Dariusz Mioduski - fot. Marcin Banaszkiewicz
REKLAMA

Mioduski: Obradović nas oszukał

Wiśnia, Woytek, źródło: sport.pl

W poniedziałek prezes Legii Dariusz Mioduski był gościem programu "Sekcja piłkarska" w sport.pl. Sternik warszawskiego klubu szeroko wypowiedział się na temat transferów, odejściu Niezgody, transparentach, Obradoviciu i Agrze, nowej umowie Karbownika oraz o tym na co zostaną przeznaczone pieniądze z transferów.

- Kluby coraz bardziej rozumieją, że jesteśmy w takim miejscu, żeby się rozwijać musimy zacząć szkolić i sprzedawać zawodników. Sądzę. że tego nie unikniemy i tak będzie, dopóki nie będziemy mieli kilku drużyn. które zagrają na wyższym europejskim poziomie i będą w stanie za podobne pieniądze kupić najlepszych z polskiej ligi. Jeżeli tak nie będzie,to najlepsi będą wyjeżdżali. To normalna kolej rzeczy na każdym rynku i musimy się z tym pogodzić. Musimy natomiast zrobić wszystko żeby wyjeżdżali bardziej przygotowani i za takie pieniądze, by kluby mogły za nie podnosić swój poziom.

Odejście Niezgody

- Kibice w Polsce nie do końca rozumieją jak rozwija się MLS. Czasami patrzę na tę ligę z ogromną zazdrością. Jeżeli kładlibyśmy taki nacisk na system jak oni, to na pewno bylibyśmy teraz dużo dalej. Jarek może mieć tam łatwiej, ponieważ dużo kładzie się tam na jakość i szybkość gry. Dzisiaj transfery z MLS do Europy są na poziomie kilkunastu milionów euro. To jest liga, która zaczyna się liczyć. Jest możliwość, żeby stamtąd przenieść się do silnego europejskiego klubu.

- Główne nieprzespane nocy były związane z decyzją czy sprzedawać Jarka czy nie sprzedawać. Mieliśmy komfort, że mogliśmy sobie pozwolić na to, żeby nie podchodzić do rozmów o ofertach, które w żadnym stopniu nas nie zadowalały. To daje nam duży handicap w takich negocjacjach. Badania Jarka przed transferem się przedłużały. Jego problem powrócił i musiał zrobić zabieg na nowo. Wiedzieliśmy jednak, jak Amerykanie do tego podchodzą. Wiedzą, że takie rzeczy się zdarzają. Nawet przez chwilę nie było mowy o tym, aby ktoś wycofał się z tego transferu. Było jednak parę momentów, które były trudne. Mogę sobie wyobrazić co stałoby się, gdybyśmy oficjalnie zakomunikowali, że Jarek ma problemy z sercem. Byłaby po nas jazda w mediach na całego. Nie odnieślibyśmy z tego żadnych pozytywów.

Ostatnie transparenty

- Stanowisko klubu do tych ostatnich wydarzeń było na początku bardziej miękkie. W tamtym momencie nie było mnie w kraju. Komunikacja ze mną była mocno utrudniona, dlatego z klubu wyszło coś, co było w miarę bezpieczne. Kiedy wróciłem do kraju, to powiedziałem jakie mam zdanie na ten temat. Oba transparenty nie powinny mieć miejsca. Jest jednak druga strona tego wszystkiego, czyli tzw. "jazda w mediach". Dziennikarze jeżdżą po Europie i na każdym stadionie zdarzają się obraźliwe okrzyki i transparenty. Nie bądźmy hipokrytami, że to się dzieje tylko na Legii. Szczerze mówiąc jak ja jeżdżę po Europie, a już szczególnie po Polsce, to akurat my jesteśmy w czołówce lepszego zachowania niż z wielu innych miejscach. Żebyśmy nie przesadzili z tą całą negatywną otoczką. Na różnych stadionach w Europie mamy do czynienia z rasizmem czy obraźliwymi transparentami. Nie widzę jednak, aby ktokolwiek na tych stadionach takie transparenty ściągał. To są problemy systemowe, a nasze narzędzia są ograniczone.

- Wydaliśmy po tych wydarzeniach kilka zakazów stadionowych. Z nimi nie jest jednak tak prosto, ponieważ aby taki zakaz wydać, trzeba mieć mocne podstawy prawne. Jeżeli ich nie ma, to nasze argumenty są obalane. Współpracujemy z każdym organem państwowym, które stosuje różne systemowe rozwiązania. U nas w Polsce jest ich mało, ale uważam, że i tak zmierzamy w dobrym kierunku. Zrobiona została z tego wszystkiego wielka afera i dzisiaj o osobach od tych transparentów mówi cały kraj. Można walczyć z tymi zjawiskami, ale nie trzeba było tego aż tak nagłaśniać.

Kisiel

- Znam genezę tego całego konfliktu. Dla nas najważniejszy jest zawodnik oraz to, jak on czuje się w Legii. Mogę z całą odpowiedzialnością powiedzieć, że zostało zrobione wszystko, żeby cała sprawa została została dobrze załatwiona. Rozmawiałem również ostatnio z ojcem tego młodego piłkarza. Nie ma możliwości na to, aby trybuny w jakikolwiek sposób wpływały na to kogo sprowadzimy do Legii. Głupota tego transparentu polega również na tym, że działa na naszą szkolę w inny sposób. Piłkarze mogą teraz dwa razy się zastanowić zanim zdecydują się na przyjście do nas. Wywieszanie takich transparentów to działanie na szkodę klubu. Takie rzeczy zdarzają się jednak wszędzie, ponieważ wszędzie znajdą się jednostki, które działają w taki sposób. My tego nie zmienimy. Mogę zapewnić, że Jakub Kisiel będzie miał u nas spokój. Nie ma z tym żadnego problemu. Mamy swoje wewnętrzne procedury i dbamy o naszych chłopaków jak mało kto.Transfery

- Od jakiegoś czasu zaczęliśmy myśleć o tym, że okno zimowe jest dla nas bardziej istotne. Musimy mieć czas, aby zbudować drużynę na lato. Latem jest mniej czasu na to, aby piłkarze się ze sobą zgrali. Kluczowe było teraz jednak to, aby się zbytnio nie osłabić. Latem zeszłego roku mieliśmy sporo zmian i dopiero teraz zespół zaczyna się zgrywać na dobre. Ostatnie ileś meczów pokazało, że gramy coraz lepiej i drużyna coraz lepiej się rozumie. Nie zawsze wygrywamy, ale idziemy w dobrym kierunku. Teraz zrobiliśmy mniejsze wzmocnienia, ale są cały czas pewne sprawy, które staramy się dograć. Jeżeli się tego nie uda, to chcemy zagwarantować sobie, aby ci piłkarze trafili do nas latem.

- Nie chcę zdradzać naszych wszystkich planów transferowych. Mamy teraz wyrównaną kadrę, ale cały czas szukamy wzmocnień. Nie patrzymy teraz na uzupełniania, lecz na wzmocnienia. Szukamy piłkarzy do pierwszej jedenastki, nawet takich którzy mogliby dołączyć do nas jeszcze zimą. Jeżeli się to jednak nie uda, to musza być gotowi na transfer do nas latem.

- Cały czas patrzymy na środek drużyny, szczególnie że odszedł Cafu. Na pozycji nr 6 mamy tylko Andre Martinsa. Gdyby był ktoś, kto może być prawdziwą "szóstkę", która może pomóc, to na pewno byśmy to rozważali. Ponadto zawsze obserwujemy napastników. Na skrzydłach konkurencja jest, ale jeśli będzie opcja wzmocnienia, to też będziemy na to patrzeć.

- Transfery są łatwe do przeprowadzania w Football Managerze, w życiu jest dużo trudniej. Rynek agentów i transferów nie jest fajnym rynkiem. Jeżeli trafilibyśmy w trzech z pięciu sprowadzonych zawodników, to będzie naprawdę dobrze. Temat Denisa Alibeca: byliśmy dogadani z agentem piłkarza. Wydawało się, że on też był przekonany, że są w stanie przeprowadzić ten transfer, ale doszły kwestie "ego" i nie doszło nawet do kwot transferowych.


Na co pójdą zyski z transferów?

- Jest małe zrozumienie tego jak klub działa i funkcjonuje. Rozumienie kibiców jest takie, że jak sprzedamy kogoś za milion, to od razu ten milion można wydać. Tak to nie działa. Jesteśmy w pewnej rzeczywistości i musimy się w niej rozwijać. Inwestujemy w przyszłość m.in. w Akademię - nie mówię tutaj tylko o infrastrukturze, ale również o trenerach i sztabie szkoleniowym, który będzie tam pracować. Ponadto do wydatków należy doliczyć pewne inne aspekty naszej działalności. Mamy pewny poziom kosztów, który przekracza nasze przychody. Szczególnie wtedy, kiedy nie gramy w europejskich pucharach.

- Od strony sportowej nasza drużyna ma takie założenia, że musi być gotowa do walki o mistrza, zdobyć go i grać w pucharach. Dlatego właśnie mamy szeroką kadrę i w związku z tym pojawiają się dodatkowe koszta. Źródłem ich pokrycie są właśnie również transfery. Mamy jednak pieniądze na wzmocnienia i nie boimy się ich wydać. Nie mamy problemu, aby teraz wyłożyć za kogoś 1,5 mln euro. Musimy być jednak pewni takiego transferu i że ma on jakiś sens. Tomas Pekhart kosztowałby teraz na rynku w granicach miliona euro, ale jeżeli pojawiła się okazja, aby sprowadzić go taniej, to zrobiliśmy to. Nie chcieliśmy przepłacać.

Przyjście Pekharta

- Przy takich transferach zawsze jest ryzyko. Jest to związane z tym, jaką koncepcję chce obrać trener. W Las Palmas jest nowy szkoleniowiec, który miał inną koncepcję na prowadzenie drużyny. Dlatego właśnie Tomas u niego nie grał. Jeżeli zapytalibyśmy poprzedniego szkoleniowca, który ściągnął go do klubu, to był to dla niego numer jeden. Patrząc na jego grę w Hapoelu Beer Szewa stwierdził po prostu, że musi mieć go u siebie. Łukasz Bortnik, który pracował z Pekhartem w Izraelu przez dwa-trzy lata i widział jak się z nim pracuje, to po prostu potwierdził, że jest to gracz, którego warto mieć u siebie. Oczywiście Tomas nie zagwarantuje nam strzelenie 20-30 goli, ale jest to ktoś, kto pracuje w taki sposób, iż może nam pomóc. Jeżeli jaki inny zespół z Ekstraklasy zrobiłby taki transfer, to jestem pewny, że wszyscy pialiby z zachwytu. Jeżeli jednak zrobiła to Legia, to wszyscy kwestionują, że bierzemy takiego ogórka.

- W piłce nożnej zawsze jest tak, że niektórzy się sprawdzają, a niektórzy nie. To zależy od momentu i sytuacji reszty drużyny. Transfery łatwo przeprowadza się w Football Managerze, ale nie w prawdziwym życiu. W rzeczywistości jest dużo gorzej.

Obradović oszukał

- Ja, trener i dyrektor sportowy zostaliśmy oszukani przez Obradovicia. Sprawiał inne wrażenie. Był przez nas sprawdzony i wszędzie gdzie grał, nie było takich sytuacji. Deklarował o wiele większą walkę niż pokazywał później na boisku. Wielu naszych kibiców było zachwyconych i parło byśmy sfinalizowali i... niestety.

