaźni we Wrocławiu, szczególnie biorąc pod uwagę to, co działo się tam w rundzie jesiennej. Tym razem na trybunach zgromadziło się ok. 10 tysięcy widzów, w tym 550-osobowa delegacja lechistów, która zajęła miejsca w młynie WKS-u.

Lech Poznań - Raków Częstochowa (546)
Fani Rakowa do Poznania przyjechali pociągiem specjalnym w 546 osób, co trzeba uznać za dobry wynik. Wraz z nimi Chemik Kędzierzyn (26), Lechia Gdańsk (6) i Stomil Olsztyn (6).

Piast Gliwice - Zagłębie Lubin (423)
Fani z Lubina na pierwszy tegoroczny wyjazd pojechali w 423 osób, w tym Polonia Bytom (160), Odra Opole (30) i Arka (1). Przyjezdni wywiesili pięć flag.

Wisła Kraków - Jagiellonia Białystok (215)
Białostoczanie na pierwszy w tym roku wyjazd do Krakowa ruszyli pociągiem rejsowym i w Krakowie zameldowali się w 215 osób, z dwiema flagami. Wiślacy z oprawą, na którą składały się chorągiewki w barwach, mini sektorówka oraz transparent "My na trybunach, wy na murawie, razem wywalczymy utrzymanie!".

Arka Gdynia - Cracovia (200)
Na meczu przyjaźni arkowcy wywiesili transparent skierowany do właściciela klubu Dominika Midaka oraz Antoniego Łukasiewicza - "Midak zabieraj ze sobą bosego Antka i wypier...ć!". Cracovia przyjechała w 200 osób. Na trybunach również delegacje Gwardii Koszalin i Lecha.


Wyjazd tygodnia: 1770 kibiców ŁKS-u w Warszawie oraz 1500 fanów Górnika w Kielcach
Oprawa tygodnia: Choreo Legii i ŁKS-u

Poprzednie kibicowskie relacje ze stadionów Polski i świata w dziale Na stadionach.

Legia Warszawa na meczu z ŁKS-em Łódź:
ŁKS Łódź na wyjazdowym meczu z Legią Warszawa:Zagłębie Lubin na wyjazdowym meczu z Piastem Gliwice:


Korona Kielce na meczu z Górnikiem Zabrze:


Górnik Zabrze na wyjazdowym meczu z Koroną Kielce:

Wisła Kraków na meczu z Jagiellonią Białystok:


Jagiellonia Białystok na wyjazdowym meczu z Wisłą Kraków:


Lech Poznań na meczu z Rakowem Częstochowa:


Raków Częstochowa na wyjazdowym meczu z Lechem Poznań:


Wisła Płock na meczu z Pogonią Szczecin:
Pogoń Szczecin na wyjazdowym meczu z Wisłą Płock:


Arka Gdynia na meczu z Cracovią:


Śląsk Wrocław na meczu z Lechią Gdańsk:


REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (18)

+dodaj komentarz
News⚽️Legia - 12.02.2020 / 00:38, *.204.2

Zgoda Ślásk-Lechia I mecz friends I przybywa 550 ich ziomkòw tyle ile Pogoni stawia sie w Płocku przypadek?zgoda ich upada...

odpowiedz
Łuki - 11.02.2020 / 20:23, *.orange.pl

Ja pamiętam. Słucham do dziś. Co do afery z transparentami to Legia jak zawsze na świeczniku można powiedzieć Legia ponad każdym.

odpowiedz
Mojo jojo - 11.02.2020 / 19:44, *.t-mobile.pl

j@#$% ksp! a kowalczyk odleciał idiota!

odpowiedz
fan Zagłębia Lubin - 11.02.2020 / 16:41, *.172.78

mieliśmy 6 flag nie 5 flag

odpowiedz
Cult⚽️Legia - 12.02.2020 / 00:30, *.204.2

@fan Zagłębia Lubin: to ile wkońcu mieliście?!