- Salvador Agra rozumie, że u nas nie wywalczy miejsca i jego agenci pracowali, by mu znaleźć miejsce, ale to nie jest takie proste gdy zarabia się pewne pieniądze. Agra to wbrew pozorom bardzo pozytywna postać, ale na Legię były zbyt wysokie progi. Trzeba brać pod uwagę, że specyfika Legii jest trochę inna.

Umowa Karbownika będzie przedłużona

- Informacje, że Karbownik nie przedłuży umowy? To są bzdury. To nasz chłopak, reprezentowany przez agenta, który jest legionistą. Agent? My rozmawiamy z Mariuszem Piekarskim, nie wnikam w to i to nie jest moja sprawa. Nie rozmawiamy jeszcze o przedłużeniu, ale wiemy, że to temat, który musimy zrobić. Z Karbownikiem zostanie przedłużony kontrakt i tyle. Z mojej perspektywy to formalność. Jak będzie gotowy, by wyjechać, to usiądziemy i porozmawiamy. Teraz musi się rozwijać, grać z nami o mistrzostwo i w pucharach, a potem zrobić kolejny krok. Jak ktoś położy 15 mln euro latem, to wtedy się zastanowimy.

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (180)

+dodaj komentarz
(l)ysy - 21.02.2020 / 15:49, *.centertel.pl

to ty żeś nas oszukał prezesiku ,tylko taczka na ciebie .pozdrawiam

odpowiedz
rikitiki - 21.02.2020 / 08:29, *.135.90

sie zaorales sam tym wywiadem durniu. Pojazd z trybun murowany! Jezeli sie to nie stanie to znaczy ze NSi sa marionetkami pudla. Proste!

odpowiedz
Hiszpan - 21.02.2020 / 07:50, *.play-internet.pl

Panie Prezesie. Dziękuję za transfer I.Lewczuka. Cieszę się że tak jak Pan pisał transfery lubią ciszę. Drugi po Kante wspaniały transfer w tym okienku. Przepraszam że nie wierzyłem w Dyrektora Kucharskiego.

odpowiedz
Mariusz - 21.02.2020 / 05:03, *.plus.pl

W sprawie Karbownika mówi dobrze

odpowiedz
Doktor Albanii - 20.02.2020 / 21:18, *.centertel.pl

Nie ukrywam ,że zmienam optyke.
Ja wierzę teraz w tą drogę.

Kiedyś latami bylismy drudzy za Wisłą i jakoś się przędło.
Teraz jednak cały czas walka o mistrzostwo.
Plany zaczynają wyglądać jakoś dobrze.
Akademia się buduje.

No ja własnie od jakiegoś czasu zaczynam wierzyć.

odpowiedz
... - 21.02.2020 / 17:41, *.chello.pl

@Doktor Albanii: ale za to graliśmy lepiej w pucharach... chciało im się zapier... i takie dundelag to by wciągnęli nosem. A nasza liga jest na tyle słaba, ze nie mamy problemu z mistrzostwem

odpowiedz
dejne3 - 20.02.2020 / 19:49, *.plus.pl

Nie pierwszy i nie ostatni raz kupiliśmy kota w worku.W każdej firmie za takie zakupy juź dawno by gościa zwolnili z pracy ,widać źe kupują jak dawniej z nagrań VHS

odpowiedz
Szymon - 21.02.2020 / 08:28, *.t-mobile.pl

@dejne3: oj prawda prawda

odpowiedz
Mariwn - 20.02.2020 / 18:15, *.play-internet.pl

A po co sprowadzać szrot? Lepiej ogrywać młodych i sprzedawać

odpowiedz
Tratrarata - 20.02.2020 / 18:14, *.bbox.fr

Kto to jest ten Obradović? Oszukał? To on nie jest piłkarzem? A może właśnie teraz, po zainkasowaniu ponad 20 mln € w tym sezonie, czyli solidnym zastrzyku gotówki przyszła pora na ściągnięcie przynajmniej jednego prawdziwego piłkarza za marne 2 mln, to tylko 10% tej kwoty.

odpowiedz
Duff - 20.02.2020 / 13:23, *.inetia.pl

A za pół roku powie, że Pekhart nas oszukał....

odpowiedz
FOREVER LEGIA - 19.02.2020 / 23:35, *.play-internet.pl

Mioduski ma taki sam cel jak Leśnodorski.Zdoić Legię z pieniędzy.Z tą różnicą,że Leśnodorski wychodził z założenia,że "kto nie ryzykuje,nie pije szampana",a Mioduski uważa,że "grosz do grosza......".I dlatego B.L.grał na grubo i kupował piłkarzy drogich,ale zdecydowanie lepszych,niż D.M,bo ten to skąpiec jest niesamowity-pewnie nawet papieru używa najpierw do nosa,a potem do podcierki.(oby mu się czasem kolejność wycierania nie pomyliła).Zresztą kto wie,gdzie byśmy byli,gdyby z Cweltikiem p.Ostrowska bardziej ogarniała,kto jest uprawniony do gry w tym meczu.Reasumując,piłka to biznes i ciężko wymagać,żeby ktoś pompował swoje(albo i nie swoje) pieniądze na zasadzie wolontariatu.Tylko niech sukces finansowy nie wyklucza sukcesu sportowego,bo na chwilę obecną,to mam wrażenie,że ani chleba,ani igrzysk nie ma,a nas-kibiców traktuje się jak jeden z elementów układanki w maszynce do zarabiania pieniędzy przez Mioduskiego.

odpowiedz
Hiszpan - 20.02.2020 / 07:18, *.play-internet.pl

@FOREVER LEGIA: Masz rację. Legia Leśnego to ostatnia jasna karta w tej dekadzie.

odpowiedz
Leśny Dziadek - 20.02.2020 / 07:42, *.centertel.pl

@FOREVER LEGIA: Pilka nozna to przede wszystkim bardzo kosztowne hobby. Prowadzenie klubu pilkarskiego nie jest biznesem. Predzej, czy pozniej trzeba dolozyc. A im sie mniej doklada, tym za jakis czas trzeba dolozyc wiecej, albo klub sprzedac. A liczenie, ze ktos dolozy, a wlqsciciel bedzie liczyl zyski, jest utopia, i ma krotkie nogi.

odpowiedz
grzesiek - 20.02.2020 / 08:15, *.centertel.pl

@Leśny Dziadek: a tam pieprzysz, najpierw sie doklada a pozniej sie zyskuje. Ale Pan mioduski nie zyskuje bo nie doklada

odpowiedz
Kriss - 20.02.2020 / 08:32, *.chello.pl

@FOREVER LEGIA:
Ładnie żeś to podsumował. Po tym Prezesie zostanie tylko spalona ziemia

odpowiedz
FOREVER LEGIA - 20.02.2020 / 08:34, *.play-internet.pl

@Leśny Dziadek: Wyjdź już z tego lasu,a zobaczysz,jak się zmieniła otaczająca Cię rzeczywistość.Piłka nożna,ale i ogólnie sport się skończył w momencie pojawienia się w nim możliwości zarabiania ogromnych pieniędzy.Ustawianie meczy,szprycowanie dopingiem,czy kalkulacja,czy np M.P.się opłaca(vide Mioduski),bo tego wymaga machina zwana komercją,to w czasach obecnych nagminne działania "możnych świata sportu".I tylko szkoda nas-kibiców,że my oddajemy serducho na trybunach,poświęcamy czas i pieniądze,a w kontrze jest chłodna kalkulacja,czy lepiej jest zdobyć tytuł i narażać się na koszta,wszak lista osób,którzy staną w kolejce po premię będzie baaaardzo długa,a i kupić ze 2,3 piłkarzy by trzeba było,czy włączyć tryb oszczędnościowy i "atakować salony europejskie z drugiego miejsca".Poza tym masz rację,jest to drogie hobby-ale tylko dla nas-kibiców.Z fartem.

odpowiedz
Brat rodzony - 19.02.2020 / 21:52, *.plus.pl

Zobaczył że ma doczynienia z amatorem to skorzystał z okazji.

odpowiedz
HAHA - 19.02.2020 / 19:45, *.centertel.pl

Mioduski Ty oszukujesz kibiców co każde okienko - ściągasz ogórków, a wmawiasz nam kibicom, że to wzmocnienia! A później cała prawda wychodzi jakie to były wzmocnienia - jak odpadamy z euro pucharów!

odpowiedz
mrsn - 20.02.2020 / 09:58, *.axaubezpieczenia.pl

@HAHA: Ogórki to ściągają od wielu lat(odkąd zatrudnili Jóźwiaka łowce talentów z youtuba) z tym że czasami na sezon się trafi taki Guereiro Ljuboja czy Odijdia .

odpowiedz
:) - 19.02.2020 / 18:03, *.chello.pl

Kiedys miałem dziewczynę, myślałem jest mądrzejsza od poprzedniej i taka inna że rękę dam sobie uciąć. I wiecie co? Byłbym teraz bez ręki.

odpowiedz
Kriss - 19.02.2020 / 09:02, *.chello.pl

Obradovic Ciebie oszukał, to pomyśl jak się My kibice Legii czujemy, jak co okienko nasz oszukujesz.

odpowiedz
kibicL - 19.02.2020 / 09:34, *.centertel.pl

@Kriss:
hehe trafiłeś w samo sedno

odpowiedz
Bilu - 19.02.2020 / 11:03, *.101.121

@asdf: brawo Ty! Popieram w 100%

odpowiedz
pol - 19.02.2020 / 08:40, *.chello.pl

Niedojdę loczka i pinokia nietrudno oszukać

odpowiedz
Czwarty Pasek Na Dresie - 19.02.2020 / 12:40, *.ALTER.NET

@pol: Zebys Ty w Biznesie osiagnal chociaz polowe tego, co Miodek, to mozesz wejsc z nim w dyskusje, lub tez konstruktywna krytyke.

odpowiedz
Hiszpan - 19.02.2020 / 13:43, *.play-internet.pl

@Czwarty Pasek Na Dresie: Dla mnie może być rekinem biznesu ale kompletnie nie zna się na prowadzeniu klubu daje dupy na każdym kroku.

odpowiedz
singspiel - 19.02.2020 / 14:47, *.atman.pl

@Hiszpan: bo po raz pierwszy prowadzi własny biznes, a nie dla kogoś

odpowiedz
Po(L)ubiony - 19.02.2020 / 15:23, *.chello.pl

@Czwarty Pasek Na Dresie: wyjątkowo idiotyczne porównanie. Porównaj Miodka z Jobsem lub Zuckerbregiem.

odpowiedz
tekken (L) - 19.02.2020 / 07:56, *.230.92

Obradović powinien dostać szanse.

odpowiedz
ach - 19.02.2020 / 01:01, *.02.net

Wytlumaczcie mi to, bo ja nie ogarniam:

"Mogę z całą odpowiedzialnością powiedzieć, że zostało zrobione wszystko, żeby cała sprawa została została dobrze załatwiona. Rozmawiałem również ostatnio z ojcem tego młodego piłkarza. Nie ma możliwości na to, aby trybuny w jakikolwiek sposób wpływały na to kogo sprowadzimy do Legii."

A nastepnie to:

"Deklarował o wiele większą walkę niż pokazywał później na boisku. Wielu naszych kibiców było zachwyconych i parło byśmy sfinalizowali i... niestety."

Czy on naprawde mysli, ze jak placimy za takie g... tyle kasy to robimy to po to, aby ogladac tych kopaczt i mozna z nas robic juz totalnych debili niepotrafiacych czytac ze zrozumieniem?? Przemilcze juz inne farmazony i wieczne dlugi ktore raz splacilismy by pozniej pojawily sie dwa razy wieksze.
Loczek!! Co?? Ty wiesz co!!!!!

odpowiedz
Tak to powinno być . - 19.02.2020 / 00:13, *.206.74

Taki klub jak Legia w takiej słabej lidze jaką jest Polska to Legia z takimi zespołami jak Raków powinna na spokojnie bez większego zmęczenia wygrywać po 2, 3:0 . A na koniec sezonu mieć 10 punktową przewagę nad resztą polskich ligowych gwiazd . Ale z obecną kadrą i trenerem chyba takie odskoczenie od ligowego przeciętniactwa jest to niemożliwe .

odpowiedz
ObRadović - 18.02.2020 / 23:34, *.t-mobile.pl

Przecież ten cały Obradović to jest Miro Radovic po operacji plastycznej i przeszczepie włosów! To już wiadomo dlaczego Rado sobie klubu żadnego nie znalazł :)

odpowiedz
eLpolo - 18.02.2020 / 22:47, *.242.191

Odpowiadam - żółć. Oglądam meczyki, popijam browarki, w kraju dobrze jak chyba nie było odkąd pamietam, klub mój ukochany z sukcesami w ostatnich latach, jakich również nie pamietam w moim 46 letnim życiu, a tym kuźwa ciagle coś nie pasuje. A to prezes, a to trener, a to prezes PZPN , a to trener reprezentacji, a za zimno , a za ciepło , a za szybko , a za wolno . Spadam z tego forum frustratów . Nara

odpowiedz
eduardo - 18.02.2020 / 22:56, *.tpnet.pl

@eLpolo: dorzuciles jeszcze do tego grona narzekaczy samego siebie

odpowiedz
eLpassat - 19.02.2020 / 15:52, *.plus.pl

@eLpolo: 46 lat - a już problemy z pamięcią?

odpowiedz
Leśny Dziadek - 20.02.2020 / 07:48, *.centertel.pl

@eLpolo: Pijesz piwo, czyli siki Weroniki, kup sobie wino z XIX wieku za 10 000 zl . butelke. Do tego np. osmiorniczki w truflach. Wtedy pozyjesz. A co do kraju - odwiedz emertow i zaintetesuj sie, jak zyja inni. Bo nie kazdemu wystarczy marnej piwo i jedzenie z glifosadem do przezycia...

odpowiedz
eLpolo - 18.02.2020 / 22:40, *.242.191

Najbardziej polskie z polskich słów ?

odpowiedz
To mnie nie boli - 18.02.2020 / 21:19, *.chello.pl

A co mnie obchodzi nasz prezes i co gada, ważne by monsieiur nitort trzymal się z dala od k6

odpowiedz
:) - 18.02.2020 / 21:17, *.chello.pl

Dobrze odleciał

odpowiedz
bum - 18.02.2020 / 20:25, *.virginm.net

Wlasnie wracam z legianet i wiecie co bracia? Tam tez juz sie miarka przebrala raczej bo jada z Dariuszem wielcy jego obroncy od zawsze. Zólc sie wylala mam nadzieje i pojdzie jakas wieksza presja ze strony kibicow na tego pajaca. W szoku bylem jak czytalem komentarze pod tym samym artykulem na legianet. Dario se nagrabil hehe nareszcie k... cos zatrybi moze! I to sam dareczek uruchomil byc moze lawine ktora go pogoni

odpowiedz
Wolfik - 18.02.2020 / 20:24, *.mm.pl

Zskakujące dla mnie są słowa własciciela i prezesa w jednym o Obradoviciu. W klubie Legia wg słów samego Mioduskiego zatrudnia ponad 450 osób. Czyżby w takim gronie nie było ani jednego prawnika lub człowieka który umiałby sporządzić odpowiednią umowę o pracę dla zawodników po tzw. "przejściach", skoro po takich sięgamy? Dlaczego umowa nie może być tak skonstruowana, by piłkarza zmusić do jak najszybszego dojścia do formy? Czy ryzyko ma byc tylko po stronie klubu?

Zgadzam sie, że Obradović przez te pół roku naciągnął klub na niemałą kwotę. Ale tez klub nie zrobił zbyt wiele by na taką ewentualność się zabezpieczyć. Wnioski panie prezesie nasuwają się same.

odpowiedz
grzesiek - 18.02.2020 / 21:12, *.centertel.pl

@Wolfik: dokladnie popieram . Legia troche zaczela przypominac wlasnie korporacje, gdzie kazdy odwala swoja czesc roboty ale calosc pozniej jest pobawiona rak i nog. A my kibice tylko sie musimy czerwienic podczas meczow. Choc ostatnio i tak forma zwyzkowa w porownaniu z tym co wyprawiali kuchy i spolka jeszcze z rok temu.

odpowiedz
singspiel - 19.02.2020 / 14:54, *.atman.pl

@Wolfik: Mioduski jest prawnikiem. Po Harvardzie

odpowiedz
Wolfik - 19.02.2020 / 15:07, *.mm.pl

@singspiel: Co nie zmienia faktu, że nie pomaga sobie w tego typu sytuacjach. Nie dziwi Ciebie ten fakt? Mnie lekko dziwi...

odpowiedz
singspiel - 19.02.2020 / 16:41, *.atman.pl

@Wolfik: w tym biznesie nawet urzędnicy rzucają mu kłody pod nogi. Jak był dyrektorem u Kulczyka, ci jako dziwnie bardziej spolegliwi byli

odpowiedz
CO ON BREDZI ?! - 18.02.2020 / 19:14, *.t-mobile.pl

"Rozumienie kibiców jest takie, że jak wydamy 1 milion to odrazu ten milion można wydać" ale Mioduski Ty nawet nie wydałeś połowy z tego co zarobiłeś na transferach w tym okienku! 12 milionów euro, a na transfery przeznaczyliście z 300 tysięcy euro w tym okienku! WSTYD tak okłamywać kibiców.

odpowiedz
Mario - 19.02.2020 / 08:28, *.timplus.net

@CO ON BREDZI ?!: właśnie według niego, tak ma być. Wytrenować, sprzedać drogo, a sprowadzić najlepiej darmo. Cała filozofia. Wyniki i marka są mało istotne.

odpowiedz
Jose Kante - 18.02.2020 / 19:06, *.play-internet.pl

Sprzedawać Prezesie, sprzedawać!!!

odpowiedz
Jose Kante - 18.02.2020 / 19:03, *.play-internet.pl

Po prostu...przeczytanie samego tytułu już przyprawiło mnie o zawrót głowy. To co później przeczytałem ... to wymiociny a nie słowa. Nocne zmazy spowodowane rozmyślaniem czy sprzedać czy nie...Coś tam kiedyś mówił o dobrym PR, to co przeczytałem tylko mnie zniechęciło. Najbardziej fałszywy gość jakiego słyszałem.

odpowiedz
gazza - 18.02.2020 / 18:21, *.inetia.pl

hahahahaha Agra za wysokie progi...hahahaha
A o wiele gorszy Martins dalej gra...Ręce opadają.

odpowiedz
Wolfik - 18.02.2020 / 18:29, *.mm.pl

@gazza: Kolega mówi poważnie???

odpowiedz
grzesiek - 18.02.2020 / 16:34, *.centertel.pl

Kurde ale gdzie sa wszyscy Ci co tak szczekali na Lesnodorskiego ze z wandzlem zabrali kase i uciekli a Mioduski taki oh i ah. Hmm gdzie jestescie ?

odpowiedz
Żewłak - 18.02.2020 / 17:15, *.t-mobile.pl

@grzesiek:
Masz racje. Ja z taką grubą kasą która została naruchana w tym okienku zrobił bym taki tranferowy odlot, że Kucharski przez wszystkie okienka transferowe łącznie by takiego nie zrobił! Pozdrawiam

odpowiedz
Wolfik - 18.02.2020 / 18:29, *.mm.pl

@grzesiek: Jestem. Co prawda nie uważałem nigdy Mioduskiego za "och i ach" (cokolwiek to oznacza) ale o "późnym" Leśniodorskim zdania nie zmienię. Zrobił dużo dobrego dla tego klubu i z pewnością był o niebo lepszym prezesem od obecnego. Ale po awansie do LM "zwietrzył krew" i potem było tylko ciągnięcie pod siebie.

odpowiedz
grzesiek - 18.02.2020 / 21:10, *.centertel.pl

@Wolfik: siema,
Milo ze sie przyznales :) myslalem ze jak zwykle bedzie cisza hehe. J** tych prezesow, najwazniejsza Legia i bracia po szalu pozdro !

odpowiedz
Loki - 19.02.2020 / 03:23, *.tpnet.pl

@grzesiek: Koralik zrobił kibicom "igrzyska", pojawiła się możliwość zarobienia i zwiną się bez mrugnięcia okiem. Miodek to korpoludek, wolałbym żeby takich ludzi u nas nie było, ale niestety takich nie unikniemy jak chcemy być nadal w europie tyle tylko, że wykonuje niezrozumiałe kroki, podejmuje dziwne decyzje i cholera go wie czy to ma w głowie czy ktoś mu tak doradza. Nie wiem sam, który gorszy dla klubu, osobiście uważam, że raczej Koralik bo krótkie igrzyska cieszą, ale zazwyczaj zwiastują szybki i bolesny upadek i tak by pewnie było gdyby został. Moim zdaniem mamy jeszcze dość stabilny fundament i liczymy się w naszej ogórkowej lidze, a na europe przyjdzie jeszcze czas jak Miodek zmieni doradców czy też dziwne pomysły z własnej makówki i mam nadzieję, że zawitamy do pucharów na stałe i nie tylko po ewentualne wyjście z gr. bo akademia zacznie w końcu przynosić wymierny efekt...
P.s. To tylko moje osobiste przemyślenia. Z fartem bracia!

odpowiedz
Mario - 19.02.2020 / 08:37, *.timplus.net

@Loki: Na ten moment to Legia nawet nie jest na dobrej drodze w Polsce, a co tu wspominać o Europie.

odpowiedz
grzesiek - 19.02.2020 / 09:27, *.centertel.pl

@Loki: tego akurat nie rozumiem jak ktos piszesz zwinal sie bez mrugniecia okiem. Nie chce mi sie wi

odpowiedz
grzesiek - 19.02.2020 / 09:32, *.centertel.pl

@Loki: myslisz ze lesny w ogole nie kierowal tym klubem, ze Legia zupelnie nic dla niego nie znaczyla? Ja bym nigdy czegos tskiego nie napisal ze sie zwinal jak pojawila sie okazja. Po prostu przegral z miodkiem. Miodek mial wiecej kasy to co mogl Lesny zrobic ? Nie wiemy kto byl winien konfilktu calej trojki i rozlamu

odpowiedz
Loki - 19.02.2020 / 13:16, *.tpnet.pl

@grzesiek: Ja patrzę na przykłady umów z zawodnikami jak Piro czy Vadis jak sam wspominał, że niektóre ustalenia były ustne, a tak się raczej nie zawiera umów w wielkim biznesie (czym niewątpliwie jest piłka nożna), przez co nawet nie było szansy na nich zarobić czy negocjować pozostanie w klubie chociaż pół roku dłużej aby przygotować ewentualne wzmocnienia na ich pozycjach. Z tym, że się zwinął w najlepszym dla niego momencie kiedy wartość rynkowa Legii była najwyższa chyba nie będziesz polemizował, a czy zależało mu na samej Legii tak bardzo to nie wiem bo wiadomo, że przegrał negocjacje finansowe kto zostanie jedynym właścicielem tylko czemu nie negocjowali np. innego podziału obowiązków? Mnie się zdaje, że konflikt wnikał ze zbyt lekkomyślnego szastania kasą przez Koralika na doraźne cele (nie przypadkowo ująłem to jako danie kibicom "igrzysk"), a Miodek chciał więcej inwestować w akademie (co akurat popieram) tylko on się nie nadaje na prezesa ze względów braku wiedzy jak ma prosperować pierwszy zespół co każdy widzi.
Mario, a co w polskiej ekstraklasie słabo sobie radzi? Jak skończy którykolwiek sezon poniżej 3 miejsca to zacznę się martwić, a na razie wchodzą młodzi i pokazują, że w szkółce już jest spory potencjał i prawdopodobnie wraz z kolejnymi etapami rozwoju szkolenia będzie coraz lepiej. Może wyjdzie coś na styl Ajaxu w trochę mniejszej skali?