odpowiedz
olew - 11.02.2020 / 14:46, *.vectranet.pl

dno, kosztowne dno, kosztowne i obciachowe dno

odpowiedz
Hmm - 11.02.2020 / 14:33, *.6.110

Oprawa Legii tragedia... ale pewnie na fejsie się będą podniecać ns jaka to nie oprawa hrhe

odpowiedz
Znafca - 11.02.2020 / 15:58, *.netfala.pl

@Hmm: Bo to słaba oprawa była...

odpowiedz
Gienek - 11.02.2020 / 13:03, *.netfala.pl

Od kiedy łks to szlachta? Przecież w łodzi nigdy nie było i nie ma szlachty. Według rejestrów powszechnie znanych główne warstwy społeczne w łodzi to chłopi i żydowskie duchowieństwo.

odpowiedz
oLaf - 11.02.2020 / 14:36, *.vectranet.pl

@Gienek: chyba bardziej robotnicy, chłoporobotnicy oraz niemieccy i żydowscy fabrykanci ... no chyba że mówimy o czasach przed XIX wiekiem ; )

Gdzieś-kiedyś chyba jakaś szlachta tam jednak była? (pytanie do znawców ; )

odpowiedz
Historyk - 12.02.2020 / 21:01, *.orange.pl

@oLaf: Szlachta nie mieszkała w miastach, a już na pewno nie parała się tam zarobkiem, bo mogło to skutkować utratą szlachectwa. Szczególnie tak było w okresie staropolskim, potem zakompleksieni handlarze - nuworysze kupowali herby (szczególnie od zaborców), ale tylko oni siebie uważali za szlachtę. To raczej taka art poetica - "szlachata" brzmi lepiej niż np. "bezzębni potomkowie włókniarzy".

odpowiedz
Kabanos - 11.02.2020 / 12:53, *.91.50

ŁKS bardzo solidnie się zaprezentował na naszym stadionie. Oby więcej takich spotkań z pełną klatką itd.

odpowiedz
oLaf - 11.02.2020 / 12:50, *.vectranet.pl

oprawa ŁKSu świetna, konkrena, Legii... marniutka, skierowana do poniżej 1% ludzi, którzy może pamiętają jakiś utwór hip hopu sprzed ... 10 lat : O

odpowiedz
BRL - 11.02.2020 / 16:20, *.plus.pl

@oLaf: po pierwsze to 16. Po drugie utwór kultowy. To tak jakbyś powiedział, że Przeżyj to sam to jakiś tam utwór rockowy sprzed blisko 40.

odpowiedz
Arek - 11.02.2020 / 18:01, *.tpnet.pl

@olaf, Powiem Ci, że chyba nawet sprzed 14. Jestem wśród nie wielu, co pamiętają. I co Ty na to? Ja przynajmniej wiedziałem, a Ty żeby Ci nie napisali do następnego tygodnia byś się głowił. Albo i jeszcze dalej.

odpowiedz
varsovian - 12.02.2020 / 12:16, *.orange.pl

@oLaf: Jak ktoś jest warszawiakiem i nie zna WWO to sam sobie wystawia laurkę. I nie mówię o słuchaniu hh, bo rozumiem, że nie każdy może lubić ten gatunek, ale o samym kojarzeniu!

odpowiedz
Jaaaaaa - 16.02.2020 / 02:29, *.plus.pl

@varsovian: oddychaj

odpowiedz
Plaskacz. - 11.02.2020 / 12:46, *.chello.pl

Pocisnęli po R.Zielińskim tam na WTS. Już nie jest ICH.

odpowiedz
Serwis Legionisci.com nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy - są one niezależnymi opiniami czytelników Serwisu. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy zawierających: wulgaryzmy, treści rasistowskie, treści nie związane z tematem, linki, reklamy, "trolling", obrażające innych czytelników i instytucje.
Czytelnik ponosi odpowiedzialność za treść wypowiedzi i zobowiązuje się do nie wprowadzania do systemu wypowiedzi niezgodnych z Polskim Prawem i normami obyczajowymi.
© 1999-2021 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.