odpowiedz
grzesiek - 19.02.2020 / 14:04, *.centertel.pl

@Loki: a daj Panie Boze zeby z akademia wyszlo. Koralik szastał kasą a Miodek nie szasta. No piszesz prawde ale czy to lepiej ze Miodek trzyma kase ? Czy to lepiej ze zaluje 1 mln euro na transfer napastnika ? Watpie. A co do akademii ktos madrze napisal ze kredyt jest wziety na Legie a nie na Dariusza Mioduskiego wiec Dariusz moze oszczedzac dla sb a jak sprzeda komuś klub to dług tez. Wiec nie wiem w czym Miodek mialby byc lepszy od koralika. Koralik sezon w sezon MP, Liga Europy a dariusz nie bardzo... Z drugiej strony jak Mioduski fakfycznie zainwestuje w akademie i uda mu sie wszystko i bedziemy zarabiac na pojedynczych pilkarzach po 10 mln euro to wtedy znajdzie zie kasa na transfery. Ale to takie gdybanie. Poki co wiekszosci kibicow nie podoba sie to jak rzadzi szef i chyba nie bez przyczyny.

odpowiedz
Wolfik - 19.02.2020 / 14:45, *.mm.pl

@grzesiek: Leśniodorski jako prezes nakrywa Mioduskiego czapką. Z tym faktem nie ma co polemizować, tak po prostu jest. Nie znam odpowiedzi, dlaczego tak kurczowo chce być tym prezesem. Może to kwestia ambicji i udowodnienia rywalowi, że też potrafi?

Moim zdaniem właściciel Legii nie potrafi wykorzystać swojego własnego potencjału. Jako człowiek wykształcony, mający kontakty w Europie mógłby przykładowo poszukać inne źródła finansowania, tymczasem skupia się na rzeczach małych (przykładowo stadion nadal nie ma sponsora tytularnego po wygaśnięciu umowy z Pepsi). Wynika z tego, że nie ma zaufanych ludzi. Dlaczego? Tego nie wiem. Wiem natomiast, że wszystkich srok za ogon się nie utrzyma. Stąd np. brak cały czas schematu organizacyjnego, typowego dla klubów piłkarskich.

odpowiedz
grzesiek - 19.02.2020 / 16:12, *.centertel.pl

@Wolfik: masz racje. Miodek robi ten blad ze jest rownoczesnie wlsscicielem i prezesem. Nie da sie tak na dluga mete. To nie prowadzenie warzywniaka. Jest swietnie wyksztalcony zaufal mu jan kulczyk wiec samemu rowniez powinien miec zaufanych ludzi. Niby zatrudnil 450 ludzi ale jak to mowia gdzie kucharek sto sześć tam nie ma co jeść. Nie ilosc a jakosc.

odpowiedz
Kibolek - 18.02.2020 / 16:09, *.telefonica.de

MIODUSKI LICHWIARZU A TY OKRADLES LEGIE I OSZUKALES KIBICOW , ZA TWOICH RZADOW JEST GORZEJ NIŻ ZA ITI , Z MILIONA ZAROBIONEGO NAWET 100 TYS NIE WYDAJESZ OSZUSCIE

odpowiedz
Hiszpan - 18.02.2020 / 21:32, *.play-internet.pl

@Kibolek: 100 % racji.

odpowiedz
Po(L)ubiony - 18.02.2020 / 15:45, *.chello.pl

Bracia i Siostry po Szalu! Czego się spodziewacie po Dariuszu M.? Przecież on nauczył się robić interesy i wyrósł przy Kulczyku! A dr Jan, dorabiał się na budżecie RP lub samorządówce. Browary Wlkp., Stary Browar (grunty!), Autostrada Wlkp., nacjonalizacjo-prywatyzacja TP SA, Ciech etc., to biznesy oparte na tej idei: kupuję od państwa/samorządu za grosze, oddaję prawdziwy szmal. Miodzio jest z tej samej ekipy, ten sam kod, ten sam typ. Wypije z Legii krew do ostatniej kropli i da dyla. I tyle będziemy go widzieli.

odpowiedz
Po(L)ubiony - 18.02.2020 / 15:56, *.chello.pl

@Po(L)ubiony: powinno stać: "oddaje ZA prawdziwy szmal"

odpowiedz
Loki - 19.02.2020 / 03:25, *.tpnet.pl

@Po(L)ubiony: Tak właśnie zrobił Koralik...

odpowiedz
Ja1916 - 18.02.2020 / 15:42, *.centertel.pl

Czyli za transfer Obradovica obwinia prezes kibiców? Ciekawe czy jakby wypalił to by było obwieszczone jako zasługa kibiców, bo tak parli na ten transfer? :D jaja jak berety to są :D

odpowiedz
FeLek - 19.02.2020 / 03:37, *.tpnet.pl

@Ja1916: nie mam pojęcia kogo obwinia i nie uważam go za dobrego prezesa, ale pokaż gdzie tam zasugerował, że wzięli go ponieważ kibice byli nim zachwyceni??? Mnie się wydaje, że bardziej chodzi o brak zachwytów na obecnymi transferami, a mogą się okazać lepsze od chwalonego Obradovica mimo narzekań kibiców.
P.s. Sam uważam, że starszych zawodników powinno się ściągać tylko jeżeli będą mogli się od takiego młodzi wiele nauczyć i z lepszymi osiągnięciami w CV niż podpisywać 2,5 roczny kontrakt z grajkiem, który jak się poszczęści to może akurat u nas odpali...

odpowiedz
FeLek - 19.02.2020 / 03:37, *.tpnet.pl

@Ja1916: nie mam pojęcia kogo obwinia i nie uważam go za dobrego prezesa, ale pokaż gdzie tam zasugerował, że wzięli go ponieważ kibice byli nim zachwyceni??? Mnie się wydaje, że bardziej chodzi o brak zachwytów na obecnymi transferami, a mogą się okazać lepsze od chwalonego Obradovica mimo narzekań kibiców.
P.s. Sam uważam, że starszych zawodników powinno się ściągać tylko jeżeli będą mogli się od takiego młodzi wiele nauczyć i z lepszymi osiągnięciami w CV niż podpisywać 2,5 roczny kontrakt z grajkiem, który jak się poszczęści to może akurat u nas odpali...

odpowiedz
Sasza - 18.02.2020 / 15:26, *.net.pl

15 milionów jurków za Karbownika brzmi nieźle ale znając życie skończy się na dużo niższej kwocie. Karbo wygląda na rozsądnego chłopaka więc mam tylko nadzieję, że uderzy mu sodówka jak jednemu Kosmicie.

odpowiedz
grzesiek - 18.02.2020 / 14:00, *.centertel.pl

Wiadoma sprawa ze Pan Mioduski nie jest bez winy. Jak sam kiedys przyznal nie zna sie na pilce noznej. Ale jednego nie mozna mu odmowic mianowicie nie wchodzi w wojne z kibicami. Stanal w naszej obronie odnosnie wieszanych transparentow na meczach. Wiec moze juz tak przestancie szczekac. Tymbardziej ze brak awansu nie tylko Mioduski jest odpowiedzialny ale tez bezsensowna reforma ligi. De facto zaden polski klub nie gra w pucharach a nie tylko Legia. Nie mowie ze mi sie podoba prowadzenie klubu Mioduskiego ale zastanowcie sie ze poki nie trafi sie porzadny inwestor z zagranicy kazdy Polski wlasciciel bedzie robil to samo co Mioduski i trzeba sie z tym pogodzic. Od dziesiatek lat to samo. Sprzedac drogo kupic tanio. I tak w kółko. Nie zmienimy tego. Osobiscie bardzo narzekam na jakosc transferow do klubu ale ogladam w tym sezonie lige i ogladalem lige kilka sezonow wstecz. I odkad pzpn przestal dzielic punkt na dwa na koniec ligi pilkarze prezentuja sie lepiej wiec mysle ze teraz z sezonu na sezon latwiej powinno byc nam awansowac do ligi europy. W ogole powinnismy zbanować te oststnie 7 kolejek i rozszerzyc ewentualnie ekstraklase o dwie druzyny. 18 zespolow tak jest w kszdej szanujacej sie lidze czemu u nss ma byc mniej...

odpowiedz
Ikiliki - 18.02.2020 / 14:58, *.inetia.pl

@grzesiek: w sumie rozsądkiem było by.. ale kontrola większa, a wiadomo jak to się u nas kojarzy. No ale nie może też takie stwierdzenie pomysłów zabierać, radykalizowac. Jedna osoba wszystkiego nie pojmie, nie na bezbłędnych, to też odpowiedź jak ktoś oskarża Mioduskiego czy może osoby którym ufa.. Fakty są takie ze sport numr jeden nie jest na dziś dzień najlepiej elegancki w naszym kraju. Ciężka historia, po selekcjonerze Smudziebh jak by nasze zdrowe podejście ewoluowalo, ale może czystość z której Polska od wieków słynie to ważniejsza sprawa. Czy teraz jest czysto w PZPN i ESA? Moze my nie kupujemy meczów kadry w PPV ale szkoda to oglądać czasen bo jeździć się nie chce.. A takie Czechy chociażby, Slovacy tam graja głównie asy rodem z ziem, oni nie dywaguja chyba zbytnio. Teleaz może z nimi się mierzyć zawsze w jakiejś lidze mistrzów vy było elegancko. Bo euro to pewnie znowu będzie co oglądać, czyli baty. Ehh dzisiaj wspominałem śp Wójcika, Mistrz Polski, ale i vice Olimpijski. Kto to wie czy dożyjemy prawdziwego sukcesu, na miarę czegoś takiego. A może to kolejny mecz, a może droga by był mecz lepszy niż ta czasów waltera. Albo być może po prostu Lewy i spółka nic więcej nie są w stanie dać.. Pozdrawiam

odpowiedz
Leśny Dziadek - 18.02.2020 / 16:46, *.centertel.pl

@grzesiek: Tak jest, pogodzmy sie z tym, za wsadzono nas na Titanica. Ale sa i pozytywy - orkiestra bedzie grala do konca wesolego oberka. Hej ho!!!

odpowiedz
Wolfik - 18.02.2020 / 20:52, *.mm.pl

@Leśny Dziadek: NIe musisz się na nic zgadzać. Możesz zaproponować Mioduskiemu wykupienie klubu. Jeśli kwota bedzie odpowiednia z pewnością się zgodzi.

odpowiedz
Leśny Dziadek - 19.02.2020 / 06:03, *.centertel.pl

@Wolfik: A jak mi sprzedadza nieswieza rybe w Stonce, to mam kupic caly sklep? Kup sobie czopki i zaaplikuj, moze ci pomoga...

odpowiedz
Wolfik - 19.02.2020 / 10:55, *.mm.pl

@Leśny Dziadek: Jeśli tylko tyle masz do powiedzenia, to raczej nie podyskutujemy. Za stary jestem na tłumaczenie rzeczy oczywistych.

odpowiedz
Loki - 19.02.2020 / 13:26, *.tpnet.pl

@Leśny Dziadek: Jak Ci sprzedadzą nieświeżą rybę w Stonce to pójdziesz z reklamacją, ale kolejnym razem kupisz rybę w innym markecie... Jeżeli dostrzegasz analogie to chyba rozumiesz dlaczego to nie jest dobry przykład???
Co do sposobu prowadzenia klubu też nie może być ciągle jeden argument "odkup klub i zrób po swojemu", ale jeżeli jedna osoba ma inną wizję to nie znaczy, że zaraz wszyscy muszą protest robić. Jak komuś się nie podoba to niech idzie do decyzyjnych i zaproponuje protest bo wpisy wszyscy won w każdym artykule to zabawa dla dzieci internetu.
P.s. Czasem jak czytam tu komentarze to się poważnie zastanawiam czy to ze mną jest coś nie tak czy z większością. Niby to strona dla kiboli, a czuję się czasami jakbym z Żylety na zachodnią przeszedł...

odpowiedz
Wolfik - 19.02.2020 / 14:51, *.mm.pl

@Loki: Kolego skupiam się na aspektach rzeczywistych. Protest można zrobić zawsze, ale faktów nie zmienimy. Mioduski jest właścicielem klubu i innej drogi na pozbycie się go z klubu niż wykupienie udziałów nie ma. Słowa "wsadzili nas na Titanica" są jak gadanie małego dziecka. Żadnego wpływu na przyczynę i skutki tzw. "sporu właścicielskiego" nikt z nas nie miał i mieć nie będzie.

Krytykowanie Mioduskiego z argumentami to jedno, a wypisywanie sloganów rodem z przedszkola to drugie.

odpowiedz
Leśny Dziadek - 19.02.2020 / 19:54, *.orange.pl

@Wolfik: Dobrze Panowie, że Wy jesteście tacy dorośli i mądrzy. Cieszy też, ze Legia ma tak wspaniałych kibiców. Bardzo serdecznie Was pozdrawiam.

odpowiedz
Leśny Dziadek - 19.02.2020 / 19:58, *.orange.pl

@Loki: Przykład jest bardzo dobry, tylko Ty nie potrafiłeś go zrozumieć. Co ma kupowanie gdzieś indziej, do tego co napisałem??? A napisałem wyraźnie "Jeżeli ktoś mi sprzeda kiepski towar, to nie muszę od razu kupić całego sklepu". Natomiast mam prawo reklamacji i OCENIANIA, że to kiepski sklep. Pisanie o tym, żeby iść gdzieś indziej, jest pisaniem nie na temat. I nie rób z siebie kogoś, kim nie jesteś. Bo bardzo sie starasz, ale najwyraźniej ci nie wychodzi...

odpowiedz
Leśny Dziadek - 19.02.2020 / 20:02, *.orange.pl

@Wolfik: To w końcu jesteś stary i nie piszesz dalej, czy kłamiesz i komentujesz? Bo najwyraźniej, podobnie jak Darek, mas zproblemy z podejmowaniem trafnych decyzji. Pomocę ci - skoro nie masz nic więcej do napisania, albo masz pisać brednie o przedszkolach, nie pisz więcej, bo jest to śmieszne...

odpowiedz
lob - 18.02.2020 / 13:55, *.chello.pl

Ten pan właściciel i prezes w jednym, najbardziej rozpoznawalnego polskiego klubu w Europie i w świecie przez tyle lat nie potrafił znaleźć inwestora, który zapłacił by za nazwę stadionu.
To by znaczyło, że wielki biznes omija tego pana z daleka i nie chcę mieć z nim nic wspólnego. Dlaczego ??? Może nie jest do końca wiarygodny i prawdomówny ???..., a wielki biznes tego nie lubi. Czyżby czarna lista ???
A duże miliony co roku uciekają.

odpowiedz
optypesymista - 18.02.2020 / 13:42, *.orange.pl

"Wielu naszych kibiców było zachwyconych i parło byśmy sfinalizowali i... niestety." - to co? pan prezes konsultuje transfery z kibicami?

"Agra to wbrew pozorom bardzo pozytywna postać, ale na Legię były zbyt wysokie progi. Trzeba brać pod uwagę, że specyfika Legii jest trochę inna." - zbyt wysokie progi? a co ta Legia gra niby takiego? nie potrafi zdominowac Rakowa nawet, ani LKSu. Aktualnie to Agra w sam raz na ta Legie. Nie za drobry, nie za slaby.

A gdyby mi ktos wyjasnil w imieniu prezesa, czym jest ta mityczna "specyfika Legii"? Zlali 3 kluby(wisla,gornik,korona) najslabsze na tamten moment i co? od razu glowa w chmurach? A ile pokonali zespolow walczacych o gorna osemke? I ile deklasacji z nimi bylo?

odpowiedz
grzesiek - 18.02.2020 / 13:34, *.centertel.pl

Panie Darku od kilku lat Lech Poznań robi najlepsze transfery. Dzis zakontraktował piłkarza szachata donieck. Ma rowniez Ramireza z Łksu. A my co mamy? Gó....
Legia ma nieodpowiednich ludzi odpowiedzialnych za tranfery. Pan Kucharski to chyba mistrz korpogadki dlatego jeszcze jest na stanowisku. Albo to rodzina pana darka.

odpowiedz
Blitz - 18.02.2020 / 13:50, *.centertel.pl

@grzesiek: No i co im po tych transferach? Przeanalizuj sobie miejsca na koniec sezonu z ostatnich paru lat, włącznie z aktualnym

odpowiedz
lob - 18.02.2020 / 14:01, *.chello.pl

@grzesiek: daj se spokój z tym lechem. Mistrzostwo raz na 7 - 8 lat. I co z tych transferów ??? wypożyczyli chorego Ukraińca na pół roku i Hiszpana ze słabiutkiego ŁKS, dawniej 3 ligi hiszpańskiej. Wielkie aj waj...czym ty się podniecasz ??? Co to za przykład do naśladowania ???

odpowiedz
Wolfik - 18.02.2020 / 20:31, *.mm.pl

@grzesiek: My mamy piłkarza chociażby Anderlechtu. Tylko co z tego?

odpowiedz
bum - 18.02.2020 / 13:32, *.135.90

Mioduski ladnie cie tu gnoja.... kiedy nadejdzie tego kres? Ktos nie wytrzyma... Ty albo kibice. Chyba lepiej zebys to ty darku sie zlamal i zmienil podejscie a wszystcy beda szczesliwi. Przestan nabijac kieszenie i zainwestuj w druzyne pajacu bo sytuacja sie wymyka z pod kontroli. Zobacz ze coraz wiecej ludzi traci cierpliwosc i zaczyna rozumiec twoj chytry plan na nasza Legie!! Ja osobiscie juz dawno cie rozkminilem i zmienilem podejscie dzieki temu mam spokojniejsza glowe. Czekamy na zmiany w tym klubie darku

odpowiedz
Popieram - 18.02.2020 / 21:31, *.centertel.pl

@bum:
Popieram. Ta drużyna nie ma lidera. Kiedyś był Vadis, Radović czy Ljuboja, a teraz? Nawet w takiej słabej lidze nie potrafimy odskoczyć w tabeli. Z czym do Europy? Tu potrzeba inwestycji w drużynę - czyli 1-2 piłkarzy od razu do 1 składu. Pozdro

odpowiedz
lob - 18.02.2020 / 13:23, *.chello.pl

A Miodek nas oszukuje od samego początku. On nie ma kasy na prowadzenie i rozwój takiego wielkiego klubu jakim jest Legia.
Legia za jego czasów to bazar arabski. Tanio ( najlepiej za darmo ) kupić i drożej sprzedać.
O LM można sobie pomarzyć przez wiele lat, chyba, że znajdzie się jakiś inwestor ( nowy właściciel ) z zagranicy...

odpowiedz
Trampek - 18.02.2020 / 13:23, *.125.103

Z wywiadu jasno wynika, bez specjalnego uruchamiania szarych komórek - niby wszystko dobrze, ale brakuje 5 minut.Przykładamy nie będę sypał, ale zwroty w stylu - "tu byliśmy do dogadani", " Obradović nas oszukał" czy temat Salwadora Agry , a ostatni kuriozalny to temat Karbownika. Władze LEGII postępują tak .... gospodyni , która zaprasza na niedzielny obiad , mając pustą lodówkę, a w tą niedzielę jest zakaz handlu.Zasłanianie się Pekhartem, jaki to zakup, tu cytat:"Jeżeli jaki inny zespół z Ekstraklasy zrobiłby taki transfer, to jestem pewny, że wszyscy pialiby z zachwytu.Jeżeli jednak zrobiła to Legia, to wszyscy kwestionują, że bierzemy takiego ogórka." koniec cytatu to już jest kpina z kibiców.Poczekajmy , zobaczymy . Gdy sprowadzany był Obradović jak euforia panowała wśród działaczy LEGII.Ponadto jasno można zauważyć,ten wywiad,że Pan Dariusz Mioduski nie panuje nad sytuacją w w LEGII a tłumaczenie w stylu tu kolejny cytat: " W tamtym momencie nie było mnie w kraju. Komunikacja ze mną była mocno utrudniona.... " tylko to potwierdza . Ostatni mecz z beniaminkiem pokazał dwie rzeczy - które są "kula u nogi" LEGII. Brak trenera oraz leżący skauting . Klub , który ma budżet wielokrotnie mniejszy od wspomnianego beniaminka, w dodatku blisko dwu krotnie wyższy od następnego w kolejności wielkości budżetu zespołu praktycznie był bliski przegrania z beniaminkiem grającym na neutralnym, nie swoim stadionie, gdzie praktycznie oba zespoły miały jednakowe warunki do gry pod każdym względem . Najwyższy czas Panie Dariuszu Mioduski wziąść się w garść i w zaciszu swojego gabinetu przeanalizować istniejącą pod każdym względem sytuację w LEGII, puki nie jest za późno , aby nie obudzić się z przysłowiowymi " rękoma w nocniku" . Bo może okazać się ,że LEGIA nie znajdzie się nawet na najniższym podium e-klapy. Czego ja LEGII nie życzę. Ale co pan wówczas powie ?

odpowiedz
Darek M. - 18.02.2020 / 16:42, *.centertel.pl

@Trampek: To tez bedzie wina kibicow!!!

odpowiedz
Trampek - 18.02.2020 / 17:13, *.125.103

@Darek M.: Nie chciałem uprzedzać faktów co .......może powiedzieć

odpowiedz
Leśny Dziadek - 18.02.2020 / 13:15, *.orange.pl

Nie dawajcie się rozgrywać, jak dzieci przez tego gościa. Wczoraj padły dwie ważne wypowiedzi, dla nas kibiców. Pierwsza - za nieudane transfery odpowiadamy my, kibice, bo na nie naciskamy. Generalnie można odnieść wrażenie, że za wszystko co złe, odpowidają kibice. Druga sprawa - DAWAJCIE KASĘ, wszyscy i jak najwięcej, a ja ją będę topił w chore pomysły i złe decyzje, za które i tak odpowiedzą...kibice. Co jeszcze musi się stać, żebyście przejrzeli na oczy??? Czy on ma bezpośrednio powiedzieć - nie potrafię prowadzić klubu piłkarskiego, ale to wasza wina. Złe transfery to wasza wina, a generalnie - to dawajcie kasę, bo mi sie należy, za sam fakt, że zrobiłem łaskę i spłaciłem dwóch współwłaścicieli (z pieniędzy zarobionych głównie dzięki Leśnemu)... Ludzie, ogarnijcie się...Ps. Nie piszcie, że Leśny to, czy tamto, bo to nie ma ŻADNEGO ZNACZENIA W TYM WPISIE...Nie twierdzę też, że Leśny był super prezesem, ale miał SERCE do Legii.

odpowiedz
:o:o - 19.02.2020 / 13:38, *.tpnet.pl

@Leśny Dziadek: Czytasz czasem co piszesz? W tym momencie lepszego właściciela nie znajdziesz taka smutna prawda, ale obwinianie Miodka za wszystko i gloryfikowanie Leśnego to lekka przesada. Rozwój akademii i szkolenia młodzieży to też chory pomysł?
P.s. Pokaż gdzie Miodek wini kibiców za transfery bo chyba coś przeoczyłem albo masz spore trudności z czytaniem ze zrozumieniem.

odpowiedz
Leśny Dziadek - 19.02.2020 / 20:05, *.orange.pl

@:o:o: Nie mam żadnych problemów z "czytaniem ze zrozumieniem", zwłaszcza, że w tym przypadku nie czytałem, tylko WYSŁUCHAŁEM tego bredzenia, które jest tak mało spójne i prawdziwe, jak Twoja odpowiedź. Jednym sowem BREDNIE do kwadratu...Odpuść człowieku, nie potrafisz analizować...

odpowiedz
PYTANIE ZA 100 PUNKTÓW - 18.02.2020 / 13:05, *.centertel.pl

Za chwilę koniec lutego - kiedy pierwsze wzmocnienie? tzn. piłkarz do 1 składu Panie Mioduski i Kucharski?
Kasa naruchana jest więc w czym problem?

odpowiedz
Huehue - 18.02.2020 / 12:53, *.43.36

Złodzieju , golasie, pseudofilantropie.... Jesteś cienkim prezesem bez żadnego pomysłu na ten biznes i chcesz się tylko nachapac.

odpowiedz
Jezus - 18.02.2020 / 13:26, *.plus.pl

@Huehue: ale ty głupi jestes

odpowiedz
lhm - 19.02.2020 / 00:19, *.vectranet.pl

@Jezus:
Darku, naprawdę jesteś cienkim prezesem. To, że nazwiesz się Jezusem niewiele zmieni...

odpowiedz
scvv - 18.02.2020 / 12:41, *.centertel.pl

Obra powinien spotkać się z jesiennym liściem.

odpowiedz
huehue - 18.02.2020 / 13:11, *.135.90

@scvv: To co powiesz o prezesie? On to zasluzyl na tsunami jesienne huehuehue

odpowiedz
Grzesiek - 18.02.2020 / 12:35, *.centertel.pl

Obradovic nas nie oszukał. To ktos z klubu cie darku oszukał. Zapewnial ze ogladal Obradovicia, ze jest w formie a tu .....uj

odpowiedz
kkk - 18.02.2020 / 12:05, *.com.pl

Ok,nawet byłbym w stanie w to wszystko uwierzyć,tylko jest jedno ale,jak jest tak dobrze to dlaczego z roku na rok mamy gorszych piłkarzy i słabszą drużynę.Legia z 2019 wygrała by z tą z 2020 ta z 2018 z tą z 2019 i tak można się cofać z 10 lat,to ja się pytam gdzie jest ta jakość i rozwój?

odpowiedz
Leśny Dziadek - 18.02.2020 / 11:47, *.centertel.pl

Pamietacie kawal : Niedzwiedz, Zajac i Lis grali w karty...Koniec byl taki: ,,Ja nie powiem kto tu oszukuje, ale jak p...w ten rudy leb, to kita odpadnie...,,

odpowiedz
Warszawiak 1234 - 18.02.2020 / 11:30, *.chello.pl

Niby wszystko jest takie super, och i ach, wiec dlaczego trzeci sezon z rzedu jest regres....... Panie Prezesie niechze Pan bardziej patrzy na to co sie dzieje w Naszej Kochanej Firmie.

odpowiedz
WWL - 18.02.2020 / 11:25, *.play-internet.pl

Idąc tym tokiem myślenia to Chukwu też prezesa oszukał, do tego Necid, Eduardo i niedługo będzie, że Pekhart też.

Kuźwa zatrudnij wróżkę, będzie miała lepszy procent udanych transferów niż TY!

odpowiedz
Leśny Dziadek - 18.02.2020 / 11:44, *.centertel.pl

@WWL : Ale przeciez na tych zawodnikow tez nalegali kibice. On jest niewinny i za nic nie odpowiada. Sam to teraz przyznal....

odpowiedz
Roma - 18.02.2020 / 11:20, *.plus.pl

Obradović oszukał prezesa - czyli uczeń przerósł mistrza.

odpowiedz
BLACK JACK - 18.02.2020 / 11:10, *.kampinostelco.pl

Lewy obrońca na gwałt. Karbo na tej pozycji marnuje się. On jest stworzony do gry ofensywnej, z obroną wygląda to gorzej. Większość niebezpiecznych zagrań w naszą stronę idzie właśnie z tej fanki. Dlatego wnoszę o LO a Michał niech rozwija się w tym, w czym czuje się najlepiej.

odpowiedz
singspiel - 18.02.2020 / 11:16, *.centertel.pl

@BLACK JACK: dokładnie tak. za free jest od lipca Mladenovic

odpowiedz
BLACK JACK - 18.02.2020 / 12:53, *.kampinostelco.pl

@singspiel:
Oby!!' ale czy nie za późno?

odpowiedz
WWL - 18.02.2020 / 11:00, *.play-internet.pl

Mioduski nas oszukał.
Udawał mądrego a wyszło jak zawsze.

P.s.
Najnowsze wieści mówią że Kante chcą kupić za 1mln ojro i że Legia twierdzi że to bardzo atrakcyjna oferta

odpowiedz
Juri - 18.02.2020 / 09:50, *.centertel.pl

Jak mistrzostwa w tym roku nie zdąbędzie Cracovia to będę w szoku.

odpowiedz
lob - 18.02.2020 / 10:02, *.chello.pl

@Juri: w czym ma zdobyć te mistrzostwo ??? w sraniu na odległość chyba............Legia - cracovia 3-0

odpowiedz
singspiel - 18.02.2020 / 11:11, *.centertel.pl

@lob: hej, heja, heja, Cracovia mistrzem hokeja

odpowiedz
DZG - 18.02.2020 / 09:49, *.play-internet.pl

Pamiętam jak prezes mówił: "jak ktoś da 10mln to puści Jarka...inna kwota nie wchodzi w grę". Oczywiście poszedł za mniej. Karbownik jak bedzie chciał to i tak pójdzie. Wszyscy poczują ewentuslne pieniądze ze wschodu i nikt się nie będzie zastanawiał. Zobaczymy latem...

odpowiedz
dino - 18.02.2020 / 09:42, *.amazonaws.com

Byle co włożysz byle co wyjmiejsz jest takie madre powiedzenie Panie Mioduski

odpowiedz
bum - 18.02.2020 / 09:33, *.135.90

Biedny Dareczek... oszukali go... banda zlodzieji decydentow hahaha. Masz za swoje zlodzieju :P Wciskasz nam kibicom kit i mielizne to ta sama mielizna okazala sie rowniez klada dla ciebie. Gamon z niego... wszystko robi po taniosci , minimalistycznie i dziwi sie ze trafil mu sie taki paproch haha. Ogolnie czytanie wypowiedzi DM jest zabawne i kumaty czlowiek przede wszystkim dostrzega jasny przekaz od niego ktory mowi jasno... Jestesmy przecietniakami teraz i jemu to odpowiada

odpowiedz
Drakula81 - 18.02.2020 / 09:24, *.plus.pl

Haha u padłem na podłogę jak to przeczytałem Obradovic nas oszukał....

odpowiedz
Zrdw - 18.02.2020 / 09:22, *.com.pl

"Jak ktoś położy 15 mln euro latem, to wtedy się zastanowimy" - buahahahahahahahaha dobre dobre

odpowiedz
XX - 18.02.2020 / 16:18, *.mm.pl

@Zrdw: Rzuci ktoś 5 mln i Darek go jeszcze na lotnisko własną furą odwiezie

odpowiedz
Elquatro - 18.02.2020 / 08:38, *.t-mobile.pl

Szanowny prezesie mioduski jeszcze masz firmie, jeszcze jako tako działa

odpowiedz
Elquatro - 18.02.2020 / 08:56, *.t-mobile.pl

@Elquatro: monsier mioduski ;)

odpowiedz
:) - 18.02.2020 / 08:36, *.t-mobile.pl

Kłamiesz nam w żywe oczy

odpowiedz
bep - 18.02.2020 / 08:24, *.230.191

"Mamy pewny poziom kosztów, który przekracza nasze przychody. Szczególnie wtedy, kiedy nie gramy w europejskich pucharach."
To wyłóż Kudłaty normalny hajs i kup grajków na miarę pucharów. Jeśli nie wiesz jak, to zapytaj Leśnego. On ci podpowie jak to się robi. Kasa się zwróci i każdy będzie zadowolony. Po wtóre - znajdź mordeczko w końcu sponsora dla naszego - największego w Polsce klubu. Nie idą poszukiwanai? Może pora zmienić "poszukiwaczy", którzy pozorują tylko swoją pracę? Obradović was oszukał? Biedne dziecko! Od tego powinni być w klubie specjaliści, którzy powinni minimalizować ryzyko oszustwa...

odpowiedz
olo - 18.02.2020 / 09:55, *.centertel.pl

@bep:
Co ty za głupoty piszesz, jakie to wielkie pieniądze wydał Leśny na transfery, zostawił po sobie Legię w dołku finansowym z którego będziemy się latami wydostawać.
Czy tak naprawdę nikt nie czyta dostępnych sprawozdań finansowych z tamtych lat, aby zrozumieć jak trzeba przeorganizować Legię, aby starczyło przychodów na wydatki.

odpowiedz
Tomek - 18.02.2020 / 10:02, *.113.189

@olo: Po odejściu Leśnodorskiego i objęciu sterów przez Mioduskiego, sprawozdanie finansowe Legii które zostało przeprowadzone na wniosek pana Mioduskiego wykazało, że w momencie przejęcia przez niego klubu w kasie było trochę ponad 15 mln złotych. Legia miała zapłacone wszystkie zobowiązania względem kontrahentów i zawodników a więc zadłużenie które mamy dzisiaj to są rządu pana Mioduskiego. Opowiada on bajki o tym,jak to źle zarządzał Leśnodorski ale zapomina o tym, że on w tym czasie też był w Legii i wtedy siedział cicho bo to co robił Leśnodorski przynosiło kasę Mioduskiemu więc wtedy wszystko było ok.

odpowiedz
bum - 18.02.2020 / 10:03, *.135.90

@olo: Idz stad idz!! Haha... Rozum,iem ze granie w pucharach jest dla idiotow :D I my nie potrzebujemy ani gry w LE ani hajsu za udzial w owych rozgrywkach?? Chlopie... klub placil wysokie wynagrodzenia zawodnikom i tego ten leb miodek nie mogl przetrawic. No ale druzyna grala regularnie w europie i bylismy dumni. Teraz niema pilkarzy ktorym trzeba placic wysokie pensje a i tak w kasie dziura i pustka. To sie i ciebie gamoniu zapytam czego oczekujesz od klubu?? Bo bida oficjalnie jest zawsze wiec ku...a wasza mac my chcemy sukcesow sportowych!!! H...j nas obchodzi czy w kasie on ma rezerwe 10zl czy 10mln zl jak i tak jest to samo... A nie czekaj!! Teraz miodek zarabia bo sprzedaje mlodych wczesniej grali starsi niesprzedawalni za porzadne hajsy no a tego nasz szaman nie akceptowal bo mu do kieszenie nie kapalo konkretnie. No ale w kolko tlumacz ludziom a oni swoje. Skad wy sie buierzecie zesz ku...a??

odpowiedz
bep - 18.02.2020 / 11:04, *.230.191

@olo: Miałeś szansę przemilczeć, ale się odezwałeś i rozwiałeś wątpliwości, że kompletnie nie wiesz o czym mówisz.

odpowiedz
singspiel - 18.02.2020 / 11:14, *.centertel.pl

@olo: Leśny wcale nie wdawał dużej kasy - Niko za free, Prijović za 0,5 mln euro, Vadis za free, Moulin - 0,5 mln euro. Teraz za taką kasę Miodek wziąłby tuzin takich graczy

odpowiedz
Elquatro - 18.02.2020 / 08:20, *.t-mobile.pl

Ale brednie

odpowiedz
Woei - 18.02.2020 / 08:49, *.inetia.pl

@Elquatro:

odpowiedz
Woei - 18.02.2020 / 08:53, *.inetia.pl

@Woei: oby za 10lat nam Legii zawodnicy radość dostarczyli na IO. Albo na zimowych w Zakopanem, tutaj dobra ziemia, a i podobno hotele nowe dobre powwstają.

odpowiedz
Elquatro - 18.02.2020 / 08:58, *.t-mobile.pl

@Woei: to trzeba mordo jeszcze skocznie wybudować bo nie mają gdzie trenować, skoki dobra rzecz heh i np taki Karbownik miałby wąsa i skikal 130 metrów, cyrk

odpowiedz
AAA - 18.02.2020 / 08:07, *.chello.pl

Karma wraca.
Tak samo oszukał jak Ty oszukujesz w sprawie chociażby transferów.
Dobrze zrobił.

odpowiedz
Julon - 18.02.2020 / 07:53, *.timplus.net

Szczególnie wtedy kiedy nie gramy w pucharach,a nie gramy bo każdego lepszego piłkarza natychmiast sprzedajemy,sam sobie odpowiada pan M.

odpowiedz
floyd - 18.02.2020 / 07:45, *.chello.pl

Ahh Niewinny Dariusz, Biała Lelija, co sie złego wydarzy to on nie wiedział, nie było go, wprowadzili go w błąd, bidulek wiecznie oszukiwany a on chce tak dobrze...
Normalnie jakbym emaile od regionalnego u siebie w korpo czytał, te same pierdolety i zero odpowiedzialności. Nie mieli ciśnienia na sprzedaż Niezgody, dobre sobie! A to że jego menadżer miał ogromne to już nieważne, tak? to że sam Jarek stwierdził że nikt mu nie zaproponował nawet lepszej umowy wzamian za pozostanie to tez szczególik? Nie da sie tego czytać, naprawdę.

odpowiedz
Tomek - 18.02.2020 / 07:09, *.113.189

Mioduski nie chodzi o to że Niezgoda odszedł. Chodzi o to że opowiadasz że jak koś da 5 mln Euro to go sprzedaż a pojawia się oferta za niecałe 4 mln Dolarów i Niezgoda jest już w Stanach. Teraz też pier.... że jak ktoś da za Karbownika 15 mln Euro to wtedy się zastanowisz. A prawda będzie taka, że przyjdzie jakiś rusek, da 6-7 mln Euro i Karbownika w Legii nie będzie. A wiesz czemu nie gracie w pucharach? Bo zamiast kupywać zawodników za 1,5 mln Euro to kupujesz wynalazki za 300-400 tysięcy Euro albo bierzesz takich którzy nie grali w piłkę od roku i przychodzą tutaj za darmo. Panu Leśnodorskiemu to możesz buty czyścić. Kłamiesz na każdym kroku i w każdym wywiadzie

odpowiedz
axax12 - 18.02.2020 / 08:24, *.tpnet.pl

@Tomek: Bogu ś kupowal za 1,5 mln juro wynalazki chlopaczku? Biednie też vyło z tego co pamiętam.

odpowiedz
Tomek - 18.02.2020 / 08:41, *.113.189

@axax12: Biednie? Co roku była faza grupowa pucharów, a za Mioduskiego w sumie też co roku to samo czyli brak fazy grupowej. Zgadzam się z tym, że Pan Leśnodorski nie kupował zawodników za miliony. Bardziej chodziło mi o to, że Mioduski wiecznie gada jedno a robi drugie. Czas za poprzedniego prezesa był najlepszym czasem w historii Legii i tego nikt nie podważy. Zawodnicy którzy przychodzili do Legii robili różnicę jak chociażby Nikolic, Prijovic, Odidja-Ofoe, Guilherme, Moulin, Duda. Jasne nie wszyscy którzy przyszli się sprawdzili (Necid czy Chukwu) czy nawet zaistnieli ale za rządów Mioduskiego można wymienić ze 20 gości (Eduardo, Mauricio, Heildeberto, Pasquato, Moneta, Sadiku, Agra, Rocha, Ilioski, Obradovic, Astiz, Remy, Phillips itd), którzy byli bądź nadal w Legii są po to aby brać kasę, bo na pewno z graniem w piłkę nie mają nic wspólnego.

odpowiedz
Darek - 18.02.2020 / 07:04, *.t-ipconnect.de

A nie można tego Obradovicia zaskarżyć do uefa i spróbować rozwiazac z nim kontakt?
Skoro facet ma na wszystko wywalone i nie chce mu się trenować to powinniśmy jako klub zareagować.Gdyby sytuacja była odwrotna to na pewno Obradovic zgłosił by sprawę do uefa.Jechac z nim.
Dobrze,że powstaje akademia.I fajnie jest też pomarzyć,że do Legii przyjdzie pilkarz,który wejdzie do pierwszego skladu Legii i da nam dużo radości.A nie,że przyjdzie tu kolejny Agra,Rocha lub Obradovic.
Ile jeszcze ogórków tu przyjdzie pobierać wyplaty zamiast grać?Po co nam oni?W jakim celu ich się tu sciaga? Za dużo pieniedzy mamy?
Ciekaw jestem tych transferów przed nowym sezonem.

odpowiedz
r - 18.02.2020 / 15:55, *.247.133

@Darek : Nie można.
Dopóki zawodnik stawia się na treningach, wykonuje zalecenia trenera i sztabu, nie symuluje kontuzji, wraca z urlopu na czas to wywiązuje się ze swoich zobowiązań kontraktowych i klub też musi.
Ocena Mioduskiego dot. niskiego zaangażowania nie jest w żaden sposób wiążąca i użycie sformułowań, że zawodnik go oszukał jest nie na miejscu - głupi tekst, żeby zyskać sympatię prymitywnej części środowiska kibiców. A tekst "Wielu naszych kibiców było zachwyconych i parło byśmy sfinalizowali i... niestety." to już kpina.
Obradovic na pewno był w zmowie z kibicami i razem oszukali biednego prezesa.

odpowiedz
Już po wszystkiemu - 18.02.2020 / 07:02, *.31.105

Kochani kibice. Kluby pilkarskie są jak nasi politycy za pieniądze zrobią wszystko. Aby się nachapać. A kibice? Przecież są na dobre i na złe z klubem. Czyż nie? Dumni po wygranej wierni po porażce. Ha Ha Ha ..... Tak się śmieją z Nas tzw Działacze klubów. Pozdrawiam.

odpowiedz
Po(L)ubiony - 18.02.2020 / 06:51, *.chello.pl

Obradovic nas oszukał! Paradne. Zupełnie jak z dowcipu Dańca, po walce Gołoty z Tysonem: Gołota nie wiedział, że on będzie go bił. Korposzczur z długim ogonem.

odpowiedz
Msjki - 18.02.2020 / 06:49, *.t-mobile.pl

W kwestii obradowica to prosta sytuacja całkowicie obrzydzić mu życie .To nie problem znależ powód np.spoznienie na trening g i sypać kary .Nie tak kluby radziły sobie z pseudo gwiazdorami

odpowiedz
Hiszpan - 18.02.2020 / 06:20, *.t-mobile.pl

Każdego poucza nikt nic nie rozumie brak sukcesów i kupowany szrot wina kibiców. Kiedy wreszcie stadion się wypowie jak ten Pan ma naprawdę na imię?

odpowiedz
kikiis - 18.02.2020 / 11:53, *.inetia.pl

@Hiszpan: a jak Ty masz na imię.. stadion to stadion, nie dyktuj teybuną proszę jak ma żyć. Komenty komentarzami, a sytuacja za wesoła się staje co dla niektórych, zatem życzę odwagi, spokoju, dobrego czasu Wielkiego Postu i szacunku dla bliźniego.. Każdy popełnia błędy, bo nie ma nieskazitelnych, jednak dialog zawsze jest drogą. Dokąd to prowadzi pokazuje czas, a akceptacja takiego wesołego vice zarządu.. Mowa rzecz jasna o Leśnym, który dał nam w pojedynkę ligę mistrzów... Parodia, tak dywagujac to możemy go powołać za Brzeczka i powiedzieć że da nam złoto.. Albo inaczej jak nie da to szykować kamienie... Dobrej wielkanocy i wigili! bo ja to mam plan ażeby widzieć gorzej ale nie tutaj, bo juz przepilem chyba kl.. Wątrobę. W myśl tego mema co Cię tu jeszcze trzyma.. mnie już Legia raczej nie, a do Polonii nie pójdę śpiewać, bo tam co jest każdy wie, i pieśń też nie jedna jest na ten temat. Pozdrowki.

odpowiedz
Hiszpan - 18.02.2020 / 06:00, *.t-mobile.pl

Za grosz typowi nie wierzę. Grabarz Legii wraz z vukovicem.

odpowiedz
Leśnodorski wróć - 18.02.2020 / 04:09, *.chello.pl

Sprzedaż Carlitosa a przede wszystkim Niezgody to największa porażka Legii w tym sezonie (za tą kase). Dla niego nie liczy się klub, trofea ani punkty w rankingu tylko jak najszybsza sprzedaż najlepszych zawodników i zastępowanie ich w ciemno dużo słabszymi i niesprawdzonymi. A gdzie ta kasa idzie? Kogo kupił? Legia za jego urzędowania osiągnęła poziom bruku i NICZYM już się nie różni poziomem od pozostałych klubików ekstraklapy (serce się kraja). Nawet Piast pokazał Legii dokąd zmierza (pierwsze ostrzeżenie, puchary drugie). Czy ten człowiek nie może w końcu zacząć uczyć się na błędach!? Przecież Niezgoda po sezonie najpewniej odszedłby za lepszą kase do lepszej ligi jako król strzelców a i mistrzostwo Polski byłoby o wiele łatwiej wywalczyć. Taki bazar różyckiego sie zrobił. Jeszcze Kante niech sprzeda bo już są jakieś śmieszne oferty (1 mlnE) i powie JASNO że Legia nie walczy już o mistrzostwa PoLski tylko liczy się zwykły interes i przestanie mydlić i oszukiwać kibiców! Kibice w końcu powinni jasno postulować że liczą po dwóch latach kompromitacji w końcu budowania ZESPOŁU a nie ciągłego osłabiania. A tu wszyscy udają że nic się nie dzieje a alarm wyje. Powinny być stosowne oprawy "Dokąd zmierzasz Legio?"

odpowiedz
Do leśny wróć - 18.02.2020 / 06:35, *.plus.pl

@Leśnodorski wróć:
Leśny po awansie do LM sprzedał 2 napastników za grosze. Były to śmieszne pieniądze. A jeszcze wtedy dochodziła gra w pucharach na wiosnę. To dopiero był skandal.

odpowiedz
dino - 18.02.2020 / 12:28, *.amazonaws.com

@Do leśny wróć :
Oni sami chcieli odejść, a to różnica. Zresztą fajnie to brzmi, po awansie do Ligi Mistrzów (w porównaniu z tym prezesem)

odpowiedz
News⚽️Legia - 18.02.2020 / 02:20, *.155.128

To ile Legia traci jak sie przyznałeś Mioduskii Panie,że cie oszukali wciskajâc dyrektoròw,partnerów,wspulników a teraz piłkarzy

odpowiedz
Ikiki - 18.02.2020 / 01:28, *.inetia.pl

Więc nie prowadzcie nieskazitelnej polityki.
Flagi na Żylecie były są i będą, tak samo jak funkcja Prezesa. Liczą się czyny nie słowa. Póki co trudno powiedzieć jaki poziom prezentują wychowankowie Legii, Ci ostatni o których głośno, którzy tutaj się wychowali to chyba Borysiuk wracający z podkulonym ogonem do Jagiellonii albo Kuchy chyba pijacy z rozpaczy w Rosji.. Proszę mi powiedzieć drodzy zarządcy kto taki z Warszawy ostatnio przyniósł sukces Polskiej piłce kopanej? Może jedynie Pan Dowhan, który dostarczył super reprezentantów, którzy nomen omen medalow i tak nie mają za dużo.. Ale to akurat najmniej ich winic jak zawsze.. Później przyjdzie najwyżej nowy Prezes po czym przed potencjalna dymisja stwierdzi że zrobił co mógł albo inne takie.. Nowy powie ze miał za mało czasu i tak w kółko. Rozumiem cierpliwość. Ale nie ma prawa narzekać gdy żyleta krzyczy jednym głosem. Kamienie nie tylko w Łodzi są ( dla rozluźnienia powiedział bym że to Chińskie porzekadło, ale Panowie powaga)
Powiedzcie Przyjaciele czy futbol powinien mieć się u nas dobrze, czy znowu będziemy ogładac orła Szczęsnego i zastanawiać sie czy do trzech razy sztuka.. Ilu Legionistów odejdzie z drugiej strony z największym sukcesem jaki widzieli w postaci wyjścia Polski z grupy, a Legii wejścia do LM. Może to i fajnie, ale to dla czego ten światowy sport ma nie być dla nas. Na Igrzyskach Olimpijskich też nie jesteśmy w czubie w klasyfikacji z drugiej strony... To w czym jesteśmy? W jedzeniu? Może w piciu? Może w polityce czy machnieciu reka albo w obynamsizmie i wytykaniu palcem z radością że ktoś ma gorzej. Ja głęboko wierze ze w prawdzie i sprawiedliwości, ale nie polityce. Marzę jak każdy kto kocha sport, ażeby na przykład zniknęła korupcja czy inne uklady gdy arenie sportowcy. Po co hazard w roku olimpijskim, komu?
Pozdro.

odpowiedz
Rb - 18.02.2020 / 01:17, *.t-mobile.pl

Wszystko ładnie pięknie Ale dobrze że będzie ąkademia z prawdziwego zdarzenia może coś się wreszcie ruszy tylko skałki powini być z prawdziwego zdarzenia i mieć wyczucie do zawodników, a może składem powinien być ktoś młody i znający się na piłce.

odpowiedz
SKRZAT - 18.02.2020 / 01:17, *.cyfrowypolsat.pl

nie ma co sie łudzić.to biznesmen nastawiony na zarabianie kasy.wiadomo w jakim kierunku idzie legia.niedlugo nawet nie bedziemy sredniakiem.lesny wroc..

odpowiedz
Cicho, sza - 18.02.2020 / 00:48, *.chello.pl

Prezesa dekady to już się nawet nie da czytać lub słuchać. Przez minione cztery (!) lata kierowania klubem wielokrotnie tak nałgał w tematach oczywistych, iż aktualnie nie sposób odróżnić ziarno od plew, czyli prawdę od fałszu.
Współczuję Kolegom z redakcji, którzy w poczuciu rzetelnej publicystycznej roboty, próbują "firmować" ten kłamliwy bełkocik p. Mioduskiego. Chciało by się rzec: misia straceńcza, no ale czegóż się nie robi dla rozbujania portalu.
Jak dla mnie to kolejny przekroczony szczyt żenady...

odpowiedz
lhm - 18.02.2020 / 00:22, *.t-mobile.pl

A to ciekawe. Oszust żali się, że został oszukany...

odpowiedz
(L) - 18.02.2020 / 00:20, *.vectranet.pl

Jak już sobie żartujemy to po całości

odpowiedz
(L) - 18.02.2020 / 00:14, *.vectranet.pl

Ptaszki ćwierkają, że powróci Król i będzie na napadzie. KUCHY KING

odpowiedz
Krytykant_zawodowiec - 17.02.2020 / 23:36, *.vectranet.pl

Gosc jak zwykle odjezdza: kinice chcieli obradowica - a kto go tu kufa znal my go pvhalismy zeby smiecia podpisal tak samo jak agre roche i innych nieudacznikow
Pekhart jest wart 1 mln euro - chyba zary hiszpanie sie cieszs bo nie musza mu placic

odpowiedz
Eduardo - 17.02.2020 / 23:12, *.tpnet.pl

Nie zostałeś oszukany tylko się sfrajerzyles. Jak zwykle zresztą

odpowiedz
HOP - 17.02.2020 / 23:03, *.knc.pl

"Jak ktoś położy 15 mln euro latem, to wtedy się zastanowimy."

Odjazd !!
Semafor podniósł dłoń.

(L)

odpowiedz
Kiedy wzmocnienia ? - 17.02.2020 / 22:58, *.t-mobile.pl

Dawać tego hiszpana z 3 ligi albo Eleke. Obaj wyglądają na utalentowanych graczy na których klub z pewnością nie straci. Obrado bić to inna bajka gość ma najlepsze lata za sobą i to było wiadome od początku.

odpowiedz
Mietek - 17.02.2020 / 22:54, *.play-internet.pl

Prowadź wodzu!

odpowiedz
Darcw(L)i - 17.02.2020 / 22:33, *.amazonaws.com

A co o sprzedaży Kante??ponoć już € jest liczone ... a jakos nie wydaje mi sie by kudłaty wyłożył 1,5 m€ na gotowego napastnika...

odpowiedz
Hiszpan - 17.02.2020 / 22:32, *.t-mobile.pl

I plotki chodzą że już Kante idzie pod noz w ramach budowy mocarnej Legii.

odpowiedz
Witam - 17.02.2020 / 22:31, *.inetia.pl

Z tym gościem awansujemy co najwyżej w rankingu najbardziej zadłużonych klubów Europy. Tzw puchar debili.

odpowiedz
Leśny Dziadek - 17.02.2020 / 22:29, *.centertel.pl

To teraz chcemy: Lewego, Rybusa, Messiego. A co tam, bogatemu wszystko wolno...

odpowiedz
PND - 17.02.2020 / 22:17, *.chello.pl

Chyba mu dopalacze szkodzą, wspomnicie moje słowa Karbownik NIE przedłuży umowy i odejdzie latem za ok 5-6 mln euro plus jakieś bonusy, ten czeski napastnik strzeli MAX 3 bramki i okaże się kolejnym szrotem, Legia może i zdobędzie mistrza, ale to raczej przez SŁABOŚĆ tej ligii i odpadnie w 3 rundzie el LM a potem w 4 rundzie el. LE. Legia niestety z tym PSEUDO prezesem stacza sie w dół coraz słabsi zawodnicy za coraz mniejsze pieniądze. A jak myśli, że nagle wyszkoli zawodników, bo zbuduje 6 boisk to jest na prawdę SZALONY i pokazuje brak jakiegokolwiek pojęcia o prowadzeniu klubu piłkarskiego

odpowiedz
Zawisza - 17.02.2020 / 22:56, *.chello.pl

@PND: tyś doświadczony prowadyr :D odkup i prowadź wodzu do finału ligi mistrzów. naucz Liverpool w piłkę grać

odpowiedz
L56 - 17.02.2020 / 22:13, *.t-mobile.pl

Wszystko ok! Prezesie, ale Vesovič i
Lewczuk już nie dają rady. Niech Pan zostawi Vuko na parę lat, on może zbudować wielką drużynę. A do obrony trzeba kupić środkowego obrońcę, który potrafi rozegrać piłkę z pomocą albo jak trzeba zdecydowanie ją wybić.
W/wymienieni wybijają z pola bramkowego do karnego - jak z Rakówem!

odpowiedz
L57 - 17.02.2020 / 22:22, *.chello.pl

@L56: Może zbudować, jak nabierze doświadczenia w jakiejś Koronie, czy Rakowie. On kompletnie nie ma pojęcia o taktyce. W najważniejszych meczach da ciała jak rok temu, a mistrzostwo było na wyciągnięcie ręki.

odpowiedz
Hiszpan - 17.02.2020 / 22:09, *.t-mobile.pl

Obradovica chcieli kibice?? A co robi Kucharski?,? Czy on kiedyś kogoś sensownego kupi? Z jego rozeznaniem wyślę do Mielca pytanie o Latę i Domarskiego.

odpowiedz
Milan - 17.02.2020 / 22:05, *.chello.pl

Jak zwykle. Bla bla bla, a w tym sensu brak.

odpowiedz
Hiszpan - 17.02.2020 / 22:04, *.t-mobile.pl

Pierdu pierdu Panie Mioduski. Przebieracie nogami żeby tylko sprzedawać i uzupełniać braki szrotem. Tylko kasa ma dla Was znaczenie.

odpowiedz
ja - 17.02.2020 / 22:58, *.chello.pl

@Hiszpan: a ty myślałeś, że za twoją kasę z biletów to się kręci ? oczadziałeś ?

odpowiedz
Serwis Legionisci.com nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy - są one niezależnymi opiniami czytelników Serwisu. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy zawierających: wulgaryzmy, treści rasistowskie, treści nie związane z tematem, linki, reklamy, "trolling", obrażające innych czytelników i instytucje.
Czytelnik ponosi odpowiedzialność za treść wypowiedzi i zobowiązuje się do nie wprowadzania do systemu wypowiedzi niezgodnych z Polskim Prawem i normami obyczajowymi.
© 1999-2020 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.